میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک

افتادگی پلک از مشکلاتی است که برای برخی اتفاق می افتد و تا وقتی با مردمک چشم تماس نداشته باشد و در دید فرد اختلالی به وجود نیاورد، به جراحی نیازی نیست. در صورتی که افتادگی پلک شدید باشد و قسمتی یا تمام مردمک را بپوشاند، احتمال نیاز به جراحی وجود دارد. میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک با هدف زیبایی چشم ها و در پی نیاز به رفع این مشکل مرسوم شده است.

میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک و انواع آن

  افتادگی پلک به دلایل مختلفی اتفاق می افتد و انواع مختلفی دارد. انواع افتادگی پلک عبارتند از:

 • افتادگی پلک اکتسابی که می تواند به شکل عصبی، عضله ای، تاندونی و مکانیکی باشد.
 • افتادگی پلک مادرزادی ممکن است به علل مختلف مانند ضعف عضله ای به وجود آید.

با توجه به انواع افتادگی و پیشرفت هایی که در علم پزشکی روی داده است، درمان های مختلفی برای آن وجود دارد. میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک با توجه به معاینه متخصص می تواند برای درمان هر یک از این مشکلات به کار رود. نظر متخصص برای درمان این بیماری به سن، جنیست، شدت مشکل و علت بروز آن بستگی دارد.   میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک با هدف زیبایی چشم ها و در پی نیاز به رفع این مشکل مرسوم شده است.  

عوامل تأثیرگذار در افتادگی پلک

  افتادگی پلک در اثر بالا رفتن سن و ژنتیک دیده می شود که دو علت متفاوت بروز این مشکل به شمار می روند. کسانی که به دلیل بالا رفتن سن افتادگی پلک در آنها به وجود می آید، به طور معمول در ۳۵ سالگی به بالا این اتفاق برایشان می افتد. اما کسانی که افتادگی پلک آنها ژنتیکی است، در سن کمتر نیز ممکن است دچار آن شوند. حتی در مواردی ممکن است در نوجوانان نیز این مشکل بروز کند. اگر به جز این دو عامل، مسئله مهم دیگری مانند برخی از بیماری های خاص به این مشکل منجر شود، نباید جراحی پلک برای فرد انجام شود. این مشکل و نیاز به میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک باید توسط پزشک متخصص تشخیص داده شود. این مشکل ممکن است یک چشم یا هر دو چشم را درگیر کند. در برخی موارد ممکن است کودک به طور مادرزادی با این مشکل به دنیا بیاید. افتادگی پلک گاهی ممکن است در پی اختلالات حرکتی چشم، برخی بیماری های عضلانی و حتی تومورهای پلک ایجاد شود. در افرادی نیز این عارضه در اثر ضربه یا عمل های جراحی چشم مانند آب مروارید دیده شده است. به وجود آمدن اختلال در عضله بالابرنده پلک یا عصبی که به این عضله عصب می دهد، عوامل جدی تری هستند که افتادگی پلک را به دنبال دارند.   یکی از مهم ترین علل بروز افتادگی پلک نازک شدن عضله پلک است که به طور معمول در اثر افزایش سن ایجاد می شود. البته این مشکل ممکن است در افراد جوان نیز دیده شود.

اصلی ترین دلایلی که به ضعیف شدن عضله منجر می شوند که میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک و دیگر درمان ها را به دنبال خواهد داشت عبارتند از:

 • استفاده از لنز
 • مالیدن بیش از حد چشم ها
 • بارداری
 • جراحی چشم ها
 • وجود التهاب در چشم ها

  مطلب تاتو برای اطلاعات بیشتر شما خوانندگان محترم آورده شده است. میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک با هدف زیبایی چشم ها و در پی نیاز به رفع این مشکل مرسوم شده است.    

عوارض افتادگی پلک

  به طور معمول، در صورت بروز این عارضه پلک بالایی به طور غیر معمولی پایین می افتد. این مشکل موجب می شود که ظاهر فرد خسته تر و مسن تر دیده شود. افتادگی می تواند به طور ناگهانی یا به شکل تدریجی در طی یک دوره زمانی اتفاق بیافتد. افتادگی با مشکلاتی همراه خواهد بود، البته یکی از مهم ترین دلایل افرادی که به سراغ میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک می روند، کاهش زیبایی چشم ها است. خیلی از افراد به ویژه خانم ها تنها به دلیل این که با افتادگی پلک حالت چشم هایشان تغییر کرده و از زیبایی آن کاسته شده است، به سراغ درمان و رفع آن می روند، بدون این که مشکل خاصی داشته باشند.

