۵ نکته برای شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ چیست؟

 میکروبلیدینگ روشی است که در آن سوزن رنگ به لایه‌های زیرین پوست تزریق می‌شود. در واقع قسمتی از اپیدرم پاره می‌شود و رنگ از آنجا تزریق می‌شود. هر چقدر که پارگی بیشتر باشد میزان موادی که به زیر پوست می‌رود بیشتر است و پر رنگ‌تر می‌شود.

در مواردی که افرادی ابروهای نازک و ریخته شده و بد فرم دارند از سایه ابرو، ریمل و سایر محصولات آرایشی استفاده می‌کنند که روش موقت برای پر کردن فضاهای خالی ابرو است و حجم دهنده‌ای موقت برای ابروها هستند اما روش‌های دائمی برای حجم دادن به ابرو وجود دارد.

میکروبلیدینگ روش نیمه دائمی است که مشکل کم بودن ابروها را برطرف می‌کند و حجم آن‌ها را دو برابر نشان می‌دهد. در این روش رنگ‌دانه‌ها به پوست تزریق می‌شود و باعث پر شدن ابروها می‌شوند. انجام هرگونه اقدام برای زیبایی باید به‌صورت مستمر باشد و باید مراقبت‌های لازم از آن صورت گیرد و یکی از این مراقبت‌ها ترمیم به موقع است.

مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو چگونه انجام می شود؟

مراقبت‌ های بعد از میکروبلیدینگ تقریبا شبیه به مراقبت‌های بعد از تاتو است ولی حساس‌تر است.

اجتناب از رطوبت

بهتر است برای مدت ده روز ناحیه میکروبلیدینگ شده را از رطوبت دور نگه دارید. یعنی حتی موقع حمام کردن هم باید ابروهای‌تان را از رسیدن رطوبت حفظ کنید.

تا جایی که می‌توانید باید ابرو را خشک نگه دارید و برای مدت ۱۰ روز مراقب باشید که رطوبت به آن نرسد. هر چقدر که ابروها خشک‌تر باشند، جزییات آن بیشتر حفظ می‌شود، رنگ بهتری خواهد داشت و خطوط کشیده شده، طبیعی‌تر و ظریف‌تر به نظر می‌رسند. برای خشک نگه داشتن ابرو، این نکات را مد نظر داشته باشید:

در فاصله ۲ تا ۳ ساعت بعد از میکروبلیدینگ، پماد روی ابرو را با آب تمیز و استریل و گاز یا گوش پاک کن بردارید. این تنها رطوبتی است که در ده روز بعد از میکروبلیدینگ، باید به ابروها برسد.

تا جایی که ممکن است باید از حمام‌های پر از بخار فاصله بگیرید و موقع شستن موها، باید مراقب باشید که رطوبت به ابروها نرسد. همیشه حوله یا دستمال خشک در نزدیکی خود داشته باشید تا اگر به طور اتفاقی ابروهایتان مرطوب شد، سریعا آن را خشک کنید. تا جایی که می‌توانید مدت زمان حمام کردن را کوتاه کنید چون بخار هم مثل رطوبت می‌تواند برای ابروهایتان مضر باشد.

موقع شستن صورت حواس‌تان باشد که مثل شستن معمولی، نباید آب را روی صورت بپاشید. در عوض، از یک حوله مرطوب یا دستمال مرطوب برای تمیز کردن اطراف ابرو استفاده کنید تا ابروها به هیچ عنوان مرطوب نشوند.

از دستمال‌های جاذب که در آنها مواد آرایشی به کار نرفته برای پوست‌های معمولی ۳ بار در روز و برای پوست‌های چرب ۶ بار در روز روی ابروها استفاده کنید. ده روز ابتدایی بعد از میکروبلیدینگ باید این کار را انجام دهید تا آلودگی‌ها، رنگ‌ها و چربی‌های ابرو و اطراف آن را پاک کنید.

برای حداقل ۱۰ روز از هیچ ماده آرایشی استفاده نکنید. اگر پوست شما در اطراف ابرو دچار کشیدگی و خشکی شده است، در روز هفتم می‌توانید از مقدار کمی روغن نارگیل یا مرطوب‌کننده‌های بدون عطر و اسانس استفاده کنید. فقط یک بار در روز از مرطوب‌کننده استفاده کنید و اگر ضروری است، فقط مقدار کمی از مرطوب‌کننده را روی پوست بگذارید.

