قرار گرفتن مواد رنگی با فشار خارجی در زیر پوست باعث تغییرات رنگی می‌شود که به خالکوبی یا تاتو معروف هستند. تاتو می‌‌تواند به دلیل یک رفتار فرقه ای و مذهبی و یا به خاطر زیبایی و یا بدلیل یک عقیده خاص خیابانی باشد. یک سری از تاتوها غالباً به صورت نقاشی روی پوست و یا زیباتر شدن حاشیه لب‌ها، پلک و ابرو و گاهی اوقات به توصیه پزشک و به منظور اصلاح منظره ناخوشایند مربوط به جای زخم ایجاد شود. گاهی تاتو بصورت طبیعی پس از تصادفات به دلیل سنگ ریزه یا آسفالت و یا مواد رنگی در پوست ایجاد می‌‌شود و در زمان جنگ هم به دلیل وجود ترکش و ذرات باروت به دنبال انفجارات، تاتو ایجاد می‌‌شد. در برخی موارد ریموو کردن تاتو چندان کار ساده ای نیست.

تاتو یا درج نقوش و طرح های زیبا با استفاده از دستگاه مخصوص تاتو بدن و رنگ تاتو بر روی بدن زیبایی خاصی به بدن شما می دهد. برخی از اشخاص برای جلب توجه بیشتر روی بدن خود نقش های خاصی می زنند یا اجزای صورت خود را برای زیبایی بیشتر تاتو می کنند.

البته این اشخاص قطعاً علاقه خاصی به تاتو دارند که حاضرند بخشی از بدن خود را رنگ تاتو بزنند و عوارض آن را تحمل کنند، به طور واضح می توان گفت یکی از عوارض تاتو که در مدت زمان اثر می کند خستگی از تاتو می باشد به طوری که شما بعد از زدن تاتو از طرح آن خسته می شوید یا پشیمان می شوید، البته در حال حاضر در برخی از کشورها شیوه تاتو موقتی بیشتر مورد پسند است، زیرا بعد از مدتی پاک می شود و ماندگاری کوتاهی دارد.

ریموو کردن تاتو

یکی از مهمترین دلایل که شخص تصمیم به ریموو کردن تاتو می گیرد ، خستگی از طرح تاتو یا عوض شدن مد، عدم رضایت از طرح تاتو و  گاهی خرابکاری، فراهم شدن مشکل استخدام و … است. در حال حاضر انواع روش ها برای پاک کردن تاتو وجود دارد، روشهایی همچون جراحی، منجمد کردن، لایه برداری عمیق پوست که میتوان گفت این روشها ارزان می باشد، اما به طور کامل تاتو را ریموو نمی کند.

روش دیگر ریموو کردن تاتو، استفاده از لیزر ساده ترین، با عارضه کمتر و گاهی با نتایج بسیار عالی می باشد. که در صورت مؤثر بودن اکثراً جای زخم نیز به جای نمی گذارد .

البته ناگفته نماند که ریموو کردن تاتو نیز قیمت بالایی دارد و بر روی برخی از تاتو ها تأثیری ندارد و امکان دارد تاتو پاک نشود. ساده ترین و کم هزینه ترین راه، استفاده از ماده های ریموور می باشد که به دو دسته تقسیم میشوند. به طوری که ریموورها خاصیتی اسیدی دارند و شامل دو دسته اسیدی های ضعیف و قوی می باشد. ریموورهای ضعیف اصولاً غلیظ و ژله ای شکل و ریموورهای قوی مایع و آبکی شکل می باشند.

پرکاربردترین روش در ریموو کردن تاتو استفاده از سوزن سه سر گرد یا همون پاور میباشد. بطوری که شیوه استفاده از آن به این صورت می باشد. ابتدا خراش سطحی تا جایی که خون ببینیم بعد گذاشتن مواد ریموور با میکرو براش به دلیل اسیدی بودن ریموورها هیچ گاه سوزن رو در تشتک نمی زنیم، این کار را سه بار تکرار کرده هر بار فشار دست کمی بیشتر در ریموور خون دیده می شود نباید ترسید در ضمن تنها از روش دورانی و لوپ لوپ استفاده می شود .

