۲۰ نکته درباره میکرودرم ابریژن

در روش میکرودرم ابریژم لایه برداری پوست انجام می‌شود و روشی غیرتهاجمی و ایمن است؛ ۲۰ نکته درباره میکرودرم ابریژن به شما کمک می‌کند با تمامی نکات این روش آشنا شوید.  

۲۰ نکته درباره میکرودرم ابریژن

  اغلب افرادی که پا به سن گذاشته‌اند و احساس می‌کنند که زیبایی پوست خود را از دست داده‌اند به دنبال راه‌هایی برای بازگشت به جوانی و زیباتر شدن هستند. یکی از این روش‌ها میکرودرم ابریژن است که در آن با یک روش معین پوست کشیده می‌شود و چین‌وچروک‌ها از بین می‌روند. برای آشنایی بیشتر در مورد این روش، ۲۰ نکته درباره میکرودرم ابریژن مطرح می‌کنیم که باعث آشنایی بیشتر در مورد این روش می‌شود. میکرودرم ابریژن یک روش لایه برداری از سطح پوست است که تأثیر خود را در جلسه اول درمان می‌گذارد و به سهولت مشاهده می‌شود که پوست دچار تغییراتی از قبیل روشن‌تر شدن و شفاف تر شدن می‌شود. این روش به وسیله دستگاه خاصی صورت می‌گیرد که برای این کار ساخته و طراحی شده است. این روش به نوعی لایه برداری از سطح پوست است که در آن، بافت سطحی پوست برداشته شده که شامل سلول‌های مرده می‌شود. بعد از انجام این کار شرایط پوست بهبود یافته و در طی جلسات متعدد بسیار بهبود می‌یابد. این روش بدون درد و روشی غیرتهاجمی است.  20 نکته درباره میکرودرم ابریژن ۲۰ نکته درباره میکرودرم ابریژن می‌تواند نقش بسیار کلیدی برای افراد بازی کند و بسیار تأثیرگذار در تصمیم افراد برای انجام آن است.

معرفی ۲۰ نکته درباره میکرودرم ابریژن

  برای استفاده از این روش درمانی ابتدا باید در مورد مسائلی که دربرگیرنده این موضوع هستند، اطلاعات کسب کرد. یکی از این ۲۰ نکته درباره میکرودرم ابریژن این است که این روش کاملاً غیرتهاجمی است. در این روش از اسپری مخصوص برای لایه برداری از سطح پوست استفاده می‌شود. نکته ۲: بسیار امیدوار کننده است، این است که دستگاه‌های میکرودرم خانگی هم وجود دارند که استفاده از این روش را آسان تر می‌کند. نکته ۳: اغلب افراد از وجود جوش و آکنه بر روی پوست خود رنج می‌برند، این روش همین‌طور باعث می‌شود که این افراد هم از مزایای ویژه‌ای سود ببرند. در این روش آب‌رسانی با استفاده از ژل مخصوصی به نام ژل گالوانیک انجام می‌شود که بسیار هم در انجام لایه برداری صورت موفق عمل می‌کند. این روش تأثیرگذاری بسیار بالایی دارد و به همین دلیل هم بسیار پر اهمیت است. نکته ۴: میکرودرم ابریژن اولین در کشور ایتالیا انجام شد و به طور کلی روشی است که از این کشور شروع شده است. نکته ۵: انواع مختلفی از دستگاه میکرودرم ابریژن وجود دارند اما کارایی همه آن‌ها یکسان است و تفاوتی ندارد.  

کاربردهای میکرودرم ابریژن

  نکته ۶: یکی از دغدغه‌های امروزی در بین افراد این است که بدون عمل جراحی چین و چروک‌ها را از بین ببرند و در بین ۲۰ نکته درباره میکرودرم ابریژن بسیار مهم است. از بین بردن چین و چروک با روش میکرودرم ابریژن یکی از مؤثرترین روش‌ها بوده و بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. نکته ۷: علاوه بر جوانسازی پوست به وسیله دستگاه میکرودرم ابریژن، از این دستگاه‌ها برای رفع ریزش مو هم استفاده می‌شود. این دستگاه با تقویت ریشه مو و فولیکول‌ها باعث می‌شود که ویتامین‌های لازم و مواد مغذی به پوست سر برسند که در نهایت منجر به تقویت مو می‌شود. زمانی که لایه سطحی پوست برداشته می‌شود پوست احساس می‌کند که آسیب به آن وارد شده و در نتیجه تحریک بیشتری صورت می‌گیرد و سعی می‌کند تا این آسیب به بافت را جبران کند که در نهایت منجر به جبران و حتی تقویت هم می‌شود. نکته ۸: در ابتدا از این روش تنها برای درمان‌های زیبایی استفاده می‌شد اما سال‌های بعد از آن برای به عنوان روشی بی ضرر برای جوانسازی نام برده شد.   مقاله ای در عنوان انجام میکرودرم ابریژن در خانه را نیز مطالعه نمایید.  

