۱۵ روش مؤثر برای محو کردن تاتو

در دنیای امروزی که زیبایی یکی از مهم‌ترین مسائل برای افراد به ویژه خانم‌ها است اغلب خانم‌ها به روش‌هایی برای زیباتر کردن خود دست می‌زنند مثل کاشت ناخن، تاتو و غیره. در انجام تاتو معمولاً یک طرح و رنگ را انتخاب می‌کنند و در نهایت آن را بر روی بدن و یا ابروهای خود تاتو می‌کنند. تاتو بدن امروزه بسیار شایع است و همچنین از تاتو ابرو نیز در خانم‌ها استقبال زیادی می‌شود اما مشکلی که انجام دادن تاتو دارد این است که به علت دائمی بودن آن ممکن است فرد از انجام آن پشیمان شده و دیگر از طرح و رنگ آن رضایت نداشته باشد و در نتیجه به دنبال راهی برای پاک کردن آن می‌گردد. در اینجا ما ۱۵ روش مؤثر برای محو کردن تاتو را برای شما عزیزان آورده ایم.  

۱۵ روش مؤثر برای محو کردن تاتو

  راه‌های زیادی برای ریموور تاتو وجود دارد اما همه آن‌ها تأثیرگذاری لازم را ندارند. بعضی از این روش‌ها به‌صورت خانگی هستند و باید به صورت مداوم انجام داده شوند تا نتیجه لازمه گرفته شود ولی به هر حال مزیت آن‌ها طبیعی بودنشان است. برای محو کردن تاتو بهتر است اول به متخصص پوست مراجعه کرده تا مشورت‌های لازم را بدهد.  

روش لیزر

  لیزر یکی از مؤثرترین روش‌ها از بین ۱۵ روش مؤثر برای محو کردن تاتو است. اگر خالکوبی و تاتو سطحی باشد و رنگ استفاده شده در آن کمتر باشد و به صورت حرفه‌ای انجام نشده باشد پاک کردن آن به روش لیزر راحت تر خواهد بود اما اگر خالکوبی عمیق باشد رنگ‌ها به صورت حرفه‌ای‌تر به پوست نفوذ کرده باشد دیرتر پاک می‌شود. به طور کلی بعضی از رنگ‌ها زودتر و راحت‌تر پاک می‌شوند مثل سیاه، آبی و قهوه‌ای اما رنگ قرمز ممکن است که دیرتر پاک شود. جلسات لیزر باید به صورت مکرر انجام شوند. لیزرها انواع مختلفی دارند که یکی از آن‌ها لیزرهای لایه بردار است. تعداد جلسات در این لیزر کمتر است و یک تا سه جلسه طول می‌کشد و در تاتوهایی که در آن از رنگ‌های مختلف استفاده شده باشد این نوع لیزر مناسب‌ترین راه است البته در این روش بعد از پاک کردن کمی سطح پوست قرمز خواهد شد اما به مرور پاک می‌شود. لیزر عوارض بسیار کمی دارد. نوع دیگر آن تا یک جلسه درمانی طول می‌کشد تا تأثیر بگذارد. ۱۵ روش مؤثر برای محو کردن تاتو ۱۵ روش مؤثر برای محو کردن تاتو – ارزان‌ترین و کم دردترین روش استفاده از کرم برای محو کردن تاتو است. این روش هم جزو مؤثرترین روش‌هاست.

جراحی، درم ابریژن مکانیکی

  سه روش مختلف که به صورت روش‌های پزشکی هستند در واقع مهم‌ترین و علمی‌ترین روش‌ها از بین ۱۵ روش مؤثر برای محو کردن تاتو هستند و روش اول جراحی است که برای پاک کردن هاشور ابرو و تاتو استفاده می‌شود. در این روش ناحیه تاتو بریده شده و رنگ‌ها از روی پوست بیرون کشیده شده و در نهایت محل را درمان کرده و بخیه می‌زنند. روش دیگر درم ابریژن مکانیکی است که به همان تراشیدن محل خالکوبی گفته می‌شود. در این روش قسمت خالکوبی شده پوست با وسیله‌ای سایش داده می‌شود و در نهایت رنگ خالکوبی از زیر پوست بیرون می‌آید. در روش‌های پاک کردن تاتو معمولاً بعد از پاک کردن تاتو جای زخم به جای تاتو می‌ماند و بنابراین بهتر است از روش‌های حرفه‌ای و مطمئن استفاده کرد تا خطر آسیب به پوست به حداقل برسد و پوست فرد کمتر آسیب ببیند. در روش درم ابریژن در ابتدا باید از یک محلول بی‌حس کننده استفاده شود تا پوست را آماده لایه‌برداری کند و بعد از آن لایه‌های سطحی پوست که شامل رنگ‌های تاتو و خالکوبی هستند از بین می‌روند و لایه‌های پایین‌تر پوست نمایان می‌شوند و این روش باعث می‌شود که رنگ تاتو بیرون زده شود که احتمالاً همراه درد و یا خون‌ریزی است. پوست ممکن است تا مدتی درد و سوزش داشته باشد.  

