نمونه های دستگاه تاتو

برای خرید بهتر دستگاه تاتو، بهتر است نمونه های دستگاه تاتو را شناسایی کنید و با کارکرد هر یک آشنایی پیدا کنید تا بتوانید دستگاهی را که متناسب با نیازتان است، خریداری کنید.  

نمونه های دستگاه تاتو

  برای تاتو بر روی بدن از دستگاه‌های مختلفی استفاده خواهد شد که دارای برندها و انواع مارک‌های مختلفی هستند که در سالن‌های آرایشی و بهداشتی از آن‌ها استفاده می‌کنند. تاتوها طرح‌های مختلفی از اشکال و نوشته‌های گوناگون هستند که بر روی بدن طراحی می‌شوند. دستگاه تاتو وسیله‌ای است که رنگ‌های مختلف را در درون خود جا خواهند داد تا به وسیله سر سوزن‌هایی که بر روی آن نصب است رنگ‌ها را از داخل دستگاه از طریق سوزن به درون پوست بدن وارد می‌کنند. نقطه تفاوت دستگاه‌های تاتو بدن در مکانیزمی بودن آن‌ها خواهد بود، نمونه های دستگاه تاتو دارای مکانیزم های قوی و مختلفی هستند که هر کدام دارای کارایی و عملکرد خاصی هستند. دستگاه‌هایی هم چون مگنت، دستگاه تاتو پن و یا رو تاری از مهم‌ترین و باکیفیت‌ترین نمونه های دستگاه تاتو خواهند بود که در بازار موجود است و به دلیل کیفیت عالی بیشتر مورداستفاده خواهند بود. لازم به ذکر است که نام دیگر دستگاه‌های تاتو را گان نیز می‌نامند که البته ماشین تاتو نیز خوانده می‌شوند. برای آشنایی بیشتر با دستگاه‌های تاتو در ادامه مطالب بیشتری را برایتان به اشتراک گذاشته‌ایم تا با برندها و مدل‌های مختلف آشنا شوید و به خوبی از کارایی هریک از دستگاه‌های تاتو واقف شوید. پس با ما همراه باشید. نمونه های دستگاه تاتو نمونه های دستگاه تاتو از نظر میزان پمپاژ رنگ‌ها با یک دیگر متفاوت هستند و سوزن‌ها مقدار رنگ‌هایی را که در زیر پوست انتقال می دهند با یک دیگر متفاوت است.

دستگاه تاتو

  ساموئل ایلی یک فرد ایتالیایی در ابتدا دستگاه تاتو را کشف کرد و سپس رفته‌رفته این دستگاه با تغییراتی که داشته است در بازار عرضه شد. دستگاه‌های تاتو از گذشته تا به امروز از نظر سرعت و نیرو قابلیت‌هایش را افزایش داده است تا با کیفیت بیشتری بر روی بدن نقش آفرینی کنند. تاتو بر روی بدن نوعی خلق هنر است که توسط افراد ماهر و هنرمند انجام خواهد شد. شما با استفاده از نمونه‌هایی از دستگاه تاتو می‌توانید هر طرحی را که مطابق میلتان است و یا هر نوشته‌ای را که پسندیده‌اید بر روی بدن خود هک کنید. امروزه بسیار مشاهده خواهید کرد که تاتوها جزوی از آرایش صورت خانم‌ها به حساب می‌آید؛ مانند تاتو خط چشم، تاتوی ابرو، تاتو خط لب و… با نمونه های دستگاه تاتو بر روی صورت انجام می‌شود تا حالت زیباتری را به صورتتان دهد و شما را جذاب‌تر کند.  

