میکرودرم ابریژن یا میکرونیدلینگ

این روزها روش های زیادی برای جوانسازی و لایه برداری از پوست وجود دارد که هر کدام دارای مزایا و معایب خود هستند. شاید شما هم از متقاضیان عمل های زیبایی هستید و دوست دارید بدانید برای رفع مشکلات پوستی خود بهتر است از چه روشی استفاده کنید. میکرودرم ابریژن و میکروندیلینگ هر دو از درمان های مفید و مؤثر برای رفع مشکلات و بیماری های شایع پوستی هستند. اما این که میکرودرم ابریژن یا میکرونیدلینگ سؤالی است که پاسخ آن را در ادامه خواهید دید.  

میکرودرم ابریژن یا میکرونیدلینگ ، کدام بهتر است؟

  اگر برای شما هم اهمیت دارد بدانید میکرودرم ابریژن یا میکرونیدلینگ باید درباره هر دو روش درمان اطلاعات کافی به دست آورید. میکرونیدلینگ از روش های درمانی است که در سال های اخیر طرف داران زیادی پیدا کرده است و در مقایسه با لیزر فرکشنال co2 بسیار روش درمانی مؤثری است. افرادی که دارای جای زخم، آکنه، سوختگی، چین و چروک سطحی و منافذ باز هستند، می توانند از این روش درمان استفاده کنند. حتی برای رفع تیرگی و لک های پوستی نیز می توان با میکرونیدلینگ به نتایج خوبی دست یافت. میکرودرم ابریژن روشی است که در آن اکسید آلومینیوم با فشار روی سطح پوست پاشیده می شود و به این روش لایه برداری روی پوست صورت می گیرد.     میکرودرم ابریژن یا میکرونیدلینگ برای اطلاع از این که کدام یک از میکرودرم ابریژن یا میکرونیدلینگ بهتر است، درباره تاریخچه آنها نیز بدانید. میکرودرم برای نخستین بار در سال ۱۹۸۵ در کشور ایتالیا انجام شده است. بعد از آن بود که در دیگر کشورهای اروپایی این روش درمانی برای رفع عارضه های پوستی مورد استفاده قرار گرفت.

موارد استفاده از میکرودرم ابریژن

  از میکرودرم نیز برای رفع جای زخم و سوختگی، صاف کردن پوست، از بین بردن جوش های سر سیاه و سر سفید و کوچک تر کردن منافذ باز صورت و دیگر مشکلات پوستی استفاده می شود. این روش جوانسازی پوست، لایه های سطحی پوست را تحت تأثیر قرار می دهد و با استفاده از سر الماسی که دستگاه دارد پوست تراشیده می شود و پوست های تراشیده شده به داخل یک محفظه مکش می شوند. در این روش چین و چروک ها و خطوط سطحی روی پوست قابل درمان هستند. مهم ترین ویژگی این روش درمانی این است که با از بین رفتن لایه سطحی پوست و تراشیده شده آن، گردش خود بهبود می یابد و پوست شروع به ساخت کلاژن و الاستین می کند. ساخت کلاژن و الاستین مرحله ای است که در میکرونیدلینگ هم اتفاق می افتد و با استفاده از این ویژگی پوست است که این روش درمانی می تواند برای رفع مشکلات پوستی و جوانسازی پوست مؤثر واقع شود. برای پاسخ به این که میکرودرم ابریژن یا میکرونیدلینگ ، می توان در نظر داشت که در هر دو روش با ایجاد زخم روی پوست آن را تحریک به ساخت کلاژن و الاستین می کنند.  

تفاوت میکرونیدلینگ یا میکرودرم ابریژن

  برای درک این مطلب که میکرودرم ابریژن یا میکرونیدلینگ باید درباره تفاوت های آنها نیز اطلاعاتی به دست آورید.

 • میکرونیدلینگ برای رفع جای زخم های عمیق بسیار مؤثر است، در صورتی که بیشترین استفاده میکرودرم برای لایه برداری های سطحی است.
 • میکرودرم با سایش پوست موجب ترمیم و لایه برداری می شود، اما در میکرونیدلینگ لایه برداری با سوراخ کردن پوست توسط سوزن های ریز انجام می شود.
 • میکرودرم با بالا بردن گردش خون موجب تحریک پوست به تولید کلاژن می شود و برای رفع مشکلات سطحی پوست مانند کک و مک، جای جوش و چین و چروک های کم عمق و سطحی و تغییر رنگ پوست استفاده می شود. ولی میکرونیدلینگ می تواند تأثیر زیادی روی جای جوش های عمیق، ترک های عمیق پوستی و چین و چروک های بزرگ تر داشته باشد که این مورد در پی بردن به این که میکرودرم ابریژن یا میکرونیدلینگ مؤثر است.

 

برای اطلاع از این که کدام یک از میکرودرم ابریژن یا میکرونیدلینگ بهتر است، درباره تاریخچه آنها نیز بدانید. میکرودرم برای نخستین بار در سال ۱۹۸۵ در کشور ایتالیا انجام شده است. بعد از آن بود که در دیگر کشورهای اروپایی این روش درمانی برای رفع عارضه های پوستی مورد استفاده قرار گرفت.

