میکرودرم ابریژن برای بهبود چه مشکلاتی استفاده می شود؟

در روش میکرودرم ابریژن برای بهبود پوست يا ميکرودرم ابريشن، کل پوست را در معرض تماس با يک ماده معدنی بی ضرر که همان پودر اکسيد آلومينيوم میباشد قرار میدهند که اين پودر با داشتن کريستال های ريز باعث میشود که پوست ساييده شده و بافت های مرده از بين رفته و ترميم پوست فعال گردد.

از بين بردن ضخامت پوست منجر به بهتر شدن تبادلات فيزيولوژی پوست و همچنين تحريک کلاژن سازی برای تقويت قوام پوست با تحريک فيبروبلاست ها و شکستن مقاومت پوستی برای همکاری با ساير درمان های دارويی پوستی و مؤثرتر شدن داروها میشود.

پودر اکسيد آلومينيوم توسط دستگاهی جديد بر روی پوست صورت پخش شده و دوباره از روی آن مکيده ميشود. اين عمل درد و ناراحتی نداشته و عارضه خاصی ندارد، تنها ممکن است تا يک روز مختصری قرمزی روی پوست صورت ديده شود و بعد از آن رفع ميشود.

براي انجام اين روش آمادگی قبلی نياز نميباشد و ضمن انجام، درد و ناراحتی نداشته و بعد از اتمام عمل نياز به استراحت نداشته و شخص ميتواند به محل کار خود مراجعه کند.

 

میکرودرم ابریژن برای بهبود پوست

ميکرودرم ابريژن را ميتوان علاوه بر صورت، برای اصلاح ضايعات گردن، بازوها، پشت دست ها و نيز برای کسانیکه پوستی تيره دارند و لايه برداری شيميايی نميتوانند انجام دهند، به کار برد

اين روش بدون درد ميباشد و نيازی به استفاده از بيهوشی يا بی حس کنندهای موضعی نيست و ظرف 15 تا 30 دقيقه انجام ميشود.

مهم ترين مزيت ميکرودرم ابريژن اين است که اين روش کاملا بی عارضه است.

ميکرودرم با فواصل زمانی کوتاه قابل انجام است.

در پوست های با رنگ مختلف و حتی بسيار تيره نيز ميتوان از اين روش درمانی استفاده کرد.

 

میکرودرم ابریژن برای بهبود پوست

1-  رفع جای جوش : فرورفتگی های ناشی از جوش ها و جای آکنه، با ميکرودرم قابل رفع است. طی جلسات لازم، پوست صاف و کشيده ميشود.

2-  جوان سازی پوست : از اين روش در درمان چروک های سطحی و کم عمق پوست ميتوان استفاده کرد. چندين جلسه درمان در اين مورد بکار ميرود. فواصل درمان را بر حسب وضعيت بيمار ميتوان تغيير داد.

چروک های خيلی عميق با اين روش درمان نميشوند، ولی قوام کلی پوست پس از چند جلسه درمان بهتر خواهد شد و پوست شفاف تر و محکمتر ميشود.

 

درمان لک های پیری یا کبدی بامیکرودرم ابریژن

3-  لک های پيری يا کبدی : لک های پيری مربوط به نور آفتاب بوده و يا در سنين بالا در پوست های روشن ديده ميشوند. اين لک ها با ميکرودرم ابريشن قابل درمان ميباشند.

4-  لک های حاملگی : مهم ترين اثر ميکرودرم ابريژن، کمرنگ يا محو کردن لک های حاملگی يا ملاسما است، مخصوصاً اگر همزمان با آن از داروهای لک بر ( تحت نظر پزشک ) استفاده شود.

5-  جای جوش ( اسکار ) آبله مرغان : اسکارها نبايد زياد عميق باشند و معمولاً بر حسب نوع اسکار و محل و عمق آن، به چندين جلسه درمان هفتگی نياز دارد.

6-  کوچک کردن منافذ پوستی : منافذ باز پوست يکی از مشکلات عمده در خانم ها می باشد. يکی از راه های درمان اين مشکل استفاده از ميکرودرم ابريشن است.

بعد از چند جلسه درمان به علت بافت سازی و محکم تر شدن پوست، منافذ پوستی نيز کوچک تر ميشوند.

 

برطرف کردن تاتو يا خالکوبی با میکرودرم ابریژن

7-  برطرف کردن تاتو يا خالکوبی : تاتو و خالکوبی های سطحی پوست را می توان با اين روش درمان کرد.

8-  تميز کردن پوست و از بين بردن جوش های سرسياه : برای از بين بردن جوش های سر سياه که بسيار شايع ميباشند نيز ميتوان از ميکرودرم ابريژن استفاده کرد. کاهش جوش های سر سياه پوست به کم شدن ضايعات جوش‌های غرور جوانی نيز کمک خواهد کرد.

 

9-  درمان ترک های پوستی : در درمان ترک های پوستی در زمان حاملگی يا چاقی و بلوغ نيز ميتوان از اين روش استفاده نمود که البته خيلی خوب به درمان پاسخ نمی دهد.

10-  چروک گردن : برای درمان چروک های ناحيه گردن و ضايعات اين ناحيه نيز ميتوان از ميکرودرم استفاده کرد.

بعد از انجام ميکرودرم ابريژن، تا حدامکان زير نور آفتاب قرار نگيريد و در صورت نياز از کرم ضدآفتاب به ميزان کافی استفاده کنيد

 

 

 

 

روش انجام ميکرودرم ابريژن

در ابتدا پوست تميز ميشود و از آرايش و چربی کاملاً پاک میشود. سپس به مدت لازم، بر حسب نوع پوست و ضايعه آن که توسط پزشک تعيين می گردد، سايش در جهات مختلف و روی قسمت های مختلف انجام میشود.

مدت انجام عمل ميکرودرم حدوداً  15 تا 20 دقيقه میباشد. میتوان آن را هر دو هفته يا هر هفته يا هر ماه يک بار ( بسته به بيمار ) انجام داد.

تعداد جلسات انجام ميکرودرم در افراد مختلف متفاوت است و میتواند حدوداً  8 تا 10 جلسه باشد.

پس از خاتمه درمان، صورت پاک و شسته میشود. يک کرم قابض ( مثل اسيد دوزنگ يا کالامين ) به محل سايش ماليده میشود.

 

مراقبت های لازم پس از میکرودرم ابریژن برای بهبود پوست

– حتي المقدور زير نور آفتاب قرار نگيريد و در صورت نياز از کرم ضدآفتاب به ميزان کافی استفاده کنيد.

– ماساژ صورت و کشيدن ليف ممنوع است.

– استفاده منظم از کرم مرطوب کننده توصيه میشود.

 

 

 

افکار خود را به اشتراک گذارید