پاک کردن تاتو با لیزر

شاید کسانی که ابرو و یا بدن خود را تاتو کرده اند ولی به هر دلیلی بخواهند تاتو خود را پاک کنند از خودشان بپرسند که آیا با لیزر میتوان تاتو را پاک کرد؟ و جواب این است. بله پاک کردن تاتو با لیزر راه حل نهایی و قطعی میباشد که مورد تأیید تمام مراجع پزشکی و علمی دنیا میباشد .  

آیا با لیزر میتوان تاتو را پاک کرد؟

ریموور تاتو  ( پاک کردن تاتو ) با لیزر q-switched  روش مناسبی برای درمان خالکوبی تیره می باشد چرا که امواج پر قدرت لیزر جذب رنگدانه شده و ملکول های آن را در کسری از ثانیه به ذرات ریزتر شکانده بطوری که سلول های ماکروفاز آنها را بلعیده و بتدریج از بدن دفع می کنند. درواقع رنگ‌های ریز شده را ریزه‌خواری کرده و از بین می‌برند.      

تاثیر رنگها در ریمو تاتو :

رنگ های سیاه و قهوه ای پر رنگ در روش لیزر معمولاً به راحتی پاک می شوند به خصوص اگر از یک رنگ برای تاتو یا هاشور ابرو استفاده شده باشد ولی اگر در تاتو شما از چند رنگ استفاده شده یا از رنگ های روشن برای تاتو یا هاشور ابرو  استفاده کرده باشید ممکن است پاک کردن تاتو کمی مشکل باشد. ( البته اگر پزشک شما برای لیزر از دستگاه های جدید استفاده کند حتی تاتو های با رنگ های روشن و متفاوت مثل سفید یا آبی را هم می توان در یک جلسه پاک کرد ).  

در چند جلسه میتوان تاتو را پاک کرد ؟

تعداد جلسات درمان برای از بین بردن رنگدانه تاتو ۷ تا ۱۲ جلسه است که بر اساس عمق رنگدانه و نوع رنگ معین می شود و فاصله بین جلسات ۲ ماه است. بیشترین پاسخ به درمان پاک کردن تاتو با لیزر روش رنگدانه سیاه می باشد. رنگدانه های آبی و سبز هم جذب قابل توجهی داشته و به این روش پاسخ می دهند. با این وجود رنگهای قرمز، زرد، خاکستری، بژ و هم رنگ پوست با این روش پاسخ مناسبی نمی دهند و روشهای رفع تاتوی دیگری نیاز دارند.    

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