شیوه کار با نمونه های دستگاه تاتو

  به صورت کلی دستگاه تاتو وسیله پیشرفته‌ای است که این روزها مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. نیروهای الکتریسیته با استفاده از نوسان‌های برقی وارد دستگاه تاتو شده و رنگ‌های داخل دستگاه را به وسیله سوزن‌های ریزی که بر سر پلاستیک آن نصب است وارد پوست بدن می‌کنند. سوزن‌ها بسیار نازک و بدون خطر هستند این سوزن‌های کوچک ذره‌ذره رنگ را وارد پوست کرد و این رنگ‌ها به آرامی در زیر پوست پخش می‌شوند و تا مدت نسبتاً طولانی ماندگاری خواهند داشت. نمونه های دستگاه تاتو از نظر میزان پمپاژ رنگ‌ها با یک دیگر متفاوت هستند و سوزن‌ها مقدار رنگ‌هایی را که در زیر پوست انتقال می دهند با یک دیگر متفاوت خواهند بود. هر چه تجربه تکنسین و تاتو کار در طراحی تاتو بهتر باشد می‌تواند با توجه به مهارت بالایی که دارد سرعت دلخواه خود را افزایش و یا کاهش دهد. ولتاژ ترانس در دستگاه تاتو کار تنظیم افزایش و یا کاهش سرعت سوزن‌ها را بر عهده خواهد گرفت. شما تا این قسمت از مطالب به نوعی با قابلیت دستگاه تاتو و پخش رنگ آن آشنا شده‌اید حال ما قصد داریم تا به انواع دستگاه‌های مختلف بپردازیم و کارایی آن‌ها را مورد سنجش و بررسی قرار دهیم.  

آشنایی با انواع دستگاه‌های تاتو

  همانطور که در بالا اشاره شد دستگاه‌های تاتو انواع مختلفی دارند که هر کدام متناسب با عملکردشان در قسمت‌های مختلف هنرنمایی می‌کنند که عبارت‌اند از:

  • دستگاه تاتو کویل
  • دستگاه تاتو روتاری
  • دستگاه تاتو پن
  • دستگاه تاتو پنوماتیک

این موارد از انواع دستگاه‌های تاتو هستند که هر کدام با توجه به کارایی بهترین عملکرد را از خود به جا خواهند گذاشت که در ادامه متوجه تفاوت‌هایشان و برتری هایشان نسبت به یک دیگر خواهید شد. نمونه های دستگاه تاتو نمونه های دستگاه تاتو از نظر میزان پمپاژ رنگ‌ها با یک دیگر متفاوت هستند و سوزن‌ها مقدار رنگ‌هایی را که در زیر پوست انتقال می دهند با یک دیگر متفاوت است.  

آشنایی با دستگاه تاتو کویل

  یکی از نمونه های دستگاه تاتو که از نظر کیفیت عالی خواهد بود دستگاه تاتو کویل است که با توجه به نامش از سیم‌های مختلفی برای ارائه خدمات تشکیل شده است. این دستگاه را می‌توان یکی از متداول‌ترین نوع دستگاه‌های تاتو دانست. دستگاه تاو با استفاده از یک کویل قوی مغناطیسی سوزن‌ها را در درون دستگاه به حرکت در می‌آورند.

کویل ها در مدل‌های مختلفی در بازار وجود دارند که عبارت‌اند از:

کویل تک رشته ای، کویل دو رشته ای و کویل سه رشته ای. اغلب در سالن‌های آرایش برای تاتو از دستگاه کویل دو رشته ای استفاده خواهند کرد زیرا عملکرد بهتری از خود نشان خواهد داد. علاوه بر کارایی‌های بالایی که دستگاه تاتو کویل دارد از یک مشخصه منفی نیز رنج خواهد برد که آن تغییر در تنظیمات سوزن دستگاه است. وقتی تکنسین بعد از روشن کردن کار و سپری کردن مراحلی، ممکن است با شل شدن پیچ دستگاه تاتو مواجه شود که مهم‌ترین عوارضی که به همراه خواهد داشت آسیب رساندن به پوست صورت خواهد بود.   مقاله مرتبط: انتخاب نوع دستگاه تاتو  

آشنایی با دستگاه تاتو روتاری

  این وسیله از نمونه های دستگاه تاتو می باشد که به وسیله موتورهای چرخشی مورد استفاده هستند. این دستگاه توسط یک موتور الکتریکی کار انجام چرخش موتور را انجام می‌دهد تا دستگاه شروع به کار کند. شما به راحتی می‌توانید سوزن‌ها را در این دستگاه تنظیم نمایید بدون ایجاد هیچ گونه تغییراتی در تنظیم سوزن در حین کار بر روی پوست. دستگاه‌های تاتو رو تاری آسیب بسیار کمتری به پوست می رسانند و کار دقیق‌تری را از خود به اجرا خواهند گذاشت.  

