پاک کردن آمبره ابرو

پاک کردن آمبره ابرو یکی از روش‌های پاکسازی ابرو است. اگر از تاتو یا سایه ابرو خود خسته شده یا پشیمان شده‌اید می‌توانید با محلول‌های مخصوص آمبره ابرو خود را پاک نمایید. ابرو یکی از اعضای مهم صورت است که در برخورد اول با یکدیگر ابرو و چشم‌ها در نظر دیگران قرار می‌گیرد، بنابراین خیلی از خانم‌ها دوست دارند ابروهای پرپشت و حجیم و زیبایی داشته باشند. برخی از افراد از مداد ابرو برای زیبا کردن ابروهای خود استفاده می‌کنند و برخی نیز روش تاتو ابرو را انتخاب می‌کنند؛ اما امروزه روش‌های دائمی با ماندگاری بالایی در دنیا وجود دارد که تمام این مشکلات را حل کرده است. روش‌های تاتو و میکرونیدلینگ و میکروبلیدینگ و سایه ابرو و… از روش‌های پرپشت نشان دادن و زیباسازی ظاهر ابرو می‌باشند. آمبره ابرو یکی از روش‌های سایه ابرو است. سایه ابرو یکی از روش‌های زیبایی ابرو است که بیشتر افراد این روش را انتخاب می‌کنند. آمبره ابرو یک روش نیمه دائمی با ماندگاری طولانی است که هم برای فرم‌دهی به ابرو استفاده می‌شود و هم طبیعی به نظر می‌رسد.  

تاریخچه آمبره و پاک کردن آمبره ابرو

  اولین روشی که بعد از تاتو در جهان مورد توجه خانم‌ها قرار گرفت روش میکروبلیدینگ بود. روش کار میکروبلیدینگ به این صورت است که یک دستگاه کوچک با استفاده از رنگ جوهر مخصوص ابرو با استفاده از تیغه‌ی ریز روی خطوط ابرو کشیده می‌شود و به ابرو فرم می‌دهد. بعد از میکروبلیدینگ و پیشرفت دنیای زیبایی، روش دیگری به نام آمبره ابرو مورد توجه همگان قرار گرفت. نام‌های دیگر آمبره ابرو، میکرولیدینگ، گرد ابرو و سایه ابرو و… است. تاریخچه روش آمبره و روش پاک کردن آمبره ابرو به ایالات متحده آمریکا برمی‌گردد و از آمریکا به سایر کشورهای دیگر رواج یافت. معنی لغت (Ombre) که یک کلمه فرانسوی است به معنای سایه است و طبق نظرسنجی‌ها و آمارهای کشورهای مختلف یکی از محبوب‌ترین روش‌های زیبایی ابرو است. برای این روش از تاج ابرو شروع می‌کنند و تا انتهای ابرو ادامه می‌دهند هرچه به سمت انتهای ابرو کشیده شود رنگ آن تیره‌تر می‌شود. به تیره- روشن کردن ابرو به اصطلاح آمبره کردن ابرو گفته می‌شود. همچنین در کنار آمبره می‌توان از میکروبلیدینگ و میکرونیدلینگ هم استفاده نمود تا فرم دهی و زیبایی ابرو دو چندان شود.   پاک کردن آمبره ابرو پاک کردن آمبره ابرو – آمبره ابرو یکی از روش‌های سایه ابرو است. سایه ابرو یکی از روش‌های زیبایی ابرو است که بیشتر افراد این روش را انتخاب می‌کنند.  

