نکات قابل توجه در میکرونیدلینگ

نکات قابل توجه در میکرونیدلینگ

قانونی در بدن وجود دارد که بر اساس آن هر زمان زخم، سوراخ یا اسکاری در پوست بدن ایجاد شود، سیستم ایمنی بدن تلاش می‌کند تا جای خالی زخم ایجاد شده را با بافت تازه‌ای پر کند که در حین لمس اندکی سفت تر و مستحکم‌تر از بافت‌های دیگر بدن به نظر می‌رسد. مثل زمانی که قسمتی از پوست دستتان با چاقو بریده شده و بعد از مدتی محل بریدگی ترمیم می‌شود و در نتیجه شما در محل ترمیم، بافت سفت تری را لمس خواهید کرد. میکرونیدلینگ نیز چنین تأثیری دارد. در این مقاله، مروری بر نکات قابل توجه در میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست داریم.

و اما دلیل این سفتی و استحکام چیست؟ دلیل این تراکم و سفتی این است که، جنس این بافت ترمیمی اندکی با جنس قسمت‌های دیگر پوست متفاوت است و بیشتر شامل کلاژن و الاستین است. کلاژن و الاستین در اصطلاح عامیانه شبیه سیمان ساختمان هستند.

همانطوریکه یک ساختمان بدون سیمان استحکام ندارد و شل شده و فرو می‎ریزد، پوست بدن هم بدون کلاژن و الاستین استحکام خود را از دست داده، شل شده و وارفته می‌گردد. این اتفاقی است که در فرایند پیری به تدریج رخ می‌دهد!

تکنیک میکرونیدلینگ با دستگاه دکتر پن، سوزن و کوکتل میکرونیدلینگ مخصوص انجام می‌شود. سرعت و عمق سوزن‌های میکرونیدلینگ حتماً باید توسط فرد متخصص و با توجه به وضعیت پوست بیمار تنظیم شود.

کوکتل مو استالیدرم مخصوص مزواسکالپ سر

اثرات میکرونیدلینگ بطور خلاصه

 • جوانسازی و کاهش چین و چروک‌های سطحی و عمقی
 • از بین بردن منافذ باز پوست
 • از بین بردن و کاهش محسوس و قابل ملاحظه جای جوش‌ها و زخم‌های قدیمی
 • روشن شدن پوست
 • بشاش شدن و سرحال شدن پوست
 • از بین رفتن و یا کاهش محسوس و قابل ملاحظه کک و مک و لک‌های صورت.
 • رشد مجدد موهای سر و ابرو.

نکات قابل توجه در میکرونیدلینگ برای جای جوش و زخم‌ها

میکرونیدلینگ بهترین روش برای درمان جای جوش‌، زخم‌ و اسکارهای قدیمی است. کلمه میکرونیدلینگ از دو قسمت تشکیل شده است؛

میکرو + نیدل. میکرو به معنی خیلی کوچک و نیدل به معنی سوزن است و میکرونیدلینگ تکنیکی است که در آن سوزن‌های خیلی ریز از تعداد ۱ الی ۴۸ و با سرعت و تواتر بالا وارد پوست (عمدتاً پوست صورت) می‌شود. این سوزن‌ها بسیار ریز می‌باشند بنابراین، اولاً با استفاده از پماد بی‌حسی به هیچ عنوان احساس درد نخواهید داشت و دوماً به دلیل ریز بودن آنها هیچ نوع زخمی از خود بر جای نخواهند گذاشت.

فرایند میکرونیدلینگ

جلسات میکرونیدلینگ

تعداد جلسات میکرونیدلینگ بر حسب شرایط پوستی و میزان نیاز پوست و همچنین میزان پاسخ‌دهی پوست بین ۳ الی ۸ جلسه متغیر می‌باشد. ولی در پوستی که واضحاً مشکلات زیادی دارد (از نظر جای جوش، کک و مک، چین و چروک و…) ۵ الی ۱۰ جلسه میکرونیدلینگ همراه با روش‌های دیگر که در پکیج جوانسازی عنوان شده ضروری می‌باشد. فواصل انجام جلسات نیز برای سه مرحله اول بین ٢-٣ هفته یکبار و برای سه مرحله بعدی ٣-۴ هفته یکبار می‌باشد.

اقدامات و مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

برای کسب نتیجۀ دلخواه از عمل میکرونیدلینگ، ما به شما توصیه می کنیم نکات قابل توجه در میکرونیدلینگ را رعایت کنید؛

 • استفاده از کرم های ترمیم‌کننده متناسب با نوع پوست.
 • ظاهر شدن التهاب و قرمزی در محل میکرونیدلینگ طبیعی است. شما می‌توانید تا برطرف شدن این علائم از کرم ترمیم کننده استفاده کنید.
 • عدم استفاده از کرم‌های لایه بردار و روشن‌کننده به مدت یک هفته.
 • عدم استفاده از حمام و سونا به مدت ۲۴ ساعت.
 • عدم استفاده از لوازم آرایشی به مدت سه روز.
 • استفاده از لوسیون و کرم‌های ضد آفتاب با حداقل spf 30.

 

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