هیدرودرم و رابطه آن با میکرودرم ابریژن

هیدرودرم که به آن هیدروفیشیال نیز گفته می شود، از روش های درمانی غیر تهاجمی محسوب می شود. این روش نیز مانند میکرودرم ابریژن برای درمان مشکلات پوستی استفاده می شود. با این روش می توان موجب طولانی تر شدن زیبایی پوست، کاهش خطوط ریز و چین و چروک و همچنین بهبود آکنه شد. اما هیدرودرم و رابطه آن با میکرودرم ابریژن و دیگر روش های درمانی چیست؟ در ادامه به این پرسش پاسخ داده می شود.  

هیدرودرم و رابطه آن با میکرودرم ابریژن چیست؟

برای آشنایی با این که هیدرودرم و رابطه آن با میکرودرم ابریژن چیست، باید بدانید که هیدرودرم با یک دستگاه مخصوص مجهز به سیستم های لبه ای انجام می شود. در این درمان که در چند مرحله صورت می گیرد، پاکسازی و لایه برداری به بهترین شکل و از بین بردن سلول های مرده پوست اتفاق می افتد. جوانسازی با استفاده از سرم تزریق شده با آنتی اکسیدن ها، پپتیدها و اسید هیالورونیک قابل انجام است. میکرودرم با استفاه از ابزار سایش دهنده پوست انجام می گیرد. دستگاه میکرودرم را با نام درماسویپ می شناسند که در درمان با تزریق سرم استفاده می شود و در نهایت موجب نرمی، درخشش و صافی پوست می شود. در مواردی هیدرافیشیال را هیدرودرم ابریژن نیز می گویند، به دلیل این که مشابه با درمان میکرودرم ابریژن است. بر عکس میکرودرم که شبیه سمباده زدن دستی است، در هیدرودرم برای پاکسازی عمیق پوست از سرم مکنده استفاده می شود. روش هیدرودرم را مؤثرتر و ملایم تر می دانند. این که از کدام روش درمان برای رفع مشکلات پوستی استفاده شود، بستگی به سطح آنها دارد که بهتر است تشخیص آن به متخصص واگذار شود.     هیدرودرم و رابطه آن با میکرودرم ابریژن هیدرودرم و رابطه آن با میکرودرم ابریژن در استفاده از روش مناسب درمانی برای رفع عیوب و مشکلات پوستی حائز اهمیت است. 

هیدرودرم چگونه انجام می شود؟

دستگاه هیدرودرم دارای یک سر مارپیچ مکنده است که با آن می توان آلودگی ها را از پوست بیرون کشید. این دستگاه سرم را به طور عمیق به درون منافذ پوست می ریزد و در طی درمان موجب باز شدن آنها می شود. درمان با آن بدون درد است و برای افراد با انواع پوست ها نتایج خوب و ماندگاری را به دنبال خواهد داشت. فرد متقاضی این درمان بعد از درمان به استراحت نیازی نخواهد داشت و می تواند فعالیت روزانه خود را از سر بگیرد. البته در برخی افراد هم ممکن است تا حدود یک ساعت کشیدگی و قرمزی در پوست مشاهده شود. می توان گفت اثرات جانبی آن در همه سطوح بسیار کم است و همین مسئله آن را به یک درمان پر طرف دار تبدیل کرده است. هیدرودرم و رابطه آن با میکرودرم ابریژن و تفاوت آن با دیگر روش های درمانی و جوانسازی در ادامه آورده شده است. لینک ارائه شده در مورد میکرودرم ابریژن برای آقایان را مطالعه نمایید.

هیدرودرم و میکرونیدلینگ

بعد از بررسی هیدرودرم و رابطه آن با میکرودرم ابریژن می توان هیدرودرم را با میکرونیدلینگ مقایسه کرد. میکرونیدلینک از ساخت کلاژن و الاستین در پوست استفاده می کند. در این روش سوزن های بسیار ریز به لایه بیرونی پوست وارد می شوند و با ایجاد زخم پوست را وادار به ساخت کلاژن می کنند. همین مسئله منجر به جوان سازی پوست می شود. این شیوه هرگز نباید در خانه و توسط افراد غیر متخصص انجام شود. زیرا ممکن است منجر به بروز عفونت در پوست شود که مسئله بسیار مهمی است. این روش درمانی برای افرادی که روی پوست خود جای زخم، آکنه و جوش دارند بسیار مناسب است. این روش درمانی در بیشتر موارد نتایج بسیار خوبی را به دنبال داشته است. با این که بیان شده است که این روش با درد همراه نیست، اما بسیاری از متقاضیان این روش درباره آن گفته اند که درمان آنها با درد و ناراحتی همراه بوده است. افرادی که تحمل درد را ندارند، می توانند برای درمان از روش هیدرودرم استفاده کنند که بدون درد است. کسانی که رخم های آکنه، جای جوش و دیگر زخم های پوستی عمیق دارند، بهتر است به جای هیدرودرم از میکرونیدلینگ استفاده کنند. افراد با هر رنگ پوستی می توانند برای درمان روی این روش حساب کنند. میکرونیدلینگ تنها به افرادی توصیه نمی شود که آستانه تحمل درد آنها کم است و همچنین در معرض خطر عفونت قرار دارند. زیرا ایجاد عفونت می تواند مشکلات بیشتری را برای فرد در پی داشته باشد. افراد می توانند برای درمان مشکلات سطحی پوست که از عمق زیادی برخوردار نیستند از روش هیدرودرم استفاده کنند که عواقب کمتری دارد. هیدرودرم و رابطه آن با میکرودرم ابریژن در استفاده از روش مناسب درمانی برای رفع عیوب و مشکلات پوستی حائز اهمیت است.

