پروتکل کار با دستگاه میکرونیدلینگ

در حال حاضر میکرونیدلینگ یکی از بهترین روش های کلاژن سازی می باشد که با توجه به هزینه بسیار کم، نتایج شگفت انگیزی را در پی دارد. در پروتکل کار با دستگاه میکرونیدلینگ ، منافذ و کانالهای بسیار ریزی در پوست ایجاد می شود و پوست را وادار به ساختن مقادیر بالایی کلاژن می کند و در همین حین اگر نقصی مانند اسکار آکنه یا اسکار سوختگی یا ترک پوستی هم وجود داشته باشد این مشکل هم به بهترین نحو ممکن برطرف می گردد. به عبارت دیگر اساس کار در پروتکل کار با دستگاه میکرونیدلینگ به این ترتیب است که ابتدا با دستگاه سوراخ های ریزی در لایه سطحی پوست ایجاد می شود. سوزن های بسیار ظریف این دستگاه به لایه عمق تر پوست یا همان درم نفوذ می کنند و این کار میتواند باعث فعال شدن عمل کلاژن سازی شود. یکی از مهمترین مزایای استفاده از میکرونیدلینگ نسبت به سایر روشهای درمانی، این است که برخلاف تکنیک های لیزر، آسیب چندانی به لایه سطحی تر پوست وارد نمیشود و در نتیجه زخم و عوارض پوستی چندانی هم بر جا نمی گذارد. از طرفی کانال های ایجاد شده در پوست توسط دستگاه میکرونیدلینگ، جذب داروها را تا ۰۳۳ برابر افزایش می دهد. بنابراین می توان برای رفع کلیه ضایعات پوستی، پس از میکرونیدلینگ، داروهای مرتبط برای رفع این ضایعات را بر روی پوست ماساژ داد و نتایج بسیار شگفت آوری بدست آورد. در ادامه مطلب با پروتکل کار با دستگاه میکرونیدلینگ بیشتر آشنا خواهید شد.

پروتکل کار با دستگاه میکرونیدلینگ :

پروتکل کار با دستگاه میکرونیدلینگ دارای مراحل مختلفی میباشد که در زیر به آن اشاره شده است.

مرحله ۱ : شستشوی پوست در پروتکل کار با دستگاه میکرونیدلینگ

مرحله ۲ : استفاده از کرم بی حسی موضعی در این مرحله کرم بی حس کننده را بر روی پوست قرار داده و پس از حدود ۲۳ الی ۰۳ دقیقه آن را بشویید. مطمئن شوید که کرم بی حس کننده بطور کامل از روی پوست پاک شده است.

مرحله ۳ : تنظیمات دستگاه و آماده سازی :

پس از حصول اطمینان از پاک شدن تمامی کرم بی حسی از روی پوست، بایستی تنظیمات مورد نظر برای درمان با میکرونیدلینگ بر روی هندپیس انجام شود. با توجه به نوع درمان دو پارامتر اصلی باید بر روی هندپیس تنظیم شود. الف – تنظیم عمق درمان : برای این کار می توان با چرخاندن درجه روی دستگاه به سمت چپ و راست، عمق مورد نظر برای درمان را تنظیم نمود. ( عمق درمان از ۲۲/۳ تا ۰ میلیمتر قابل تغییر است ). توجه داشته باشید که تنظیم عمق برای پوست های نازک و ضخیم و همچنین برای درمان در نقاط مختلف، متفاوت است. ب – تنظیم سرعت درمان: با نگه داشتن کلید OFF/ON بر روی دستگاه آن را روشن نمایید. اگر مجددا این کلید را فشار دهید، می توانید سرعت دستگاه را افزایش دهید. دستگاه دارای پنج سرعت مختلف است که بسته به عمق درمان و نوع درمان بنا به تشخیص پزشک باید تنظیم شوند.

 

پروتکل کار با دستگاه میکرونیدلینگ مرحله ۴ : استفاده از داروهای مزوتراپی

در صورت نیاز ( در این مرحله می توانید داروهای مزوتراپی مورد نظر برای درمان های مختلف را بر روی پوست ریخته و ماساژ دهید. این کار جوابدهی را تا چندین برابر افزایش می دهد ).

مرحله ۵ : شروع درمان در پروتکل کار با دستگاه میکرونیدلینگ

در این مرحله صورت را به چهار قسمت تقسیم می کنیم که درمان در هر یک از این نواحی باید حدود ۰ تا ۲ دقیقه انجام شده بطوریکه کل این منطقه اسکن شود.

مرحله ۶ : استفاده مجدد از داروهای مزوتراپی در صورت نیاز

مرحله ۷ :استفاده از ماسک های ترمیم کننده و کمپرس یخ بر روی پوست:

این کار را می توانید حدود ۱۲ الی ۰۳ دقیقه انجام دهید.

مرحله ۸ : مراقبت های بعد از پروتکل کار با دستگاه میکرونیدلینگ

 • در روز انجام میکرونیدلینگ از شستشوی پوست اجتناب نمایید.
 • تا ۲۴ ساعت پس از میکرونیدلینگ حمام کردن، استخر و سونا، آفتاب گرفتن و استفاده از لوازم آرایشی روی سطح پوست ممنوع می باشد.
 • تا دو روز و گاهاً در بعضی افراد تا پنج روز پس از انجام میکرونیدلینگ استفاده از کرم ترمیم کننده و ضد آفتاب سه بار در روز باید انجام شود. در قسمت هایی از بدن که ترمیم کندتری دارد تا زمان رفع قرمزی باید از کرم ترمیم کننده استفاده شود و منطقه مورد نظر در معرض آفتاب قرار نگیرد. استفاده از سایر کرم ها در منطقه تحت درمان تا رفع کامل قرمزی ممنوع می باشد.
 • از شوینده های مالیم برای شستشوی منطقه مورد نظر استفاده نمایید.
 • در صورت خشکی در پوست از ترمیم کننده با دفعات بیشتر استفاده نمایید.

پروتکل کار با دستگاه میکرونیدلینگ

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