نکاتی در مورد دکوپاژ مو

عمل پاک کردن و خارج کردن دانه های مصنوعی رنگ از روی موهای رنگ شده را دکوپاژ مو می گویند. دکوپاژ مو یک عمل تکنیکی است که به تجربه آرایشگر و جنس موی مورد نظر بستگی دارد. بعضی از موها بدون هیچ دلیلی سریع و راحت دکوپاژ شده در حالیکه برخی دیگر با همان رنگ به سختی دکوپاژ می شوند. برای اینکه بهترین نتیجه بدست آید باید لایه نازکی از مو را به وسیله دکوپاژ آزمایش کنید و نتیجه کار را ارزیابی کرده و سپس با توجه به پایه مورد نظر یکی از انواع دکوپاژ مو را مورد استفاده قرار دهید. ما در ادامه این مقاله نکاتی در مورد دکوپاژ مو برای شما آورده ایم. بعد از انجام دکوپاژ مو و رنگ آمیزی باید از یک کاندیشنر قوی استفاده شود تا از خشکی و شکنندگی احتمالی موها جلوگیری به عمل آید. مطلبی نیز درخصوص تاتو در این لینک آورده شده است.  

نکاتی در مورد دکوپاژ مو

فرق دکوپاژ مو با دکلره کردن چیست؟

عمل دکوپاژ ضعیف تر از دکلره کردن مو می باشد. دکوپاژ پایه رنگ موی تیره را به روشن تغییر می دهد. زمانی که فردی موهای خود را تیره تر از رنگ اصلی خود می کند ولی مورد پسند وی نیست و می خواهد آن را به رنگ دیگری دربیاورد عمل دکوپاژ را انجام می دهد تا موهایش بتواند دوباره رنگ دلخواهش را بگیرد. این یک روش سریع و صحیح پاک کردن رنگ مو می باشد که در این صورت موها نهایتا یک درجه روشن تر می شود، اما در دکلره کردن مو می توان تا حد ممکن موها را روشن تر نمود و به پایه رساند تا بتوان هر رنگی را بر روی آن پیاده کرد.

 

نکاتی در مورد دکوپاژ مو

 

نکاتی در مورد دکوپاژ مو

دکوپاژ شیوه‌ای بی نظیر برای برداشتن رنگ از موها می‌باشد. برای حذف کردن رنگهای ناخواسته از روی مو چندین راه وجود دارد. روش دکوپاژ یا شامپو شیمیایی یکی از این راهها است. با استفاده از دکلره نیز می توان رنگ نامطلوب را حذف کرد.  عمومی ترین روش برای حذف رنگ نامطلوب دکلره می باشد. منتها دکلره به تنهایی ممکن است سبب آسیب به موهای ترد و شکننده شود. پس بایستی دنبال روش ملایمتری بود. دکوپاژ روشی ملایم و مؤثر برای حذف رنگ موی نامطلوب است.

موارد استفاده و نکاتی در مورد دکوپاژ مو و شامپو شیمیایی:

  1. برای حذف سفیدی مو

برای حذف سفیدی مو یکی از راهها دکوپاژ است. مخصوصاً اگر خواهان رنگ های بلوند پایه ۷ به بالا هستید. توسط دکوپاژ فلس های مو کامل باز می شود. کل موها یکدست می گردد. پس با یکی شدن پایه مو رنگ نهایی یکدست می گردد.

  1. حذف مشکل دکلره کامل مو

در صورتی که بعد از دکلره متوجه شدید بعضی قسمت های مو دکلره نشده اند، این راه را امتحان کنید. چون تعداد مو دکلره نشده کم است. روش دکوپاژ روشی کاملاً مناسب و راحت است. در ضمن به خاطر ملایم بودن این روش آسیبی به مو نمی‌زند. در ضمن افزودن چند قطره روغن آرگان علاوه بر قطره آنتی دمیج به بهبود کیفیت دکوپاژ کمک می نماید.

  1. حذف رنگهای فانتزی از روی مو

یکی از راههای ملایم حذف رنگهای فانتزی دکوپاژ است. منتها اگر موهایتان را با پودرهای دکلره رنگی، رنگ نموده اید، بایستی ریموور استفاده نمایید. اما برای حذف سریع و راحت و ارزان رنگ مو فانتزی از دکوپاژ استفاده نمایید. بنابراین رنگهای شرابی، قرمز، آبی و غیره را با شامپو شیمیایی پاک کنید.   نکاتی در مورد دکوپاژ مو    

نکاتی در مورد دکوپاژ مو و انواع دکوپاژ مو:

دکوپاژ قسمتی:

اگر ریشه مو طبیعی است افاسل را با برس رنگ مو ابتدا به تیره ترین قسمتهای رنگ شده مو زده و از هر گونه تماس مواد دکوپاژ با ریشه مو جلوگیری کنید. برای این منظور هر لایه مو را از قسمت بعدی به وسیله یه قطعه پنبه لوله ای جدا نمایید. مدت مکث افاسل پس از پایان کار بستگی به پایه مورد نظر دارد که می تواند از ۲۰ تا ۶۰ دقیقه باشد.