هیدرودرم و لایه برداری شیمیایی

هیدرودرم و رابطه آن با میکرودرم ابریژن نشان داد که هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خود را برای افراد دارند. یکی دیگر از روش های درمان مشکلات پوستی که به دلیل کم هزینه بودن بسیار هم شایع است کاربرد لایه بردارهای شیمیایی است. با لایه برداری سلول های مرده پوست ار روی پوست حذف می شوند که منجر به شفافیت و تازگی پوست می شود. لایه بردارها سطوح مختلفی دارند که می توانند بسیار عمیق و سطحی باشند و برای مشکلات متفاوت می توان از آنها استفاده کرد. لایه برداری به طور حتم با پوسته پوسته شدن و پوسته انداختن همراه است. با استفاده از لایه بردارهایی مانند اسید سالیسیلیک و آلفا هیدروکسی و دیگر اسیدهای مجاز می توان برای رفع خطوط، چین و چروک و لک های پوستی که به طور عمیق نیستند استفاده کرد. از بین بردن کک و مک و زخم های سطحی نیز با این روش ممکن است. افرادی که دارای مشکلات و اختلالات پوستی خاص هستند بهتر است از این روش درمانی استفاده نکنند. همچنین، این روش برای افراد با پوست تیره ممکن است با نتایج مطلوب همراه نباشد، اما از هیدرودرم می توان برای تمام افراد با هر رنگ پوستی استفاده کرد. خانم های حامله، مبتلا به اگزما و آماس پوستی و آکنه روزاسه نباید برای درمان به سراغ لایه بردارهای شیمیایی بروند. آنها که پوستشان حساس است بهتر است برای درمان از هیدوردرم استفاده کنند تا نتیجه بهتری از درمان بگیرند و مشکلی برای آنها ایجاد نشد.     هیدرودرم و رابطه آن با میکرودرم ابریژن هیدرودرم و رابطه آن با میکرودرم ابریژن در استفاده از روش مناسب درمانی برای رفع عیوب و مشکلات پوستی حائز اهمیت است.  

موارد استفاده از هیدرودرم (هیدروفیشیال)

از هیدرودرم برای درمان مشکلات زیر استفاده می شود:

 • برای از بین بردن خطوط و چین و چروک های ریز
 • حذف خال های تیره رنگ
 • هایپرپیگمنتیشن
 • درمان منافذ بسته
 • درمان منافذ خیلی باز
 • رفت چربی زیاد پوست
 • درمان آکنه های خفیف

هیدرودرم و رابطه آن با میکرودرم ابریژن در استفاده از روش مناسب درمانی برای رفع عیوب و مشکلات پوستی حائز اهمیت است.  

هزینه هیدرودرم چقدر است؟

هزینه هیدرودرم نیز مانند تمام روش های درمانی به این که کجا و توسط چه کسی انجام شود بستگی دارد. البته میزان نیاز فرد به درمان نیز در تعیین هزینه مؤثر است. هزینه از عوامل مهم در تعیین درمان است. هیدرودرم و رابطه آن با میکرودرم ابریژن نشان می دهد که برای میکرودرم هزینه کمتری پرداخت می شود. می توان گفت این دو روش نسبت به تمام روش های درمانی دیگر مقرون به صرفه تر هستند. میکرونیدلینگ نسبت به این دو روش پرهزینه تر است و استفاده از لایه بردارهای شیمیایی نیز نسبتاً به صرفه است. استفاده از لایه بردارهای شیمیایی در بهترین حالت بهتر است توسط فرد متخصص تجویز شود و افراد با مشکلات عمیق تر نباید این روش را برای درمان انتخاب کنند. با توجه به تنوعی که در روش های درمانی و جوانسازی وجود دارد، توصیه می شود با توجه به هزینه ای که برای این کار در نظر گرفته اید برگزیدن روش مناسب را بر عهده فرد متخصص بگذارید.   مطلب تاتو برای آگاهی بیشتر شما ارائه شده است.   هیدرودرم و رابطه آن با میکرودرم ابریژن در استفاده از روش مناسب درمانی برای رفع عیوب و مشکلات پوستی حائز اهمیت است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فروشگاه بر اساس گروه