کاربرد دستگاه درماپن

دستگاه درماپن که شاید شما هم این روزها نام آن را شنیده باشید، نوعی قلم با تعدادی سوزن است که برای از بین بردن نواقص پوست صورت و اصلاح مشکلات آن استفاده می شود. در واقع، کاربرد دستگاه درماپن در روش درمانی میکرونیدلینگ است. برای از بین بردن جای جوش، شلی و افتادگی پوست، ترک های پوستی و دیگر مشکلات پوستی می توان از درماپن استفاده کرد.  

کاربرد دستگاه درماپن در میکرونیدلینگ

دستگاه درماپن یک نوع قلم است که در سر آن تعدادی سوزن وجود دارد. در این دستگاه از کارتریج سوزنی استریل و قابل تعویض استفاده می شود و هر سوزن از ۱۲ سوزن کوچک تر درست شده است. درماپن دستگاه دقیقی است و سوزن ها به طور عمود در پوست فرو می روند. این دستگاه با حرکت رفت و برگشتی روی پوست و جا به جا شدن روی آن سوراخ هایی در آن به وجود می آورد. عمق نفوذ سوزن ها در پوست و سرعت ضربه زدن قابل تنظیم است. سوزن های این دستگاه یک بار مصرفند و تعداد آنها نیز می تواند تنظیم شود. تعداد سوزن ها تعیین کننده تعداد سوراخ های ایجاد شده در پوست است. به طور طبیعی، پوست کانال های میکرو را بهبود می دهد و آن را برای کلاژن سازی تحریک می کند. کلاژن ترکیبی است که وجود آن برای جوانی و سفتی پوست لازم است. الاستین نیز ترکیبی است که بعد از ایجاد سوراخ های کوچک در پوست تولید می شود. با کاربرد دستگاه درماپن این دو ترکیب مهم در پوست ساخته می شوند و شروع به ترمیم پوست می کنند.

 

کاربرد دستگاه درماپن کاربرد دستگاه درماپن در روش درمانی میکرونیدلینگ است. برای از بین بردن جای جوش، شلی و افتادگی پوست، ترک های پوستی و دیگر مشکلات پوستی می توان از درماپن استفاده کرد.

در ادامه کاربرد دستگاه درماپن در روش درمانی میکرونیدلینگ آورده شده است.

۱- از بین بردن جای جوش

جای جوش ها با استفاده از روش میکرونیدلینگ قابل درمان هستند. در این روش با افزایش ساخت کلاژن و الاستین و با تحریک فیبروبلاست ها، پوست صاف و هموار می شود.  

۲- درمان افتادگی و شلی پوست

پوست ممکن است به هر دلیلی شادابی و سفتی خود را از دست بدهد. در روش میکرونیدلینگ و کاربرد دستگاه درماپن می توان شلی و افتادگی پوست را درمان کرد.  

۳- ترک های حاملگی

ترک هایی که در اثر حاملگی روی پوست ایجاد می شوند در واقع نوعی پارگی هستند که لایه های عمقی پوست را درگیر می کنند. یک کاربرد دستگاه درماپن را می توان از بین بردن و محو این ترک ها دانست. برای درمان این ترک ها با میکرونیدلینگ به ۴ تا ۶ جلسه درمان نیاز است.  

۴- از بین بردن لک های پوست

دیگر کاربرد دستگاه درماپن از بین بردن لک های روی پوست است که به علت تولید بیش از اندازه ملانین در پوست به وجود می آیند. ملانین در اثر آفتاب سوختگی، آکنه، بریدگی ها و گزش حشرات در پوست تولید می شود. اگر ملانین در لایه های عمیق ایجاد شود، اسیدهای لایه بردار نمی توانند آنها را از بین ببرند. تنها میکرونیدلینگ است که می تواند با نفوذ به پوست روی ملانین ها تأثیر بگذارد.  

۵- از بین بردن چین و چروک ها

برای از بین بردن چروک های ایجاد شده روی پوست باید کلاژن و الاستین در پوست تولید شود. از بین بردن چین و چروک ها با ماندگاری طولانی کاربرد دستگاه درماپن است. این درمان نسبت به درمان های دیگر عوارض کمتری دارد. منافذ پوست نیز در میکرونیدلینگ بسته می شود و پوست سفت تر و زیباتر به نظر می رسد.  

