با ما تماس بگیرید

09129614010

میکرونیدلینگ صورت چیست

میکرونیدلینگ صورت چیست

پوست صورت ممکن است دچار مشکلات زیادی شود و زیبایی خود را از دست بدهد. گذر زمان و ایجاد چین و چروک ها، ایجاد لک روی صورت و باقی ماندن جای زخم و جوش روی پوست، برخی از مشکلاتی هستند که پوست صورت را درگیر می کنند. میکرونیدلینگ یکی از شیوه های درمانی است که برای رفع این مشکلات و بسیاری از مشکلات پوستی دیگر کاربرد دارد. برای این که بدانید میکرونیدلینگ صورت چیست ، خواندن متن را ادامه دهید.

 

میکرونیدلینگ صورت چیست و چه کاربردی دارد؟

برای توضیح این که میکرونیدلینگ صورت چیست ، می توان گفت روش جوانسازی پوست است که در آن لایه ای سطحی از پوست برداشته می شود. در این لایه برداری لایه های مرده پوست حذف می شوند و موجب می شود که پوست شفاف تر و روشن تر شود. میکرونیدلینگ با دستگاه های مختلفی انجام می شود که ایجاد حفره های متعدد روی پوست، موجب می شود با خارج شدن خون، سرم و پلاسما از حفره ها پوست طراوت خود را به دست آورد.

میکرونیدلینگ در واقع با دستگاهی انجام می شود که دارای سوزن های بسیار ریزی است که با ایجاد میکروکانال هایی در بخش اپیدرم و درم پوست، موجب تحریک سلولی و القای کلاژن و الیاف کلاژن و الیاف الاستین می شود. تحریک سلولی در نهایت موجب ساخته شدن رشته های فیبروپلاست می شود که از ترکیبات اصلی کلاژن هستند. در پی پاسخ التهابی بدن است که ترمیم پوست صورت می گیرد و مشکلات آن بهبود می یابد.

 

میکرونیدلینگ صورت چیست

 

اثرات میکرونیدلینگ صورت چیست ؟

از بین بردن لک های صورت، جای جوش و آکنه، لک های باقی مانده در اثر انواع زخم ها، جای بخیه و ترک های پوستی که در اثر حاملگی یا چاقی ایجاد می شوند، از جمله کارهایی هستند که با میکرونیدلینگ قابل انجام است.

به علاوه، می توان برای درمان سوختگی پوست، رفع خط خنده و چین و چروک های ایجاد شده در اثر بالا رفتن سن و افتادگی پوست، روی این روش جوانسازی حساب کرد. همچنین، از این روش برای بازسازی بافت پوست و کاهش اندازه روزنه ها استفاده می شود.

برای این که بدانید اثرات میکرونیدلینگ صورت چیست ، باید به این مسئله توجه داشته باشید که با این که پوست صورت سوراخ می شود، اما لایه اپیدرم را تخریب نمی کند. خونریزی نیز کم خواهد بود و با استفاده از مواد بی حسی درد آن به حداقل می رسد. بهتر است افرادی که در عام به آنها بدزخم گفته می شود، از این روش جوانسازی استفاده نکنند. همچنین، افرادی که پوست نازک و حساس دارند نیز بهتر است به سراغ روش های دیگر درمانی برای برطرف کردن مشکلات خود بروند.

برای این که افراد بیشترین تأثیر را از جوانسازی با میکرونیدلینگ به دست آورند، باید بین 4 تا 6 جلسه برای درمان مراجعه کنند. البته این مسئله به عمق مشکل پوستی مربوط می شود. برای هر بار میکرونیدلینگ صورت، 20 تا 30 دقیقه زمان لازم است.

تعیین این که میزان اثرات میکرونیدلینگ صورت چیست ، به طور قطع امکان پذیر نیست. زیرا عوامل زیادی در نتیجه درمان مؤثر هستند که می توان به میزان پاسخ دهی پوست فرد تحت درمان، روند سرعت ترمیم پوست او و عمق جای زخم ها اشاره کرد.

