زیبایی همواره مورد توجه انسان‌ها بوده است، به طوری که همه ما دوست داریم بیش از پیش زیبا باشیم و کمتر کسی دوست دارد حس کند که پیر شده است. به عبارت دیگر، انسان‌ها مخصوصاً خانم‌ها دوست دارند همیشه زیبا و جوان باشند و زیبایی جزیی از وجود یک زن است. در حال حاضر و با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی انواع روش‌های زیباسازی و جوانسازی پوست صورت یا بدن ابداع شده است. یکی از این روش‌ها که بازخورد بسیار زیادی داشته است، روش میکرونیدلینگ است. میکرونیدلینگ تکنیکی جدید و عالی برای جوانسازی دائمی و ماندگار پوست است.

در میکرونیدلینگ با استفاده از سوزنهایی ظریف، میکروکانالهایی روی پوست ایجاد می‌شود. سیستم ایمنی همچون زخم با این میکروکانال‌ها برخورد می‌کند و با ساخت رشته‌های پروتئینی کلاژن و الاستین، آن‌ها را پر و ترمیم می‌نماید. همانطور که می‌دانید عامل اصلی حفظ جوانی و شادابی پوست، وجود این رشته‌های پروتئینی است. پس، براحتی با این تکنیک پوست تحریک شده و همراه با نانوداروهایی بنام کوکتل، با سرعت خودش را ترمیم و بازسازی می‌نماید.

موارد قابل درمان با میکرونیدلینگ

از این تکینک برای درمان مشکلات متعدد پوستی استفاده می شود، از جمله؛

  • آبرسانی به پوست های خشک و دهیدراته.
  • درمان جای جوش و زخم.
  • درمان جای اسکارهای حامگلی یا اسکارهای چاقی و لاغری.
  • رفع چین و چروک.
  • رفع سیاهی و تیرگی دور چشم.
  • رفع شلی و افتادگی پوست (لیفت).
  • رفع چاقی موضعی مثل غبغب و… .
  • درمان لک و کک و مک.
  • تحریک رشد مجدد مو (مزواسکالپ سر).

برای اجرای این تکنیک خارق العاده، نیاز به تجهیزاتی همچون دستگاه میکرونیدلینگ، انواع سوزنهای میکرونیدلینگ و کوکتل (نانودارو) داریم. متداولترین مواد و تجهیزات مورد استفاده در بازار ایران را در ادامه شرح داده ایم.

دستگاه میکرونیدلینگ: انواع مختلفی از دستگاه های میکرونیدلینگ کره ای، چینی و… در بازار ایران موجود است. بارزترین ویژگی یک دستگاه میکرونیدلینگ مرغوب، عدم لرزش و صدای ملایم آن است. در صورت هرگونه لرزشی، پوست نه تنها جوانسازی نمی شود، بلکه بلعکس آسیب نیز می بیند.

متداولترین دستگاه میکرونیدلینگ، دستگاه دکتر پن است. غالباً در بازار انواع مدلهای مختلف دکتر پن کره ای و چینی موجود است. این مدلها شامل؛ a1c، a1w، a6، a7 و… است. دکتر پن a1w اولین دستگاه برقی بود که روانه بازار شد. دستگاه a6 و a7 شارژی هستند و بیشتر به قلم تاتو شبیه اند. سوزن های دستگاه a7 اختصاصی است و دیگر سوزن های میکرونیدلینگ آبی روی آن بسته نمی شود (محدودیت کارتریج دارد). اما دستگاه دکتر پن a1w بخصوص مدل کره ای و شارژی آن یکی از بهترین دستگاه ها است که هیچگونه لرزشی ندارد.

قیمت دستگاه دکتر پن a6 و a7 بالاست اما قیمت دکتر پن a1w به نسبت کارایی بالایی که دارد، معقول تر و نرمال تر است.

درمارلر: درمارولر ابزاری غیربرقی و ابتدایی برای میکرونیدلینگ پوست در عمق سوزن های ۰/۵، ۰/۷۵ و یک میل است و تنها کاربرد شخصی و خانگی دارد. انواع مختلف درمارولر تک کاره و سه کاره در بازار موجود است. درمارولر سه کاره برای نیدلینگ نواحی اطراف چشم و روی بینی، تیغه های ظریفتری دارد. قیمت درمارولر سه کاره از نوع تک کاره بالاتر است.

مشخصات انواع سوزن میکرونیدلینگ: سوزن میکرونیدلینگ شامل یک کارتریج است که صفحه ای گرد دارد و روی آن سوزنهای ظریفی در ابعاد میکرو قرار گرفته است. این سوزن ها در پک های جداگانه و استریل شده ای قرار دارند و یکبار مصرف هستند. انواع مختلف سوزن نیدلینگ عبارت است از؛ نانو، ۹ سر، ۱۲ سر، ۳۶ سر، ۴۲ سر و… که کاربرد هر یک متفاوت است. پرکاربردترن انواع آن نانو، ۱۲ سر و ۳۶ سر است.

سوزن نیدلینگ نانو: سوزنهای نانو مخصوص میکرونیدلینگ شامل صفحه ای گرد است و برجستگی هایی روی آن قرار دارد. این مدل سوزن برای میکرونیدلینگ کاربرد زیادی ندارد و کاربرد اصلی آن برای تکنیک مزووایت تراپی است. قیمت سوزن میکرونیدلینگ نانو با دیگر سوزنهای نیدلینگ تقریباً یکسان است.

