در مطلب زیر اشاره ای میکنیم به تأثیر میکرونیدلینگ بر روی پوست و نکات مهمی که باید در مورد آن بدانیم. میکرونیدلینگ می‌تواند برای درمان انواع نقایص مورد استفاده قرار گیرد و نشان داده است که:

 • پوست را دوباره جوان، سفت و محکم می‌کند.
 • ظاهر اشکال مختلف زخم را به حداقل می‌رساند.
 • آکنه و جای زخم را کاهش می‌دهد.
 • بازسازی بافت را تحریک می‌کند.
 • ظاهر خطوط ریز و چین و چروک معمولی را کاهش می‌دهد.
 • اندازه منافذ را به حداقل می‌رساند.
 • ظاهر ترک‌های پوستی را بهبود می‌بخشد.
 • تمام انواع پوست و تن پوست را بهبود می‌بخشد.
 • درمان‌های موضعی را به لایه‌های عمیق پوست بدون نیاز به لایه برداری گسترده انجام می‌دهد.

       

تأثیر میکرونیدلینگ بر روی پوست :

بازسازی مکانیکی پوست از نفوذ میکرونیدل پزشکی، در عمق صحیح، وابسته به عارضه پوستی، برای رسیدن به درم و تحریک تولید کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک استفاده می‌کند. این درمان با ایجاد زخم‌های میکرو که واکنش بهبودی را در بدن تحریک می‌کنند کار می‌کند، که در زیر شرح داده شده است:  

مرحله لخته شدن

التیام زخم پس از آسیب‌های میکرو با تشکیل لخته شروع می‌شود تا خونریزی را متوقف کرده و زخم را ببندد و از آن محافظت کند. لخته شدن با هجوم نوتروفیل یا خنثی‌خواه ( سلول ایمنی ) دنبال می‌شود، که راه بدن برای محافظت از زخم و جلوگیری از عفونت است.  

مرحله التهابی

در مرحله التهابی، ماکروفاژها و دیگر سلولهای فاگوسیتیک باکتری‌ها را می‌کشند، بافت آسیب دیده را تخریب می‌کنند و عوامل شیمیایی مانند هورمون رشد را آزاد می‌کنند که فیبروبلاست‌ها، سلول‌های اپیتلیال و اندوتلیال را تشویق به تقسیم می‌کنند.  

مرحله تکثیر

در مرحله تکثیر، بافت ترمیمی جوانه نارس حاوی شکل فیبروبلاست‌های فعال گوشتالو هستند. فیبروبلاستها به سرعت کلاژن نوع III فراوان تولید می‌کنند که نقصی را که توسط زخم باز به وجود آمده است پر می‌کنند. بافت ترمیمی جوانه مثل یک موج از مرز آسیب به سمت مرکز حرکت می‌کند. فیبروبلاستها کلاژن کمتری تولید می‌کنند و ظاهر دوکی مانند‌تر می‌شود. آنها شروع به تولید کلاژن نوع I قوی‌تر می‌کنند.  

مرحله رسیده شدن

نوع III کلاژن به طور عمده توسط نوع I جایگزین می‌شود. کلاژنی که در اصل بی‌نظم بود، شبکه‌ای شده و همراه خطوط فشار هم تراز است. این مرحله می‌تواند یک سال یا بیشتر طول بکشد.  

تأثیر میکرونیدلینگ بر روی پوست و توصیه های پزشکی

معمولاً بسته به ناحیه اصلاح یک سری از ۳ تا ۶ جلسه درمان میکرونیدلینگ توصیه می‌شود. پزشک سرانجام یک برنامه درمان را بر اساس اهداف و خواسته‌های فردی شما تعیین خواهد کرد. فواصل بین جلسات درمانی معمولاً ۴ هفته هستند. بیماران با چروک‌های عمیق، آسیب‌های پیشرفته ناشی از آفتاب، ترک‌های پوستی یا هر نوع زخم، معمولاً برای دستیابی به نتایج مورد نظر ۶ جلسه یا بیشتر نیاز دارند.  

چه مدت طول خواهد کشید تا تأثیر میکرونیدلینگ بر روی پوست را ببینیم؟

اکثراً همه بیماران پس از اولین جلسه درمان میکرونیدلینگ تأثیر میکرونیدلینگ بر روی پوست را می‌بینند. نتایج فردی بسته به سلامت پوست فرد متفاوت است. شایعترین نوع شروع تغییرات واقعی یا نتایج مثبت به زودی به مدت ۱ تا ۲ هفته پس از اولین درمان است. بسیاری از بیماران از تغییرات مثبت حتی در زمان کمتری اطلاع می‌دهند. ( اغلب تغییر تنها در عرض چند روز چشمگیر است ).  

