پوست انسان، خارجی‌ترین لایه بدن است که در معرض شرایط محیطی قرار می‌گیرد در نتیجه هر اتفاقی می‌تواند پوست را تحت تأثیر قرار دهد. وقتی که انسان پا به سن میگذارد کم کم پوست لطافت و شادابی خود را از دست میدهد که البته اگر چه چروک شدن پوست اکثر مواقع در افراد مسن دیده می‌شود ولی ناگفته نماند که گاهی اوقات افراد جوان نیز به دلیل شرایط زندگی ممکن است شادابی پوست خود را از دست بدهند و به همین دلیل است که انسان در هر موقعیت، برای رفع عوارض پوستی، به دنبال روش‌های درمانی و جوانسازی پوست با دستگاه درماپن میباشد. در میان تمام روش‌های نوین امروزی، روش میکرونیدلینگ بسیار مؤثر در جوانسازی پوست است که متناسب با نوع پوست، نوع عارضه پوستی و تشخیص پزشک از آنها استفاده می‌شود.

میکرونیدلینگ یکی از بهترین و بی خطرترین روشهای درمانی برای پوست حتی پوستهای حساس در هر نقطه از بدن میباشد چرا که هیچگونه آسیبی به پوست و اپیدرم وارد نمیشود و در این کار هیچ نشانی از سوزنهای دستگاه بر روی صورت بجای نمی ماند. اساس کار میکرونیدلینگ، تحریک پوست برای ترشح کلاژن است و همان گونه که می‌دانید کلاژن مهم‌ترین ماده پوستی در ترمیم پوست و جوانسازی آن است.

درماپن

میکرونیدلینگ

« میکرونیدلینگ » یکی از جدیدترین روش‌های جوان‌سازی پوست است. در این روش غیرتهاجمی، به کمک سوزن‌های ریز، سوراخ‌های ریز و سطحی در پوست ایجاد می‌شود و به این ترتیب ترک های پوستی که در اثر زایمان، چاقی و بلوغ روی پوست ایجاد شده‌اند، از بین می‌روند. با این روش درمان جای سوختگی، بستن منافذ باز پوست، درمان لک پوستی، رفع چین و‌ چروک و از بین بردن جای زخم، بخیه و نیز از بین بردن جای جوش امکان‌پذیر است.

میکرو (Micro) به معنای خیلی کوچک و ریز  و نیدلینگ(Needling) به معنای سوزن زدن و سوراخ کردن با سوزن است. میکرونیدلینگ روش نوین در جوانی پوست است که نتایج بسیار درخشانی را در بعضی از معضلات زیبایی بدست آورده است. در این روش پروژه ای بنام C.I.T یا (Collagen Induction Therapy ) انجام می شود که به طور حیرت انگیزی باعث بالا رفتن غلظت کلاژن در پوست می گردد.

در حال حاضر CIT یکی از بهترین روش های کلاژن سازی دنیا می باشد. در این روش از وسیله ای به نام درمارولر (DermaRoller) استفاده می شود. درمارولر یک غلطک کوچک است که روی آن سوزن های بسیار ریزی تعبیه شده است حرکت این غلطک روی پوست منافذ بسیار ریزی ایجاد می کند و هنگامی که پوست اقدام به ترمیم این منافذ می نماید مقادیر بسیار زیادی کلاژن می سازد و اگر نقصی مانند اسکار آکنه وجود داشته باشد این نقص را هم ترمیم می نماید.

درماپن

درماپن چیست؟

در چند سال اخیر روش میکرونیدلینگ مکانیزه شده که با ابزاری به نام درماپن که شبیه یک قلم است و تعدادی سوزن بر روی سر دستگاه تعبیه شده و با حرکت رفت و بر گشتی سوزن‌ها و جابه‌جا کردن آن، عمل سوراخ شدن پوست انجام می‌شود. در دستگاه درماپن عمق نفوذ سوزن‌ها قابل تغییر است و از ۰٫۲۵ تا ۲٫۵ میلی‌متر قابل تنظیم می‌باشد. بعلاوه سرعت ضربه زدن هم از ۲۵ تا ۹۰ ضربه در ثانیه قابل تنظیم می‌باشد، که بسیار سریع تر از درمارولر است.

سوزن های درماپن یک بار مصرف هستند و تعداد آن قابل تنظیم است و بر اساس تعداد این سوزن‌ها و سرعت دستگاه تعداد ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ سوراخ در ثانیه در سطح پوست ایجاد می‌شود.

درماپن با تکنیک همه چیز در یک چیز، دستگاهی است که با لایه برداری و مزوتراپی سعی در احیای پوست از داخل و خارج دارد. درماپن دستگاهی همه کاره از سوزنهای تیتانیوم و یک مینی مخزن برای ذخیره مواد ضد پیری مورد نیاز پوست تشکیل شده است.

