کرم ریموور کردن تاتو

کرم ریموور کردن تاتو

کرم ریموور کردن تاتو : شاید تصور کنید که تاتو و خالکوبی به مرور زمان محو میشود، اما آنها برای همیشه باقی خواهند ماند. لیزر تنها روش مورد تایید سازمان غذا و دارو (FDA) برای ریموور تاتو و خالکوبی بشمار میرود، اما شرکت در هر جلسه آن هزینه گزافی را در بر خواهد داشت. علاوه بر این، از ریموور تاتو و خالکوبی توسط لیزر مستلزم شرکت در جلسات متعددی در ماه است که بسیار وقت گیر به حساب می آید. کرم های ریموور تاتو و خالکوبی دارای تاییدیه سازمان غذا و دارو نیستند، اما هزینه اندکی دارند که هر مصرف کننده ای را به سمت خود سوق میدهند. اما آیا میدانید این کرم ها محتوی چه موادی هستند؟!  

تری کلرواستیک اسید (TCA) :

رایج ترین ماده تشکیل دهنده کرم های ریموور تاتو و خالکوبی، تری کلرواستیک اسید یا TCA میباشد. این ماده شیمیایی، سلول های پوست را به نوسازی تحریک میکند و نتیجه آن لایه برداری پوست است. در نهایت، پوست جدید جایگزین پوست مرده میشود که بطور بالقوه ای سبب کمرنگ شدن تاتو و خالکوبی میگردد. در صورتیکه پیش از مصرف تری کلرواستیک اسید از لیزر استفاده شده باشد، نتیجه موفقیت آمیزتری را حاصل خواهد کرد. این ماده شیمیایی اسیدی سبب تحریک، التهاب، درد، تاول و تغییر رنگ پوست میگردد.  

هیدروکینون :

در حالیکه کرم های مبتنی بر TCA با از بین بردن سلول های پوست به بدن کمک میکنند، کرم های حاوی هیدروکینون با کاهش تولید ملانین، به تدریج سبب محو شدن تجمع رنگدانه ها در بافت پوست میشوند. هیدروکینون اغلب در شکل پماد جهت کاهش لک های کبدی، پیری یا کک و مک مورد استفاده قرار میگیرد. این پماد همچنین به دلیل خاصیت ریموور تاتو و خالکوبی، بعنوان یک عامل ضد رنگدانه پوست نیز شناخته میشود. با این حال، هیدروکینون نیز مانند TCA ممکن است دارای عوارض جانبی مانند خارش، تورم، تاول، سوزش یا قرمزی باشد.  

بررسی سایر مواد شیمیایی :

برخی از کرم های مورد استفاده در ریموور تاتو و خالکوبی حاوی کرومابرایت هستند که بعنوان یک عامل روشن کننده پوست که تولید ملانین را مهار میکند، عمل میکند. برخی محصولات نیز حاوی قابض هایی مانند اسید سالیسیلیک و روشن کننده های پوست از جمله اسید استئاریک، و همچنین مواد تشکیل دهنده غیرفعالی چون آب، گلیسیرین و رایحه میباشند. دستورالعمل ها و هشدارهای مندرج در بسته بندی را به دقت مطالعه کرده و به آنها عمل کنید و پیش از شروع مصرف این محصولات با یک متخصص پوست مشورت نمایید.  

جایگزین های طبیعی :

در برخی از کرم های ریموور تاتو و خالکوبی بجای مواد شیمیایی، مواد کاملا طبیعی بکار برده شده است. این ترکیبات شامل مواد قابضی چون سیمبوپوگون (Cymbopogon) میباشد که عموما بعنوان علف لیمو شناخته میشود. در این ماده گیاهی، عوامل روشن کننده طبیعی چون شیرین بیان سفید، اسید کوجیک، اسید آسکوربیک و آربوتین وجود دارد. سایر مواد تشکیل دهنده این کرم ها عبارتند از مرطوب کننده هایی مانند عصاره چای سبز، عصاره لیمو و آلوئه ورا و همچنین عناصر غنی آنتی اکسیدانی چون برگ مریم گلی. با این حال، همانند کرم های مبتنی بر مواد شیمیایی، این محصولات نیز دارای تاییدیه سازمان غذا و دارو نمیباشند.  

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