۶- از بین بردن جای زخم ها

از مهم ترین کاربرد دستگاه درماپن می توان از بین بردن جای زخم و آفتاب سوختگی را نام برد. در میکرونیدلینگ با درماپن، با فعال شدن فیبروبلاست ها و سلول های بنیادی و آزاد شدن عوامل رشد پلاکتی عوارض پوست کم کم از بین می روند و پوست صاف و یک دست می شود. با توجه به عمق و نوع جای زخم تعداد جلسات برای میکرونیدلینگ متفاوت است. کاربرد دستگاه درماپن کاربرد دستگاه درماپن در روش درمانی میکرونیدلینگ است. برای از بین بردن جای جوش، شلی و افتادگی پوست، ترک های پوستی و دیگر مشکلات پوستی می توان از درماپن استفاده کرد.  

چرا نباید از درماپن استفاده کرد؟

افرادی که برای درمان مشکلات پوستی نمی توانند از کاربرد دستگاه درماپن و میکرونیدلینگ بهره ببرند، عبارتند از:

 • افراد دارای عفونت های فعال مانند تب خال
 • افراد با سابقه کلوئید در اثر آسیب به پوست
 • مصرف کنندگان داروهای ضد انقعاد مانند وارفارین
 • افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف به دلیل مصرف دارو، کنترل دیابت و بیماری های دیگر
 • افراد حساس به ترکیب فلز ضد زنگ و تیتانیوم (به دلیل جنس سوزن ها)
 • افرادی که تازه بوتاکس و تزریق ژل انجام داده اند.

  کاربرد دستگاه درماپن کاربرد دستگاه درماپن در روش درمانی میکرونیدلینگ است. برای از بین بردن جای جوش، شلی و افتادگی پوست، ترک های پوستی و دیگر مشکلات پوستی می توان از درماپن استفاده کرد.   

مزایای کاربرد دستگاه درماپن

میکرونیدلینگ با دستگاه های مختلف انجام می شود، اما در نهایت اصول کار به یک روش است. دستگاه درمارولر، دستگاه درماپن و دستگاه درما استامپ از این دست به شمار می روند. درمارولر مانند یک قلم موی غلتکی است که سر آن یک سیلندر گرد وجود دارد که حول یک محور افقی می چرخد. روی سطح چرخان آن حدود ۲۰۰ سوزن وجود دارد. درما استامپ تعداد سوزن بیشتری نسبت به درماپن دارد. این دستگاه با دست یا موتور الکتریکی حرکت می کند و به جای غلتیدن روی پوست عملکرد آن شبیه مهر زدن است. اما معروف ترین دستگاه میکرونیدلینگ دستگاه درماپن است. نوک دستگاه توسط یک موتور الکتریکی کوچک به حرکت در می آید. عملکرد این دستگاه نیز شبیه مهر زدن است و با هر بار تعداد زیادی سوراخ روی پوست ایجاد می شود.  

کاربرد دستگاه درماپن نسبت به دستگاه های دیگر

کاربرد دستگاه درماپن نسبت به دستگاه های دیگر از مزایای بیشتری برخوردار است. این دستگاه میکرونیدلینگ روی پوست تأثیری شبیه به لیزر دارد، اما عوارض جانبی کمتری دارد. لازم نیست بیمار دوره ریکاوری طولانی طی کند. استفاده از درماپن با توجه به تکنولوژی که در آن به کار رفته است از روش های سنتی و لایه بردارهای شیمیایی مفیدتر است. یک بار مصرف و قابل تعویض بودن سوزن ها موجب می شود که انتقال آلودگی ها کاهش یابد. عمق سوزن ها در این دستگاه قابل تنظیم است و بر حسب نیاز مراجعه کننده تنظیم می شود. یکی از مهم ترین مزایای استفاده از دستگاه درماپن این است که از آن می توان بدون نگرانی برای مناطق حساس پوستی استفاده کرد. علاوه بر صورت از آن می توان در قسمت های دیگر نیز بهره برد. تهیه این دستگاه مقرون به صرفه است و اثربخشی زیادی در درمان دارد. کاربرد دستگاه درماپن کاربرد دستگاه درماپن در روش درمانی میکرونیدلینگ است. برای از بین بردن جای جوش، شلی و افتادگی پوست، ترک های پوستی و دیگر مشکلات پوستی می توان از درماپن استفاده کرد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