در حال حاضر و با توجه به پیشرفت چشمگیر علم پزشکی در درمان پوست و مو آسیب دیده روش های بسیار وجود دارد که پوست آسیب دیده را درمان نموده , حال این سوال پیش می آید که آیا روشی برای درمان ریزش مو و یا از بین بردن چروک های صورت و گردن نیز وجود دارد ؟

ما در این مقاله به صورت مختصربه این سوال پاسخ می دهیم ,در مقالات قبلی به انواع روش های درمانی زیبایی پوست همچون میکرونیدلینگ ,درماپن و … اشاره نموده ایم ؛حال می توان گفت بهترین روش و تهاجمی ترین روش در درمان پوست چروک و یا ریزش مو روش مزوتراپی است ,روش مزوتراپی روشی مهم و کاربردی در فرانسه ,مهد علم پزشکی پوست و زیبایی می باشد, این روش به طور جد در کشور فرانسه مورد استفاده است و در اکثر کشورهای جهان از جمله ایران توسط متخصصین پوست تجویز می شود .

مزوتراپی برای درمان سریع تر و تهاجمی تجویز می شود, به طور مثال برای اشخاصی که ریزش مو دارند یا اشخاصی که می خواهند سریع تر پوستی شفاف داشته باشند, از این روش استفاده می کنند, مزوتراپی یکی از عمل های زیبایی می باشد که غیر جراحی است .

در این روش داروهای هومیوپاتیک که معمولا توسط پزشکان پوست ,مو و زیبایی جایگزین تجویز می‌گردد، وارد پوست می‌شود. در مزوتراپی داروهای مورد استفاده و یا عصاره های گیاهی، مواد هومیوپاتیک، داروها، ویتامینها و سایر مواد حیاتی در مقادیر میکروسکوپی از طریق تزریق به پوست صورت یا پوست سر وارد می شود ؛ ناگفته نماند که این روش دارای درد نیز می باشد اما قبل از انجام بایستی از بی حسی موضعی استفاده شود تا شخص درد کمتری را حس کند.

اما بی شک می توان گفت این روش کاربرد بالایی دارد ولی نمی توان گفت که مزوتراپی برای هر مشکلی قابل انجام است , به طور واضح می توان گفتن روش مزوتراپی روشی برای انتقال سریع دارو و یا چربی به پوست می باشد ,مزوتراپی یک روش درمانی جدید برای رفع مشکلات پوستی می‌باشد.

در این روش دارو در قسمتهای مختلف پوست تزریق می‌شود. در واقع دارو به به جای اینکه از راه دهان خورده شود، مستقیماً به داخل پوست تزریق می‌شود. تزریق های متعدد توسط دستگاه مزوتراپی در فواصل منظم در پوست صورت می گیرد و این روش برای درمان افتادگی پوست گردن و یا چروک های زیر چشم و چروک های صورت بسیار مناسب است.

 

مزوتراپی چیست ؟

 

مزوتراپی : یکی دیگر از روش های درمانی برای زیباسازی و جوان سازی پوست است. در ابتدا نیاز هست تعریفی از این روش و چگونگی تاثیر آن روی جوان سازی پوست داشته باشیم. در این روش گروهی از مواد فعال بیلوژیک را به وسیله تعدادی سوزن های ظریف و ریز به داخل پوست بیمار وارد می کنند. روش کار بدین صورت است که در واقع این مواد فعالی که به پوست شخص تزریق می شود، میتواند حاوی ویتامین ها یا داروهای پوستی و یا فاکتور رشد باشد.

مانند دیگر روش های درمانی پوست ، به دلایل بهداشتی حتما بایستی این عمل را تحت نظارت پزشک متخصص و در کلینیک های پزشکی انجام داد. زیرا پزشکان متخصص با توجه به علم و تجربه و آگاهی که در این زمینه دارند ، تشخیص می دهند که چه مواد دارویی را با ویتامین ها ترکیب و به پوست تزریق کنند. البته میتوان از ترکیب های آماده (ویتامین و دارو) نیز استفاده کرد.
استفاده ازاین ترکیب های آماده و صد البته تحت نظر پزشک متخصص پوست بیشتر پیشنهاد میشود. به این خاطر که با استفاده از ترکیب های آماده جدا از ساده تر بودن ، درصد آلودگی نیز خیلی کم است.