روش دستگاه میکرودرم ابریژن

  نکته ۹: یکی از ۲۰ نکته درباره میکرودرم ابریژن این مسائلی است که انجام میکرودرم ابریژن را به کاری سخت تبدیل می‌کند. گران بودن دستگاه آن است که برای افرادی که می‌خواهند این کار را به صورت خانگی انجام دهند کمی سخت به نظر می‌آید. نکته ۱۰: یکی از انواع این دستگاه، میکرودرم ابریژن کریستالی است. این دستگاه با یک قلم نوری به این کار می‌پردازد. نکته ۱۱: دستگاه میکرودرم ابریژن کریستالی کمی می‌تواند برای سلامتی افراد مضر باشد و خطرات احتمالی زیادی دارد به دلیل این‌که در این روش افراد مجبور به استشمام بوی کریستال شده و یا اینکه کریستال با چشم افراد ممکن است که برخورد بکند؛ بنابراین این روش می‌تواند خطرات خود را داشته باشد. در بسیاری از کلینیک‌ها برای اینکه این آسیب‌ها به فرد وارد نشود، به مراجعه کنندگان توصیه می‌کنند عینک آفتابی بزنند یا اینکه از دستگاه‌های کریستالی موجود استفاده نمی‌کنند. نکته ۱۲: دستگاه دیگری که در این روش بسیار رایج است دستگاه میکرودرم ابریژن الماسه است که باعث ساییده شدن پوست شده و لایه سطحی آن را برمی‌دارد. 20 نکته درباره میکرودرم ابریژن ۲۰ نکته درباره میکرودرم ابریژن می‌تواند نقش بسیار کلیدی برای افراد بازی کند و بسیار تأثیرگذار در تصمیم افراد برای انجام آن است.

۲۰ نکته درباره مزایای میکرودرم ابریژن

  این ۲۰ نکته درباره میکرودرم ابریژن به ما کمک می‌کند تا با دانستن این نکات با توجه به شرایط برای انجام این درمان مراجعه نماییم. نکته ۱۳: این روش در کلینیک‌ها انجام می‌شود و بعد از انجام آن معمولاً هیچ‌گونه عارضه‌ای در فرد ایجاد نمی‌شود و فرد می‌تواند بعد از انجام آن به محل کار خود برود. این روش با کمترین عارضه است مگر اینکه خود فرد دارای پوست حساسی باشد که در این صورت باید با پزشک متخصص پوست مشورت کند. البته ناگفته نماند که لایه برداری ناخودآگاه منجر به قرمزی صورت می‌شود و بعد از آن باید از کرم پودر پوشاننده استفاده کرد. نکته ۱۴: افراد بالای سن ۶۵ هم می‌توانند از این روش استفاده کنند و هیچ‌گونه محدودیت سنی در انجام آن وجود ندارد. میکرودرم روشی کاملاً بدون درد و با کمترین خطر موجود است که باعث می‌شود که به روشی ایده آل تبدیل شود. نکته ۱۵: در این روش از ابزاری باعث درد می‌شوند مثل سورت و غیره استفاده نمی‌شود و اینکه فرد در هشیاری کامل قرار دارد. لایه برداری باعث می‌شود سلول‌های مرده پوست از بین بروند و جوانسازی صورت اتفاق می‌افتد.  

کاربردهای میکرودرم ابریژن

  در بین ۲۰ نکته درباره میکرودرم ابریژن ، کاربردهای آن از نکات غیرقابل چشم‌پوشی است. این روش، روشی است که برای درمان جای جوش و فرورفتگی‌هایی که بر سطح پوست ایجاد شده است، استفاده می‌شود. در طی جلسات متعدد با کشیده شدن پوست این بافت‌های تو رفته صاف می‌شوند. نکته ۱۶: این درمان برای از بین بردن خطوط سطحی و عمیق پوست انجام می‌شود. برحسب عمق تورفتگی‌ها جای جوش تعداد جلسات درمان هم افزایش می‌یابد که این موضوع باعث می‌شود هزینه‌های این درمان هم تحت تأثیر قرار بگیرند. نکته ۱۷: این روش برای درمان چروک‌های بسیار عمیق چندان مناسب نیست و برای آن‌ها باید به روش‌های دیگری رو آورد که می‌توانند تأثیر بسزایی داشته باشند. در افراد سن بالا که پوست شل شده و حالت خود را از دست داده است، پوست کمی سفت می‌شود و فرم می‌گیرد. نکته ۱۸: میکرودرم ابریژن برای درمان لکه‌هایی که در اثر پیری بر روی صورت ایجاد می‌شوند هم کاربرد دارد. یکی دیگر از کاربردهای آن از بین بردن لکه‌هایی است که بر اثر حاملگی در زنان ایجاد می‌شود که درمان آن ممکن است هم‌زمان با استفاده از داروهای لک باشد. 20 نکته درباره میکرودرم ابریژن ۲۰ نکته درباره میکرودرم ابریژن می‌تواند نقش بسیار کلیدی برای افراد بازی کند و بسیار تأثیرگذار در تصمیم افراد برای انجام آن است.

