میکرونیدلینگ روش نوین در جوانی پوست

میکرو(Micro) به معنای خیلی کوچک و ریز  و نیدلینگ(Needling) به معنای سوزن زدن و سوراخ کردن با سوزن است. میکرونیدلینگ روش نوین در جوانی پوست است که نتایج بسیار درخشانی را در بعضی از معضلات زیبایی بدست آورده است. در این روش پروژه ای بنام C.I.T یا (Collagen Induction Therapy ) انجام می شود که به طور حیرت انگیزی باعث بالا رفتن غلظت کلاژن در پوست می گردد.

در حال حاضر CIT یکی از بهترین روش های کلاژن سازی دنیا می باشد. در این روش از وسیله ای به نام درمارولر (DermaRoller) استفاده می شود. درمارولر یک غلطک کوچک است که روی آن سوزن های بسیار ریزی تعبیه شده است حرکت این غلطک روی پوست منافذ بسیار ریزی ایجاد می کند و هنگامی که پوست اقدام به ترمیم این منافذ می نماید مقادیر بسیار زیادی کلاژن می سازد و اگر نقصی مانند اسکار آکنه وجود داشته باشد این نقص را هم ترمیم می نماید.

میکرونیدلینگ روش نوین در جوانی پوست

میکرونیدلینگ روش نوین در جوانی پوست ، برای برطرف کردن جای زخم ها، رفع جای سوختگی های قدیمی و همچنین ترکهای پوستی ناشی از بارداری یا چاقی و لاغری های سریع استفاده کرد. به عبارت ساده تر، این روش میتواند برای افرادی که به فکر اصلاح مشکلات پوستی خود هستند بسیار مفید و کارآمد باشد.

میکرونیدلینگ روش نوین در جوانی پوست ، باید ماهی یکبار و حداکثر در ۳ جلسه انجام شود. فاصله زمانی مراجعه برای درمان زخم و جوشگاه های قدیمی هم معمولاً هر ۲ ماه یکبار است. ناگفته نماند که تعداد جلسه های درمان زخم و جوشگاه به وسعت محل زخم بستگی دارد و نمیتوان برای تمام افراد و با هر نوع جای زخمی، درمان یکسانی را در نظر گرفت.   میکرونیدلینگ روش نوین در جوانی پوست

 

میکرونیدلینگ روش نوین در جوانی پوست چگونه است؟

سوراخ های ایجاد شده بسیار ریز هستند و با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند و ظرف چند ساعت بسته شده و مختصر قرمزی و تورم که بعد از میکرونیدلینگ روش نوین در جوانی پوست ایجاد می شود چند روز بعد محو شده و هیچگونه علامتی در موضع باقی نمی ماند. مدت زمان هر جلسه حدود ۶۰ دقیقه است که ۴۵ دقیقه برای بی حسی  و حدود ۱۵ دقیقه درمان با درماپن زمان میبرد. بر اساس ناحیه صورت عمق درمان در آن موضع متفاوت است. با ادامه جلسات درمانی نفوذ کرم ها و پمادهای پوستی تسهیل شده و این یکی از مزیت های میکرونیدلینگ روش نوین در جوانی پوست این است چرا که در حالت عادی پمادها و کرم های پوستی فقط تا لایه سطحی اپیدرم نفوذ می کنند و به لایه های زیرین پوستی نمی رسند. حین عمل میکرونیدلینگ روش نوین در جوانی پوست می توان مواد و سرم هایی از قبیل اسید هیالورونیک و کوکتل های مزوتراپی را برای نفوذ به لایه درم استفاده کرد. هیالورونیک اسید به تحریک کلاژن سازی کمک کرده و به جوانسازی پوست کمک می کند. بعلاوه برای تیرگی زیر چشم محلول های روشن کننده و برای درمان لک از کوکتل های ضد لک استفاده می شود. در مواردی که آسیب پوست زیاد باشد قبل از میکرونیدلینگ روش نوین در جوانی پوست سابسیژن  انجام می شود که تأثیر درمان را دو چندان می کند. از دیگر مزایای میکرونیدلینگ روش نوین در جوانی پوست این است که در انواع پوست و در تمام نقاط بدن و در چهار فصل سال قابل انجام است و این در حالی است که استفاده از لیزرهای لایه بردار در پوست های تیره و فصول گرم سال و نقاط نزدیک به چشم محدودیت هایی دارد و در پوست های تیره امکان سوختگی و ایجاد لک وجود دارد.

این روش بسیار ایمن است و تا کنون عارضه جدی ناشی از آن گزارش نشده است. اما کار با میکرونیدل با مشکلاتی همراه است. بیشترین مشکل عدم اطمینان از یکدست بودن کار است. به این معنی که مشخص نیست، موضع به طور یکسان نیدلینگ شده است. زیرا در حرکت غلطک (رفت و برگشتی) همواره نقاط خاصی نیدلینگ می شوند و فواصل بین آن ها نیدلینگ نمی شوند. در این صورت تا حدی موفقیت درمان تحت تأثیر قرار می گیرد.

مشکل بعد آن است که در همه نقاط صورت نمی توان از غلطک استفاده کرد. نواحی پلک پایین و کنار بینی و در برخی موارد بالای لب بالا از نقاطی است که به خوبی میکرونیدلینگ نمی شوند و اتفاقاً مناطق فوق از مناطق پر مشکل صورت هستند. عدم امکان تنظیم عمق نفوذ به دلخواه از دیگر مشکلات درمارولر است. به طور مثال با درمارولر شماره  ۰٫۵ نمی توان در جای خاصی که نیاز به ایجاد نفوذ بیشتر است مثلاً عمق ۱ mm ایجاد نمود. در ضمن حین حرکت غلطک سوزن ها به طور عمودی در پوست وارد و یا از پوست خارج نمی شوند، این حرکت دورانی باعث آسیب غیر ضروری در پوست می گردد.

دستگاه ACIT چیست ؟

در میکرونیدلینگ روش نوین در جوانی پوست مشکلات فوق به طور کامل در دستگاهی به نام ACIT مرتفع شده است. در این تکنولوژی جدید، کار کاملاً یکدست است، تمامی نقاط صورت پوشش داده می شود، عمق نفوذ به دلخواه قابل کنترل است و هنگام کار به دلیل خاصیت رفت و برگشتی با فرکانس بسیار بالا (در حدود ۱۲۰ رفت و برگشت در ثانیه) دیگر Tearing یا پاره شدن و کبودی رخ نمی دهد و نیدلینگ واقعی، صورت می پذیرد. مجموعه مزیت های یاد شده موجب شده که ACIT در جایگاهی بسیار بالاتر از درمارولر قرار گیرد.

 

میکرونیدلینگ روش نوین در جوانی پوست

 

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