آشنایی با دستگاه تاتو پن

  دستگاه تاتو پن همان‌طور که از نام آن پیدا است همانند خودکار و قلم خواهد بود. این دستگاه به دلیل خوش دست بودن و مدرنیزه تر، پیگمنتر ها راحت‌تر می‌توانند از آن استفاده کنند؛ و سوزن‌ها با سرعت و کیفیت بالاتری وارد پوست خواهند شد. نمونه های دستگاه تاتو نمونه های دستگاه تاتو از نظر میزان پمپاژ رنگ‌ها با یک دیگر متفاوت هستند و سوزن‌ها مقدار رنگ‌هایی را که در زیر پوست انتقال می دهند با یک دیگر متفاوت است.

آشنایی با دستگاه تاتو پنوماتیک

  از انواع دیگر نمونه های دستگاه تاتو می‌توان دستگاه پنوماتیک را نام برد. این دستگاه به دلیل وزن بسیار سبکی که دارند کمپرسورهای هوا به آسانی در درون آن‌ها به حرکت در خواهند آمد. از مزیت‌های مهم و برتر دستگاه پنوماتیک می‌توان به استریل کردن آن‌ها اشاره کرد که به راحتی قابل استریل شدن و ضدعفونی هستند و نیازی به جداسازی قطعات از یک دیگر ندارند.  

تقسیم بندی نمونه های دستگاه تاتو در رابطه با ایجاد ضربه‌ها

  نمونه های دستگاه تاتو از نظر ضربه به دو دسته تقسیم خواهند شد که عبارت‌اند از ضربه‌های بلند و کوتاه. دستگاه‌های تاتو با ضربات بلند بیشتر مواقع برای اسکالپ، سایه و یا ترمیم تاتو پس از طی مدت زمانی استفاده خواهند شد مناسب هستند و نکته مثبتی که در رابطه با این نوع دستگاه‌ها وجود دارد این است که نسبت به ضربه کوتاه آسیب‌های بسیار کمتری به بدن و پوست شما خواهند رساند. حال در طرف مقابل دستگاه‌هایی با ضربات کوتاه در صورت یا پرتره‌ها برای تنظیم سایه و خط‌های طراحی‌ها استفاده می‌شوند؛ و در تنظیم خطوط تمامی زاویه‌ها را پوشش می دهند.  

مهم‌ترین سؤالی که در رابطه با نمونه های دستگاه تاتو با آن مواجه خواهید شد عبارت است از:

دستگاه تاتو مگنت یا روتاری؟

  قاعدتاً پس از آشنایی با دستگاه‌های تاتو به این موضوع پی خواهید برد که هیچ کدام از دستگاه‌های مگنت و یا رو تاری به تنهایی نمی‌توانند عملکرد خوب و مثبتی را از خود نشان دهند. پیگمنتر ها یا همان تکنسین‌های تاتو کار به خوبی به این امر واقف هستند که برای کار زیبا و با کیفیت تر از هر دو دستگاه به طور هم زمان استفاده کنند تا بتوانند سبک کار متفاوت و زیباتری را بر روی بدن ایجاد کنند. تکنسین‌ها و تاتو کاران حرفه‌ای و با تجربه امروزه در ۹۹ در صد مواقع از هر دوی این نمونه های دستگاه تاتو به طور یکسان استفاده خواهند کرد.   در پایان مطلبی در مورد دستگاه خالکوبی بدن را نیز آورده ایم. نمونه های دستگاه تاتو نمونه های دستگاه تاتو از نظر میزان پمپاژ رنگ‌ها با یک دیگر متفاوت هستند و سوزن‌ها مقدار رنگ‌هایی را که در زیر پوست انتقال می دهند با یک دیگر متفاوت است.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    فروشگاه بر اساس گروه