روش کرایوسرجری و پیلینگ شیمیایی

  بین ۱۵ روش مؤثر برای محو کردن تاتو این روش‌ها بسیار سریع هستند. در روش کرایوسرجری به ناحیه تاتو شده نیتروژن مالیده می‌شود. در واقع با این کار این ناحیه سوزانده شده و از بین می‌رود. در روش پیلینگ هم از لایه‌برداری از روی پوست استفاده می‌شود. این دو روش بعد از پاک کردن باعث تورم و قرمزی آن ناحیه می شود. بعد از بهبودی پیدا کردن ناحیه تاول زده پوست جدید به وجود می‌آید. این روش‌ها می‌توانند تاتو به طور کامل پاک کنند. ارزش این روش‌های درمانی به اندازه روش‌هایی مثل لیزر است که به صورت کاملاً علمی می‌تواند منجر به محو شدن تاتو و خالکوبی شود اما تنها مشکل تاتو این است که بعضی رنگ‌ها دیرتر پاک می‌شوند و در انجام لیزر دیرتر جواب می‌دهند معمولاً رنگ‌های قهوه‌ای و به طور کل رنگ‌های تیره سریع‌تر پاک می‌شوند و رنگ قرمز و رنگ‌های روشن دیرتر پاک می‌شوند. تاتوهای سفید بعد از لیزر به رنگ خاکستری تبدیل می‌شوند.   ۱۵ روش مؤثر برای محو کردن تاتو ۱۵ روش مؤثر برای محو کردن تاتو – ارزان‌ترین و کم دردترین روش استفاده از کرم برای محو کردن تاتو است. این روش هم جزو مؤثرترین روش‌هاست.   

استفاده از اسید گلیکولیک

  این روش هم یکی از محبوب‌ترین روش‌هاست. در بین ۱۵ روش مؤثر برای محو کردن تاتو یکی از پرکاربردترین روش‌ها است. این روش هم باعث حذف و از بین رفتن لایه اولیه پوست می‌شود و باعث اسیدی شدن محیط می‌شود. خاصیت اسید باعث می‌شود که پوست اولیه به همراه رنگ خالکوبی از بین می‌رود. برای استفاده از آن باید محل را شسته و خشک کرده و بعد مقداری از این اسید بر روی پوست ریخته و باید کمی صبر کرد تا پوست جمع شود تا بتوان آن را جدا کرد. قبل از استفاده از اسید باید مقداری بی حسی به پوست زده شود. این روش هم باید در طی جلسات انجام شود و به این صورت جواب می‌دهد. برای انجام آن باید با متخصص مشورت شود و یا حتی توسط فرد متخصص انجام شود چون اسید ماده خطرناکی است که بدن باید از آن دور بماند و در طی جلسات مکرر و پیاپی در نهایت تاتو و خالکوبی کم رنگ تر می‌شود. این روش را در منزل هم می‌شود انجام داد اما بهتر است از متخصص پوست کمک گرفته شود زیرا ممکن است این روش برای فردی بسیار کارآمد بوده اما برای فرد دیگری حساسیت زا باشد.  

روش سالابریژن یا استفاده از نمک

  مالیدن نمک روی پوست سالابریژن نامیده می‌شود این روش هم مانند روش‌های دیگر باعث می‌شود لایه‌های اولیه همراه رنگ خالکوبی از بین برود. این لایه‌ها همراه رنگ خالکوبی است که البته مکن است جدا شدن همراه با درد و کمی خون‌ریزی باشد. این روش بسیار قدیمی است که برای اولین بار در خاورمیانه انجام شده بود. روش‌های درم ابریژن و لیزر بسیار کاربردی‌تر و علمی‌تر هستند؛ اما با این حال روش سالابریژن هم یکی از ۱۵ روش مؤثر برای محو کردن تاتو است. این روش باعث زخم شدید در این ناحیه می‌شود اما روش لیزر و درم ابریژن از درد و خونریزی جلوگیری می‌کند. کشیدن نمک روی پوست باعث زخم شدن و ملتهب شدن می‌شود. روش‌های مثل این برای پوست‌های حساس که مشکلی مثل اگزما دارند بسیار آزاردهنده است و حتی برای پوست آسیب‌های زیادی ایجاد می‌کند و به کار بردن این روش نمی‌تواند کارساز باشد.   مقاله مرتبط : ریموور تاتو چیست؟    ۱۵ روش مؤثر برای محو کردن تاتو - ارزان‌ترین و کم دردترین روش استفاده از کرم برای محو کردن تاتو است. این روش هم جزو مؤثرترین روش‌هاست. ۱۵ روش مؤثر برای محو کردن تاتو – ارزان‌ترین و کم دردترین روش استفاده از کرم برای محو کردن تاتو است. این روش هم جزو مؤثرترین روش‌هاست.  