برای مدت ۱۰ روز بعد از میکروبلیدینگ، از ورزش سنگین اجتناب کنید و عرق نکنید. اگر می‌خواهید نتیجه میکروبلیدینگ رنگ خوب و جزییاتی دقیق داشته باشد، این نکته را حتما باید در نظر بگیرید.

غیر از ورزش سنگین و عرق کردن، باید از شنا کردن در استخر و سونا هم اجتناب کنید. این مورد تا زمانی که ابروها کاملا ترمیم شده است و جلسه ترمیمی را هم دنبال کرده‌اید، باید مورد توجه قرار بگیرد.

بعد از ۱۰ روز می‌توانید پوست خود را مثل همیشه بشویید. برای شستن صورت از شوینده‌های ملایم استفاده کنید.

فقط از پمادها و کرم‌های درمانی که تکنیسین میکروبلیدینگ به شما توصیه می‌کند، استفاده کنید.

 

نحوه شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ

  بعد از انجام میکروبلیدینگ تا ۳ روز نباید آب به ابروها زده شود اما اگر فرد مجبور به این کار باشد باید از آب به همراه یک شوینده برای شستشو استفاده کند مثل شامپو بچه و صابون. از آب ولرم باید برای شستشو استفاده شود و بعد از آن باید با آب سرد صورت را شست.

یکی دیگر از نکاتی که بسیار در ماندگاری ابروها تأثیر دارد کشیدن جسمی روی ابروهاست که باعث ریختن مواد روی ابرو می‌شود؛ بنابراین در هنگام خشک کردن باید حوله را به آرامی بر روی گذاشت و نباید بر روی ابرو کشید. بعد از شستن صورت با گوش پاک کن مقداری ویتامین آ به روی ابرو مالیده شود. برای حمام گرفتن هم باید از آب خنک استفاده شود و بعد از اتمام حمام با آب سرد صورت شسته شود که باعث ماندگارتر شدن ابروها می‌شود و باید زمان قرار گرفتن زیر دوش را کاهش داده تا آسیب‌های احتمالی به حداقل برسد و بقیه نکاتی که در مورد شستن صورت گفته شد در مورد حمام رفتن هم صدق می‌کند و حتماً باید از پماد چشمی استفاده شود. مراقبت در حین شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ امری ضروری است که باعث تداوم زیبایی ابروها می‌شود.   

شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ – میکروبلیدینگ روش نیمه دائمی است که مشکل کم بودن ابروها را برطرف می‌کند و حجم آن‌ها را دو برابر نشان می‌دهد.

اجتناب از دستکاری ابروها

اگر در اطراف ابروهایتان پوست‌تان خشک شده است یا پوسته پوسته می‌شود، هرگز به آن دست نزنید، پوست را خراش ندهید و پوسته‌ها را نکنید. این پوسته‌ها خودشان به طور طبیعی می‌افتند. کندن آنها ممکن است باعث ایجاد لک یا خارج شدن پیگمنت شود. 

وکس کردن، بندانداختن یا برداشتن موها با موچین در فاصله چند روز بعد از میکروبلیدینگ ممنوع است.

اجتناب از مواد آرایشی و محصولات پترولیوم

استفاده از مواد آرایشی باعث تداخل در فرایند ترمیم پوست می‌شود و روی رنگ نهایی کار تاثیر می‌گذارد. حداقل برای مدت ده روز از هیچ ماده آرایشی استفاده نکنید. همچنین استفاده از وازلین یا هر محصول تولید شده از پترولیوم را کنار بگذارید.

همچنین ناحیه میکروبلیدینگ شده تا یک ماه نباید رنگ کنید.

از محصولات ضدآکنه یا کرم‌های روشن‌کننده در مرحله ترمیم ابرو به هیچ عنوان استفاده نکنید. در مجموع استفاده از هر محصولی که حاوی بنزویل پراکسید، سالیسیلیک اسید یا کرم‌های سفیدکننده و روشن‌کننده است، ممنوع است.

محصولات ضدپیری پوست حاوی ترکیباتی مثل آلفا هیدروکسیل هستند. استفاده از این محصولات نیز تا چند روز بعد از میکروبلیدینگ ممنوع است.

روند ترمیم بعد از میکروبلیدینگ به چه صورت است؟

شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ

شاید برایتان سوال شده باشد که بعد از میکروبلیدینگ چه روندی برای ترمیم ابرو طی می‌شود و باید انتظار چه‌چیزی را داشته باشید.

