چرا تتو کنم و چرا پاک کنم؟

در سال های اخیر استفاده از تتو یا خالکوبی در بین مردم بسیار رایج شده است و طرفداران بسیاری دارد. در این مقاله قصد داریم درباره دلایل انجام تتو و حذف تتو صحبت کنیم. مردم بنابه دلایل بسیاری دوست دارند که تتو انجام دهند.

 

چرا تتو کنم و چرا پاک کنم؟

 

بعضی از افراد تاتو را به عنوان یک کار هنری و یا یک خاطره و یادبود حک میکنند . بعضی از مردم تتو را برای بیان شخصیت و گرایشی که دارند انجام میدهند و بعضی ها فقط به زیبایی آن فکر میکنند. بدن شما معبد شماست و شما مختارید هر طور که مایلید انرا زینت دهید. از منظری دیگر می توان تاتو (تتو) را راهی برای پوشاندن و از بین بردن نقایص مختلف مانند نقایص مادرزادی یا اکتسابی دانست. اگر چه در ایران تاتو کردن، حتی از نگاه یک روش درمانی باز هم توسط پزشکان انجام نشده و یا بسیار به ندرت انجام می شود، اما نمی توان منکر فواید درمانی تاتو برای افراد نیازمند شد.

 

 

چرا حذف تتو کنم ؟

خیلی از افراد هوس می کنند اقدام به تاتو نمایند بدون آن که درباره آن عمیقا فکر کنند. بنابراین تعجب آور نیست که بسیاری از آنها پس از مدتی بخواهند آن را از روی بدنشان پاک کنند. به گزارش مدلاین پلاس، طبق اعلام انجمن جراحان پوست امریکا، روشهای لیزری حذف تاتو بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ میلادی ۲۷ درصد افزایش یافته اند. برداشتن تاتو بسته به نوع آن کاری دشوار، وقت گیر و اغلب پرهزینه است.

ابتدا تصمیم خود را در زمینه ی تاتو خوب مرور کنید. به شخصه کمتر کسی را دیده ام که پس از انجام تاتو از این کار پشیمان نشده باشد. متاسفانه بسیاری از روش های شیمیایی برای پاک کردن رنگ تاتو ابرو استفاده می کنند که ما توصیه نمی کنیم چون این کار  ریشه مو و ابرو زا از بین خواهد برد و دیگر ابروها توان بازپروری خود و حالت طبیعی خود را انجام می دهند. یا در آرایشگاههایی متاسفانه دیده می شود که از دستگاه های بی کیفیت و چینی استفاده می شود که کیفیت مطلوب ندارد و اثار مخرب و حساسیت را ایجاد می کند. یکی از موثرترین و بهترین شیوه های پاک کردن تاتو استفاده از لیزر می باشد که  نسبت سایر روشها کاملا بدون عوارض و حساسیت های ناشی از پاک کردن است.

 

   

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