با ما تماس بگیرید

09129614010

به نقوش و طراح‌هایی که روی بدن و یا صورت انجام می‌شود به اصطلاح خالکوبی یا همان تاتو می‌گویند. این طرح‌ها توسط انواع مختلف دستگاه تاتو که
هر کدام قابلیت‌های مخصوص به خود را دارند، انجام می‌شود.
برای زیباترکردن تاتو روی بدن می‌توان از رنگ‌های متنوع استفاده کرد. البته متقاضیان برای تاتو رنگی بایستی این نکته را مدنظر داشته باشند که رنگ قرمز در بین رنگ‌ها دیرتر از همه رنگها پاک می‌شود.

تاتو عملی است که با رنگهای مختلف برای زیبایی و گاهی هم درمان از دیرباز انجام می‌گردد. شایع‌ترین انواع رنگهای تاتو ( سبز، قهوه‌ای و مشکی ) است البته رنگ‌ تاتو دیگری مانند ( سفید و قرمز ) هم ممکن است در تاتو استفاده شود.

در انواع تاتوی درمانی اغلب از تک رنگ مشکی، آبی تیره یا قهوه‌ای استفاده می‌کنند، اما در “ تاتوی دکوراتیو” به دلیل تزیینی بودن از رنگ‌های مختلف برای رنگ‌ آمیزی طرح بهره می‌برند.

تاتو در ایران مشابه روش‌های تاتو در جوامع غربی می‌باشد. سوزن الکتریکی، وسیله اصلی کار در تاتو کردن است. نوع رنگ مصرفی نیز بسیار مهم است. رنگها باید استاندارد، بهداشتی و سازگار با پوست بدن باشند. گاهی رنگهای گیاهی به جای رنگ‌های شیمیایی استفاده می شوند که اغلب باعث حساسیت پوستی و ناراحتی شخص می شود و حساسیت به رنگهای گیاهی بیش از رنگ‌های شیمیایی گزارش شده است.

رنگ تاتو موقت یا دائم

حتماْ تا به حال در رابطه با تاتوهای دائم و همچنین تاتوهای موقت و غیر دائمی شنیده اید. سؤال این است که آیا ممکن است رنگ تاتو وارد لایه های زیرین پوست بشود و امکان پاک شدن آن به صورت کامل و آن هم خود به خود و حتی بدون استفاده از دستگاههای ریموور تاتو، بعد از چند روز یا چند هفته و اصلاْ چند سال وجود داشته باشد؟

در تاتو به مفهوم تزریق رنگ تاتو به داخل پوست، این امکان وجود ندارد. و اگر هم جایی این مطلب را شنیده اید و اطمینال کامل را به شما داده اند، دروغ محض است. اما در کنار این روش تاتو یعنی تزریق به لایه های زیرین پوست هر چند سطحی، روش‌های دیگری نیز داریم که موقتی بودن در آن‌ها بیشتر صدق میکند .

 

از چه رنگهایی در تاتو باید استفاده کرد ؟

 1. رنگهای پایه آب بیشتر مخصوص بدن هستن
 2. رنگهای پایه روغن مخصوص صورت

البته در برخی موارد استثنا وجود داره و میشه از برخی رنگهای پایه آب برای صورت هم استفاده کرد.

تفاوت رنگهای پایه آب و پایه روغن :

 • رنگهای پایه روغن رو وقتی روی پوست دست می کشیم حالت چرب داره ولی رنگهای پایه آب روی پوست که میکشیم فوراْ خشک میشه.
 • رنگهای پایه آب وقتی داخل یک لیوان آب یک قطرشو میچکونیم توی لیوان پخش میشه ولی رنگهای پایه روغن ته لیوان ته نشین میشه.
 • رنگهای پایه آب رقیق هستند و مثل آب هستند ولی رنگهای پایه روغن غلیظتر هستند.
 • رنگهای پایه روغن وقتی یه مدت ثابت یه جا می مونن روغنشون روی رنگ جمع میشه که برای مصرف باید تکونشون داد تا ترکیب بشن ولی رنگهای پایه آب یکدست هستند.
 • رنگهای پایه روغن با گلیسیرین رقیق میشن و رنگهای پایه آب با آب مقطر.
 • رنگهای پایه آب معمولاً کمتر تغییر رنگ میدن و رنگهای پایه روغن بیشتر.
 • رنگهای پایه آب مخصوص بدن هستند و رنگهای پایه روغن مخصوص صورت می باشند.

مدت زمانی است که رنگهای جدیدی با پایۀ ترکیبی به بازار آمده که ترکیبی از پایۀ آب و روغن هستند که برای آرایش دائم لب بسیار مناسب هستند. کلاً رنگهای پایه روغن و رنگهای میکسی مخصوص ابرو هستن.

 

شناخت پیگمنتهای پوست

پیگمنتهای موجود در پوست ۳رنگ آبی، قرمز، و زرد هستند اشخاصی که دارای پیگمنتهای آبی هستند سبزه پوست‌ها میباشند و اشخاصی که پیگمنت قرمز غالب دارند گندم گون‌ها و اشخاصی که رنگدانۀ زرد غالب دارن سفید پوستها میباشند شما با شناخت صحیح پوست و در نظر گرفتن خنثی کننده‌ها میتونید یک ترکیب مناسب برای پوست بسازید.

رنگ تاتو، محلولی است که حاوی یک حامل و یک رنگ است. حامل مایعی است که برای انتقال رنگ به محل مورد نظر استفاده می شود. ممکن است حاوی گلیسیرین، آب و فندق جادویی باشد.