ریمور تاتو

انتخاب روش مناسب برای پاک کردن تاتو

انتخاب روش مناسب برای ریموو کردن تاتو اولین گروه کسانی هستندکه بعد از تاتو  به هر دلیل پشیمان می‌شوند مثلاً سلیقه‌شان تغییر می‌کند یا یکنواختی آن دلشان را می‌زند یا… و جالب است بدانید در تحقیقی که به عمل آمده، مشاهده شده حدود ۷۰ درصد از افراد ساعتی بعد از خالکوبی از این عمل خود پشیمان می‌شوند.

گروه دومی که به دنبال ریموو کردن تاتو هستند کسانی‌اند که اعتقاد دارند آرایشگر آن طور که باید کارش را درست انجام نداده‌ است مثلا طرح تاتو در چشم یا ابرو آن طور که باید قرینه نیست و لازم است برای قرینه شدن قسمتی از طرح یک طرف پاک شود.

گروه سوم هم افرادی هستند که بعد از تاتو دچار واکنش‌های حساسیتی (آلرژیک) به رنگ تاتو می‌شوند، بنابراین  لازم است آن رنگ از داخل پوست خارج شود.

 مناسب‌ترین لیزر برای ریموو کردن تاتو و هاشور ابرو

لیزر q-switched مناسب‌ترین نوع لیزر برای رنگ‌های سیاه، آبی و ‌قهوه‌ای تیره است.

نحوه عملکرد این لیزر به این صورت است که ذرات رنگ داخل پوست را منفجر و آنها را به ذرات ریز تبدیل می‌کند.

این ذرات توسط سلول‌های لاشه‌خوار برداشته شده و کم‌کم دفع می‌شود بنابراین عمل اصلی پاک شدن رنگ تاتو را سلول‌های ایمنی خود تاتو انجام می‌دهند و درواقع رنگ‌های ریز شده را ریزه‌خواری کرده و از بین می‌برند.

 مراقبت های بعد ریموور کردن تاتو دایم :

 • ۴ روز در آن ناحیه آب نخورد
 • روزی ۲ بار پنبه و الکل سفید زده شود
 • روزی ۲ بار پماد تتراسایکلین
 • تا زمان افتادن پوسته ها پماد و الکل زده
 • بعد ۴ روز حمام
 • بعد از افتادن پوسته پماد ترمیم کننده قوی
 • هر ۴۵ روز تکرار بیشتر از ۳ تا ۴۵ روز ممنوع

ریمور تاتو با لیزر

آیا ریموو کردن تاتو عوارضی هم دارد؟

این روزها مشکلات ناشی از تاتو و عوارض ریموو کردن تاتو خیلی وسیع و شایع شده است، ولی گویا جوان‌ها این روزها سر عقل آمده‌اند و دیگر با انجام تاتو سلامت بدن خود را به خطر نمی‌اندازند. کسانی هم که قبلاً تاتو داشته‌اند به صرافت افتاده‌اند این طرح‌ها را از روی بدن خود پاک کنند، اما پاک کردن تاتو، خود پروسه‌ای طولانی است و بازهم می‌تواند مشکلات دیگری ایجاد کند.

خالکوبی به دلیل شکستن سد دفاعی پوست می‌تواند سلامتی فرد را تهدید کند، از جمله بیماری‌های عفونی و بروز حساسیت. اگر وسایل خالکوبی به خوبی ضد عفونی نشوند ممکن است باعث انتقال بیماری‌هایی همچون ایدز شود.

