کوکتل مزوتراپی چیست

مزوتراپی از روش های محبوب برای بازیابی و جوان سازی پوست است. البته علاوه بر درمان پوست صورت و عضلاتی که در بدن شل شده اند، حتی برای ریزش موها نیز می توان از آن استفاده کرد. کوکتل مزوتراپی که به آن محلول مزوتراپی هم گفته می شود، حاوی مواد مغذی است که برای تقویت پوست لازم هستند و در این روش به پوست تزریق می شوند. برای این که بدانید کوکتل مزوتراپی چیست و حاوی چه موادی است، خواندن متن را ادامه دهید.  

کوکتل مزوتراپی چیست ؟

کوکتل مزوتراپی حاوی موادی است که پوست برای بازسازی به آن نیاز دارد. البته در آن از موادی که به رشد موها منجر شود نیز استفاده می شود. این که ترکیبات کوکتل مزوتراپی چیست و با چه طریق باید درست شود، بعد از معاینه متخصص تشخیص داده می شود. به طور معمول، این محلول شامل ویتامین ها، پروتئین ها، اسیدهای آمینه و عصاره های گیاهی مانند جینسینگ است. این کوکتل در ناحیه مورد نظر تزریق می شود. بعد از تزریق کوکتل مزوتراپی به پوست، این مواد کار خود را شروع می کنند.  

بهترین کوکتل مزوتراپی چیست ؟

محلول ها دارای تنوع زیادی هستند و به همین دلیل ممکن است تهیه انتخاب محصول مناسب کمی سخت باشد. محصولات موجود در بازار ساخت کشورهای مختلف هستند و برای یک کوکتل امریکایی به طور حتم باید هزینه بیشتری را متقبل شوید. اما بهترین کار این است که پیش از هر اقدامی با متخصص مشورت کنید و از او بخواهید راهنمایی های لازم در انتخاب کوکتل مناسب را به شما بدهد.   کوکتل مزوتراپی چیست کوکتل مزوتراپی چیست – کوکتل مزوتراپی حاوی موادی است که پوست برای بازسازی به آن نیاز دارد. البته در آن از موادی که به رشد موها منجر شود نیز استفاده می شود.   

نحوه استفاده از کوکتل مزوتراپی

انتقال کوکتل های مزوتراپی به پوست و محل مورد نظر به وسیله تزریقات سطحی با دست یا توسط ابزار تزریقی انجام می شود. پیش از شروع درمان باید از کرم های بی حس کننده در محل استفاده شود تا تزریق با درد همراه نباشد. در صورتی که می خواهید بدانید عوارض کوکتل مزوتراپی چیست ، باید از بدون عارضه بودن این روش به شما بگوییم که همین مسئله موجب شده است افراد زیادی این روش را برای درمان مشکلات پوستی خود انتخاب کنند. اما کبودی و تورم در برخی از افراد بعد از تزریق دیده شده است. با کمپرس یخ می توان این عوارض را به آسانی بر طرف کرد.   مطلب خواندنی تاتو را از دست ندهید.  

مواد مورد استفاده در کوکتل مزوتراپی چیست ؟

هر یک از ترکیبات مزوتراپی فواید مخصوص به خود را دارند و برای دست یافتن به یک هدف درست شده اند. بنابراین، محلی که قرار است روی آن مزوتراپی انجام شود دارای اهمیت است. هدف از تزریق نیز در انتخاب کوکتل مزوتراپی تعیین کننده خواهد بود. متخصص بعد از معاینات و انجام آزمایش های لازم محلول مناسب را تجویز می کند. اما به طور کل این ترکیبات برای پوست مفید و ضد حساسیت هستند. همین مسئله است که موجب شده است از مزوتراپی به عنوان یک درمان کم خطر و بدون عارضه یاد شود. کوکتل های مزوتراپی با استفاده از طب مدرن و طب سنتی و ترکیب این دو بهترین نتیجه را در جوان سازی پوست به دست می دهند. در صورتی که تمایل داشته باشید همراه کوکتل مزوتراپی از مواد دیگر نیز استفاد کنید، باید حتماً در این باره با متخصص مشورت کنید. زیرا مشکل تداخلات دارویی ممکن است برای شما دردسرساز شود.   کوکتل مزوتراپی چیست کوکتل مزوتراپی چیست – کوکتل مزوتراپی حاوی موادی است که پوست برای بازسازی به آن نیاز دارد. البته در آن از موادی که به رشد موها منجر شود نیز استفاده می شود.    ترکیبات کوکتل مزوتراپی و خواص آنها در ادامه آورده شده اند.  

۱- ویتامین ها

ویتامین ب ۵ یا اسید پانتوتنیک موادی هستند که برای رشد موها کاربرد دارند و در این زمینه بسیار مؤثر عمل می کنند. به همین دلیل در کوکتل مزوتراپی از آنها استفاده می شود. همچنین، ویتامین ث و بیوتین به جریان خون در پوست کمک می کنند.  