رنگها باید با سطح پوست واکنش دهند تا رنگشان را توسعه دهند و در جای خود قرار گیرند. در مقابل، رنگدانه‌ها بدون نیاز به یک واکنش شیمیایی رنگ می‌کنند و توسط نیروهای بین مولکولی یا فیزیکی جای می‌گیرند.

برای اینکه یک تاتو دائمی باشد، جوهر باید به پوست برسد، بافت در زیر پوست بیرونی شما، اپیدرم نامیده می‌شود. این کار با ساخت هزاران تنه کوچک در پوست انجام می‌شود. برای انجام این کار، هنرمند خال کوبی از یک دستگاه دستی استفاده می‌کند که دارای سوزن است.

سوزن خالکوبی در واقع یک قطعه از فلز است که دارای چندین نکته است. یک سوزن می‌تواند سه انتها یا 25 عدد داشته باشد. هر نوع سوزن می‌تواند اثرات مختلفی دارد. سوزن‌ها با انتهای کمتر برای نمایش دادن استفاده می شوند، در حالی که سوزن‌های با انتهای بیشتر می توانند برای سایه انداختن یا رنگ آمیزی استفاده شوند.

البته لازم به ذکر است که خطرات بسیار واقعی در ارتباط با جوهر و فرآیند خالکوبی وجود دارد. شایع‌ترین این خطرات عفونت است. سایر واکنش‌های جانبی شناخته شده عبارتند از حساسیت، دانه گرما و تداخل با تشخیص و درمان پزشکی.

بسیاری از جوهرها برای اهداف صنعتی و تجاری ساخته شده اند و برخی از هنرمندان خالکوبی پودر جوهر را با آب مخلوط کرده و نحوه‌ی خروج آن را می‌بینند. پیامدهای طولانی مدت سلامت برخی از جوهر خالکوبی ناشناخته است. بسیاری از مصرف کننده‌های قدیمی تاتو معتقدند که سموم در جوهر خالکوبی خود را به سیستم شان وارد کرده و آنها را مسموم کرده اند.

رنگدانه های موجود در رنگ تاتو می توانند از طیف وسیعی از منابع مختلف شامل رنگدانه های آلی صنعتی مدرن، رنگدانه‌های معدنی، رنگدانه‌های مبتنی بر سبزی و پلاستیک استفاده کنند. اکثر این رنگدانه ها ترکیبی از عناصر فلزی و ارگانیک هستند.

تولید کنندگان رنگدانه‌ها معمولاْ اطلاعات در مورد هر یک از مواد تشکیل دهنده‌ای که آنها برای استفاده از پایه‌های رنگدانه استفاده می کنند را نشان نمی‌دهند و همچنین آزمایش برای ایمنی آن نیز انجام نمی‌شود.

از اینرو، بسیاری از دستور العمل‌ها اختصاصی هستند و می‌توانند از اکسید آهن (زنگ)، پلاستیک، نمک های فلزی، دوده و غیره استفاده کنند. در عوض، بسیاری از تولید کنندگان جوهر فلزات سنگین را در رنگدانه‌های خود با عوامل روشن کننده ترکیب می‌کنند تا هزینه‌های تولید خود را کاهش دهند.

شاید بزرگترین مشکل با رنگدانه‌های تاتو این است که آنها در داخل درم (یا قسمت فوقانی پوست) باقی نمی‌مانند. در عوض، مواد مختلفی که برای تولید این رنگها به تدریج شروع به انتقال به گره‌های لنفاوی منطقه در سراسر کشتی‌ها می‌کنند، و منجر به مشکلات جدی می‌شود. در حقیقت، شواهدی وجود دارد که رنگدانه‌های جوهر در گره‌های لنفاوی ممکن است مشکلات ایجاد کنند و تفسیرهای پزشکی را در طی مراحل جراحی و تشخیصی تحت تأثیر قرار دهند. خطرات ناشی از رنگدانه های تاتو معمولاْ شناخته نمی شوند، اما تحقیقات زیادی در این زمینه وجود دارد که نشان می‌دهد که چطور این مواد می‌تواند در طول زمان خطرناک باشد.

 

انواع رنگهای تاتو :

رنگ‌های مورد استفاده و منابع تولیدی این رنگ‌ها عبارتند از :

 • رنگ سیاه یا آبی تیره از کربن،
 • قرمز از رنگ‌های گیاهی یا جیوه،
 • آبی روشن از آلومینات کبالت،
 • سبز از اکسید جیوه یا کروم،
 • زرد از سولفید کادمیوم
 • رنگ قهوه ای از اکسید آهن یا گل اخری.

منشا تمام رنگ‌های بکار گرفته شده در خالکوبی‌ها ( تاتو ) گیاهی و یا شیمیایی است که مواد شیمیایی بیشتر بکار گرفته می‌شود تنوع استفاده از رنگها برای انجام تاتو بسیار وسیع است و میتوان با ترکیب چندین رنگ رنگهای ترکیبی تهیه کرد.


انواع رنگ تاتو

ما دو نوع رنگ تاتو داریم سرد و گرم

 • رنگ گرم برای پوست سبزه هست
 • رنگ گرم تیره برای هاشور و دکاپاژ
 • رنگ گرم روشن برای هاشور و سایه

اصولاْ رنگهای گرم رنگهایی هستن که قرمزی داخل رنگ آنها وجود دارد.

