ابداع روش مزوتراپی

مزوتراپی یك روش درمانی كاملاً جدید و پیشرفته است نوآوری در روش مزوتراپی باعث شده كه روز به روز به حیطه
عملكرد درمانی آن افزوده شود. این روش به دلیل پاسخ‌دهی بسیار سریع‌تر نسبت به دیگر روش‌های درمانی مثل داروهای خوراكی و كم‌بودن عوارض آن به دلیل مصرف بسیار اندك دارو و اثرات كاملاً موضعی آن، روز به روز مورد استقبال بیشتر از سوی مردم و پزشكان قرار گرفته است.

 

نوآوری در روش مزوتراپی :

این تكنیك برای اولین‌ بار سال 1952 میلادی در فرانسه توسط دكتر مایكل پیستور ابداع شد. در آن زمان از داروهای گیاهی و ویتامین‌ها برای تقویت شرایط پوستی به كمك تكنیك مزوتراپی استفاده می‌شد. 10 سال بعد اولین انجمن مزوتراپی در دنیا شكل گرفت و از آن تاریخ به بعد این تكنیك پیشرفت‌های بسیاری كرد و مزوتراپی مدرن كه امروز از آن استفاده می‌شود به وجود آمد.
در سال 2000 برای اولین بار این تكنیك توسط خبرنگاران بخش علمی و پزشكی به كشور آمریكا وارد شد و بعد از آن در سال 2005 مزوتراپی كم‌كم در دیگر كشورها مورد توجه و استقبال قرار گرفت. كشور ما نیز جزو كشورهایی بود كه تكنیك مزوتراپی در سال 2005 به آن وارد شد و بسرعت در همه شاخه‌ها پیشرفت و رشد كرد و مورد استفاده قرار گرفت.

نوآوری در روش مزوتراپی و کاربرد آن :

امروزه مزوتراپی علاوه بر كاربرد زیبایی در كلینیك‌های درد و پزشكی، در کلینیک های ورزشی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بخش ورزشی برای برگرداندن هر چه سریعتر ورزشكار به میدان ورزش از این تكنیك استفاده می‌كنند، مثل آسیب‌هایی كه در عضلات و تاندون ورزشكار به وجود می‌آید.

مزوتراپی در حقیقت استفاده از دوزهای كم دارو با تزریق‌های مكرر، در ناحیه مورد نظر است. مزوتراپی یك روش بدون درد و بدون نیاز به بی‌حسی است و با زندگی روزمره بیماران تداخلی ندارد. به همین دلیل است که بسیاری از افراد از مزوتراپی استفاده میکنند.

 

افکار خود را به اشتراک گذارید