نگاهی به رنگ های تاتو

تاتو عملی است که با رنگهای مختلف برای زیبایی و گاهی هم درمان از دیرباز انجام می‌گردد. شایع‌ترین انواع رنگهای تاتو ( سبز، قهوه‌ای و مشکی ) است البته رنگ‌ تاتو دیگری مانند ( سفید و قرمز ) هم ممکن است در تاتو استفاده شود. پس از چه رنگهایی در تاتو باید استفاده کرد ؟ در انواع تاتوی درمانی اغلب از تک رنگ مشکی، آبی تیره یا قهوه ای استفاده می کنند، اما در “ تاتوی دکوراتیو” به دلیل تزیینی بودن از رنگ های مختلف برای رنگ آمیزی طرح بهره می برند.

از چه رنگهایی در تاتو باید استفاده کرد ؟

 1. رنگهای پایه آب بیشتر مخصوص بدن هستن
 2. رنگهای پایه روغن مخصوص صورت

البته در برخی موارد استثنا وجود داره و میشه از برخی رنگهای پایه آب برای صورت هم استفاده کرد. اطلاعاتی درباره این که چه رنگهایی پایه آب هستن و چه رنگهایی پایه روغن.

تفاوت رنگهای پایه آب و پایه روغن :

۱_ رنگهای پایه روغن رو وقتی روی پوست دست می کشیم حالت چرب داره ولی رنگهای پایه آب روی پوست که میکشیم فورا خشک میشه. ۲_ رنگهای پایه آب وقتی داخل یک لیوان اب یک قطرشو میچکونیم توی لیوان پخش میشه ولی رنگهای پایه روغن ته لیوان ته نشین میشه. ۳_ رنگهای پایه آب رقیق هستند و مثل آب هستند ولی رنگهای پایه روغن غلیظتر هستند ۴_ رنگهای پایه روغن وقتی یه مدت ثابت یه جا می مونن روغنشون روی رنگ جمع میشه که برای مصرف باید تکونشون داد تا ترکیب بشن ولی رنگهای پایه آب یکدست هستند. ۵_ رنگهای پایه روغن با گلیسیرین رقیق میشن و رنگهای پایه آب با آب مقطر ۶_ رنگهای پایه آب معمولاً کمتر تغییر رنگ میدن و رنگهای پایه روغن بیشتر ۷_ رنگهای پایه آب مخصوص بدن هستند و رنگهای پایه روغن مخصوص صورت می باشند.   مدت زمانی است که رنگهای جدیدی با پایۀ ترکیبی به بازار آمده که ترکیبی از پایۀ آب و روغن هستند که برای آرایش دائم لب بسیار مناسب هستند. کلاً رنگهای پایه روغن و رنگهای میکسی مخصوص ابرو هستن.

شناخت پیگمنتهای پوست

پیگمنتهای موجود در پوست ۳رنگ آبی، قرمز، و زرد هستند اشخاصی که دارای پیگمنتهای آبی هستند سبزه پوستها میباشند واشخاصی که پیگمنت قرمز غالب دارند گندم گونها واشخاصی که رنگدانۀ زرد غالب دارن سفید پوستها میباشند شما با شناخت صحیح پوست و در نظر گرفتن خنثی کننده ها میتونید یک ترکیب مناسب برای پوست بسازید.    

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