نتایج میکروندلینگ من چقدر دوام دارند؟

میکرونیدلینگ نتایج را از طریق تحریک عوامل رشد و کلاژن تولید می‌کند، در نتیجه سلول‌های جدید پوستی را به سطح پوست ترفیع می‌دهد. با پیر شدن پوست، تولید کلاژن به طور طبیعی کاهش می‌یابد. نتیجه کلی شما زمانی که از یک رژیم مراقبت از پوست در منزل استفاده می‌کنید که شامل یک محصول رتینوئید روزانه است، ادامه خواهد داشت. پزشک بهترین فرد برای این توصیه است. تشکیل جدید کلاژن و الاستین در پوست به صورت بصری سندیت دارد و به طور قابل اندازه‌گیری به اندازه یک سال پس از یک جلسه درمان بهبود یافته است. با این حال، یک سری از درمان‌ها معمولاً برای بهترین نتایج توصیه می‌شوند.  

تأثیر میکرونیدلینگ بر روی پوست برای دیدن بهترین نتایج

میکرونیدلینگ تکنیکی است که می‌تواند با خیال راحت هر ۴ تا ۶ هفته تکرار شود با این حال، در اینجا برخی از چیزهایی که پس از اولین درمان میکرونیدلینگ انتظار می‌رود آورده شده است: اثر التهابی پوست بسیار کوتاه است و در عرض چند ساعت به طور قابل توجه از قرمزی تا صورتی محو می‌شود که ممکن است ۱۲ تا ۴۸ ساعت طول بکشد. قرمزی یا حساسیت احتمالاً ممکن است وجود داشته باشد و تا چند روز پس از اولین پوست انداختن ادامه دارد. تنها از دست‌های خود برای به آرامی خشک کردن صورت استفاده کنید اما نه زودتر از ۴ ساعت پس از پوست انداختن.  

از چه داروهایی برای انجام میکرونیدلینگ استفاده نشود ؟

بسیار توصیه می‌شود که از داروهای ضد التهابی مثل ایبوپروفن، Martin یا Advil استفاده نکنید زیرا مانع روند طبیعی التهاب بدن، که برای تغییرات پوستی شما جدی است، می‌شود. استفاده از داروهای بدون نسخه ضد درد که ضد التهابی نیستند، تنها در صورت نیاز برای هر گونه ناراحتی توصیه میشود. خوردن آناناس تازه کمک می‌کند تا فرایند بهبود افزایش یابد و همچنین به هر ناراحتی پوست کمک کند. پوست انداختن ممکن است ۳ تا ۵ روز پس از لایه برداری یا پیلینگ شروع شود. روی پوست درمان شده را نکنید و نخارانید، بلکه به جای آن، پوست را مرطوب نگه دارید. به شدت توصیه می‌شود که از ورزش شدید یا عرق کردن به مدت ۲۴ ساعت به علت منافذ باز اجتناب کنید. در صورتی که ناراحتی بیش از حد، سوزش، قرمزی یا تورم ماندگار باشد، کمپرس‌های سرد به کاهش ناراحتی پس از پوست انداختن کمک می‌کنند. از قرار گرفتن در معرض آفتاب حداقل به مدت ۳ روز تا ۱۰ روز اجتناب کنید. در کمتر از ۲ روز پس از فرآیند عمل میکرونیدلینگ شما می‌توانید انتظار خشکی و پوسته پوسته شدن را به علت افزایش بازده سلول‌های پوست داشته باشید. این در طول این دوره است که مرطوب کننده پوست ممکن است اعمال شود، اما هر دستورالعملی را که توسط پزشک به شما داده شده است، دنبال کنید. استفاده از غلتک در اطراف چشم توسط پزشک شما ممکن است موجب کبودی کوچک شود که به راحتی می‌تواند با آرایش پوشانده شود. شما می‌توانید انتظار داشته باشید که پوست شما شروع به ریختن لایه‌های پوستی که هفته‌ی بعد به طور منظم می‌ریزد، کند، اما این روند پوست را سریعتر به سطح می‌رساند و این در طی این روند کوتاه است که پوست شما می‌ریزد و خشک می‌شود.    

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فروشگاه بر اساس گروه