اگر قرمزی تن آلبالویی و بنفش داشته باشد رنگ سرد و اگر قرمزی تن نارنجی و دانه اناری داشته باشه رنگ گرم.

رنگ تاتو قرمز اناری: مناسب برای رژلب

رنگ تاتو سرد قهوه ای روشن: برای سایه زدن ابرو و روشن تر کردن ابروهای تیره

رنگ تاتو گرم قهوه ای تیره: برای تکنیک هاشور، سایه زدن ابرو و ترکیب با دیگر رنگ ها به ویژه رنگ های روشن

رنگ تاتو سرد قهوه ای تیره: جهت هاشور و ترکیب با دیگر رنگ ها و از بین بردن قرمزی ابروهایی که قبلاً تاتو شده اند

رنگ تاتو خنثی قهوه ای روشن: برای سایه زدن و تکنیک های گوناگون

رنگ تاتو خنثی قهوه ای متوسط: جهت سایه زدن و هاشور زدن

رنگ تاتو خنثی قهوه ای تیره: جهت هاشور زدن و سایه زدن

رنگ تاتو گرم قهوه ای روشن: جهت سایه زدن و همچنین تیره کردن رنگ های لایت

رنگ تاتو بسیار گرم قهوه ای متوسط:  برای سایه زدن و ترکیب با رنگ های روشن

رنگ تاتو قهوه ای گرم با تناژ قرمزی: برای سایه زدن و دیگر تکنیک ها

رنگ تاتو قهوه ای گرم تیره:  جهت هاشور، خط چشم روشن و تیره کردن دیگر رنگ های گروه ابرو

رنگ تاتو قهوه ای مایل به قرمز:  پوست های سرد و جهت ایجاد رنگ گرم متوسط می باشد

رنگ تاتو قهوه ای تیره قوی:  برای پوست های روشن با ابروهای تیره و مناسب هاشورهای تیره و تقویت بن مژه

رنگ تاتو شاه بلوطی روشن:   مناسب پوست های تیره و خنثی کردن قرمزی رنگ پوست می باشد.

رنگ تاتو شاه بلوطی متوسط و رنگ تاتو قهوه ای با تناژ سرد:  نیز برای پوست های تیره کاربرد دارد

رنگ تاتو بلوند گرم روشن: برای سایه زدن و تکنیک های متنوع

 

 

موادی که در انواع رنگهای تاتو استفاده میشود :

اکسید آهن _ دی اکسید تیتانیوم _ جوهرسیاه ( کربن ) _ جوهرآبی _ جوهر سبز _ جوهر زرد _ جوهر نقره ای تاتوهایی که کربن و جوهر سیاه در آن بکار رفته عمدتاً تاتو را به رنگ تیره و سیاه در می آوردند . تاتوهایی که توسط رنگدانه های حاوی اکسید آهن و دی اکسید تیتانیوم ( Flesh ) رنگی شده اند، تیره نوک موادی خواهند بود و چنانچه جوهر آبی یا سبز یا زرد بکار رود رنگ تاتو نیز به همان شکل به آبی یا سبز یا زرد تمایل می شود . 

ترکیبات انواع رنگهای تاتو چیست ؟

البته بیشتر رنگهای تاتو جوهر نیستند بلکه ترکیبی از پیگمنت ها (رنگدانه ها)  در یک محلول بصورت سوسپانسیون هستند که اغلب این رنگدانه ها نیز گاه گیاهی و امروزه بیشتر نمک های فلزی  ومواد معدنی و آلی صنعتی  و نیز رنگدانه های پلاستیکی هستند که باعث واکنشهای آلرژیک و نیز واکنشهای فتو توکسیک و ایجاد زخم با قرارگرفتن در معرض آفتاب و اشعه ماوراء بنفش بخصوص با رنگدانه های پلاستیکی که رنگ های قوی تر و ماندگارتری ایجاد می کنند، می شوند.

در ایران نیز از رنگهایی که از همین منابع به دست می آیند استفاده می شود، اما متأسفانه در ایران نظارت یا استاندارد خاصی برای نوع رنگ مصرفی و اطمینان از کیفیت آن وجود ندارد و همین امر، فرصتی برای سودجویان بوده و مشکلات حادی برای تاتو شوندگان ایجاد می کند.

آیا قوانینی برای استفاده از  انواع رنگهای تاتو وجود دارد ؟

با وجودی که قوانینی برای استفاده از رنگ شامل نوع رنگ، منابع استخراج رنگ، میزان استفاده از انواع رنگ ها و … وجود دارد و قوانینی هر چند اندک توسط  FDA  وضع شده است اما به عقیده بسیاری از پزشکان هنوز هم نواقصی در برخی از این رنگ ها هم دیده می شود.

استفاده از رنگهای غیر استاندارد و غیر استریل، منجر به انواع آلرژی های زودرس و عفونت های باکتریال می شود. وقتی یک ماده خارجی ( مثل رنگ تاتو غیر استاندارد و ناسازگار با بدن ) به زیر پوست وارد می شود بدن نسبت به آن واکنش نشان داده و در محل تاتو گرانولوم تشکیل میشود که به شکل گلوله های سفت و برجسته در زیر پوست ظاهر می‌شوند و گاهی با درد سوزش وخارش همراه هستند و درمان آنها نیز بسیار سخت است .

آلرژی به رنگ های تاتو در لب و به ویژه چشم را از انواع آلرژی های خطرناک بوده و ابتلا به ایدز، هپاتیت و تب خال از بدترین عوارض این عمل در صورت عدم رعایت اصول کنترل عفونت به شمار می رود.