 

 

مزوتراپی مو چیست ؟

 

روش کار به همان صورت است که ذکر شد. در مزوتراپی مو هم از محلول های دارویی برای جلوگیری از ریزش مو استفاده می شود. این روش تا حد زیادی از ریزش مو جلوگیری می کند و حتی بعضی افراد که به صورت مداوم از محلول ها استفاده می کنند ، مجددا شاهد رشد مو در نواحی کم پشت سر خود بوده اند.

 

مزوتراپی

 

 

مزایای استفاده از مزوتراپی :

 

 • جوان سازی پوست
 • لیفتینک پوست صورت
 • از بین بردن لک و مک های روی پوست ناشی از بارداری
 • درمان ریزش مو
 • از بین بردن چربی های اضافی و سلولیت ها

 

پوست های مناسب برای مزوتراپی :

مزوتراپی جزء روش هایی است که محدودیت خاصی برای افراد با شرایط متفاوت ندارد. این روش برای بسیاری از افراد با جنس پوست و مو مختلف ، تاثیرگذار است. تنها تفاوتی که در انجام این روش به کاربرده می شود، میزان و نوع دارویی است که برای هر بیمار فرق می کند.

مزوتراپی مو

ریزش مو در افراد مختلف علل متفاوتی دارد که از آن جمله می‌توان به چند مورد زیر اشاره کرد: استرس، عدم تغذیه صحیح، عدم خواب کافی، عدم جذب ویتامین‌های مورد نیاز، عدم رعایت بهداشت، عدم تعادل هورمونی و آسیب دیدن ساقه مو بر اثر عواملی مانند کشیدن مو‌ها.

در مزوتراپی مو با تزریق انواع مواد تقویت‌کننده رشد مو به ویژه ویتامین‌های گروه c و b، ماینو‌کسیدیل، جین‌سنگ، دارو‌هایی که باعث افزایش جریان خون می‌شوند و نیز هورمون (فقط در آقایان) تلاش می‌شود ریزش مو‌ها برطرف ‌شود و سپس موهای جدید برویند. در این روش به هیچ عنوان از کورتون استفاده نمی‌شود.

مزوتراپیست‌ها معتقدند خانم‌هایی که بر اثر زایمان دچار ریزش مو می‌‌شوند هم می‌توانند بعد از دوره شیر‌دهی از این شیوه درمانی استفاده کنند.

محدودیت در روش مزوتراپی

همه افراد در صورتی که دارای سلامت جسمی باشند می توانند از روش مزوتراپی استفاده کنند ولی برای افرادی که داراری شرایطی  به شرح ذیل می باشند نمی توانند از این روش استفاده کنند :

 

 • بارداری
 • بیماری دیابت
 • بیماری لخته شدن خون
 • بیماری قلبی
 • سابقه سکته قلبی
 • سرطان

کاربرد استفاده از روش مزوتراپی به شرح ذیل می باشد:

 • امروزه بیشترین کاربرد مزوتراپی در حوزه زیبایی می باشد.
 • استفاده از روش مزوتراپی برای جوانسازی پوست و لیفتینگ و درمان افتادگی صورت
 • برای درمان تیرگی دور چشم
 • درمان ریزش مو و رویش مجدد مو با مزوتراپی
 • رفع پف دور چشم و افتادگی پلک
 • بهبود ترک های ناشی از بارداری
 • درمان لک های حاملگی و لک ها صورت
 • رفع غبغب زیر چانه و گردن
 • در مان چاقی به صورت موضعی با مزوتراپی
 • استفاده از روش مزوتراپی برای بهبود بیماری های روماتیسمی و عفونی ، ضایعات عروقی، آسیب های ورزش استفاده می شود.

مزوتراپی و راهکارهای درمانی آن

مزوتراپی یعنی جوان سازی پوست و رفع چین و چروکها و صدمات پوستی مانند آکنه و فرورفتگی ها و ناصافی های پوستی. برای رفع این مشکل گاهاً از کرمها و درمان های موضعی استفاده میشود که زیاد هم قابل درمان نمیباشد.
لذا از روش مزوتراپی برای رفع این مشکلات استفاده میکنند. مزوتراپی در درمان چروکهای پیشانی و کنار چشمها – پف زیر چشم و غبغب و زیر چانه و تیرگی دور چشم و همچنین شکم و پهلوها، ران و باسن و بازو استفاده میشود.
همچنین برای درمان افتادگی صورت – درمان لک حاملگی ( استریا ) یا لک صورت و برای درمان ریزش مو و تقویت موها از مزوتراپی استفاده میشود.

