نقش درماپن در داشتن پوستی شاداب

درماپن تنها روشی است که بدون آسیب‌ رساندن به لایه‌های سطحی پوست می‌تواند سبب بهبود آن شود. آیا شما هم از چین و چروک، زخم‌ها و خطوط ریز رنج می‌برید؟ بنابراین نقش درماپن در داشتن پوستی شاداب بسیار مؤثر است. پس درمان توسط درماپن برای شما مناسب است. این درمان مناسب برای تمام پوست‌ها در هر سنی است. درماپن دستگاهی که بدون درد و خونروزی باعث جوان سازی پوست شما می شود. در روش میکرونیدلینگ با وسیله ای به نام درماپن یا درمالرولر منافذ و کانال های بسیار ریزی در پوست ایجاد می شود و پوست را وادار به ساختن مقادیر بالای کلاژن می کند و البته اگر نقصی مانند اسکار آکنه یا اسکار سوختگی یا ترک پوستی هم وجود داشته باشد این مشکل هم به بهترین نحو ممکن برطرف می گردد. استفاده همزمان از فاکتورهای رشد پلاکتی یا همان PRP بصورت تزریقی یا موضعی می تواند نتایج شگفت انگیز این درمان را افزایش دهد.

نقش درماپن در داشتن پوستی شاداب :

درماپن دستگاهی برای نیدلینگ عمودی پوست است که تأثیری هم مرتبه با لیزر و قابل مقایسه با پیلینگ شیمیایی دارد. این دستگاه هم به تنهایی هم به عنوان مکملی برای روشهای درمانی دیگر مثل مزوتراپی و PRP  به کار رود.

سر یکبار مصرف این دستگاه شامل ۹ یا بیشتر میکرونیدل است که بعد هر درمان باید دور انداخته شود. برای درمان با درماپن می توانید عمق نفوذ سوزن ها را بین ۰ تا ۲ میلی متر تنظیم کرده و با سرعت ۲۵ ضربه در هر ثانیه تا ۹۰ ضربه در هر ثانیه استفاده کنید، که در نهایت بین  ۲۲۵ تا ۸۰۰  سوراخ بسیار ریز در ثانیه در سطح پوست ایجاد می شود.

مشخصات فنی دستگاه درماپن شامل :

یک پروب که به برق متصل می‏شود و دو سوزن که هر کدام ۱۲ سوزن میکرو دارد. شما به سادگی می‏توانید سوزن را به کارتریج متصل کنید. و بعد از این کار می توانید از دستگاه استفاده کنید.

عملکرد و نقش درماپن در داشتن پوستی شاداب چگونه است ؟

موتور داخلی باعث نوسان سوزن می‏شود به طوری که در هر ثانیه ۱۱۰ دور می چرخد. هنگامی که نوک سوزن با پوست برخورد میکند. یک سوراخ کوچک بر روی پوست ایجاد میکند، که باعث میکروتروما و القای پاسخ ایمنی و پس از آن کلاژن سالم می شود.

چگونگی نقش درماپن در داشتن پوستی شاداب :

درماپن از یک سری سوزن‌های بسیار ریز استفاده می‌کند که عمل تزریق به داخل پوست را توسط ارتعاشاتی بسیار ریز انجام می‌دهند. این حفره‌های ایجاد شده توسط سوزن‌ها روی پوست با چشم عادی قابل مشاهده نیستند. از طرفی به مقداری درد خواهند داشت که پوست را در راه درست و طبیعی فعال کند. از طریق این شبیه‌سازی و تحرک صورت‌ گرفته توسط درماپن شاهد یک روند درمان طبیعی در پوست خواهیم بود. به این ترتیب با توجه به تولید الاستین و کلاژن، پوست رنگی تازه به خود می‌گیرد و شاداب می‌شود. هرچه تعداد درمان شما توسط درماپن بیشتر باشد رسیدن به نتیجه دلخواه نیز سریع‌تر صورت می‌گیرد. بهترین روش درمان دوره چهار تا شش جلسه‌ای است که باید بین هر جلسه دو ماه فاصله باشد. ممکن است در حد فاصل جلسات درمانی، پزشک از یک غلتطک MTSS برای استفاده در منزل نیز استفاده کند. این محصول از مواد با کیفیت ساخته شده است و به پوست کمک زیادی می کند. ممکن است در پایان هر جلسه درمانی درماپن پوست شما به مدت یک تا دو ساعت دچار قرمزی و سفتی شود ولی به مرور زمان پوست حالت اولیه را به خود می‌ گیرد. پس از گذراندن تعداد زیاد درمان، پوست محکم‌تر و صاف می‌شود.