تستهای میکروبیولوژیکی برای استریلیتی انواع رنگهای تاتو

این رنگها فاقد هر نوع پیگمنت (رنگدانه) سمی و مواد نگهدارنده مصنوعی و آمین‌های آروماتیک نیز مواد شیمیایی و فلزات سنگین و سمی بوده وتمامی این رنگها در آزمایشگاه درماتست به عنوان آزمایشگاه رفرنس کشور آلمان از نظر واکنشهای حساسیتی و نیز تست‌های میکروبیولوژیکی مورد بررسی قرار گرفته و مورد تایید این آزمایشگاه می باشند .

این رنگها حداکثر ایمنی و سازگاری را با پوست داشته و در صورت اختلاط با هم نیز هیچگونه تغییرات شیمیایی در آنها ایجاد نمی شود . زیست سازگار بودن این رنگها مانع از ایجاد واکنش و آلرژی در بدن شده و ایمنی رنگ ها را به حداکثر می رساند.

کدام رنگهای تاتو برای ابرو مناسب است؟

Pearly Blond :   رنگ سرد قهوه‌ای روشن، مناسب برای سایه زدن ابرو و روشن تر کردن ابروهای تیره.
Slate :   رنگ قهوه ای تیره گرم، بسیار مناسب برای تکنیک هاشور، سایه زدن ابرو و ترکیب با دیگر رنگها به ویژه رنگ‌های روشن.
Areola 100 : قهوه ای سرد تیره، با تناژ خاکستری و زیتونی، مناسب جهت هاشور و ترکیب با دیگر رنگ ها و از بین بردن قرمزی ابروهایی که قبلاً تاتو شده اند.
Pebble : رنگ بلوند روشن خنثی، مناسب برای روشن کردن ابروهای تیره در مرحله ترمیم.

Fawn Brown :   قهوه ای روشن خنثی، مناسب برای سایه زدن و تکنیک های گوناگون.
Mocha :   قهوه ای متوسط خنثی، مناسب جهت سایه زدن و هاشور زدن.
Cocoa :  قهوه ای تیره خنثی، مناسب جهت هاشور زدن و سایه زدن.
Maroon :  قهوه ای گرم با تناژ قرمزی، مناسب برای سایه زدن و دیگر تکنیک ها به ویژه جهت ابروهای خاکستری که قبلاً تاتو شده اند.
Cashmere : بلوند گرم روشن، مناسب برای سایه زدن و تکنیک های متنوع.
Cognac : قهوه ای گرم روشن، مناسب جهت سایه زدن و همچنین تیره کردن رنگ های لایت.
Tobacco : قهوه ای متوسط بسیار گرم، مناسب برای سایه زدن و ترکیب با رنگ های روشن.
Granite : قهوه ای گرم تیره، بسیار مناسب جهت هاشور، خط چشم روشن و تیره کردن دیگر رنگ های گروه ابرو.
Eyebrowmask : ماسک مورد استفاده پس از اتمام کار برای روشن کردن ابروهای تیره و حفظ ماندگاری رنگ.

یادتان باشد وقتی که تصمیم به تاتو و یا هاشور ابروی خود گرفته اید، تمام نکات بهداشتی را نیز رعایت کنید. زیرا در غیر این صورت احتمال عفونت وجود دارد.
در ابتدا لازم است از بهداشت مکان و لوازم آن مطمئن شوید و گول پیشنهاد های ارزان قیمت را نخورید.
پیشنهاد می شود وقتی برای تاتو یا هاشور ابرو به آرایشگاه می روید، سوزن مخصوص یک بار مصرف را همراه خود داشته باشید. زیرا با یک بار مصرف بودن سوزن از انتقال بیماری های واگیر دار مثل هپاتیت A,B,C جلوگیری می شود.

 

رنگ نگرفتن تاتو

برای اینکه ثابت شود که تاتو رنگ نگرفته باید دو الی سه هفته بعد از انجام کار صبر کرد تا رنگ تاتو در پوست تثبیت شود چرا که چند روز پس از تاتو یا هاشور پوست شروع به بازسازی میکند رنگ نگرفتن هاشور و تاتو این طور به نظر میرسد که رنگ نگرفتن هاشور و تاتو کمرنگ و در بعضی موارد بدون رنگ است.

شاید عمده‌ترین دلیل در روش میکروپیگمنتیشن، تکنیک  و تجربه پیگمنتر و رنگ مورد استفاده و چرب کردن بلافاصله بعد از تاتو به دفعات زیاد باشد که البته بیشتر مشکلات از بابت رنگ‌های تقلبی موجود در بازار ایران است.

به دلیل اینکه  کشور ما تحریم است، برندهای معتبر آرایشی در ایران نمایندگی ندارند لذا هیچگونه کنترلی روی این مواد نیست و در بهترین حالت از شرکت‌هایی که تحت لیسانس برندها در چین فعالیت دارند تهیه میشود که باز هم مورد تأیید نبوده و مشکل ساز خواهند شد.