تفاوت آمبره ابرو و تاتو سنتی و پاک کردن آن

  خیلی از افراد هستند که برای رفتن به محل کار یا رفتن به بیرون مجبور هستند همه روزه ابروهای خود را با مداد فرم‌دهی کنند تا نواقص و عیوب ابروهای خود را بپوشانند تا ابرو پرپشت تر به نظر آید. افرادی که قسمتی از ابرو خود را از دست داده‌اند یا اینکه نواقصی درون ابروی خود دارند روش آمبره ابرو مشکل آن‌ها را حل کرده است. در واقع جوهر مخصوص آمبره ابرو تمامی این کاستی‌های موجود در ابرو را می‌پوشاند در واقع همانند روش تاتو است. در واقع هر رنگ یا جوهری که توسط قلم موجود در دستگاه به زیر پوست نفوذ می‌کند و رنگدانه‌های موجود را تغییر می‌دهد تاتو می‌گویند. البته روش تاتو و خالکوبی کردن با آمبره تفاوت دارد. در تاتو سنتی فرد تاتوکار با استفاده از دستگاه مخصوص دور ابرو قاب می‌اندازد اما در آمبره ابرو قاب ندارد. در روش تاتو سنتی کل ابرو پر می‌شود که ماندگاری بالاتری دارد اما حالت طبیعی ابرو از بین می‌رود ولی در روش آمبره ابرو کل ابروها پر نمی‌شود ولی طبیعی تر به نظر می‌رسد. همچنین تاتو سنتی با استفاده از دستگاه برقی است اما روش آمبره ابرو از دستگاه دستی استفاده می‌شود که دوام و ماندگاری را بالا می‌برد. ریموور تاتو ابرو یا همان پاک کردن آمبره ابرو راحت‌تر است.  

روش انجام آمبره ابرو و پاک کردن آن

  پاک کردن آمبره ابرو مانند انجام آمبره ممکن است همراه با درد باشد. چه در روش تاتو سنتی و چه در روش آمبره ابرو ممکن است فردی آستانه تحمل درد کمتری داشته باشد بهتر است از پماد سرّ کننده و بی حسی لیدوکائین استفاده شود تا تحمل درد آسان‌تر شود. بهتر است ابتدای کار قرینه‌سازی ابرو انجام شود تا نتیجه مطلوب حاصل گردد. سوزن‌های مورد استفاده در آمبره ابرو معمولاً ۵ سر یا ۷ سر هستند. بعد از گذشت ۲۰ دقیقه و بی حس شدن اطراف ابروها می‌توان کار آمبره را شروع کرد. علت وجود این سوزن‌ها این است که رنگ پذیری پوست ابرو را بالاتر می‌برد.   روش کار آمبره به این صورت است دور ابرو قاب زده نمی‌شود و از تاج ابرو به صورت کمرنگ شروع شده و هرچه به سمت انتهای ابرو کشیده می‌شود رنگ ابرو پررنگ‌تر خواهد شد. باید توجه داشت که اطراف ابرو خط زده نشود اگر رنگ در اطراف ابرو زده شد باید آن را پاک کرد و جاهای خالی ابرو را مجدداً با دستگاه پر نمود.   پاک کردن آمبره ابرو پاک کردن آمبره ابرو – آمبره ابرو یکی از روش‌های سایه ابرو است. سایه ابرو یکی از روش‌های زیبایی ابرو است که بیشتر افراد این روش را انتخاب می‌کنند.

آمبره برای چه پوستی مناسب است؟

  روش آمبره و پاک کردن آمبره ابرو برای تمام افراد با هر نوع پوست و رنگ پوستی مناسب است اما در مواقعی اگر فردی دارای پوستی چرب است به جای میکروبلیدینگ که مناسب پوست آن‌ها نیست از آمبره استفاده کند. روش آمبره ابرو معمولاً در جلسه اول به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد و بعد از گذشت ۶ تا ۸ هفته بعد فرد باید برای ترمیم آمبره خود به سالن مورد نظر مراجعه کند تا ماندگاری آمبره ابرو تضمین شود.  

نکاتی مهم درباره آمبره و پاک کردن ابرو

  در روش تاتو و آمبره ابرو در روز‌های نخست این کار ممکن است رنگ ابروها تیره تر از حد معمول به نظر برسد و حتی ابروها نیز ملتهب باشند اما بعد از گذشت چند روز التهاب پوست ابرو کمتر شده و پوست جدیدی روی ابرو قرار می‌گیرد و رنگ ابرو به حالت طبیعی خود می‌رسد. میزان درد در ابروها برای هر کسی متفاوت است اما ابرو جز قسمت‌هایی از بدن است که دارای درد کمتری نسبت به نقاط دیگر است، اما امروزه به دلیل پیشرفت دستگاه‌های آمبره و تاتو و داروهای بی حس کننده این درد تا حد زیادی کاهش پیدا کرده است.

