تاتو تکنیکی است که در آن با استفاده از سوزن و دستگاه‌های برقی، رنگدانه (پیگمنت) زیر پوست تزریق می‌شود. برای کاشت رنگ صحیح بایستی سوزن وارد لایه دوم پوست شود که محل تجمع رشته‌های عصبی است. سوزن این رشته‌ها را تحریک می‌کند، به همین دلیل تاتو با درد همراه است و نیاز است قبل از کار پوست بخوبی با بی حسی تاتو سر شود.

کاربرد انواع مختلف بی‌حسی‌ها علاوه بر تاتو و میکروپیگمنتیشن در لیزر، پرسینگ، پلکسر، میکرونیدلینگ، میکروبلیدینگ، اپیلاسیون و… نیز می‌باشد.

انواع بی‌حسی تاتو

الف- بی‌حسی قبل از کار (غالباً پمادی).

ب- بی‌حسی حین کار (معروف به یخی یا آیس).

ج- پد بی‌حسی لب.

انواع بی‌حسی قبل از کار تاتو: این دسته از بی‌حسی‌ها غالباً پمادی و در مواردی معدودی ژله‌ای هستند. پمادهای بی حسی قبل از کار تاتو درجات بی‌حسی متفاوتی دارند و قیمت آنها هم به تناسب وزن و کارایی فرق دارد.

این بی‌حسی‌ها تنها مخصوص قبل از کار تاتو و میکروپیگمنتیشن هستند. اگر در حین کار استفاده شوند پوست را سفت می‌کنند. در نتیجه، رنگ‌پذیری کم شده و بعلاوه باعث ریزش رنگ شدید می‌شوند. موارد متعددی از تأثیر پماد بی‌حسی بر ماندگاری و تغییر تناژ رنگ گزارش شده که نتیجه استفاده اشتباه از آن در حین کار بوده است.

۱- پماد بی حسی عقرب: عقرب بی‌حسی پمادی با وزن ۱۰ گرم و به رنگ سفید یا صورتی است. شامل ۴۷ درصد مواد بی‌حسی است و قویترین و بهترین پماد بی‌حسی قبل از کار است. نوع اورجینال و اصلی آن به عقرب سوپر ایت (super 8) معروف است که این نشان روی نوار کناری آن حک شده است.

این پماد محصول چین است که تولیدکننده قوی‌ترین بی‌حسی‌ تاتو بدن و صورت در جهان است! قیمت بی‌حسی عقرب از تمام دیگر بی‌حسی‌های قبل از کار بالاتر است و سه سال تاریخ انقضاء دارد.

از عقرب برای بی‌حسی قوی لب، بی‌حسی قوی ابرو، بی‌حسی قوی خط چشم، بی‌حسی قوی پلکسر و پلاسماتراپی، بی‌حسی تاتو بدن، بی‌حسی قوی برای اپیلاسیون ناحیه بکینی و… استفاده می‌شود. تاکنون هیچ‌گونه عارضه جانبی برای پماد بی‌حسی عقرب گزارش نشده است.

اخیراً پماد پروجیس با بسته‌بندی مشابه عقرب وارد بازار شده است ولی به لحاظ کارایی بسیار ضعیف‌تر است. تنها راه خرید بی‌حسی اورجینال عقرب، اقدام از مراکز فروش معتبر است!

۲- پماد بی‌حسی مورچه: ۱۰ گرم وزن دارد و پمادی سفید رنگ است. بی‌حسی مورچه اورجینال نیز همچون عقرب یکی از قویترین بی‌حسی‌های قبل از کار است. محصول چین با سه سال تاریخ انقضاء است. در بسته‌بندی پاکتی و مشکی موجود است. قیمت بی‌حسی مورچه نیز همچون عقرب بالاست.

موارد کاربرد پماد مورچه عبارت است از؛ بی‌حسی لب، چشم، ابرو، خط چشم، پلکسر و… که عارضه جانبی نیز ندارد.

۳- پماد بی‌حسی دکتر نامب: دکتر نامب با ۱۰ گرم وزن محصول کشور چین است. بسته‌بندی مخصوص و قرمز رنگی دارد. به لحاظ کارایی مشابه بی‌حسی عقرب و مورچه است. سه سال تاریخ انقضاء دارد. قیمت بی حسی دکتر نامب اورجینال مشابه بی‌حسی‌های مورچه و عقرب است.

 بی‌حسی دکتر نامب بدون عوارض جانبی است و موارد کاربرد آن همچون عقرب و مورچه است.

۴- پماد بی‌حسی TKTX: بی‌حسی تی کا تی ایکس محصول شرکت معتبر TKTX چین است. ۱۰ گرمی است و بسته‌بندی مخصوص و پاکتی دارد. رنگ‌بندی‌های مختلف TKTX مشکی، سفید، آبی، نارنجی و… به لحاظ کارایی هیچ گونه اختلافی با هم ندارند.