 رنگ نگرفتن هاشور و تاتو دو نوعه :

 • در نوع اول پوست مشتری رنگ نمیگیره چه در ابروی راست چه در ابروی چپ و چه در چشم …. علت رنگ نگرفتن این پوستها

یا داخلیه:  بیماری های قلبی، اختلالات هورمونی، ناراحتی های اعصاب، مصرف قرص، دوران پریودی، دوران شیردهی و…..
یک سری علتها بیرونیه مثل : جنس پوست، رنگ پوست، رنگ تاتو، مراقبت میزان قرار گرفتن در برابر نور خورشید، آفتاب گرفتن، استخر رفتن زیاد، مصرف کرم‌ها و محصولات لایه بردار و…

یک سری عوامل هم مربوط به تاتو کاره :

فشار دست کم، فشار دست زیاد، روشن بودن رنگ تاتو ، دفعات زدن کم، مصرف بی حسی زیاد، بیرون بودن زیاد سوزن.

دسته دوم کسانی هستند که یک ابروشون یا یک چشمشون رنگ نمیگیره، این رنگ نگرفتن هاشور و تاتو هم علتهای مختلفی داره.

اول لازمه ساختمان پوست رو بشناسیم :

پوست از لایه های مختلفی تشکیل شده که اگه بخوام با زبان ساده بگم

 • لایه سطحی پوست که ما با چشم میبینیم.
 • لایه میانی پوست ( بافت زنده) که کاشت رنگ باید در آن انجام شود و این لایه حاوی مقداری آب هست.
 • لایه بافت چربی ( که وقتی سوزن وارد این لایه بشه خونابه ( خون خیلی رقیق به همراه آب ) خارج میشه.
 • لایه‌ای که شامل رگهای خونی و سلولهای عصبی هستند. که وقتی سوزن وارد این لایه بشه خونریزی خواهیم داشت و این لایه قسمت ممنوعه ماه هست و به هیچ وجه نباید سوزن به این لایه بخوره.

علتهای رنگ نگرفتن هاشور و تاتو در کسانی که یه ابروشون رنگ میگیره یه ابروشون رنگ نمیگیره:

وقتی سوزن وارد لایه میانی و بافت چربی میشه و خونابه یا آب میان بافتی پوست به سطح پوست میرسه و ما داریم کار میکنیم، وقتی پوست مشتری رنگ نمیگیره ما همون رنگ نمیگیره ما همون سوزن رو وارد تشتک میکنیم.
درواقع خونابه و آب میان بافتی رو وارد رنگ درون تشتک میکنیم و اون رنگ توانایی خودشو برای نفوذ به لایه های پایینی از دست میده .پس برای جلوگیری از این مشکل حتماً قبل از اینکه سوزنتونو داخل تشتک بزنین اونو با پنبه تمیز کنید قسمت سوزن دستگاه رو به حالت اریب روی پنبه مرطوب بگیرید تا رنگ داخل سر پلاک یا کارتریج کاملاً خالی بشه.

 • کند شدن سوزن:
  سفت و ضخیم بودن پوست مشتری -برخورد سوزن به ته تشتک رنگ –  مدت زمان کار زیاد با سوزن و… سوزن کند میشود و اگر نوک سوزن رو زیر ذره بین بزاریم حالت کج و کوله پیدا کرده .وقتی سوزن به این حالت میرسه دیگه نمیتونه خوب روزنه ایجاد کنه و کاشت رنگ رو انجام بده .و باید سوزنمون رو عوض کنیم.
 • استرس، فکر و خیال، مصرف قرصهای اعصاب، ناراحتی قلبی.

اگر مشتری شما یکی از موارد فوق رو دارا هست ممکنه قسمتی از پوستش به خاطر حمله‌های عصبی به طور موقت فلج شده باشه و در اون قسمت رنگ‌پذیری صورت نگیره برای این افراد وقتی پوستشون رنگ نمیگیره باید حدود یک ربع الی نیم ساعت بهشون استراحت بدیم مشتری یک لیوان آب خنک  بنوشه و با چشمان بسته دراز بکشه، و بعد ادامه کارمون رو شروع میکنیم .

 • مهمترین و اصلی ترین دلیل رنگ نگرفتن در افرادی است که یه سمت صورتشون رنگ پذیری پایین تری داره .در خانمها نیمکره سمت چپ مغز فعالیت خیلی بیشتری داره نسبت به نمیکرۀ راست، به دلیل فعالیت خیلی زیاد نمیکره چپ بدن دیرتر رنگ‌پذیری در این قسمت نسبت به قسمت دیگه خیلی پایینتره که متأسفانه چاره‌ای نداره، جز دعوت به آرامش و ریلکسیشن مشتری.

چند نکته  مهم در آرایش دائم ابرو :

 • حین کار پوست یکدست کشیده شود و فشار کار یکدست باشد تا کاشت رنگدانه بطور یکدست انجام شود. فشار زیاد دست باعث ورم و آسیب دیدن پوست شده و فشار کم منجر به عدم رنگ پذیری و در نهایت ریزش رنگ شدید میشود. همچنین رعایت زاویه دست مناسب در رنگ‌پذیری و ظرافت و زیبایی خطوط هاشور بسیار مؤثر می‌باشد.
 • در قسمت ارک ( کمان ابرو ) پوست نازک تر است.
 • خونریزی در کار نشانه کاشت غلط و در نتیجه پس رفته رنگ از پوست است.
 • در پوستهای چرب کاشت رنگ سخت انجام میشود، برای نتیجه بهتر از کوک زدن استفاده شود و حرکت دست و سرعت دستگاه کمتر باشد.

نکته مهم : اسکراب ( لایه برداری )  برای پوست های چرب قبل از تاتو کمک شایانی در رنگ پذیری می‌نماید.

