میکرودرم ابریژن روشی است که حداقل سایندگی و لایه برداری پوست را بدنبال دارد و روی پوست را به آرامی می سابد و لایه بیرونی ناهموار و ضخیم پوست را از بین می برد. میکرودرم ابریژن روشی برای جوانسازی پوست می باشد که برای درمان تغییر رنگ، آسیب ناشی از خورشید و خطوط پوست استفاده می شود. البته مهمترین عوارض میکرودرم ابریژن را هم نباید نادیده گرفت .

فواید میکرودرم ابریژن چیست؟

از جمله فواید میکرودرم ابریژن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. بهبود لکه های ناشی از سن و جوش های سرسیاه
 2. بهبود هایپرپیگمنتاسیون (لکه های تیره پوستی)
 3. لایه برداری پوست که نتیجه آن ایجاد پوست جدید و جوان می باشد.
 4. کم کردن ظاهر علامت های ناشی از stretch mark
 5. کاهش خطوط و چروک ها
 6. کاهش و یا از بین بردن منافذ بزرگ پوست
 7. درمان جوش در واقع این روش برای از بین بردن جای جوش انجام می شود.

میکرودرم ابریژن و جوان سازی پوست :

میکرودرم ابریژن به ضخیم تر شدن کلاژن کمک می کند که نتیجه آن جوان تر شدن ظاهر پوست می باشد. کلاژن پروتئینی در پوست می باشد که در کودکی در پوست به فراوانی یافت می شود و سبب می شود ظاهر پوست صاف باشد. تولید کلاژن با افزایش سن کاهش می یابد و نتیجه آن داشتن پوستی شل و ناهموار است. میکرودرم ابرِیژن به زمانی برای ریکاوری نیاز ندارد. بعد از انجام این روش شما می توانید به فعالیت های روزمره باز گردید. پزشک استفاده از محصولات نرم کننده مخصوصی را به شما پیشنهاد می کند تا اثرات میکرودرم ابریژن تقویت شده و طولانی تر شود. ظاهر جدید پوست بعد از میکرودرم ابریژن می تواند در طولانی مدت حفط شود اما این بستگی به شدت آسیب پوستی یا مشکل پوستی و تعداد دفعات انجام این روش دارد. بسیاری از افراد در ابتدا دو بار در ماه میکرودرم ابریژن را انجام می دهند و سپس به عنوان بخشی از برنامه محافظت از پوست، این کار را ماهی یک بار انجام می دهند. میکرودرم ابریژن یا برداشتن لایه مرده پوست به جذب بهتر داروهای پوستی کمک می کند و بدین ترتیب تأثیر درمان های پوستی تجویز شده توسط پزشک را افزایش می دهد و باعث می شود پاسخ به درمان سریع تر انجام شود.

میکرودرم ابریژن پوست چگونه انجام می شود؟

یک بلاستر شنی را در نظر بگیرید، این تصور می تواند به درک کارکرد میکرودرم ابریژن کمک کند. در این روش از ذرات میکرو یا تکه های الماس مانند استفاده می شود تا لایه بالایی (اپیدرم) پوست برداشته شده و رشد پوست جدید تحریک شود.

انواع میکرودرم ابریژن چیست؟

دو نوع میکرودرم ابریژن وجود دارد. میکرودرم ابریژن کریستالی: در این روش یک هند پیس کریستال هایی را در سطح پوست ساطع می کند که مجر به لایه برداری سطح پوست می شوند و سپس سلول های مرده جدا شده و کریستال ها طی یک فرآیند نانو ساکشن می شوند. میکرودرم الماسی: در این روش برای پاکسازی پوست، یک هند پیس سر الماسی مورد استفاده قرار می گیرد که با ملایمت سلول های مرده پوست را بر می دارد و هم زمان ساکشن می کند. هر دو روش حدود ۱۵ دقیقه به طول می انجامد. شما ممکن است کمی احساس خراشیدگی در پوست داشته باشید. علاوه بر این شما ممکن است احساس ارتعاشی را روی پوست خود داشته باشید. مکانیسم مکش نیز پوست مرده را می تواند بکشد.

مهمترین عوارض میکرودرم ابریژن چیست؟

ناراحتی های ناشی از میکرودرم ابریژن بسیار کوتاه مدت و موقت می باشد. این روش می تواند منجر به ایجاد قرمزی و التهاب پوست شود که پس از گذشت چند ساعت از انجام میکرودرم ابریژن فروکش می کند. در ادامه پس از چند روز بعد از انجام میکرودرم ابریژن ممکن است احساس خشکی پوست و پوسته پوسته شدن پوست داشته باشید.

برخی از مهمترین عوارض میکرودرم ابریژن عبارت است از :

کبودی که می تواند ناشی از مکش باشد و ممکن است چند روز وجود داشته باشد. پوست نسبت به آفتاب حساس تر می شود بنابراین باید از ضد آفتاب استفاده کنید. مخصوصاً فوراً بعد از بیرون آمدن از مطب متخصص پوست بعد از انجام این روش باید ضد آفتاب استفاده کنید. مشاوره قبل از انجام میکرودرم ابریژن

در طول مشاوره برای این روش پاسازی پوست موارد زیر بررسی خواهد شد:

هدف از انجام میکرودرم ابریژن شرایط پزشکی، وجود آلرژی دارویی و درمان های پزشکی داروهای مصرفی، ویتامین ها، مکمل های گیاهی، الکل، تنباکو و سابقه مصرف مواد مخدر سابقه انجام جراحی های قبلی

متخصص پوست قبل از انجام این نوع از پاکسازی موارد زیر را بررسی می نماید:

 • وضعیت کلی سلامت و وجود برخی فاکتورهای خطر
 • تعیین دوره درمان
 • نتایج احتمالی میکرودرم و خطرات و عوارض میکرورم ابریژن

بهتر است قبل از مراجعه به پزشک متخصص پوست برای انجام میکرودرم لیستی از سوالات احتمالی خود را تهیه بفرمایید. درک مهمترین عوارض میکرودرم ابریژن بسیار اهمیت دارد. ممکن است کمی اضطراب داشته باشید. فراموش نکنید که می توانید همه احساسات و نگرانی های خود را با پزشک خود در میان بگذارید.    

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