از دیگر تفاوتهای میکرونیدلینگ یا میکرودرم ابریژن

 

 • دوران بهبود میکرودم ممکن است چند هفته طول بکشد، اما بعد از انجام میکرونیدلینگ قرمزی و التهاب های ایجاد شده بعد از چند روز بر طرف خواهند شد.
 • در میکرونیدلینگ برای پیشگیری از ایجاد درد از کرم های بی حسی استفاده می شود و در میکرودرم در بیشتر موارد نیازی به استفاده از بی حسی نیست. البته استفاده از بی حسی به آستانه تحمل درد فرد متقاضی نیز مربوط می شود.
 • میکرونیدلینگ با استفاده از دستگاه های مختلفی انجام می شود که یکی از آنها درمارولر است که در خانه نیز می توان برای جوانسازی آن را به کار برد.
 • میکرونیدلینگ نسبت به میکرودم روشی تهاجمی تر محسوب می شود.
 • فواصل بین جلسات درمانی آنها نیز متفاوت است. میکرودرم در هفته دو بار قابل انجام است، ولی برای میکرونیدلینگ زمان بیشتری مانند یک ماه را باید تا جلسه بعدی صبر کرد.

 

مزایای میکرونیدلینگ

 

 • از مهم ترین مزایای میکرونیدلینگ که می توان در پاسخ به پرسش میکرودرم ابریژن یا میکرونیدلینگ داد این است که این روش درمانی موجب ایجاد سوختگی و التهاب روی پوست نمی شود و سوزن ها مستقیم به درم پوست وارد می شوند. التهاب در این روش بسیار کم است و با مراقبت های بعد از درمان طی چند روز رفع می شوند.
 • در این روش از فرآیند ترمیم طبیعی پوست برای درمان استفاده می شود.
 • ظاهر پوست بعد از مدت کمی به شکل عادی بر می گردد و فرد می تواند فعالیت های روزانه خود را آغاز کند.
 • در این روش بر عکس دیگر روش های درمانی اپیدرم پوست بازسازی می شود و هیچ تخریبی در آن اتفاق نمی افتد.
 • از نظر اقتصادی نسبت به دیگر روش های درمانی مقرون به صرفه تر است.
 • منافذ پوست در این روش به سرعت بسته می شوند و امکان بروز عفونت بسیار کم است.
 • بهبود مشکلات پوستی در مدت زمان کمی بعد از درمان قابل مشاهده است و همین مسئله موجب می شود که افراد انگیزه بیشتری برای ادامه درمان داشته باشند.

میکرودرم ابریژن یا میکرونیدلینگ برای اطلاع از این که کدام یک از میکرودرم ابریژن یا میکرونیدلینگ بهتر است، درباره تاریخچه آنها نیز بدانید. میکرودرم برای نخستین بار در سال ۱۹۸۵ در کشور ایتالیا انجام شده است. بعد از آن بود که در دیگر کشورهای اروپایی این روش درمانی برای رفع عارضه های پوستی مورد استفاده قرار گرفت.     

مزایای میکرودرم ابریژن

 

 • برای تصمیم گیری درباره این که میکرودرم ابریژن یا میکرونیدلینگ، آشنایی با مزایای هر کدام از شیوه ها می تواند تأثیرگذار باشد.
 • از مزایای میکرودرم ابریژن در مقایسه با دیگر روش های درمانی برای جوانسازی و لایه برداری می توان به مؤثر بودن آن برای انواع بیماری های پوستی اشاره کرد. میزان لایه برداری در این روش برای سطوح مختلف پوست قابل تنظیم است.
 • همچنین، انجام آن با درد همراه نیست و در بیشتر موارد به بی حسی نیاز نخواهد بود. بعد از انجام آن نیز به مراقبت های خیلی خاص نیز نیست و رعایت چند توصیه فرد را به نتیجه دلخواه می رساند. از دیگر مزایای آن می توان به افزایش خون رسانی و جذب مصرف داروهای موضعی استفاده کرد.
 • می توان میکرودرم را با فاصله های زمانی کم انجام داد. از این روش درمانی می توان برای هر رنگ پوستی حتی پوست های تیره استفاده کرد.
 • زمان میکرودرم بسیار کوتاه است و به همین علت است که به آن «لایه برداری زمان ناهار» می گویند. به این معنا که یک کارمند می تواند در طول زمان ناهار و استراحت خود برای انجام آن مراجعه کند و دوباره به محل کار خود برگردد، بدون این که مشکلی داشته باشد.

 

تاریخچه میکرودرم ابریژن یا میکرونیدلینگ

  برای اطلاع از این که کدام یک از میکرودرم ابریژن یا میکرونیدلینگ بهتر است، درباره تاریخچه آنها نیز بدانید. میکرودرم برای نخستین بار در سال ۱۹۸۵ در کشور ایتالیا انجام شده است. بعد از آن بود که در دیگر کشورهای اروپایی این روش درمانی برای رفع عارضه های پوستی مورد استفاده قرار گرفت. در سال ۱۹۹۵ نخستین افرادی که متوجه مزایای استفاده از نیدلینگ برای پوست شدند دکتر اورنتریک و همکارانش بودند. در مرحله بعد در سال ۱۹۹۷ بود که دکتر آندره کامیراند و همکارنش موفق به معرفی نیدلینگ پوست به شیوه های دیگر شدند. برای اطلاعات بیشتر در مورد تاتو  اینجا کلیک نمایید.   alt=”میکرودرم ابریژن یا میکرونیدلینگ” برای اطلاع از این که کدام یک از میکرودرم ابریژن یا میکرونیدلینگ بهتر است، درباره تاریخچه آنها نیز بدانید. میکرودرم برای نخستین بار در سال ۱۹۸۵ در کشور ایتالیا انجام شده است. بعد از آن بود که در دیگر کشورهای اروپایی این روش درمانی برای رفع عارضه های پوستی مورد استفاده قرار گرفت.   

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فروشگاه بر اساس گروه