اسکراب چه تاثیری در رنگ پذیری پوست دارد؟

 • هرچه رنگ انتخابی به رنگ پوست نزدیکتر باشد کار از دوام کمتری برخوردار خواهد بود.
 • مکث رنگ باعث ثبات بیشتر رنگ در محل میشود.
 • سمت چپ معمولاً دردناکتر است.
 • بهتر است دو ابرو همزمان کار شود.
 • ابروهای ما خواهرند، دو قلو نیستند.

نکته ای که شاید بسیار باید مورد توجه قرار بگیرد انتخاب صحیح سوزن برای انجام کار هست كه بسته به موقعيت و  عمليات انتخابی تعيين ميشود.

به عنوان مثال ما برای خط لب از سوزن های تک سر، سه سر گرد و پنج سر گرد ميتوانيم استفاده كنيم اما به نظر شما كدام مناسبتر است و در عمل نتيجه بهتری به دنبال خواهد داشت.

پيشنهاد ما اين است كه از تك سر به هيچ عنوان نمی‌بايست در اين كار استفاده كرد به دليل حساسيت و نازكی لايه اپیدرم پوست لب استفاده از 3 يا 5 سر نتيجه به مراتب بهتری را در پي خواهد داشت.

کدام رنگ برای تاتو مناسب تر است؟

هنگامی که تصمیم به انجام تاتو می گیرید عوامل زیادی در نظر گرفته می شود:

 1. طراحی.
 2. مراحل قرار دادن طرح و اندازه آن.
 3. سبک هنر تاتو.

اما یک عامل حیاتی که اغلب نادیده گرفته می شود، رنگ تاتو شماست که انتخاب رنگ تاتو مناسب بستگی زیادی به نوع پوست شما دارد. پوست شما بسیار پیچیده است و عوامل مختلفی برای رنگ منحصر به فرد شما وجود دارد.

سه ماده شیمیایی بیولوژیکی رنگ شما را تعیین می کند:

 • هموگلوبین که قرمز است.
 • ملانین که عامل محافظت از پوست شماست و قهوه ای یا قرمز است.
 • کاروتن، که رنگ نارنجی است.

انتخاب رنگ های مناسب برای تن پوست شما

پوست رنگ پریده

این نوع رنگ پوست به طور کلی از تمام رنگ تاتو به استثنای زرد پشتیبانی می کند.با این حال، شما می توانید از زرد برای پر کردن جزئیات جزئی الگوی یا طراحی خود استفاده کنید. رنگ تاتو مانند قرمز، نارنجی، آبی، سبز، بنفش و سیاه می توانند در رنگ پریده بسیارشگفت انگیز باشد

پوست قهوه ای

مشکل  این نوع تن پوست این است که تاریک است، به طوری که نارنجی و زرد به سختی در ان دیده می شوند. رنگ پوست قهوه ای مناسب برای رنگ تاتو های تیره آبی، قرمز، بنفش و سیاه است.

پوست تیره

کسانی که پوست تیره دارند باید از انتخاب رنگ تاتوهای روشن به دور باشند زیرا آنها زیاد قابل مشاهده نیستند. مرز تاتو نیز باید جسور و نازک باشد. بهترین رنگ تاتو برای افراد با پوست تیره سیاه و قرمز است.

رنگ های تاتو : بسیاری از مردم از زیبایی تاتو لذت می برند اما برخی از رنگ تاتوها به خوبی با برخی از تن پوست همخوانی ندارد. بنابراین این نکته مهم است که به توصیه های هنرمندان خود گوش کنید که کدام رنگ تاتو کنتراست مناسب با نوع پوست شما ایجاد می کند.

یک هنرمند با تجربه می تواند توصیه هایی را برای نوع تاتو ارائه دهد که بهترین ترکیب را با تن پوست شما ایجاد می کند. آنها همچنین می توانند بر اساس انتخاب شیوه زندگی خود پیشنهاداتی ارائه دهند. هدف هر هنرمند ایجاد یک تاتو خیره کننده است که در طول زمان فریبنده باقی بماند.

تاتو برای افرادی که مایل به صرف زمان زیادی در خورشید نیستند توصیه می شود. خورشید طبیعی یا برنزه شدن، باعث می شود که رنگ تاتوها محو شوند.

متخصصان تاتو باید انواع مختلف رنگ تاتو موجود را مورد بررسی قرار دهند زیرا این امر به آنها اجازه می‌دهد تا بهترین سبک هنری خود را پیدا کنند.

این پنج علامت تجاری برتر در ایالات متحده آمریکا ساخته شده اند و بالاترین کیفیت را دارا هستند.

 • رنگ ابدی

رنگ ابدی یکی از قدیمی ترین مارک های تجاری است. این نوع  رنگ تاتو  در سال 1980 توسط Terry “Tramp” Welker تاسیس شد. این رنگها مبتنی بر آب، گلیسرول آزاد، مناسب برای گیاهان و غیر سمی است.

رنگ تاتو های تیره ارائه شده توسط رنگ ابدی یکی از بهترین نمونه ها  در کسب و کار هستند، هم از لحاظ ظاهر و هم از لحاظ طول عمر.

 • شدت

هدف این برند Intenze Tattoo Ink توسعه نوآوری است. این شرکت ایالات متحده با هنرمندان همکاری می کند تا خلاقیت را در صنعت تقویت کند.

Intenze با تنوع رنگهای بیشتری در مقایسه با سایر مارک‌های دیگر موجود در بازار، به هنرمندان اجازه می‌دهد تا از طیف وسیعی از امکانات استفاده کنند. و لازم به ذکر است که این نوع رنگ تاتوها طولانی مدت هستند.