سوزن نیدلینگ ۱۲ سر: این سوزن شامل ۱۲ نیدل بسیار ظریف است که با فاصله از هم قرار گرفته اند و بخوبی در پوست نفوذ می کنند. برای درمانهای اساسی همچون ترمیم جای زخم و جوش و یا رفع مشکلات حاد پوستی کاربرد بیشتری دارند. همچنین، برای مزووایت تراپی و کرم پودر دائم به همراه سوزن نانو استفاده زیادی دارند. قیمت سوزن میکرونیدلینگ ۱۲ سر تقریباً با دیگر مدلها یکسان است.

سوزن نیدلینگ ۳۶ سر: در این مدل، ۳۶ نیدل ظریف در حد میکرو روی آن تعبیه شده است. فاصله این سوزنها کمتر است و در نتیجه در عمق کمتری ذر پوست فرو می روند. بیشترین کاربرد سوزن نیدل ۳۶ سر برای جوانسازی سطحی، درمان مشکلات پوستی سطحی‌تر و افراد دیابتی است. قیمت سوزن میکرونیدلینگ ۳۶ سر تقریباً مشابه دیگر سوزن ها است.

انواع کوکتل های میکرونیدلینگ: هنگامی که با سوزن میکرونیدلینگ روی پوست میکروکانال ایجاد می شود، حدود ۳۰ الی ۴۰ روز زمان می برد تا پوست بخوبی رشته های درهم تنیده کلاژن و الاستین را سنتز کند. به همین جهت همراه با میکرونیدلینگ از مواد دارویی بنام کوکتل استفاده می شود که در حقیقت از دسته نانوداروها هستند. این نانو داروها هر یک کاربرد خاصی دارند و بخاطر ابعاد بسیار کوچکی که دارند (نانو) بخوبی در میکروکانالها نفوذ کرده و توسط جریان خون در زیر پوست جذب می شوند. نتیجه این فعل و انفعال، تسریع روند کلاژن سازی و درمان مشکلات مختلف پوستی است.

انواع مختلفی از برندها تولیدکننده کوکتل هستند. قیمت خرید کوکتل میکرونیدلینگ بسته به نوع برند، حجم ظرف و یا عملکرد آن متفاوت است.

کوکتل میکرونیدلینگ هیالورونیک اسید ۳/۵%: هیالورونیک اسید قابلیت بالایی برای  جذب آب دارد. وقتی در تکینک میکرونیدلینگ زیر پوست نفوذ می کند با جذب آب باعث آبرسانی بالایی به پوست می شود. از طرفی هیالورونیک اسید پیش‌ساز تولید فاکتورهای آلفا و بتا است که خود در سنتز رشته های کلاژنی نقش اساسی دارند. بنابراین برای رفع چین و چروک، رفع خشکی و کم آبی (هیدراته شدن) پوست، رفع تیرگی پوست و جوانسازی آن تأثیر بسزایی دارند.

کوکتل میکرونیدلینگ کلاژن: این کوکتل‌ها شامل درصد بالایی از کلاژن هستند و مستقیماً در چرخه سنتز رشته های کلاژنی و الاستینی وارد می شوند. برای درمان جای جوش، جای زخم، اسکارهای حاملگی و یا اسکارهای ناشی از چاقی و لاغری، درمان چین و چروک و… بسیار مؤثر هستند. 

کوکتل میکرونیدلینگ رفع چین و چروک و کوکتل رفع چین و چروک و سیاهی دور چشم: این دو کوکتل همانطور که از نامشان پیداست برای درمان چروک‌های عمیق مثل خط اخم، خط لبخند، چروک ناشی از افزایش سن و پیری و همینطور درمان چروک های پنجه کلاغی دور چشم بسیار تأثیرگذار هستند. سیاهی دور چشم نیز جزء مشکلات خاص زیبایی است که در برخی افراد شدید است و نیاز به کوکتل ویژه دارد.

کوکتل میکرونیدلینگ ضدلک: یکی از مشکلات غالب افراد وجود لک روی پوست صورت و بدنشان است. درمان لک کاری سخت و زمانبر است، اما در صورت استفاده از تکینک میکرونیدلینگ همراه با کوکتل ضدلک و روشن کننده پوست، این درمان در زمان کمتر و با سهولت بیشتری تحقق می یابد.

کوکتل میکرونیدلینگ لاغری: این کوکتل ها حاوی موادی هستند که قادر هستند به طور موضعی ساختار چربی را شکسته و آن را حل نمایند. به این ترتیب چربی را ذوب کرده و از بین می برند. یک مورد کاربرد رایج آن، برای درمان غبغب است. 

کوکتل میکرونیدلینگ مو:  یک کاربرد خاص میکرونیدلینگ تحریک رشد مجدد مو است. مخصوصاً هنگامی که میکرونیدلینگ مو همراه با کوکتل های تحریک رشد مجدد انجام شود، باعث رشد مو می گردد که به آن تکنیک مزواسکالپ سر می گویند. این کوکتلها حاوی مواد مغذی و تقویت کننده رشد مو هستند. 

Main Menu

برو به واتس آپ
1
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم ؟