درمان جوش به روش میکرودرم ابریژن

  این روش با وجود کاربرد برای جای جوش می‌تواند برای درمان جوش‌های سرسیاه هم مورد استفاده قرار بگیرد و باعث می‌شود این جوش‌ها به شدت کاهش یابند. نکته ۱۹: این روش درمانی همچنین برای از بین بردن تاتو و خالکوبی هم می‌تواند استفاده شود اما باید خالکوبی به صورت سطحی باشد. جوش‌هایی که بر روی صورت ایجاد می‌شوند در صورت درمان نکردن باعث می‌شود که پوست صورت فرم اولیه خودش را از دست بدهد و جای جوش هم باعث می‌شود که زیبایی صورت کمتر شود. یکی دیگر از کاربردهای این درمان برای از بین بردن چروک‌های گردن و ترک‌های پوستی در افراد مسن است. تغییرات شدید وزن موجب شل شدن و یا مشکلات پوستی می‌شود که این روش می‌تواند درمانی برای آن باشد. نکته ۲۰: میکرودرم در واقع با تحریک پوستی باعث افزایش کلاژن سازی پوست می‌شود و باعث می‌شود که پوست ترمیم شود و لایه‌های جدید به وجود بیاید. این درمان باعث می‌شود چربی اضافه پوست گرفته شود و همچنین باعث می‌شود انعطاف پذیری پوست بعد از درمان افزایش پیدا کند که یکی از کاربردهای مهم است.  

مراقبت‌های بعد از میکرودرم ابریژن

  در بین ۲۰ نکته درباره میکرودرم ابریژن ، نکاتی در مورد مراقبت‌های آن وجود دارند که بسیار پر اهمیت هستند و می‌توانند بسیار تأثیرگذار باشند. قبل از درمان ابریژن نباید از کرم‌های آرایشی استفاده کرد. داروها و کرم‌های لایه بردار هم نباید مورد استفاده قرار بگیرند. آب داغ نباید به مدت ۲۴ ساعت با پوست برخورد کند زیرا موجب آسیب در فرد می‌شود. دکلره کردن موها، استفاده کردن از موم و غیره نباید بلافاصله بعد از انجام لایه برداری صورت بگیرد و باید چند روز بعد انجام شود. بعد از انجام میکرودرم ابریژن نباید در معرض نور خورشید قرار گرفت. در صورت قرار گرفتن در آفتاب توصیه می‌شود که حتما از کرم‌های ضد آفتاب استفاده شود. بعد زا انجام میکرودرم ابریژن باید از کشیدن پوست صورت به شدت جلوگیری شود چون مشکلاتی را برای فرد ایجاد می‌کند. در این افراد توصیه می‌شود که از کرم‌های نرم کننده و مرطوب کننده استفاده شود تا نتیجه مورد نظر به دست بیاید و حفظ شود. در آقایان قبل از انجام میکرودرم ابریژن هیچ‌گونه مانعی برای انجام اصلاح صورت وجود ندارد و اصلاح صورت می‌تواند صورت بگیرد.  

چه کسانی نباید میکرودرم ابریژن انجام دهند؟

  این روش برای اینکه حساسیت‌هایی را در پوست ایجاد می‌کند باید افراد در شرایط ویژه‌ای باشند که بتوان از این روش استفاده کرد. افرادی که دارای زگیل و با حتی تب‌خال هستند، افرادی که در حال انجام رادیوتراپی گردن هستند، کسانی که در دو ماه اخیر جراحی داشته‌اند و بدنشان دچار التهاب است. در کسانی که اکوتان مصرف می‌کنند هم این درمان محدودیت‌هایی راد و نباید تا ۱۲ ماه قبل از این درمان این ماده مصرف شده باشد چون برای فرد ممکن است که ایجاد عوارض ناگواری بکند. این ۲۰ نکته درباره میکرودرم ابریژن می‌تواند نقش بسیار کلیدی برای افراد بازی کند و بسیار تأثیرگذار در تصمیم افراد برای انجام آن است. فواصل درمانی میکرودرم ابریژن با تشخیص خود پزشک صورت می‌گیرد و از ۱ تا ۴ هفته است. براساس نوع مشکل بیمار و تشخیص پزشک ممکن است که این جلسات درمانی تغییر داشته باشند. اگر مشکلات پوستی عمیق باشد ممکن است بعد از درمان لک‌هایی بر روی پوست ایجاد شود. همچنین فرد با انجام این درمان در معرض عفونت‌های بسیاری قرار می‌گیرد که ممکن است مشکلات بدتری را هم به وجود بیاورد.   مطلب خود را با مقاله ای تحت عنوان میکرودرم ابریژن و هیدرودرمی به پایان رسانده ایم. 20 نکته درباره میکرودرم ابریژن ۲۰ نکته درباره میکرودرم ابریژن می‌تواند نقش بسیار کلیدی برای افراد بازی کند و بسیار تأثیرگذار در تصمیم افراد برای انجام آن است.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    فروشگاه بر اساس گروه