بلافاصله بعد از میکروبلیدینگ، ابروهای شما ظاهری بسیار تیره‌تر، نمایان‌تر و شارپ‌تر دارد که شاید باعث شود در نگاه اول، بسیار ناراضی به نظر برسید. این مرحله حدودا یک هفته طول می‌کشد تا زمانی که اولین مراحل ترمیم ابرو انجام شود. بعد از این مدت، ناحیه میکروبلیدینگ شده، شبیه پوست آفتاب‌سوخته به نظر می‌رسد و کمی قرمزی و احساس ناراحتی در آن وجود دارد که کاملا طبیعی است.

در جریان دوره ترمیم اولیه، احتمال بلند شدن و پوسته پوسته شدن اطراف ابرو وجود دارد. اگر این اتفاق افتاد، هرگز زخم‌های در حال ترمیم و پوسته‌های جدا شده را نکنید. اجازه دهید تا قسمت آسیب دیده به طور طبیعی ترمیم شود. اگر زخم‌های در حال ترمیم را بکنید، رنگ زیر پوست از آن خارج می‌شود.

روند کامل ترمیم ابرو حدودا ۴ تا ۶ هفته طول می‌کشد. بعد از این مدت، رنگ اصلی و واقعی میکروبلیدینگ مشخص می‌شود. در طی این دوره، رنگ ابروها ملایم‌تر و روشن‌تر می‌شود. صبور باشید حتی اگر فکر می‌کنید رنگ زیادی در حال از بین رفتن است.

 

ابروهای میکروبلیدینگ شده مراحل مختلفی را در طی دوره ترمیم طی می کنند. این مراحل عبارت‌اند از:

 

روز اول: ظاهر ابرو دارای جزییات زیاد است، رنگ تیره دارد. اطراف آن دچار قرمزی می‌شود.

روز دوم تا چهارم: رنگ آن تیره‌تر می‌شود و لایه‌ای از زخم‌های در حال ترمیم به عنوان لایه محافظ روی آن ایجاد می‌شود. نترسید چون این مرحله موقتی است و ترمیم می‌شود.

روزهای پنجم تا دوازدهم: لایه محافظ ایجاد شده روی ابرو، کم کم به طور طبیعی لایه‌برداری می‌شود. این لایه، پوسته پوسته شده و می‌ریزد. لایه جدیدی از پوست که ایجاد می‌شود، سفید است و باعث می‌شود که رنگ میکروبلیدینگ بسیار روشن‌تر به نظر برسد. در این مرحله هم باید صبور باشید چون رنگی که می‌بینید، رنگ نهایی نیست.

روزهای دهم تا سی‌ام: بعد از ده روز می‌توانید مواد آرایشی ابرو را به آرامی استفاده کنید. رنگ ابرو به آرامی تیره‌تر می‌شود. لایه محافظ ایجاد شده کم‌کم ترمیم می‌شود و رنگ نهایی میکروبلیدینگ را نشان می‌دهد.

حداقل چهار هفته باید صبر کنید تا رنگ واقعی و نهایی را ببینید. در این مدت باید مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ را جدی بگیرید. بعد از چهار هفته باید جلسه ترمیمی را انجام دهید. در جلسه دوم، فرم ابرو دوباره شکل می‌گیرد و اگر جایی باقی مانده باشد، اصلاح می‌شود.

در واقع بعد از جلسه دوم است که ظاهر نهایی ابروها شکل می‌گیرند.

 

بلافاصله بعد از ترمیم ابرو

بعد از اینکه ترمیم ابرو کامل شد، باز هم باید نکاتی را در مورد ابروهای میکروبلیدینگ شده در نظر بگیرید. با رعایت این نکات، دوام ابروهای خود را بیشتر می‌کنید.

قرار گرفتن به مدت طولانی در معرض آفتاب، باعث تغییر رنگ پیگمنت‌ها و کم رنگ شدن آنها می‌شود. بعد از اینکه ابروهایتان ترمیم شد، روی ناحیه میکروبلیدینگ شده حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

 

چگونگی انجام میکروبلیدینگ

  این روش در واقع نوعی هنر است که با در نظر گرفتن جنبه‌های مختلفی انجام می‌شود مثلاً رنگ و فرم صورت، رنگ مو و ابروها را هم در نظر می‌گیرند و در واقع متخصصان سعی می‌کنند متناسب با آن کار بکنند. میکروبلیدینگ به وسیله یک قلم انجام می‌شود که در سر آن یک سوزن قرار گرفته و بر روی پوست کشیده می‌شود.