 

میکرونیدلینگ صورت چیست

 

مزایای میکرونیدلینگ صورت چیست ؟

مزایای میکرونیدلینگ صورت عبارتند از:

 • این روش به افزایش کارایی و نفوذ مواد فعال در زمان آماده سازی معمول پوست منجر می شود.
 • میکرونیدلینگ جریان خون را تحریک می کند و موجب کلاژن سازی در پوست می شود.
 • در این روش جوانسازی به علت استفاده از سوزن های پزشکی تیتانیوم هیچ حساسیت در پوست ایجاد نخواهد شد.
 • میکرونیدلینگ برای رنگ پوست های مختلف حتی رنگ پوست تیره کاربرد دارد.
 • علاوه بر میکرونیدلینگ صورت از این روش برای پوست بدن و کاشت مو استفاده می شود.
 • این روش نسبت به دیگر روش های جوانسازی و تأثیراتی که ایجاد می کند، روش مقرون به صرفه ای محسوب می شود. 

امکانات دستگاه میکرونیدلینگ صورت چیست ؟

 • یکی از امکانات دستگاه، وجود هندپیس است که بسیار سبک است و بدون و صدا و لرزش کار می کند.
 • برای تنظیم ضربات دستگاه از 50 تا 150 ضربه در ثانیه می توان از کنترل یونیت مجزا استفاده کرد.
 • برای خاموش و روشن کردن سریع، دارای یک پدال است.

 

نکات مهم در میکرونیدلینگ صورت چیست ؟

 • در صورت مصرف دارو حتماً متخصص را در جریان بگذارید.
 • وجود هر گونه بیماری و ضایعه پوستی را به او اطلاع دهید.
 • برای رسیدن به درمان مطلوب انجام یک جلسه میکرونیدلینگ کافی نخواهد بود.
 • اگر به تازگی از دیگر روش های درمانی برای جوانسازی پوست صورت استفاده کرده اید، متخصص را مطلع کنید.
 • تمام توصیه های متخصص را بعد از میکرونیدلینگ جدی بگیرید.

میکرونیدلینگ صورت چیست

 

حال که دانستید نکات مهم در میکرونیدلینگ صورت چیست ، در ادامه به نکاتی که متخصص در حین انجام باید در نظر بگیرد توجه کنید.

 • متخصص باید حتماً از دستگاه ها و مواد بهداشتی مورد تأیید استفاده کند. استفاده از ابزار تقلبی ممکن است عواقب جبران ناپذیری داشته باشد.
 • همچنین، باید از سوزن های یک بار مصرف و استریل استفاده کند تا انتقال بیماری ها و عفونت را در حین میکرونیدلینگ کاهش دهد و به حداقل برساند.
 • به کار بردن سوزن مشترک برای چند نفر و استفاده از یک کارتریج برای یک فرد در چند جلسه ممکن است به کند شدن سوزن ها و آلوده شدن آنها منجر شود که در پی آن ممکن است بافت پوست تخریب شود یا دچار عفونت شود.
 • یکی از عوامل مهم در میکرونیدلینگ صورت چیست. این است که از کارتریج های یک بار مصرف استفاده شود. و باید توجه داشت که تنها این مسئله موجب تضمین سلامت نخواهد بود. کارتریج باید استاندارد و استریل باشد.
 • یکی دیگر از ویژگی های کارتریج میکرونیدلینگ این است که دارای غشای محافظ باشد تا خون، لنف و مایعات بدن از درون کارتریج به درون هندپیس راه نیابد. در برخی از کارتریج ها نوعی واشر ارتجاعی وجود دارد که از ترشح و انتقال مواد درمانی، خون و مایعات از کارتریج به درون هندپیس جلوگیری می شود.
 • در صورت نبود لایه محافظ در کارتریج و بازگشت به مایع به درون هندپیس ممکن است منجر به انتقال عفونت و ویروس برخی بیماری ها شود. اگر در درون کارتریج ها به جای ممبران پلاستیکی از فنر فلزی استفاده شود، به این معنا است که کارتریج ایزوله نیست و استفاده از آن ممنوع است.

 

میکرونیدلینگ صورت چیست

با ما تماس بگیرید

09129614010

افکار خود را به اشتراک گذارید