این نوع مارک ایمنی است. برای اینکه رنگ تاتو واقعا استرلیزه باشد، باید از هر سمی و آمین های جهش زا آزاد شوند و  Intenze  این کار را با رنگش انجام می دهد. هر گروه با یک گروه شخص ثالث استریل تایید شده است تا بالاترین استانداردهای ایمنی را تضمین کند. آنها همچنین گیاهی و سازگار با E.U آمریکا و از نظرکیفیت و ایمنی در حد قابل قبولی هستند.

 • رنگ پویا

هیچ کلمه‌ای بهتر برای توصیف Dynamic Ink وجود ندارد

در حقیقت، رنگ تاتوهایی که از رنگ پویا به دست  می‌آیند، بسیار روشن و متمرکز هستند که شرکت توصیه می‌کند با استفاده از سفید به آنها برش داده و از قهوه‌ای به رنگ زرد استفاده کنند. این رنگهای خالکوبی با کیفیت بالا در رنگهای متنوعی قرار می‌گیرند که هنرمندان را قادر می‌سازد تا هنر خود را به سطح بعدی برسانند.

این رنگ تاتو در ایالات متحده با رنگدانه های برتر تولید می شود و برای هنرمندان خالکوبی کلاسی مناسب است. هدف آن زیبایی با کیفیت طولانی است. طرح‌ها با گذشت زمان رنگ خود را به درستی حفظ می‌کنند و رنگها را برای مشتریان بسیار زیبا نگه می‌دارد.

 • مادران هزاره

این مادر شما نیست. این رنگ تاتو در اواسط دهه 1990 ساخته شده است و توسط هنرمندان تاتو به دلیل خط رنگی غنی و نوآورانه‌اش پذیرفته شده است. رنگ مامان با توجه به هماهنگی رنگ ارزیابی می شود. زیرا رنگ را به آرامی و زیبایی به پوست شما می رسد و اجازه می دهد هنرمندان طرح های زیبایی را روی پوست ایجاد کنند

آنچه که واقعاْ جالب است این است که رنگ مامان ( به استثنای کیفیت بالا ) از رنگ سیاه و سفید رنگ هسته‌ای است که در میان امن ترین و درخشان ترین موجود طبقه بندی می شود. رنگ مامان تخصص خود را در رنگ های مبتنی بر رنگدانه به ارمغان آورد.

 • رنگ تاتو Starbrite 

اگر شما به دنبال قدرت ماندید، استاربرایت مارک مناسب شما است. رنگ تاتو استاربریت رنگ های باور نکردنی را برای شما ارائه می دهد و تنوع به طور مداوم در حال گسترش است.

استاربریت در ارتباط نزدیک با FDA برای پیروی از دستورالعمل های دقیق، توسعه یافته است که یکی از سخت ترین تست ها و ایمن ترین مارک های رنگ تاتو در بازار است.

این رنگ با طیف گسترده ای از سبک های تاتو کار می کند و توسط طیف گسترده ای از هنرمندان تاتو  برای ایجاد شاهکارهای خود استفاده می شود.
این نام تجاری بر اساس کیفیت و وفاداری ساخته شده است و بسیاری از هنرمندان به طور انحصاری از استاربرایت استفاده می کنند. مهم است که توجه داشته باشیم که این نام تجاری بسیار محبوب است و به طور گسترده از آن سواستفاده می شود  پس مطمئن شوید که شما در حال خرید رنگ تاتو استاربرایت معتبر از یک منبع معتبر هستید.

ترکیب رنگ تاتو در کار هاشور ابرو بسیار مهم است. بهتر است که تا جایی که امکان دارد تاتوکاران عزیز وارد مقوله ترکیب رنگ تاتو نشوند چرا که بسیار کار دقیق و حساسی است.

تاتوی صورت شامل سه بخش می‌باشد:

تاتوی ابرو،
تاتوی چشم،
تاتوی لب،

رنگ های مورد استفاده در هر کدام از این بخش ها باهم متفاوت است. همچنین ترکیباتی که برای هر کدام از آنها باید استفاده کرد نیز متفاوت است.

در کل رنگ هایی که برای تاتو استفاده می شود شامل پنج بخش می شود.

1-  رنگ های مناسب برای تاتوی ابرو
2-  رنگ های مناسب برای تاتوی چشم
3-  رنگ های مناسب برای تاتوی لب
4-  رنگ های واریاسیون
5-  رنگ های اسکین‌سازی

 

انواع رنگ تاتو :

رنگ تاتو زرد نارنجی :  جهت دکوپاژ ابروهای خاکستری، مناسب ترکیب با رنگ تاتوهای لب، از بین برنده خاکستری لبهای تیره.

 رنگ تاتو قرمز اناری : مناسب رژلب می باشد.

 رنگ تاتو قهوه ای شکلات :  مناسب پوستهای سرد میباشد همچنین جهت ایجاد رنگ قهوه ای متوسط بدون ایجاد رنگ خاکستری.

 رنگ تاتو قهوه ای متوسط ( سرد و گرم ):  رنگ پایه و اصلی است و برای ترکیب با رنگ ها و ایجاد پایداری رنگ تاتو میباشد.

 رنگ تاتو کرم روشن :  جهت ترکیب با رنگ تاتوهای لب برای ایجاد رنگ کالباسی می باشد.

 رنگ تاتو شاه بلوطی روشن :  مناسب پوست های تیره و خنثی کردن قرمزی رنگ پوست می باشد.