نکته قابل توجه در نقش درماپن در داشتن پوستی شاداب

پوست ناهموار به همراه چین و چروک و آکنه به تدریج محو خواهند شد و پوستی شاداب خواهید داشت. نکته قابل توجه در مورد این روش درمانی قابل‌تنظیم‌ بودن طول سوزن‌ها متناسب با نوع درمان مورد انتظار است. مناطقی که به ظرافت خاصی نیاز دارد و درمان آن مشکل است همچون دور چشم، لب و بینی را میتوان با استفاده از درماپن درمان کرد. نقش درماپن در داشتن پوستی شاداب

 

درمارولر چیست ؟

وسیله ای دارای یک غلطک است ، که در دور تا دور ان ، تعداد زیادی سوزنهای ریز وتیز ، تعبیه شده است .

با حرکت دادن غلطک روی پوست ، سوزن ها در محدود میلیمتری در پوست فرورفته وبدین طریق موجب تحریک پروسه healing  و شروع سنتز کلاژن الاستین در غشاء میانی پوست می شوند. از این روش به منظور بهبودی ظاهر اسکارها استفاده می شود .

آیا برند دستگاه به تنهایی می تواند ضامن کیفیت عملکرد آن باشد؟

متأسفانه پاسخ منفی است، زیرا دستگاههای کپی شده از یک برند در برخی کشورها از نظر ظاهری دقیقاً مشابه دستگاه بااصالت هستند. برای تشخیص این موضوع و اطمینان از کیفیت فنی دستگاه های مختلف میکرونیدلینگ با کارشناسان مشاوره نمایید.

تفاوت درمارولر با درماپن و نقش درماپن در داشتن پوستی شاداب چیست؟

درمارولر ابزار سنتی  و غیرحرفه ای میکرونیدلینگ است که از یک غلطک چرخان با تعدادی سوزن بر روی این غلطک تشکیل شده است و بر اساس عمق نفوذ مورد نیاز سایز های  متفاوتی تولید شده است که کوتاهترین آن ۰٫۱۵ میلیمتر و بلندترین اندازه آن ۲٫۵ میلیمتر میباشد. هر چه بلندی سوزن بیشتر باشد عمق نفوذ بیشتر و در نتیجه درمان مؤثرتر و تهاجمی تر خواهد بود. انتخاب اندازه سوزن بر اساس موضع عمل و نوع درمان متفاوت می باشد ولی در اکثر موارد سایز های متوسط( ۱٫۵ تا ۲ میلی متر) برای درمان های معمولی انتخاب می شوند.

نقش درماپن در داشتن پوستی شاداب

در چند سال اخیر روش میکرونیدلینگ مکانیزه شده که با ابزاری به نام درماپن که شبیه یک قلم است و تعدادی سوزن بر روی سر دستگاه تعبیه شده و با حرکت رفت و بر گشتی سوزن ها و جا به جا کردن آن، عمل سوراخ شدن پوست انجام می شود. در دستگاه درماپن عمق نفوذ سوزن ها قابل تغییر است و از ۰٫۲۵ تا ۲٫۵ میلی متر قابل تنظیم می باشد. بعلاوه سرعت ضربه زدن هم از ۲۵ تا ۹۰ ضربه در ثانیه قابل تنظیم می باشد ، که بسیار سریع تر از درمارولر است. سوزن های درماپن یک بار مصرف هستند و تعداد آن قابل تنظیم است و بر اساس تعداد این سوزن ها و سرعت دستگاه تعداد ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ سوراخ در ثانیه در سطح پوست ایجاد می شود. درمان با درماپن بر اساس موضع درمان با سرعت های متفاوتی قابل تنظیم است که بر حسب موضع درمان تعریف می شود برای صورت ۱ تا ۵  پوست حساس ۱ تا ۳  پوست ضخیم ۴ تا ۵  بدن ۶ تا ۷ میباشد.

عمق نفوذ و  نقش درماپن در داشتن پوستی شاداب بر اساس منطقه تعریف می شود:

برای پیشانی ۰٫۲۵ تا ۰٫۵ میلی متر برای اطراف چشم و بینی  ۰٫۲۵ میلی متر برای چانه ۰٫۵ تا ۱ میلی متر و گونه ۱٫۵ میلیمتر است. درمان استرچ مارک و جای جوش و اسکار ۱ تا ۱٫۵ میلی متر می باشد. برای زیر چشم بدلیل نازکی پوست حداقل عمق نفوذ انتخاب می شود تا از کبود شدن موضع جلوگیری شود. یکی از امتیازات درماپن نسبت به درمارولر قابل استفاده بودن آن در نقاطی است که پهنای کوچکی دارند( از قبیل لب فوقانی و اطراف بینی) و با درمارولر نمی توان در این نقاط میکرونیدلینگ انجام داد.   نقش درماپن در داشتن پوستی شاداب

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