ماندگاری آمبره ابرو به عوامل زیر بستگی دارد:

 • جنس مواد استفاده شده در آمبره ابرو
 • نوع پوست فرد
 • میزان چربی پوست
 • مراقبت‌های بعد از آمبره ابرو

شایان ذکر است که خانم‌های باردار و شیرده از انجام تاتو و آمبره ابرو به دلیل تغییرات هورمونی آن‌ها ممانعت کنند و همچنین افرادی که دیابت و فشارخون دارند بهتر است با پزشک خود مشورت کنند.  

پاک کردن آمبره ابرو

  بسیاری از افراد قبل از شروع کار خود رنگ و مدل مورد علاقه فرد را از خود او می‌پرسند تا نتیجه حاصل شده مورد پسند هر دو طرف باشد و نتیجه مطلوب حاصل گردد. پاک کردن آمبره ابرو امری ساده است. اما در مواقعی ممکن است بعد از اتمام کار فرد از رنگ ابرو یا مدل آن رضایت کافی نداشته باشد و یا اینکه بعد از گذشت مدت‌ها از مدل ابروهای خود خسته شده باشد. اگر فردی بخواهد رنگ تاتو را از روی ابروهای خود پاک نماید کار بسیار دشواری است و در کنار آن، هزینه و جلسات بیشتری صرف می‌شود تا رنگ تاتو از روی ابرو پاک شود.

 

روش‌های پاک کردن آمبره ابرو عبارت‌اند از:

 

 • استفاده از روش لیزر: روش لیزر یکی از راه‌های قطعی برای پاک کردن آمبره ابرو یا تاتو است. اگر چه ممکن است با توجه به میزان رنگ استفاده شده و عمر آن تعداد جلسات بیشتری زمان ببرد، به این معنی که هرچه رنگ بیشتری به کار رفته باشد میزان جلسات بیشتری لازم است تا رنگ پاک شود. همچنین رنگی که به تازگی استفاده شده زودتر پاک می‌شود.
 • کرم پاک کننده: امروزه در بسیاری از مراکز آرایشی کرم‌های پاک کننده‌ای را در اختیار عموم قرار می‌دهند که روش مناسبی برای پاک کردن آمبره ابرو و تاتو است.
 • محلول آب و نمک: آب و نمک یک روش موٌثر برای پاک کردن آمبره ابرو است که تأثیرگذاری آن نسبت به روش‌های دیگر بیشتر است.
 • گلایکولیک اسید: وقتی گلایکولیک اسید روی پوست قرار می‌گیرد لایه مرده پوست را از بین می‌برد و در نتیجه آن رنگدانه‌های زیر پوست نیز پاک می‌شوند.

اما این روش ممکن است در پاک کردن آمبره ابرو زمان بیشتری ببرد.

 • پیلینگ شیمیایی: در این روش پاک کردن آمبره ابرو محلول مخصوصی روی ابرو ریخته می‌شود که این محلول تاول‌های ریزی را روی پوست ابرو ایجاد کرده و رنگدانه‌های موجود در زیر پوست از طریق این تاول‌ها خارج می‌شوند.
 • ایجاد خراش روی پوست: در این روش با وسیله‌ای مانند سمباده روی پوست خراش ایجاد می‌کند و زخم‌های ایجاد شده بعد از بهبودی رنگدانه‌های موجود را از بین می‌برند.

  پاک کردن آمبره ابرو پاک کردن آمبره ابرو – آمبره ابرو یکی از روش‌های سایه ابرو است. سایه ابرو یکی از روش‌های زیبایی ابرو است که بیشتر افراد این روش را انتخاب می‌کنند.   

روش خانگی پاک کردن آمبره ابرو

  برخی افراد از روش‌های خانگی و غیر شیمیایی استفاده می‌کنند که در عین حال روشی بدون درد و کم هزینه است و عوارضی هم ندارد و اما زمان بیشتری می‌برد. جوش شیرین، نمک، آلوورا، عسل، پودر چوب صندل و سنگ آسیاب شده و… از روش‌های غیر شیمیایی و خانگی هستند. اگر به دنبال نتیجه مطلوب‌تر هستید می‌توانید تمام این‌ها را با هم مخلوط نمایید و اقدام به پاک کردن آمبره ابرو نمایید. اگر در این روش منظم هستید و صبر و حوصله زیادی دارید این روش را انتخاب کنید در غیر این صورت روش‌های شیمیایی مناسب‌تر است.  