این سوزن‌ها رنگ‌دانه‌ها را وارد پوست می‌کنند که موجب پر کردن نقص‌ها و فضاهای خالی ابرو می‌شود. زمان مشخصی بعد از میکروبلیدینگ باید ترمیم ابرو صورت گیرد و این کار به تثبیت شدن میکروبلیدینگ بر روی ابرو کمک می‌کند و باعث می‌شود که نتیجه کار لذت بخش شده و نقص‌هایی که توسط خود فرد تشخیص داده شده برطرف شود. این کار توسط متخصصان ماهر و نیمه ماهر انجام می‌شود که در واقع با قلم‌هایی که دارای سوزن است تارهایی بر روی ابرو به وجود می‌آید. این متخصصان معمولاً در سالن‌های آرایشی فعالیت می‌کنند و برای انجام این کار دوره دیده‌اند و دارای مجوز هستند.

 

شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ

مراقبت‌های بعد از شستن میکروبلیدینگ

  همان‌طور که گفته شد شستن ابروها بعد از میکروبلیدینگ باعث از بین رفتن رنگ ابرو می‌شود و همین‌طور موادی که بر روی ابرو کار شده می‌ریزد و تا جایی که امکان دارد باید از بخار فاصله بگیرید و در مواقع حمام کردن هم باید مراقب بود تا آب به ابروها برخورد نکند و باید همیشه دستمالی همراه داشته باشید تا در صورت خیس شدن ابروهایتان سریعاً آن‌ها را پاک کنید.

به دلیل اینکه شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ باعث می‌شود که رنگ‌دانه‌های ابرو بریزد توصیه می‌شود که زمان حمام کردن خود را کوتاه کنید که ابروهایتان کمتر در معرض آب و یا حتی بخار قرار بگیرند چون هر دو باعث می‌شود که ابروها بریزد و وقتی می‌خواهید صورتتان را بشویید نباید آب به سمت صورتتان بپاشید و باید با دستمال مرطوب صورت خود را تمیز کرده و همین‌طور اطراف ابرو را به طوری که خود ابروها خیس نشوند مثلاً به مدت طولانی در معرض نور خورشید قرار گرفتن باعث می‌شود تا تغییر رنگ در ابروها ایجاد شود و آن‌ها را کمرنگ‌تر می‌کند و بعد از انجام ترمیم باید حتماً از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کرد.  

نکات بعد از انجام میکروبلیدینگ

  برای محافظت از ابروها و افزایش ماندگاری بهتر است از کلاه و عینک استفاده شود تا ابروها در معرض نور آفتاب قرار نگیرند. در صورتی که ابرو بعد از میکروبلیدینگ در معرض کلر قرار بگیرد باید فوراً شسته و خشک شود و این یک استثنا در مورد شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ است که حتماً باید رعایت شود.

استفاده از موادی مثل انواع لوسیون‌ها، اسیدگلیگولیک، سرم‌های ضد پیری، کرم‌های لایه‌بردار پوست و همچنین انجام درمان‌های لیزری باعث می‌شوند که ابروها کم رنگ شده و مواد از بین برود. اگر بنا به دلایلی مجبور به انجام لیزر بر روی پوست خود شدید حتماً باید به متخصص انجام لیزر اطلاع بدهید که میکروبلیدینگ خود را به تازگی انجام داده‌اید و یا اینکه چه مدت از زمانی که انجام داده‌اید گذشته است چون رنگ ابرو را تغییر می‌دهد.

در کل شستن ابروها بعد از میکروبلیدینگ عامل اصلی عدم ماندگاری آن بر روی ابرو است که با رعایت آن می‌تواند موجب حفظ و نگهداری ابروها شود و همچنین رنگ و مدل آن هم به‌هیچ‌وجه تغییر نمی‌کند. اگر بعد از ترمیم باز هم ابرو نقص‌هایی داشته باشد باید دوباره مراجعه شود.   در این مقاله مطلبی هم درباره فرق هاشور با میکروبلیدینگ برای شما عزیزان آورده ایم. شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ – میکروبلیدینگ روش نیمه دائمی است که مشکل کم بودن ابروها را برطرف می‌کند و حجم آن‌ها را دو برابر نشان می‌دهد.  

