میکرودرم ابریژن در دوران بارداری

ما در این مقاله قصد داریم عوارض میکرودرم ابریژن در دوران بارداری را برای شما توضیح دهیم. میکرودرم ابریژن یک لایه‌برداری سطحی پوست است که می‌توان با این روش عوارض پوستی همچون جوش، لکه، راش و… را تا حد زیادی کاهش داد یا از بین برد که توسط پودر اکسید آلومینیوم و با دستگاه مخصوصی انجام خواهد شد. از آن جایی که زیبایی پوست از اهمیت بسیار ویژه‌ای برای خانم‌ها برخوردار است، به همین سبب آن‌ها همواره در سعی و تلاش‌اند تا پوست صورت خود را جوان نگه دارند که اغلب وقت خود را در سالن‌های آرایشی صرف خواهند کرد. برای جوان‌سازی پوست راه‌های مختلفی وجود دارد که میکرودرم ابریژن پوست نیز یکی از آن موارد خواهد بود. امروزه هر چند برای جوان‌سازی همه چیز تخصصی‌تر و پیشرفته‌تر شده اما همچنان عوارضی را با خود به همراه دارند. عوارضی که در طی دوره‌های خاصی مانند بارداری و یا شیردهی به نوزاد ممکن است به وجود بیاید.  

آیا میکرودرم ابریژن در دوران بارداری تأثیرگذار است؟

  یکی از دغدغه‌ها و حساسیت‌های اصلی خانم‌ها در دوران بارداری ترسیدن از خراب شدن پوست از جمله پوست صورت خواهد بود. پوست زیبا و شفاف زنان در اکثر مواقع به دلیل تغییرات هورمونی بدن، دچار تغییراتی از جمله جوش‌های سرسیاه، لکه‌های تیره، آکنه خواهد شد که زنان را دچار ناراحتی و اضطراب خواهد کرد از اینکه زیبایی‌هایشان در معرض خطر است، و در همین امر اقدام به جوان‌سازی پوست خود همچون میکرودرم ابریژن در دوران بارداری خواهند کرد تا مشکلات پوستی‌شان هر چه زودتر برطرف شود. این مواد لایه‌بردار شیمیایی عوارض و معایبی را با خود در پی دارد که به مادران و جنین اصلاً توصیه نخواهد شد و پزشکان حد امکان استفاده از این مواد را به صفر رساندند و هر اقدامی از جمله میکرودرم ابریژن و مواد لایه‌برداری را به بعد از تولد نوزاد موکول کردند که مادر و نوزاد از هرگونه عوارضی درامان بمانند. بعضی از متخصصین پوست، مو و زیبایی بر این باورند که میکرودرم ابریژن در دوران بارداری خطری ندارد و مشکلی برای مادر و جنین ایجاد نخواهد کرد زیرا میکرودرم لایه بالایی پوست را درگیر می‌کند و پودر اکسید آلومینیوم به لایه‌های زیرین پوستی نفوذ نخواهد کرد، پس خطری شما را در دوران بارداری دنبال نمی‌کند. هر چند این به گفته برخی از پزشکان است و تأیید شده همه متخصصین نخواهد بود. میکرودرم ابریژن در دوران بارداری میکرودرم ابریژن در دوران بارداری – یکی از دغدغه‌ها و حساسیت‌های اصلی خانم‌ها در دوران بارداری ترسیدن از خراب شدن پوست از جمله پوست صورت خواهد بود.   

میکرودرم ابریژن چه‌کاری انجام می‌دهد؟

  لازم است بدانید که در هنگام فرآیند پوستی میکرودرم ابریژن، باید پوست را عاری از هرگونه مواد آرایشی و نرم‌کننده پوستی کنید و سپس پودر اکسید آلومینیوم را با دستگاه میکرودرم ابریژن روی تمام پوستتان توسط تکنسین پخش خواهد شد دستگاه مخصوص میکرودرم پودر را به همراه یک لایه از سطح پوست که به آن پوست مرده خواهند گفت لایه‌برداری خواهد کرد و یا به اصطلاح با مکش قوی آن را خواهد مکید. این عمل طی چند جلسه انجام دادن پوست صورت را به خوبی صاف و شفاف خواهد کرد و منافذ باز پوست و آثار جای جوش را از بین خواهد برد. لازم به ذکر است که بدانید نوع پوست بدن و سازگاری آن به این فرآیند بسیار تأثیرگذار خواهد بود تا تعیین کند پوست شما نیاز به چند جلسه مفید میکرودرم دارد. این کار جوان‌سازی پوست در خانم‌ها به طور متوسط دو هفته یک بار انجام خواهد شد اما با گذشت زمان جلسات به ماهی یک بار تغییر خواهند کرد. حال می‌خواهیم بدانیم میکرودرم ابریژن در دوران بارداری چه عوارضی را با خود در پی دارد. پس با ما همراه باشید.   مطلبی نیز درباره تاتو جهت تکمیل اطلاعات شما عزیزان آورده ایم.  