کرم‌های لایه بردار و محلول

  ارزان‌ترین و کم دردترین روش استفاده از کرم برای محو کردن تاتو است. این روش هم جزو مؤثرترین روش‌هاست و در واقع یکی از بهترین روش‌ها از بین ۱۵ روش مؤثر برای محو کردن تاتو است. این روش باید به صورت طولانی مدت انجام شود و در این صورت هم منجر به نتیجه می‌شود. بعضی از این کرم‌ها بسیار گران هستند و می‌توان گفت یکی از گران‌ترین روش‌های تاتو است. این روش بین ۳ تا ۹ ماه زمان می‌برد اما بسیار کاربرد دارد البته باید گفت که کرم‌های لایه بردار در مقایسه با لیزر و روش‌های حرفه‌ای نتیجه بخش نیستند اما به صورت درمان خانگی کاربرد دارند اما باید در استفاده از آن دقت شود. یکی دیگر از ۱۵ روش مؤثر برای محو کردن تاتو استفاده از محلول است. در بعضی کیت‌های لایه‌برداری پوست و رفع تاتو در منزل از محلول استفاده می‌شود که این روش هم مانند روش‌های دیگری که در منزل انجام می‌شود همراه با درد و سوزش در آن ناحیه است. این روش جزو ارزان‌ترین روش‌هاست اما باید در نظر داشته باشیم نتیجه‌ای که روش‌های حرفه‌ای در پی دارند در آن دیده نمی‌شود.  

مخلوط آلوئه ورا، ویتامین ای و لیموترش

  این روش‌ها به صورت خانگی هستند اما تأثیر آن‌ها کمتر از روش‌های دیگر نیست اما تأثیر آن‌ها کمتر از روش‌های دیگر نیست و در صورت مداوم انجام شدن باعث محو شدن و پاک شدن تاتو می‌شوند و جزو ۱۵ روش مؤثر برای محو کردن تاتو می‌شوند که هم هزینه کمی را در پی دارند و هم بسیار طبیعی هستند. ترکیب ویتامین ای و آلوئه ورا باید به صورت پیاپی باشد و حداقل دو ماه بر روی پوست استعمال شود و باید عصاره آلوئه ورا با کپسول ویتامین ای ترکیب شده و شب‌ها قبل از خواب استفاده شود. لیموترش هم یکی دیگر از روش‌هاست که خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارد که منجر به از بین رفتن تاتو می‌شود. این روش هم به صورت منظم باید انجام شود تا منجر به نتیجه مناسب شود و البته درد و سوزش هم در آن وجود دارد. باید لیموترش به دو نیم تقسیم شده و در محل مورد نظر مالیده شود و در نهایت کاملاً به پوست نفوذ کند.  

ترکیب عسل و ماست، نمک و آب‌لیمو، جوش شیرین و آب‌لیمو

  این روش‌ها هم جزو ۱۵ روش محو کردن تاتو هستند که به دلیل طبیعی بودن بسیار کاربرد دارند.  برای استفاده از نمک و آب‌لیمو باید صد گرم نمک را با یک یا دو قاشق آب‌لیمو مخلوط کرد و باید به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه بر روی پوست بماند تا نتیجه لازم را بدهد. باید محل را ماساژ داده تا در نهایت قرمز شده و باعث از بین رفتن تاتو می‌شود. در استفاده از جوش شیرین و آب‌لیمو هم یک قاشق آب‌لیمو با دو قاشق جوش شیرین مخلوط می‌شود و باید به طور منظم بر روی پوست استفاده شود. عسل و ماست هم روش‌های طبیعی مهم هستند که باید قبل از آن پوست با آب و صابون شسته شده و بعد دو قاشق عسل با ماست ترکیب شده و باید در محل مورد نظر به مدت ۲۰ دقیقه بماند تا تأثیر خود را بگذارد. روش‌هایی از این قبیل می‌تواند برای خانم‌هایی که نمی‌خواهند وقت هزینه زیادی را صرف کنند بسیار مفید است و می‌تواند بسیار امیدوارکننده باشد.   مقاله ای را نیز با عنوان ریمو ارگانیک تاتو مطالعه نمایید.   ۱۵ روش مؤثر برای محو کردن تاتو - ارزان‌ترین و کم دردترین روش استفاده از کرم برای محو کردن تاتو است. این روش هم جزو مؤثرترین روش‌هاست. ۱۵ روش مؤثر برای محو کردن تاتو – ارزان‌ترین و کم دردترین روش استفاده از کرم برای محو کردن تاتو است. این روش هم جزو مؤثرترین روش‌هاست.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