 رنگ تاتو شاه بلوطی متوسط و رنگ تاتو قهوه ای با تناژ سرد :  نیز برای پوست های تیره کاربرد دارد.

رنگ تاتو شاه بلوط قوی :  مناسب پوست های گرم و تقویت بن مژه است.

 رنگ تاتو قرمز تیره :  مناسب پوست های روشن می باشد.

 رنگ تاتو قهوه ای سرد : مناسب پوست های گرم می باشد.

 رنگ تاتو قهوه ای مایل به قرمز  : مناسب پوست های سرد و جهت ایجاد رنگ گرم متوسط می باشد.

رنگ تاتو زرد خردلی  : برای دکوپاژ ابروهای قرمز و خنثی کردن رنگ قرمز کاربرد دارد و مناسب ترکیب با رنگ های پوست های گرم می باشد.

 رنگ تاتو قهوه ای تیره قوی  : برای پوست های روشن با ابروهای تیره و مناسب هاشورهای تیره و تقویت بن مژه میباشد.

 رنگ تاتو قرمز :  مناسب تاتو رژلب می باشد.

 رنگ تاتو قهوه ای روشن :  رنگ تاتو پایه می باشد و مناسب پوست های تیره است.

 رنگ تاتو کرم روشن : جهت ترکیب با رنگ های لب، برای ایجاد رنگ کالباسی.

رنگ تاتو کامو 40  (camo 40) :  جهت پوشاندن رنگ های تیره و مناسب پوستهای تیره.

 رنگ تاتو کامو 30  (camo 30) : جهت پوشاندن رنگ های تیره و مناسب پوستهای روشن.

 

با ما تماس بگیرید

09129614010

توضیحات بیشتر در مورد رنگ تاتو

رنگ تاتو چیست؟

رنگ تاتو، محلولی است که حاوی یک حامل و یک رنگ است. حامل مایعی است که برای انتقال رنگ به محل مورد نظر استفاده می شود. ممکن است حاوی گلیسیرین، آب و فندق جادویی باشد. رنگها باید با سطح پوست واکنش دهند تا رنگشان را توسعه دهند و در جای خود قرار گیرند. در مقابل، رنگدانه ها بدون…

رنگ های تاتو

رنگ های تاتو

رنگ های تاتو رنگ های تاتو : بسیاری از مردم از زیبایی تاتو لذت می برند اما برخی از رنگ تاتوها به خوبی با برخی از تن پوست همخوانی ندارد. بنابراین این نکته مهم است که به توصیه های هنرمندان خود گوش کنید که کدام رنگ تاتو کنتراست مناسب با نوع پوست شما ایجاد می…

انواع رنگ تاتو

رنگدانه های موجود در رنگ تاتو می توانند از طیف وسیعی از منابع مختلف شامل رنگدانه های آلی صنعتی مدرن، رنگدانه های معدنی، رنگدانه های مبتنی بر سبزی و پلاستیک استفاده کنند. اکثر این رنگدانه ها ترکیبی از عناصر فلزی و ارگانیک هستند. تولید کنندگان رنگدانه ها معمولا اطلاعات در مورد هر یک از مواد…

بهترین رنگ برای تاتو

کدام رنگ برای تاتو مناسب تر است؟ هنگامی که تصمیم به انجام تاتو می گیرید عوامل زیادی در نظر گرفته می شود: 1- طراحی  2- مراحل قرار دادن طرح و اندازه آن 3 – سبک هنر تاتو. اما یک عامل حیاتی که اغلب نادیده گرفته می شود، رنگ تاتو شماست که انتخاب رنگ تاتو مناسب…

برترین رنگ تاتو هادر ایالات متحده

  متخصصان تاتو باید انواع مختلف رنگ تاتو موجود را مورد بررسی قرار دهند زیرا این امر به آنها اجازه می دهد تا بهترین سبک هنری خود را پیدا کنند. این پنج علامت تجاری برتر در ایالات متحده آمریکا ساخته شده اند و بالاترین کیفیت را دارا هستند. رنگ ابدی رنگ ابدی یکی از قدیمی…

رنگ تاتو تری دی

تاتو عملی است که با دستگاه تاتو انجام میشود و از دیرباز مورد توجه بسیاری از افراد بوده است و به دلایل زیبایی و یا رفع عیوب از ان استفاده می کردند. شایع‌ترین رنگ‌تاتو سبز، قهوه‌ای و مشکی است البته رنگ‌های دیگری مانند سفید و قرمز هم ممکن است در تاتو استفاده شود. رنگ های مورد استفاده…

رنگ تاتو بیوتاچ

رنگ تاتو BioTouch  در سال 1984 تاسیس شد و در حال حاضر یکی از تولید کنندگان و مربیان اصلی آرایش دائمی و نیمه دائمی و دستگاه تاتو های آرایش دائمی و لوازم جانبی مربوط به آن است. رویکرد منحصر به فرد BioTouch ترکیبی از 5000 سال از تکنیک های آرایش آسیایی با تکنولوژی مدرن است…

رنگ تاتو اشنایدر

هنرمند خود آموخته، کاسیو ماغنی اشنایدر در ویتوریا / ES زندگی می کند، 32 ساله و تاتو  را از سن  27 سالگی شروع کرد. پس از دو سال کار در رشته داروسازی، تصمیم گرفت که به تاتو روی بیاورد. زمانی که او یک کودک بود، او همیشه به نوعی هنر را تحسین می کرد. کاسیو…

درحال بارگذاری مطالب بلاگ...