۲- پروتئین ها

گفتیم که یکی از موارد استفاده از کوکتل مزوتراپی چیست ؟ کاربرد آن در ریزش موها و به همین علت برای تهیه محلول ها از پروتئینی به اسم کراتین استفاده می شود که وجود آن برای رشد مو بسیار ضروری است. تزریق کراتین صد در صد موجود در کوکتل مزوتراپی و تزریق مستقیم آن به پوست سر به ضخیم تر و محکم شدن تار موها منجر خواهد شد. این ویژگی است که موجب می شود درمان مزوتراپی را برای ریزش موها توصیه کنند.  

۳- اسیدهای آمینه

تائورین، متیونین و سیستئین اسیدهای آمینه ای هستند که در کوکتل های مزوتراپی از آنها استفاده مفید می شود. این سه ماده دارای ترکیبات گوگردی هستند که وجود آن برای سلامت پوست و مو لازم است. کمبود اسیدهای آمینه در بدن به پیری زودرس پوست و ایجاد چین و چروک در آن و ریختن موها منجر می شود. تارهای مو در اثر نبود اسید آمینه سست و نازک می شوند. ویژگی های اسیدهای آمینه و ضرورت وجود آنها در بدن برای پوست و موها موجب استفاده از این ماده در کوکتل های مزوتراپی شده است.   مقاله ای را نیز برای شما خوانندگان عزیز با عنوان لاغری موضعی بدن با مزوتراپی آورده ایم.   کوکتل مزوتراپی چیست کوکتل مزوتراپی چیست – کوکتل مزوتراپی حاوی موادی است که پوست برای بازسازی به آن نیاز دارد. البته در آن از موادی که به رشد موها منجر شود نیز استفاده می شود.  

عصاره های گیاهی به کار رفته در کوکتل مزوتراپی چیست ؟

همه ما به معجزه استفاده از گیاهان دارویی در درمان بسیاری از مشکلات ایمان داریم. بسیاری از گیاهان در طب سنتی برای درمان ریزش مو و سفت شدن پوست مورد استفاده قرار می گرفته اند. این امکان با درمان مزوتراپی هم ایجاد شده است که بتوان برای جوان سازی از خصوصیات بی نظیر گیاهان بهره برد. این گیاهان کمتر موجب حساسیت می شوند و سال ها است امتحان خود را پس داده اند. عصاره های گیاهی که در مزوتراپی از آنها استفاده می شود، در ادامه توضیح داده شده اند.  

۱- گیاه جینسینگ

گیاه جینسینگ که حتماً نام آن به گوش شما هم خورده است، از کشورهای شرق آسیا به کشور ما راه یافته است و آن را با نام گیاهی جوانی می شناسند. مصرف این گیاه به طور خوراکی موجب برقراری تعادل میان هورمون ها و بازگشت جوانی خواهد شد. استفاده از گیاه جینسینگ در کوکتل مزوتراپی به دلیل تأثیری است که بر ریشه موها دارد و موجب افزایش استحکام آنها می شود و همچنین قوام پوست را زیاد می کند.  

۲- گیاه جینکوبیلوبا

حال که دانستید کوکتل مزوتراپی چیست کمی نیز در مورد گیاه جینکوبیلوبا اطلاعات کسب نمایید. گیاه جینکوبیلوبا نیز از طب سنتی چینی ها به کشور ما وارد شده است و نام آن را در بیشتر مواقع در کنار جینسینگ دیده اید. در چین با نام فسیل شهرت دارد، زیرا قدمت خیلی زیادی دارد و میلیون ها سال است که روی زمین می روید. درختان جینکوبیلوبا حدود ۲۵۰ سال قدمت دارند. از میوه های این درخت روغنی گرفته می شود که خواص معجزه آسای آنتی اکسیدان ها را داراست. از خواص این گیاه از بین بردن اثر رادیکال های آزاد است. این گیاه به جریان خون در پوست کمک زیادی می کند. با توجه به خواص شگفت انگیز این گیاه از آن در محلول های مزوتراپی استفاده شده است. جینکوبیلوبا تأثیرات مثبتی بر پوست و مو از خود باقی می گذارد.  

۳- گیاه رزماری

رزماری گیاهی است که در طب سنتی ایرانی کاربرد فراوان داشته است. از مهم ترین ویژگی هایی که این گیاه دارد این است که به تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود التهاب و حساسیت کمک می کند. به علاوه، این گیاه در کوکتل مزوتراپی به دلیل به جریان انداختن خون در پوست به کار می رود.  

۴- گیاه نخل اره ای

دلیل وجود گیاه نخل اره ای در کوکتل مزوتراپی چیست ؟ این گیاه به دلیل خصوصیات منحصر به فردش از جمله مبارزه با اثرات منفی زیاد شدن هورمون دی هیدروتستوسترون در محلول های مزوتراپی استفاده می شود. این هورمون با افزایش سن در آقایان بیشتر ترشح شده و موجب ریزش موهای سر می شود. تزریق این محلول به جلوگیری از ترشح این هورمون منجر خواهد شد.   مقاله ای مرتبط با کوکتل مزوتراپی: مزوتراپی چیست ؟   کوکتل مزوتراپی چیست کوکتل مزوتراپی چیست – کوکتل مزوتراپی حاوی موادی است که پوست برای بازسازی به آن نیاز دارد. البته در آن از موادی که به رشد موها منجر شود نیز استفاده می شود.   

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