مراقبت‌های بعد از پاک کردن آمبره ابرو:

 • در یک لیوان محلول آب و الکل سفید را مخلوط کنید و به مدت ۳ روز روی ابرو خود با پنبه بمالید.
 • به مدت ۳ روز پس از پاک کردن آمبره ابرو از شستن صورت یا استحمام پرهیز کنید.
 • بعد از استحمام از گاز استریل برای خشک کردن ابروها استفاده کنید تا از ایجاد عفونت جلوگیری شود.
 • برای جلوگیری از ایجاد عفونت بهتر است تا چند روز از پماد تتراسیکلین استفاده شود.
 • برای ترمیم زخم‌ها از پماد استفاده کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض آلودگی پرهیز کنید تا زخم ابروها دچار عفونت نشود.

 

عوارض آمبره و پاک کردن آمبره ابرو

 • حساسیت: ممکن است پوست برخی از افراد به رنگدانه‌های موجود در آمبره ابرو حساسیت نشان دهد و دچار حساسیت و التهاب شود.
 • عفونت: اگر ابزار مورد استفاده در آمبره ابرو استریل و بهداشتی نباشند ممکن است عامل انتقال بیماری‌هایی مانند عفونت و ایدز و هپاتیت شوند.
 • خطا در انجام آمبره ابرو: اگر فردی در انجام کار آمبره دچار خطا شود هزینه‌های اضافی باید برای اصلاح ابرو صورت گیرد.

 

موانع انجام آمبره ابرو و پاک کردن آن

 

 • دوران بارداری و شیردهی
 • افراد دارای دیابت
 • افراد دارای فشارخون
 • آفتاب سوختگی
 • افراد مبتلا به سرطان
 • ابتلا به بیماری‌های پوستی
 • ابتلا به بیماری‌های خونی

 

اقدامات لازم قبل از انجام آمبره و پاک کردن آمبره ابرو

 

 • قبل از انجام آمبره نوشیدنی‌های کافئین دار نخورید.
 • چند روز از آمبره برنزه نکنید.
 • قبل از آمبره ابروهای خود را سایه یا مداد نکشید.
 • قبل از آمبره وکس نکنید.
 • ابروهای خود را اصلاح نکنید.
 • قبل از آمبره استحمام کنید زیرا بعد از آن نباید به مدت یک هفته استحمام کرد.

 

تجارب افراد متخصص در پاک کردن آمبره ابرو

  همواره باید توجه داشت که کار آمبره ابرو و تمام روش‌های زیباسازی و فرم‌دهی ابرو باید در محیط استریل و بهداشتی صورت گیرد تا از عوارض جبران ناپذیری مانند ابتلا به بیماری‌های عفونی و ایدز و هپاتیت جلوگیری شود. همچنین باید زیر نظر یک فرد متخصص و ماهر این کار انجام شود تا بتواند رنگ مورد نظر و مکمل آن را تشخیص دهد و متناسب با پوست فرد و رنگ پوست کار آمبره ابرو را انجام دهد تا نتیجه کار مورد پسند مشتری باشد. افراد متخصص در سالن‌های زیبایی باید توجه داشته باشند که از دستگاه‌های مخصوص و رنگ‌های درجه یک استفاده کنند تا افراد مبتلا به بیماری‌های پوستی نشوند و افراد رضایت کامل را به دست بیاورند. برخی از فروشگاه‌های معتبر آرایشی به صورت اینترنتی محصولات خود را به فروش می‌رسانند که در این سایت‌ها می‌توان محصولات نمایش داده شده را مشاهده نمود و بهترین محصول را از نظر کیفیت و ظاهر و کارایی انتخاب نمود و با ارسال پستی بسته را دریافت نمود. حتی این‌گونه‌ فروشگاه‌های آرایشی ضمانت کالای خود را تضمین می‌کنند و گارانتی را در محصولات خود قرار می‌دهند تا در صورت هرگونه مشکل در پاک کردن آمبره ابرو  نواقص موجود در محصولات خود را برطرف نمایند.   در پایان این مقاله مطلبی در مورد آیا تاتو پاک شدنی است؟ را نیز بخوانید. پاک کردن آمبره ابرو پاک کردن آمبره ابرو – آمبره ابرو یکی از روش‌های سایه ابرو است. سایه ابرو یکی از روش‌های زیبایی ابرو است که بیشتر افراد این روش را انتخاب می‌کنند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