دکوپاژ کلی:

اگر تمام قسمت های مو به طور یکنواخت رنگ شده باشد یک بسته افاسل را بعلاوه ۷۵ سی سی آب برای تمام سر مانند شامپو مصرف کنید، این دکوپاژ کلی و ملایم می تواند موها را از یک تا ۳ درجه روشن کند. اگر منظور از دکوپاژ ملایم قسمتی از مو باشد به وسیله برس رنگ روی قسمتهای مورد نظر مصرف نمایید. مدت مکث ۵ تا ۲۰ دقیقه باشد.

 

نکاتی در مورد دکوپاژ مو

 

مزایای دکوپاژ مو

بزرگ‌ترین مزایایی که تا این‌جا دکوپاژ برای موها دارد این است که قدرت انتخاب را بسیار گسترده می‌نماید. می‌توانیم به راحتی و آزادانه هر رنگی را که دوست داریم انتخاب کرده و از طبیعی بودن و تازگی آن روی موها لذت ببریم.

معایب دکوپاژ مو

به طور کلی انجام هر عملی مانند سشوار کردن، مش، رنگ، دکلره و دکوپاژ که موها را از حالت طبیعی خود خارج کند، به آنها آسیب می‌زند. اما یکی از معایب بزرگ آن که ممکن است خیلی از شما ندانید، این است که ضرر دکوپاژ ربطی به مواد مورد استفاده ندارد، بلکه عدم دانش و توانایی حرفه‌ای هیردرسر ( Hairdresser ) بزرگ‌ترین ضرر را به موها می‌رساند، چون در این مورد جای هیچ‌گونه اشتباهی وجود ندارد. استفاده طولانی مدت و منظم از دکوپاژ می‌تواند روی موها تاثیر منفی داشته باشد و باعث خراب شدن آن‌ها شود، بنابراین بهترین کار این است که موهایتان را به دست متخصص رنگ و دکوپاژ حرفه‌ای بسپارید. اگر به طور مکرر موهایتان را دکوپاژ کنید ممکن است پوست سرتان دچار حساسیت شود و موهایتان خشک شود یا موخوره بزند؛ بنابراین سعی کنید تا حد امکان این کار را توسط یک فرد متخصص در آرایشگاه انجام دهید و از تکرار این کار در منزل پرهیز کنید.

 

نکاتی در مورد دکوپاژ مو

 

نکاتی در مورد دکوپاژ مو:

۱-  قبل از شروع کار حتماً روی لایه نازکی از مو تست شود. ۲-  افاسل محصولی است که برای پاک کردن پیگمنتهای مصنوعی رنگ از روی موهای رنگ شده تهیه شده است. بنابراین صریحاً توصیه می شود آن را فقط برای قسمتی از مو که قبلاً رنگ شده به کار ببرید. ۳-  در صورتی که افاسل را با اکسیدان کرم شماره ۲ برای دکوپاژ به کار می برید باید دقت نمایید که مواد با پوست سر تماس پیدا نکند. ۴-  چنان چه مواد دکوپاژ را بیشتر از زمان تعیین شده از طرف کارخانه سازنده روی مو نگه دارید موجب خشکی بیش از حد و در نتیجه متلاشی شدن ساختمان مو می می‌گردد. ۵-  بعد از انجام دکوپاژ و رنگ آمیزی باید از یک کاندیشنر قوی استفاده شود تا از خشکی و شکنندگی احتمالی موها جلوگیری به عمل آید. ۶-  از مواد شیمیایی و مش و رنگ و دکوپاژ کمتر استفاده کنید تا موهایتان آسیب نبینند.   نکاتی در مورد دکوپاژ مو  

نکاتی در مورد دکوپاژ مو و توصیه برای زنده ماندن موها 

اولین توصیه‌ و نکاتی در مورد دکوپاژ مو این است که از مواد شیمیایی و مش و رنگ و دکوپاژ کمتر استفاده کنید تا موهای‌تان آسیب نبینند. بهتر است قبل از حمام کردن ساقه موهای‌تان را با روغن زیتون یا بادام چرب کنید و بعد از گذشت نیم‌ساعت آنها را بشویید. هنگام شست‌وشوی موها با شامپو هم بهتر است خیلی آنها را چنگ نزنید تا روغن زده شده به ساقه موها شسته نشود زیرا با شسته شدن روغن موها دوباره مانند قبل حالت خشک پیدا کرده و مستعد دو شاخه شدن می‌شوند. استفاده از مواد شیمیایی مانند مواد دکوپاژ، مش و فر و هر ماده دیگر و تماس آنها با پوست سر یا دست‌ها گاهی اوقات اثرات بسیار شدیدتری به دنبال دارد و زمینه ابتلا به سرطان پوست یا ریه را فراهم می‌کند.

نه فقط مو، پوست هم آسیب می بیند

استفاده از مواد شیمیایی از جمله دکوپاژ کردن فقط منجر به خشک و دو شاخه شدن موها نمی‌شود و حتی ممکن است باعث بروز بعضی حساسیت‌ها مانند خارش خفیف در خانم‌ها شود. اگر بانوان از مواد حساسیت‌زا به مدت طولانی و به کرات استفاده کنند سیستم ایمنی بدن‌شان واکنش شدیدتری نشان می‌دهد و این واکنش به صورت کهیرهای شدید بروز می‌کند.   نکاتی در مورد دکوپاژ مو

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    فروشگاه بر اساس گروه