میکرونیدلینگ در یک نگاه

میکرونیدلینگ که به القاء کلاژن معروف است، شامل ایجاد زخم های بسیار ریز بر روی سطح پوست و ایجاد واکنش از طرف بدن با فرستادن فیبروبلاست به محل زخم و ترمیم پوست می باشد. روش درمان با میکرونیدلینگ ، برای درمان اسکارهای آکنه، صاف کردن پوست و پر کردن جای جوش ها، کاهش چین و چروک، از بین بردن ترک خوردگی ها و بهبود بافت پوست مفید می باشد.

روش درمان با میکرونیدلینگ :

میکرونیدلینگ، که به درماپن نیز معروف است، شامل ابزاری با ۱۱ سوزن بسیار ریز در انتها میباشد که میتواند توسط اپراتور، بین نیم تا دو و نیم میلی متر تنظیم شود. نیم میلی متر، کمترین میزان است که تنها به لایه ی سطحی پوست نفوذ می کند. میکرونیدلینگ، به القاء کلاژن نیز معروف است و شامل ایجاد زخم های بسیار ریز بر روی سطح پوست می باشد. بدن انسان نسبت به زخم های کوچک، همانند زخم های عمیق عمل می کند. بدین معنا که برای ترمیم زخم ها، فیبروبلاست هایی به محل آسیب دیده می فرستد، در نتیجه پوست، ضخیم تر و بافت آن بهبود داده می شود. روش درمان با میکرونیدلینگ ، برای درمان اسکارهای آکنه بسیار مفید است، چرا که در آن از هیچ گرمایی استفاده نمی شود و از آنجایی که یک روند مکانیکیست، برای انواع پوست ها با رنگ های متفاوت مفید می باشد. میکرونیدلینگ، برای صاف کردن و جوانسازی پوست و پر کردن جای جوش ها فوق العاده است و می تواند جوش ها و برجستگی های حاصل از منافذ بسته ی پوست را نیز از بین ببرد. تنها، پیش از اقدام به میکرونیدلینگ، اطمینان حاصل کنید که هیچ التهاب یا عفونتی بر روی پوست شما وجود ندارد و اگر دچار جوش های کیستی هستید تا بهبود کامل آنها صبر کنید.

آیا پروسه ی میکرونیدلینگ، دردناک است؟

از آنجا که اپراتور، محل مورد نظر را بی حس می کند، این روش درد خاصی به همراه ندارد. پس از درمان ممکن است، پوست کمی قرمز شود و در بدترین حالت، زخم های کوچکی بر روی پوست ظاهر شوند که در عرض چند روز از بین می روند.

کدام نواحی از بدن را با میکرونیدلینگ می توان تحت درمان قرار داد؟

میکرونیدلینگ، تنها مختص صورت نیست، بلکه برای هر یک از نواحی بدن که پوست آن نیاز به سفت شدن دارد می تواند مورد استفاده قرار گیرد. این نواحی شامل پاها، سینه، باسن و ترک خوردگی ها می باشد.

فاصله ی بین جلسات چقدر باید باشد و به چند جلسه ی درمانی نیاز است؟

این موضوع به میزان ضخامت بافت های پوست بستگی دارد. اگر پوست شما ظریف است، می توانید هر سه تا شش ماه یک بار این کار را انجام دهید، اما افرادی که دچار آکنه اسکارهای عمیق هستند، باید به مدت ۴ تا ۶ ماه، ماهی یک بار از این جلسات درمانی استفاده کنند. به طور کلی، می توان گفت برای القای کلاژن، حداقل به ۳ جلسه و برای کاهش اسکار آکنه، به ۳ تا ۴ جلسه نیاز است.

مراقبت های پس از درمان شامل چه مواردی می باشند؟

در ساعت های اولیه ی پس از درمان، بهتر است از لوازم آرایشی و برای چند روز، بهتر است از رتینول و یا هر ماده ی فعال دیگری بر روی پوست استفاده نشود. میکرونیدلینگ، بافت پوست را بهبود می بخشد و چین و چروک های پوست را کاهش می دهد. جریان خون را تحریک و به تولید کلاژن کمک می کند. بافت ها را ترمیم می کند و ظاهر زخم ها را بهبود می دهد. به علاوه،  منافذ پوست و ترک خوردگی ها را نیز کاهش می دهد. خوشبختانه سوزن های آن آلرژی زا نیستند و برای انواع پوست ها می توانند به کار برده شوند.  

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