پاک کردن تاتو ، یک تصمیم بزرگ است، اما وقتی این تصمیم اتخاذ شد، اکثر مردم نمی توانند به سرعت آن را از پوست خود پاک کنند. بنابراین بهترین روش پاک کردن تاتو در خانه استفاده از روشهای سنتی میباشد که ما سعی داریم شما را با این روشها بیشتر آشنا سازیم.

بهترین روش پاک کردن تاتو در خانه :

در این مواقع معمولاً وسوسه می شوید به سراع اینترنت بروید و به دنبال راههای پاک کردن سریع تاتو در خانه بگردید. اما من در مورد این کار هشدار می دهم. پاک کردن تاتو در خانه به هیچ وجه سریع و راحت انجام نمی شود. این کار با درد همراه است و حتی ممکن است لکه هایی روی پوست شما باقی بگذارد که از تاتوی اولیه پررنگ تر هستند. استفاده از لایه بردارهایی مثل سالابریژن (Salabrasion) یا درمابریژن (Dermabrasion) برای پاک کردن تاتو در خانه اینترنت پر از پیشنهادهای وحشتناک است! از توصیه به استفاده از درمابریژن (که واقعاً باعث بروز رنگ دانه های ناخواسته در پوست می شود) گرفته تا استفاده از مخلوط نمک (سالابریژن) برای حرارت دادن پوست و خراشیدن آن. اگر قبلاً این روش های حذف تاتو را امتحان کرده اید، شاید دیده باشید در پایان این فرآیند، رنگ تاتو روشن شده یا به کلی پاک شده است؛ شاید هم چنین اثری از آنها ندیده باشید. اما اکثر افرادی که روش های پاک کردن تاتو در خانه را امتحان کرده اند، می گویند تاتو سر جای خود باقی مانده است.

نظر پزشکان درمورد ریموور تاتو در خانه :

پزشکان معتقدند این روش های ریموور تاتو در خانه، معادل ریختن نفت سفید روی پوست و به آتش کشیدن آن است.دقیقاً به همین دلیل، بسیار مهم است که پیش از انتخاب شیوه پاک کردن تاتو، ابتدا همه گزینه ها را بررسی کنید و به دنبال بهترین روش پاک کردن تاتو در خانه بگردید. میدانم این کار بسیار وسوسه انگیز است، اما این را هم بدانید که پاک کردن تاتو در خانه خطرناک است. استفاده از درمابریژن یا سالابریژن برای برداشتن لایه سطحی پوست در یک محیط غیر استریل، می تواند باعث بروز عفونت شده و مشکلات بدتری برای سلامت شما ایجاد کند، خصوصاً اگر این مواد روی سطح گسترده ای از پوست قرار بگیرند. به بیان ساده، بهتر است هر روشی که شامل استفاده از سالابریژن یا درمابریژن می شود را کنار بگذارید.

روشهای موضعی بهترین روش پاک کردن تاتو در خانه است

چند گزینه دیگر برای افرادی که می خواهند تاتو را در خانه پاک کنند وجود دارد که اکثر آنها درمان های موضعی هستند و با استفاده مکرر از یک کرم یا ماده طبیعی، به تدریج تاتو را محو می کنند. این روش ها بسیار ایمن تر از استفاده از سالابریژن یا درمابریژن هستند، اما معمولاً آن اثر پاک کنندگی کاملی که به دنبالش هستید را ندارند. در بازار کرم هایی وجود دارد که مشخصاً برای پاک کردن تاتو تولید شده اند، اما اکثر افرادی که از این کرم ها استفاده کرده اند، آثار نامطلوبی در پوست خود دیده اند، از سوزش جزئی پوست گرفته تا تغییر رنگ یا حتی تاول زدن. یک روش دیگر، استفاده از لایه برداری شیمیایی است. اما این روش هم به اندازه روش های فوق الذکر خطرناک بوده و می تواند باعث ایجاد زخم شود.

روش های کاملاً طبیعی برای بهترین روش پاک کردن تاتو در خانه

سایر روش های پاک کردن تاتو در خانه، شامل استفاده از آبلیمو، عسل یا مخلوط عصاره آلوئه ورا، paederia tomentosa و ویتامین E می شود. این مواد کاملاً طبیعی هستند ، اما به تدریج تاتو را پاک می کنند و باید برای مدت طولانی استفاده شوند تا نتیجه دهند. این گزینه ها بسیار ایمن هستند، اما بعید است از نتایج آنها راضی باشید.      

بهترین روش پاک کردن تاتو در خانه

برای آنکه بهترین نتیجه را با کمترین ناراحتی و خطر به دست آورید، به شدت توصیه می کنم به دنبال یک مرکز خدماتی حرفه ای در زمینه پاک کردن تاتو با لیزر بگردید. پاک کردن تاتو با لیزر نه تنها ایمن ترین روش است، بلکه سریع ترین روش نیز می باشد. با این حال، باز هم چند کار خاص وجود دارد که باید قبل و بعد از پاک کردن تاتو با لیزر انجام دهید. هر جلسه، ۲ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد و در طی ۳ الی ۶ جلسه، اکثر تاتوها به طور کامل پاک می شوند. در مراکز پاک کردن تاتو با لیزر،  کادر پزشکی حرفه ای و آموزش دیده ای مشغول به کار هستند که به کمک تجهیزات پیشرفته ای که در اختیار دارند، هر کاری لازم باشد برای انجام سریع و بدون درد فرآیند پاک کردن تاتو انجام می دهند.

شروع کار برای بهترین روش پاک کردن تاتو در خانه

وقتی تصمیم گرفتید تاتوها را از روی پوستتان پاک کنید، یادتان باشد نباید انتظار داشته باشید که بتوانید این کار را در خانه و سریع انجام دهید. سریع ترین، ایمن ترین و مؤثرترین راه پاک کردن تاتو، مراجعه به متخصص است. روشهای خانگی پاک کردن تاتو، عموماً بسیار خطرناک هستند و در نهایت هم به اندازه ای که میخواستید اثر ندارند. اگر به اندازه کافی زمان دارید و از نظر مالی محدودیت دارید، ضرری ندارد به دنبال راههای خانگی ایمن باشید. البته در این صورت باید انتظارات خود را پایین بیاورید. اگر می خواهید تاتوها را با کمترین خطر ممکن و به سریع ترین شکل ممکن پاک کنید، باید به متخصص پاک کردن تاتو با لیزر مراجعه نمایید. هر روشی که انتخاب کردید، لطفاً در مورد آن تحقیق کنید و هر چه می توانید برای به حداقل رساندن ریسک سوختگی و زخم شدن پوست انجام دهید.  

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