 

عوارض هنگام شستن میکروبلیدینگ

  یکی از عوارضی که در انجام میکروبلیدینگ وجود دارد این است که ممکن است پوست فرد دچار حساسیت و عفونت شود. در روزهای اول بعد از انجام دادن آن درد و ناراحتی‌های خفیفی وجود دارد که کاملاً طبیعی است. در صورت درد شدیدتر و یا کبودی در این ناحیه باید با پزشک مشورت شود. عفونت‌های بعد از میکروبلیدینگ ممکن است به صورت ماده زرد رنگی بر روی ابرو باشد و این عفونت‌ها از آنجایی که ابرو به چشم و حتی مغز نزدیک است بسیار خطرناک هستند و به راحتی وارد خون فرد می‌شوند.

در صورت باردار بودن نباید میکروبلیدینگ را انجام دهید چون ممکن است خطرناک باشد. با شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ ممکن است مشکلات و حساسیت‌های بعد از انجام آن افزایش یابد بنابراین حتماً از آب زدن به ابرو بلافاصله بعد از انجام میکروبلیدینگ خودداری کنید. برای انجام این کار به مراکز مورد قبول و دارای مجوز مراجعه شود و همین‌طور اطمینان حاصل شود که از ابزار و وسایل کاملاً بهداشتی استفاده شود.  

 

مراقبت‌های قبل از میکروبلیدینگ

  همیشه قبل از انجام دادن کاری باید بدانیم که برای انجام دادن آن باید در چه شرایطی باشیم مثلاً در مورد شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ گفتیم که باعث از بین رفتن رنگ‌دانه‌ها می‌شود و حالا باید بگوییم که اصلاً قبل از انجام میکروبلیدینگ باید چه‌کارهایی انجام داده و چه کارهایی را نباید انجام بدهیم. ورزش کردن همیشه برای بدن مفید خواهد بود اما استثناهایی هم وجود دارد و دقیقاً اینجاست که فرد باید روز قبل از میکروبلیدینگ فعالیت ورزشی داشته باشد. پوست فرد مراجعه کننده نباید دچار سوختگی چه به صورت جزئی و چه به صورت شدید باشد و اگر در چنین شرایطی بود بهتر است بعد از مدتی دیگر مراجعه کند.

از داروهایی مثل آسپرین و نیاسین نباید تا ۲۴ ساعت قبل از انجام آن استفاده شود و همچنین در روز قبل از آن خوردن کافئین و نوشیدنی‌های الکلی ممنوع است. اگر قصد انجام میکروبلیدینگ را دارید ابروهایتان را به هیچ وجه رنگ نکنید و موضوع آخر اینکه در دوران قاعدگی انجام آن برای فرد سخت‌تر است.

شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ – میکروبلیدینگ روش نیمه دائمی است که مشکل کم بودن ابروها را برطرف می‌کند و حجم آن‌ها را دو برابر نشان می‌دهد.

 

دقت در شستسو راز ماندگاری میکروبلیدینگ

  عوامل زیادی در ماندگاری آن نقش دارند و می‌توانند بر دوام بیشتر یا کمتر آن تأثیر مستقیم بگذارند اما مدت زمان تقریبی آن البته با وجود مراقبت‌هایی مثل عدم شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ از ۳ ماه تا ۱ سال است. به دلیل اینکه عمق نفوذ آن کم بوده و اگر فرد دارای پوست خشک باشد میکروبلیدینگ ماندگار خواهد بود اما اگر پوست چرب باشد باعث می‌شود که مواد هر چه زودتر پاک شوند.

جنس و نوع رنگ به‌کاربرده شده هم مهم است و یکی از عوامل تأثیرگذار است و باید در خرید آن دقت کرده و بهترین برند را خریداری کنید. عامل تأثیرگذار دیگر آب و هوایی است که در آن زندگی می‌کنید مثلاً در آب و هوای خشک ماندگاری بیشتر است و میکروبلیدینگ باید حتماً توسط متخصص و به روش درست انجام شود تا ماندگاری بالا داشته باشد؛ و در نهایت با وجود ماندگاری کمتر نسبت به بعضی روش‌ها طبیعی‌تر بودن این روش بسیار حائز اهمیت است.   مقاله ای مرتبط : پر کردن ابروها با میکروبلیدینگ  

 

شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ

شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ – میکروبلیدینگ روش نیمه دائمی است که مشکل کم بودن ابروها را برطرف می‌کند و حجم آن‌ها را دو برابر نشان می‌دهد.  

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