عوارض اصلی افتادگی چشم عبارتند از:

 • تاری دید که در صورت وجود، فرد مجبور می شود برای دید بهتر عضلات چشم را جمع کند که به چروک شدن پوست دور چشم منجر خواهد شد.
 • افتادگی پلک ممکن است مسیر بینایی را مسدود کند که به دنبال آن فرد سر خود را به عقب می برد که در نهایت به کشیدگی عضلات گردن منجر می شود.
 • در مواردی نیز فرد سعی می کند برای جبران افتادگی پلک ابروهای خود را بالا ببرد تا از این طریق پلک را بالا نگه دارد. این مسئله موجب بروز مشکلاتی در خواندن و دیدن اشیا می شود.
 • از دیگر عوارض آن می توان به خستگی، سردرد و در مواردی کاهش بینایی اشاره کرد.

میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک با هدف زیبایی چشم ها و در پی نیاز به رفع این مشکل مرسوم شده است.    

میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک بالا

پلک از بخش چشمی و پوستی تشکیل می شود. برای بخش پلک پوستی می توان از درمان های معمول استفاده کرد. از چین پشت پلک به بالا پلک پوستی است و کرم های پوستی و همچنین درمان های پوستی به علت ضخامت بیشتر این قسمت و وجود یک لایه چربی زیر پوست در این ناحیه استفاده می شوند. میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک درباره پلک پایین از شیار اشکی به پایین قابل انجام است. به دلیل این که ضخامت و فیزیولوژی این بخش به بقیه قسمت های صورت شباهت دارد، استفاده از کرم ضد آفتاب و دیگر درمان های پزشکی در این قسمت مانعی ندارد.  

۱- میکرونیدلینگ پلک بالا

انجام میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک بالا در بخش زیر ابرو و بالاتر از چین پلک بالایی قابل انجام است. درمان به این شیوه دست کم با عمق ۲۵/۰ میلی متر صورت می گیرد و برای درمان چروک ظریف پشت پلک و روشن تر شدن پوست این بخش می توان از آن استفاده کرد. جای زخم که در اثر عمل بلفاروپلاستی روی پلک بالا مانده باشد با استفاده از میکرونیدلینگ قابل درمان خواهد بود. برای انجام میکرونیدلینگ به دلیل حساسیت کار بهتر است یک فرد متخصص اقدام به انجام بکند. ضخامت پلک در افراد با هم متفاوت است. لازم است که فرد متخصص این مهارت و تجربه را داشته باشد که بتواند سوزن ها را به طور دقیق در ارتفاع ضخامت پلک تنظیم کند. میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک بالا با هدف از بین بردن چین و چروک ها و و همچنین روشن تر شدن پوست اطراف آن انجام می شود و در نهایت منجر به جوانسازی خواهد شد.  

۲- میکرونیدلینگ پلک پایین

افتادگی در پلک پایین اتفاق نمی افتد و تنها به پلک بالا مربوط است، اما از میکرونیدلینگ برای پلک پایین برای از بین بردن برخی از مشکلات قابل استفاده است. یکی از این مشکلات کبودی زیر چشم است که در بیشتر موارد با استفاده از انواع پمادها و لوسیون هایی که برای درمان این مشکل وجود دارند، درمان نمی شود. دلیل مهم آن هم نفوذ نکردن این مواد دارویی به زیر پوست است. دلیل مؤثر بودن درمان میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک و همچنین کبودی زیر چشم این است که رنگدانه های تیره کننده پوست در لایه های عمقی درم هستند که با سوزن های این دستگاه می توان به آنها نفوذ کرد. برای میکرونیدلینگ پلک پایین ابتدا باید محل مورد نظر بی حس شود. بعد از آن با استفاده از دستگاه مخصوص سوراخ های ریزی به عمق ۲۵/۰ میلی متر در سطح پوست ایجاد می شود. هم زمان با این کار باید کوکتل روشن کننده نیز روی پلک اسپری شود. این روش درمان کاملاً بی خطر و بدون درد است و به همین دلیل طرف داران زیادی در بین افرادی دارد که دچار مشکلات در پلک های خود هستند. در پایان مطلبی نیز در مورد میکرونیدلینگ برای رفع جای جوش برای شما عزیزان آورده ایم. میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک میکرونیدلینگ پلک و افتادگی پلک با هدف زیبایی چشم ها و در پی نیاز به رفع این مشکل مرسوم شده است.  

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فروشگاه بر اساس گروه