در استفاده از لیزر برای ریموو کردن تاتو عوارض جانبی کمتری (نسبت به سایر روش‌ها) وجود دارد ولی به هر حال قبل از هر نوع تصمیم‌گیری بهتر است متوجه عوارض ریموو کردن تاتو باشید.

 • پوست در معرض خطر عفونت قرار می‌گیرد و حتی ممکن است زخم شود و این زخم‌ها به طور دائم روی پوست باقی بمانند یا به طور کامل پاک نشوند.
 • در صورت محو شدن خالکوبی از روی پوست نیز ممکن است پوست محل خالکوبی شده تغییر رنگ دهد و رنگ آن نسبت به بقیه مناطق کمرنگ‌تر یا تیره شود که به مرور زمان بهبود می‌یابد. مثلاً  در ریموو کردن تاتو لب‌ها، خط چشم و ابرو ممکن است رنگدانه‌ها به طور کامل محو نشوند و جای تاتو به صورت یک سایه روی بدن باقی بماند.
 • در برخی موارد نیز واکنش‌های آلرژیکی گزارش می‌شود به خصوص در مواردی که رنگ تاتو حاوی سولفید جیوه باشد. در این حالت واکنش‌ها به شکل قرمزی، خارش و التهاب بروز می‌کنند.
 • برای جلوگیری از واکنش‌های احتمالی، اغلب آنتی هیستامین‌های خوراکی و استروئیدهای ضدالتهاب تجویز شده و به بیمار توصیه می‌شود حتماً از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کند.

پرسش و پاسخ هایی درباره ریموو کردن تاتو :

 • من امروز ابروهایم را تاتو کردم ولی از نتیجه راضی نیستم. میتوانم آن را پاک کنم؟ چقدر باید صبر کنم؟

با استفاده از لیزر می توانید تاتوی ابرو خود را پاک کرده و یا اصلاح کنید. البته تعداد جلسات درمانی برای بیماران بستگی به رنگ و عمق تاتو دارد و بین هر کدام نیز باید ۶ هفته فاصله بیفتد. البته قبل از انجام هر کاری باید ۳ماه صبر کنید تا تاتو بهبود یافته و سپس برای ریموو کردن تاتو اقدام کنید. البته بستگی به عمق و زخم ایجاد شده ۸ هفته زمان نیز برای صبر کردن در پروسه بهبودی تاتو کافی است.

 • غیر از لیزر چه کاری برای از ریموو کردن تاتو ابرو می توان انجام داد؟

در صورت حاد بودن شرایط می توان با کمک جراحی تاتو را از بین برد. البته این کار با توجه به پهنای و رنگ به کار رفته در تاتو، محل اسکار و زخم روی پوست باقی می گذارد. به همین دلیل قبل از هر اقدامی باید با متخصصین پوست در این مورد مشورت کرده و سپس دست به هر اقدامی زد. همینطور میتوان از روش ارگانیک برای ریموو کردن تاتو حتی تاتوهای قدیمی استفاده کرد. این روش نیز یک روش مطمئن و طبیعی به شمار می آید. مراقبتهای بعد از ریموو کردن تاتو ارگانیک بسیار مهم است. ممکن است ریموو کردن تاتو به روش ارگانیک در دو مرحله صورت گیرد که بین دو مرحله باید حدود ۴ تا ۷ هفته فاصله بیفتد. در ریموو کردن تاتو به روش ارگانیک، کادر و فرم ابرو بطور طبیعی باقی میماند.

 • آیا برای کم رنگ کردن تاتو می توان از روشی غیر از لیزر استفاده کرد؟

برای این کار می توان از کرم های سفید کننده و یا درمان های مخصوص میکرودرمابسیون استفاده کرد. اما این روش ها تنها تاتو را کمرنگ کرده و به طور کامل از بین نمی برند. تنها کاری که برای از پاک کردن کامل تاتوی ابرو می توان انجام داد، استفاده از لیزر است.

فروشگاه بر اساس گروه

برو به واتس آپ
1
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم ؟