توصیه پزشکان در خصوص میکرودرم ابریژن در دوران بارداری

  اکثر پزشکان توصیه می‌کنند که به دلیل حساسیت پوست زنان باردار و افت سیستم ایمنی بدن، بهتر است زنان در این دوران از هرگونه عمل یا مواد شیمیایی دوری کنند. از بارزترین معایب و تأثیری که میکرودرم ابریژن در دوران بارداری بر روی شما خواهد گذاشت عبارت است از تورم و قرمزی سطح پوست صورت و بدن که در دوره بارداری به شدت افزوده خواهد شد. به همین دلیل برخی از پزشکان میکرودرم ابریژن را به بعد از زایمان و اتمام دوران شیردهی موکول خواهند کرد که بعد انجام عمل میکرودرم زنان بتوانند با خیال راحت از پوست خود مراقبت‌های لازمه را به عمل بیاورند. پزشکان توصیه می‌کنند زنان باردار با مشاهده عارضه پوستی نگران نباشند چون ممکن است بعد از زایمان این عارضه برطرف یا کم رنگ شود که بعداً جای هیچ گونه ناراحتی نیست و با درمان جزئی می‌توانند مشکلشان را کاملاً حل کنند. پزشکان توصیه می‌کنند زنان در دوران بارداری می‌توانند با استفاده از ماسک‌های طبیعی و خانگی مثل انواع ماسک‌های میوه و گیاهی از پوست خود مراقبت کنند که دچار عارضه نشوند و اگر شدند شدت عارضه زیاد نباشد که خطری برای جنین به وجود بیاید. میکرودرم ابریژن در دوران بارداری میکرودرم ابریژن در دوران بارداری – یکی از دغدغه‌ها و حساسیت‌های اصلی خانم‌ها در دوران بارداری ترسیدن از خراب شدن پوست از جمله پوست صورت خواهد بود.  

عوارض میکرودرم ابریژن در دوران بارداری

  به دلیل تحریک‌پذیر بودن پوست خانم‌ها در زمان حساس بارداری اکثراً به سمت‌ و سوهای برای جوان‌سازی سوق داده خواهند شد. بهتر است بدانید که میکرودرم ابریژن عوارضی همچون، خشکی پوست، خارش‌های پی‌درپی، زگیل، قرمزی بدن، تورم‌های شدید و… را با خود همراه خواهد داشت؛ که همان‌طور در بالا اشاره شد قرمزی پوست از بارزترین این نمونه‌ها خواهد بود. بدون شک عوارض میکرودرم ابریژن در دوران بارداری در میان خانم‌های باردار به شدت تشدید پیدا خواهد کرد.   مقاله مرتبط: میکرودرم ابریژن و هیدرودرمی  

تأثیرات منفی میکرودرم ابریژن در بارداری

  با وجود این عوارض سخت در هنگام بارداری حساسیت زیادی نسبت به آن‌ها نشان خواهید داد و همین امر سبب خواهد شد تا درمان این عوارض برای خوب شدن نیاز به مدت‌زمان‌های طولانی داشته باشد. اسید هیدروکسی آلفا محلولی است که در فرآیند میکرودم ابریژن استفاده خواهد شد. اسید هیدروکسی آلفا یا بتا از مواد شیمیایی هستند که خطرات زیادی را با خود به دنبال دارند. لازم است بدانید که پس از انجام عملیات میکرودرم در پایان کار برای لایه‌برداری شدن مجدد پوست از اسید سالسیلیک استفاده می‌کنند، خواهید دید که وجود این مواد شیمیایی چه عوارضی را در پی دارند و سلامت پوستی شما را به خطر می‌اندازند. میکرودرم ابریژن در دوران بارداری به کندی شروع به وجود پوست جدید خواهد کرد و به دلیل حساس بودن پوست در این دوران به وجود آمدن لایه دیگری از پوست صرف زمان زیادی را به خود اختصاص خواهد داد.   میکرودرم ابریژن در دوران بارداری میکرودرم ابریژن در دوران بارداری – یکی از دغدغه‌ها و حساسیت‌های اصلی خانم‌ها در دوران بارداری ترسیدن از خراب شدن پوست از جمله پوست صورت خواهد بود.  

کیت خانگی میکرودرم ابریژن

  تأکید خواهد شد که در دوران بارداری به ‌هیچ‌ عنوان از کیت خانگی میکرودرم استفاده نکنید حتی برای یکبار و یا مدت زمان کوتاه، علت آن است که مواد استفاده شده در این چنین کیت‌هایی شیمیایی هستند و در داروخانه‌ها بدون دستور پزشک نیز برایتان صادر خواهد شد به همین دلیل ممکن است برایتان خطرساز باشد. پس محض احتیاط و شرط عقل این خواهد بود که کیت‌های خانگی را بدون دستور پزشک استفاده نکنید‌.  

میکرودرم ابریژن در زمان شیردهی نوزادان

  علاوه بر میکرودرم ابریژن در دوران بارداری لازم است بدانید که در دوره و بازه زمانی که فرزندان خود را شیر می‌دهید از این فرآیند برای جوان‌سازی پوست استفاده نکنید. میکرودرم ابریژن یکی از پرطرفدارترین و ویژه‌ترین عملیات جوان‌سازی پوست به حساب خواهد اما وجود خطرات و عوارض آن را در دوران حساس زندگی خود بسیار جدی بگیرید و از آن‌ها چشم‌پوشی نکنید.   مقاله ای را نیز با عنوان میکرودرم ابریژن برای آقایان مطالعه نمایید.   میکرودرم ابریژن در دوران بارداری میکرودرم ابریژن در دوران بارداری – یکی از دغدغه‌ها و حساسیت‌های اصلی خانم‌ها در دوران بارداری ترسیدن از خراب شدن پوست از جمله پوست صورت خواهد بود.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    فروشگاه بر اساس گروه