نکات قابل توجه در میکرونیدلینگ

silder03

توجه به این نکته ضروریست که میکرونیدلینگ حتماً باید در مراکز معتبر و توسط متخصص انجام گیرد و به دلیل احتمال عفونت باید توسط دستگاه استریل شده و با سوزن های یکبار مصرف برای بیمار انجام گیرد، از نکات قابل توجه در میکرونیدلینگ این است که این روش باید با استفاده از دستگاه هایی انجام گیرد که استاندارد بالایی دارند و کیفیت کار آنها عالی باشد.

 

نکات قابل توجه در میکرونیدلینگ

سرعت و عمق سوزن های میکرونیدلینگ حتماً باید توسط متخصصی تنظیم گردد و این تنظیم با توجه به وضعیت پوست بیمار انجام می گیرد، اندازه سوزن های این دستگاه متفاوت میباشد و متخصص با توجه به پوست بیمار و مشکلات وی اندازه سوزن مصرفی را انتخاب خواهد کرد.

 

زیبایی و تقویت ابرو با روش میکرونیدلینگ ابرو

ابروی هر فرد قاب چشمان وی میباشد و داشتن ابروهایی پرپشت و کشیده مخصوصاً برای خانم ها نقش زیادی در زیبایی چهره آنها خواهد داشت، بسیاری از افراد قبل از ایجاد مشکل برای ابروهای خود در پی تقویت آنها با روشهای مختلف می باشند تا ابروهای آنها دچار مشکل ریزش نگردند ، یکی از روش های تقویت ابروها و جلوگیری از بروز ریزش در آنها روش میکرونیدلینگ می باشد که هر فرد تا حد زیادی از این روش رضایت خواهد داشت اما زیبایی و تقویت ابرو با روش          میکرونیدلینگ ابرو چگونه ممکن می شود.

 

نکات قابل توجه در میکرونیدلینگ

 

 نکات قابل توجه در میکرونیدلینگ ابرو

 

میکرونیدلینگ ابرو یک روش مؤثر در تقویت موی ابرو می باشد که باعث ترمیم بافت های آسیب دیده ابرو می گردد، هنگامی که ابرو بر اثر عوامل مختلف پرپشتی خود را از دست می دهد و دچار ریزش می گردد و یا برای تقویت ابرو روش میکرونیدلینگ کاملاً مؤثر افتاده و با استفاده از سوزن های ظریف این دستگاه و تنظیم آنها در عمق مناسب پوست ابرو و با ایجاد سوراخ در پوست توسط دستگاه سیستم ایمنی پوست ابرو فعال شده و فاکتورهای رشد ابرو و تولید کلاژن افزایش خواهد یافت و سبب خواهد گردید بافت ابرو ترمیم شود و سرعت رشد موی ابرو زیاد شده و با ضخامت بیشتری رشد نماید.

میکرونیدلینگ ابرو سبب می گردد خون رسانی در پوست ابرو بیشتر صورت گیرد و از این طریق مواد مغذی بیشتری به ریشه ابروها رسانده شود در نتیجه ابرو تقویت شده و هیچگونه تخریبی در سلولهای مو رخ نخواهد داد و ریزش ابرو و کم پشتی آن به وجود نخواهد آمد، استفاده از این روش نکات مخصوص به خود را دارد و حتماً قبل از انتخاب آن جهت روش درمانی  باید با پزشک مشورت شود.

 

نکات قابل توجه در میکرونیدلینگ برای جای جوش و زخمها

 

میکرونیدلینگ بهترین روش برای جای جوشها و زخمها و اسکارهای قدیمی است که در بخش جوانسازی با میکرونیدلینگ توضیحات مفصل در مورد نکات قابل توجه در میکرونیدلینگ داده شده است. کلمه میکرونیدلینگ از دو قسمت تشکیل شده است.

میکرو+نیدل میکرو به معنی خیلی کوچک و نیدل به معنی سوزن است و میکرونیدلینگ تکنیکی است که در آن سوزنهای خیلی ریز از تعداد ۱ الی۳۶ و با سرعت و تواتر بالا وارد پوست ( عمدتاً پوست صورت ) میشود. این سوزنها بسیار ریز میباشند بنابراین اولاً با استفاده از پماد بی حسی روی پوست مورد نظر به هیچ عنوان حس نشده و احساس درد نخواهید داشت و دوماً به دلیل ریز بودن آنها هیچ نوع زخمی از خود بر جای نخواهند گذاشت.