در روش های سنتی ، نفوذ مواد و داروها به پوست کمتر از ۳ درصد خواهد بود – در صورتی که با استفاده از درماپن NDA تا ۹۰ درصد مواد به پوست نفوذ می کنند یعنی جذب تا ۳۰۰  برابر افزایش می یابد .

کاربردهای روش درماپن

 • درمان جای جوش

در این روش، با تحریک پوست در نتیجه ایجاد سوراخ در پوست، کلاژن بسیاری تولید شده که باعث بسته شدن منافذ پوستی در محل جوش شده و در نهایت جای جوش، عمق کمتری خواهد داشت.

 • از بین بردن چروک‏های پوست

دلیل بوجود آمدن چین و چروک در پوست، کمبود ترشح کلاژن است، پس با فواید روش درمانی درماپن ، می‏توان با افزایش ترشح کلاژن در سطح پوست، چروکهای پوست را حذف کرد.

 • درمان استرچ مارک ( ترک‏های پوستی )

استرچ مارک ( ترک‏ های پوستی )، به ترک‏های براق موجود در پوست گفته می‏شود. یکی از عارضه‏ هایی که در سطح پوست، در زمان بلوغ و در خانم ها در زمان بارداری، بوجود می‏آید ترک ‏های پوستی است. این ترک‏ها پس از، از بین رفتن عروق خونی، به رنگ پوست تغییر کرده و حالت براق پیدا می‏کنند که زیبایی پوست افراد را به خطر می ‏اندازد. درماپن یک روش مناسب، برای این عارضه است.

 • درمان جای زخم و سوختگی

فواید روش درمانی درماپن ، می‏توان اسکارهای ناشی از بخیه، سوختگی و زخم را به سادگی مداوا نمود.

 • مداوای لکه‏ های موجود در پوست صورت

ایجاد لکه در پوست صورت، دلایل گوناگونی دارد از جمله پیری، حاملگی، ماه گرفتگی و … با استفاده از این روش می‏توان لکه‏ های در اثر عوارض طبیعی و لکه ‏های ارثی را درمان کرد.

 فواید روش درمانی درماپن

 1. یکی از مهم‏ترین فواید این روش، افزایش منافذ پوستی است. بسیاری از بیماری‏های پوستی بدلیل بسته شدن منافذ سطح پوست بوجود می‏ آید زیرا پوست نمی‏تواند تنفس کند به همین دلیل، در روش درماپن، تعداد منافذ پوستی افزایش می‏ یابد.
 2. به دلیل خطر کم و کم عوارض بودن این روش برای سایر قسمت‏های بدن نیز قابل استفاده است.
 3. با ایجاد منافذ روی سطح پوست، سلول‏های پوستی تحریک شده و در نتیجه کلاژن بیشتری تولید شده که منجر به نرمی پوست می‏شود. همچنین این روش سبب افزایش رطوبت سطح پوست می‏شود.
 4. برای پوست‏های نازک، بهترین روش درمانی، روش درماپن است.
 5. این روش دارای عوارض ناچیز و همچنین بدون درد است.
 6. دوره‏ درمانی درماپن، یک دوره زمانی بسیار کوتاه است.
 7. امکان تغییر رنگ سطح پوست در روش درماپن، بسیار کم است.
 8. بدلیل کم خطر بودن این روش، می‏توان از آن برای درمان اطراف چشم استفاده کرد.
 9. یک روش مقرون به صرفه ( نسبت به سایر روش‏های درمانی ) است.
 10. امکان تکرار چندین باره این روش درمانی، برای افزایش تأثیر گذاری.

عوارض درماپن چیست ؟

درماپن بسیار ایمن است و تاکنون عارضه جدی گزارش نشده است ولی ممکن است قرمزی، تورم، سوزش، خارش، خشکی پوست که معمولاً در عرض ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از انجام درماپن از بین میرود.

درماپن

مزایای تحریک کلاژن سازی و ترمیم پوست با درماپن

 • دقت:  دقت درماپن اثر درمان بر بافت اطراف ناحیه تحت درمان را نسبت به سیستم اولیه به حداقل می‌رساند.
 • سرعت و طول قابل تنظیم:  سوزن‌های استریل و یک بار مصرف درماپن برای نواحی مختلف صورت قابل تنظیم می‌باشند.
 • دوره بهبودی بسیار کم
 • آسیب کمتر به پوست:  درماپن بسته به ناحیه تحت درمان با سرعت قابل تنظیم تا حداکثر ۱۰۰ بار در ثانیه و به عمق بین ۲۵/۰ تا ۵/۲ میلی‌متر به پوست نفوذ می‌کند. سوزن‌های درماپن بصورت عمودی وارد پوست می‌شوند و در نتیجه آسیب به پوست، درد و دوره بهبودی به حداقل می‌رسد.
 • بی‌خطر برای تمام انواع پوست
 • نتایج سریع و قابل مشاهده برای برطرف کردن جای زخم و خطوط ریز

 

Main Menu

برو به واتس آپ
1
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم ؟