مزوتراپی در درمان ریزش مو

توضیحات بیشتر در مورد مزوتراپی

مزوتراپی در مقابل لیپوساکشن

پیری یک فرایند پیچیده و چند فازی است که بر روی هر عضو بدن، از جمله پوست تاثیر می گذارد.   مزوتراپی که معمولا به نام “بیورویژن” یا “بیورویتالیزاسیون” شناخته می شود، یک روش برای جوان سازی پوست با استفاده از یک تزریق ترشحی از محلول مولتی ویتامین و عصاره های گیاهی طبیعی است که…

مزوتراپی صورت

مزوتراپی یکی از درمان‌های غیرجراحی جوانسازی پوست است که با هدف رفع مشکلات صورت و بدن انجام می‌شود. مزوتراپی برای جوانسازی صورت، گردن و زیر چشم کاربرد دارد و برای رفع مشکلاتی مانند کم پشت شدن و ریزش مو و لاغری بدن نیز از آن بهره گرفته می‌شود. در این درمان اسید هیالورونیک مستقیماً در…

مزوتراپی و انواع آن

مزوتراپی و انواع آن مزوتراپی و انواع آن : مزوتراپی یکی ازقدیمیترین درمانهای پوست درزمینه زیبایی وجوانسازی  میباشد و کلیات تکنیک مزوتراپی برپایه تزریقهای مکرر ودوزبسیارکم  دارو درهرتزریق است. به معنای لغوی مزوتراپی یعنی درمان لایه میانی پوست   روش انجام کار : دراین تکنیک مقداری از داروی مزوتراپی توسط سوزنهای مخصوص مزوتراپی وبادفعات زیاد ودوز…

مزوتراپی دور چشم

مزوتراپی دور چشم مزوتراپی دور چشم : یکی از شایع‌ترین شکایات در مورد مشکلات دور چشم،تیرگی دور چشم است.كه علت آن اغلب ناشناخته است . در این موارد باید دانست که تیرگی دور چشم می‌تواند : 1- علامتی از زمینه آلرژی در فرد باشد. 2- فراد آتوپیک، یعنی افرادی که مستعد آلرژی‌های پوستی و حتی…

ترمیم لک صورت با مزوتراپی

ترمیم لک صورت با مزوتراپی ترمیم لک صورت با مزوتراپی : پوست صورت و بدن خود را با مزوتراپی شاداب و جوان کنید. یکی از دلایلی که پوست دچار افتادگی میشود افزایش سن است که این موضوع برای بسیاری از افراد ناخوشایند است که زیبایی خود را ازدست بدهند به همین دلیل به سراغ عمل…

درمان چاقی با روش مزوتراپی

درمان چاقی با روش مزوتراپی درمان چاقی با روش مزوتراپی:افراد روش‌های مختلفی را برای کاهش وزن به کار می‌بندند اما غالباً اکثر این روش‌ها برای دست‌یابی به نتایج مطلوب، موثر واقع نیستند. حتی اگر افراد مقدار اندکی وزن کم کنند، بدن معمولاً به شکل و فرم مورد نظر در نمی‌آید. چربی‌های موضعی بزرگ‌ترین مشکل و…

مزوتراپی روشی نوین برای زیبایی پوست

مزوتراپی روشی نوین برای زیبایی پوست مزوتراپی روشی نوین برای زیبایی پوست :شاید كلمه مزوتراپی را شما هم شنیده باشید. این روزها در هر محفلی كه صحبت از درمان ریزش مو و كارهای زیبایی پوست و چاقی و لاغری به میان می‌آید از روش مزوتراپی و محاسن این روش جدید گفته می‌شود. برخی پزشكان نیز…

مزوتراپی برای لک صورت

مزوتراپی برای لک صورت:لک صورت یا ملاسما یک عارضه‌ی پوستی است که به صورت لکه قهوه ای روی پوست افراد بالغ دیده می‌شود. این لکه‌ها بیشتر بر روی گونه‌ها، بینی، پیشانی و بالای لب ظاهر می‌شوند. شایع ترین سنین بروز آن 20 تا 30 سالگی است و در خانم ها از آقایان بیشتر دیده می شود. ثابت…

درحال بارگذاری مطالب بلاگ...