 

نکات قابل توجه در میکرونیدلینگ

 

قانونی در بدن وجود دارد که بر اساس آن هر زمان زخم، سوراخ یا اسکاری در پوست بدن ایجاد شود سیستم ترمیمی بدن تلاش میکند تا جای خالی زخم ایجاد شده را با بافت تازه ای پر کند که در حین لمس اندکی سفت تر و مستحکمتر از بافتهای دیگر بدن به نظر میرسد، مثل زمانی که به عنوان مثال قسمتی از پوست دستتان با چاقو بریده شده و بعد از مدتی محل بریدگی ترمیم میشود و در نتیجه شما در محل ترمیم، بافت سفت تری را لمس خواهید کرد.

و اما دلیل این سفتی و استحکام چیست؟ دلیل این تراکم و سفتی این است که، جنس این بافت ترمیمی اندکی با جنس قسمت های دیگر پوست متفاوت است و بیشتر شبیه کلاژن والاستین ساخته شده است. کلاژن و الاستین به اصطلاح عامیانه شبیه سیمان ساختمان است.

همانطوریکه یک ساختمان بدون سیمان استحکام ندارد و شل شده و فرو میریزد. پوست بدن هم بدون کلاژن و الاستین استحکام خود را از دست داده شل شده و فرو میریزد. این اتفاقی است که در فرایند پیری به تدریج اتفاق می افتد.

 

اثرات میکرونیدلینگ بطور اجمالی

 

–  جوانسازی و کاهش چین و چروکهای سطحی و عمقی –  از بین بردن منافذ باز پوست –  از بین بردن و کاهش محسوس و قابل ملاحظه جای جوشها وزخمهای قدیمی –  روشن شدن،بشاش شدن وسرحال شدن پوست –  از بین رفتن ویا کاهش محسوس وقابل ملاحظه کک ومک ولکهای صورت.

 

جلسات میکرونیدلینگ :

 

تعداد جلسات میکرونیدلینگ بر حسب شرایط پوستی و میزان نیاز پوستتان به این عملکرد و همچنین میزان پاسخ دهی پوست بین ۲ الی ۶ جلسه متغیر میباشد ولی در پوستی که واضحاً مشکلات زیادی دارند ( از نظر جای جوش وکک ومک وچین وچروک و…) ۵ الی۶ جلسه میکرونیدلینگ همراه با روشهای دیگر که در پکیج جوانسازی عنوان شده ضروری میباشد. و فواصل انجام جلسات نیز برای سه مرحله اول بین ٢-٣ هفته یکبار و برای سه مرحله بعدی ٣-۴ هفته یکبار میباشد.

 

تعداد جلسات و نکات قابل توجه در میکرونیدلینگ

 

تعداد جلسات میکرونیدلینگ بر حسب شرایط پوستی ومیزان نیازپوستتان به این عملکرد وهمچنین میزان پاسخ دهی پوست بین ۲ الی ۶ جلسه متغیرمیباشد ولی در پوستی که واضحامشکلات زیادی دارند(از نظر جای جوش وکک ومک وچین وچروک و…..) ۵ الی۶ جلسه میکرونیدلینگ همراه با روشهای دیگرکه در پکیج جوانسازی عنوان شده ضروری میباشد. و فواصل انجام جلسات نیز برای سه مرحله اول بین ٢-٣ هفته یکبار و برای سه مرحله بعدی ٣-۴ هفته یکبار میباشد.

 

اقدامات و مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

 

برای کسب نتیجۀ دلخواه از عمل میکرونیدلینگ، ما به شما توصیه می کنیم نکات قابل توجه در میکرونیدلینگ را رعایت کنید :

 • استفاده از کرم های موضعی و داروهای آنتی بیوتیک .
 • ظاهر شدن التهاب و قرمزی در محل میکرونیدلینگ طبیعی است، شما می توانید تا برطرف شدن این علائم از کرم ترمیم کننده استفاده کنید.
 • عدم استفاده از کرم های لایه بردار به مدت یک هفته .
 • عدم استفاده از حمام و سونا به مدت ۲۴ ساعت.
 • عدم استفاده از لوازم آرایشی به مدت ۴۸ ساعت .
 • از لوسیون و کرم های ضد آفتاب با حداقل spf 30 استفاده کنید.

  نکات قابل توجه در میکرونیدلینگ

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