یکی از موارد مهم در ریموور تاتو با لیزر مراجعه به پزشک متخصص و دارای دستگاه مناسب و مخصوص پاک کردن تاتو است، چرا که میدانید اشخاص مختلفی که تخصص لازم برای انجام این کار را ندارند و دارای هیچ گونه مدرک و یا تائیدیه نمیباشند به صورت زیر زمینی و غیر مجاز به انجام لیزر میپردازند که عوارض ناشی از آن دامن گیر فرد بیمار و مراجعه کننده میشود، آن هم فقط به دلیل سود جویی و درآمد مناسب این شغل. نکته مهم بعدی در پاک کردن تاتو توسط لیزر این است که این کار در یک جلسه انجام نمیشود و بسته به عمق تاتو، رنگ تاتو، رنگ پوست، قدرت دستگاه لیزر، مدتی که از انجام تاتو میگذرد یا عمر تاتو و غیره به تعداد جلسات مختلفی تقسیم میشود. بعضی از افراد غیر متخصص و حتی در کمال نا باوری برخی از افراد متخصص برای جذب مشتری بیشتر و کسب درآمد بیشتر ادعای پاک کردن تاتو توسط لیزر در یک جلسه میکنند که به شدت توصیه میشود از این کار پرهیز کنید، چون پاک کردن تاتو در یک جلسه غیر اصولی میباشد و عوارض ناشی از آن جبران ناپذیر است.

نحوه عملکرد و ریموور تاتو با لیزر :

در واقع وقتی شما تاتو میزنید رنگ تاتو توسط سوزن به لایه میانی پوست ( قسمت زنده پوست و یا همان درم ) راه پیدا میکند، این قسمت از پوست شامل اعصاب، رگ های خونی، فیبر های کلاژن، غدد و غیره است. پس از انجام تاتو سیستم دفاعی بدن به حالت هشدار میرود و باعث میشود ماکروفاژ ها که در واقع ذرات رنگ تاتو را می بلعند به محل تاتو هجوم آورند. اما این ذرات به قدری بزرگ هستند که ماکروفاژها نمیتوانند آنها را ببلعند. با ایجاد طول متغیر امواج لیزر و بمباران پرتو های لیزر این ذرات رنگ شکسته میشوند و به ذرات کوچکتری تقسیم            میشوند تا ماکروفاژها بتوانند ذرات رنگ را ببلعند و دفع شوند.

چند جلسه لیزر نیاز است تا تاتو کامل پاک شود؟

این که شما برای پاک کردن تاتوی خود به چند جلسه لیزر نیاز دارید بستگی به یکسری عوامل دارد :

زمانی که از انجام تاتو می گذرد

همانطور که میدانید تاتوی شما به مرور و به خاطر یکسری از عوامل کمرنگ میشود که هرچه مدت بیشتری از انجام تاتوی شما گذشته باشد تاتوی شما راحت تر پاک میشود. اشعه ماوراء بنفش خورشید باعث میشود که تاتوی شما به مرور کمرنگ شود. خودِ بدن شما نیز به مرور ذرات تاتوی زیر پوست را تجزیه میکند تا توسط ماکروفاژ های سیستم ایمنی از بین بروند.

نوع رنگ و رنگبندی

جالب است بدانید رنگ های تقلبی و بدون استاندارد به سختی توسط لیزر پاک میشوند، و هر رنگی بسته به ساختار و غلظتش واکنش متفاوتی به لیزر نشان میدهد. همچنین رنگبندی تاتوی شما در واکنش به لیزر بسیار مهم است رنگ مشکی و رنگ های تیره به راحتی پاک میشود اما رنگ های روشن مثل سبز و آبی روشن خیلی سخت تر پاک میشوند.

رنگ پوست

رنگ پوست روشن راحت تر پرتوی لیزر را از خود عبور میدهد اما رنگ پوست تیره به تعداد جلسات بیشتری برای پاک کردن تاتو نیاز دارد.

عمق تاتو

تاتو هایی که عمق بیشتری دارند حجم بیشتری از رنگ را دارا میباشند که رنگ بیشتر یعنی تعداد جلسات لیزر بیشتر.

دستگاه لیزر

یکی از نکات مهم ریموور تاتو با لیزر دستگاه لیزر است که حتماً باید مخصوص همین امر باشد. سه نوع دستگاه مخصوص این کار است که هر سه از تکنیک کیوسوئیچینگ استفاده میکنند :

 • کیوسوئیچینگ روبی
 • کیوسوئیچینگ الکساندرایت
 • کیوسوئیچینگ ان دی یاگ که بهترین و جدیدترین نوع آن است.

   

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