قیمت بی حسی TKTX نسبت به موارد ذکر شده دیگر پایین‌تر است و می‌توان آن را در رده دوم دسته‌بندی کرد.

۵- پماد بی‌حسی پروجیس: پروجیس نیز محصول چین با بسته‌بندی مشابه بی‌حسی عقرب است. ۱۰ گرمی است و پمادی سفید رنگ است. به لحاظ قدرت بی‌حسی  بعد از TKTX است. قیمت بی‌حسی پروجیس کمتر از موارد ذکر شده بالاست.

۶- پماد بی‌حسی زایلاپی: زایلاپی محصول ایران است و وزنی چندین برابر موارد ذکر شده دارد. قیمت زایلاپی پایین است اما برای بی‌حسی قبل از کار تاتو مناسب نیست. از جمله عوارض پماد  زایلاپی سفت شدن پوست است که باعث می‌شود کاشت رنگ بسیار مشکل شده، زمان تاتو طولانی شود و ورم شدید پوست را نیز در پی داشته باشد. برای خرید زایلاپی از طریق داروخانه‌ها اقدام نمایید.

انواع بی‌حسی حین کار تاتو: حتی در صورت استفاده از قوی‌ترین بی‌حسی‌ها نیز گاهاً به دلایلی از جمله؛ حساسیت بالای مشتری، مصرف داروهای خاص، بیماری و… نیاز است حین کار نیز مجدداً از بی‌حسی استفاده کرد.

برای این منظور بایستی حتماً از بی‌حسی‌های یخی مخصوص استفاده شود که علاوه بر کاهش سریع درد، تأثیری روی تناژ رنگ نگذارند و تا حد امکان تثبیت‌کننده و بندآورنده خونریزی باشند!

به هیچ عنوان از این بی‌حسی برای قبل از کار استفاده نکنید، چون کاملاً بی تأثیر است. انواع مختلف بی‌حسی یخی تنها در صورت خراش روی پوست و جذب از طریق خون باعث بی‌حسی می‌شوند.

بی‌حسی یخی بی ال (BL): بی ال بهترین مارک بی‌حسی یخی است. محصولی از کشور چین با حجم ۲۰ میلی است. یکی از بهترین بی‌حسی‌های آیس و حین کار است که علاوه بر تسکین آنی درد (ظرف تنها چند دقیقه)، تثبیت‌کننده رنگ و بندآورنده خونریزی نیز می‌باشد.

موارد کاربرد بی‌حسی بی ال عبارت است از؛ بی‌حسی حین کار تاتو ابرو، خط چشم، لب و تاتو بدن.

BL در دو مدل استوانه‌ای و پاکتی موجود است. قیمت بی‌حسی یخی BL استوانه‌ای بالاتر است، چون ۲۰ میل است ولی قیمت نوع پاکتی کمتر است چون معمولاً نصف ظرف پر است.

نوع فیک و تقلبی آن نیز در بازار ایران موجود است. اورجینال و اصل بودن نیز ربطی به نوع نوشته چینی و انگلیسی آن ندارد. برای نحوه انتخاب قوی‌ترین بی‌حسی می‌توانید از کارشناسان فروشگاه تاتو طلایی مشاوره بگیرید.

یخی بی ال برخلاف جیلانگ بجز در دمای بسیار پایین (زیر ۴ درجه سانتی‌گراد) دو فازی نمی‌شود و این مزیت خاص آن است که هدررفت ندارد. تابحال گزارشی مبنی بر عوارض بی‌حسی یخی بی ال ثبت نشده است.

بی‌حسی یخی جیلانگ: جیلانگ محصول شرکت جیدراگن چین با ظرف شیشه‌ای آبی رنگی و بسته‌بندی پاکتی است. جیلانگ در دمای معمولی اتاق نیز دوفازی است. ۱۸ میلی حجم دارد و بسیار پرطرفدار است. قیمت بی حسی جیلانگ مشابه بی حسی بی ال است.

پد بی‌حسی لب: پد بی‌حسی لب شامل لایه‌ای کتانی و پنبه‌ای است که آغشته به مواد بی‌حسی و خنک‌کننده پوست است. کاربرد بی‌حسی لب همچون بی‌حسی آیس تنها برای حین کار است که لب سوزن سوزن شده و مواد بی‌حسی می‌توانند جذب خون شده و موضع را سر کنند. کاربرد پد بی‌حسی برای ابرو یا خط چشم گزارش نشده است.

قیمت پد بی‌حسی لب بسته به مرغوبیت و کیفیت آن از حد پایین ۸ تا حدود ۲۵ هزار تومان برای نوع اورجینال و بسیار مرغوب آن است.

Main Menu

برو به واتس آپ
1
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم ؟