میکرودرم ابریژن آنقدرها مؤثر نیست

استفاده از روش میکرودرم ابریژن ، از حدود ۸ تا ۱۰ سال پیش، برای درمان و خدمات زیبایی آغاز شد. ابتدا ایتالیایی‌ها این روش را به کار بردند. در میکرودرم ابریژن، پودری به نام اکسید آلومینیوم با فشار روی پوست پاشیده و باعث تراشیده‌ شدن لایه‌های سطحی پوست می شود. با تراشیده‌ شدن لایه‌های سطحی، مناطق دچار مشکلات پوستی، یعنی لک‌های پوستی، جوشگاه‌ها و جای جوش تا حدی برداشته و کلاژن‌سازی آغاز و بافت زیر پوست تحریک می‌شود. در دراز مدت این روش به از بین رفتن چروک‌ها نیز کمک می‌کند. در این مطلب شما متوجه خواهید شد که میکرودرم ابریژن آنقدرها مؤثر نیست. در نتیجه روش مناسب تری را انتخاب خواهید کرد.

 

میکرودرم ابریژن آنقدرها مؤثر نیست

 

نه آنقدر‌ها که تبلیغ می‌شود. اوایل این روش بسیار پررونق بود و شرکت‌های سازنده دستگاه‌ میکرودرم ادعا داشتند برای پاک‌کردن تاتو و درمان لک و جای جوش و حتی جوشگاه‌‌های عمیق می‌توان از آن استفاده کرد. میکرودرم ابریژن بسیار سطحی عمل می‌کند و کمی در شفافیت پوست مؤثر است. اثر این روش پایدار نیست و به تکرار نیاز دارد.

 

آیا میکرودرم می‌تواند جایگزین خوبی برای لیزرها یا اقدام‌های تهاجمی‌تر باشد ؟

 

بله و این باور درست نیست.

 

با توجه به توضیح‌هایی که دادید، هزینه‌ کردن برای انجام این روش زیبایی منطقی است؟

 

پوست افرادی که میکرودرم انجام می‌دهند، چند هفته‌ای شفاف می‌شود اما بعد از آنکه اثر آن از بین رفت، مشکلات پوستی برمی‌گردد و لک‌ها و جوشگاه‌ها ظاهر می‌شوند مگر آنکه میکرودرم در کنار سایر درمان‌ها به‌ کار گرفته‌ شود. یعنی بعد از انجام آن نیاز است بیمار دارو و درمان‌های موضعی و خوراکی داشته باشد تا لک‌های از بین رفته، دوباره برنگردند. پس میکرودرم ابریژن آنقدرها مؤثر نیست.

 

 

پیلینگ مکانیسم یکسانی با میکرودرم ابریژن دارد. چه تفاوتی بین این دو روش درمانی است؟

 

برخلاف پیلینگ، میکرودرم عوارض کمتری دارد و فرد بعد از آن فقط دچار قرمزی اندک می‌شود.

 

عوارض میکرودرم چیست؟

 

اگر پوست مراجعه‌ کننده تیره باشد یا میکرودرم عمیق انجام شود و پوست تحریک شود، ممکن است لک و تیرگی ایجاد کند. میکرودرم باید ظریف و سطحی باشد. برخی پزشکان به قدری این کار را بد انجام می‌دهند که باعث زخم شدن پوست می‌شوند و این زخم بعدها لک‌های بدی روی پوست باقی می‌گذارد. در نتیجه میکرودرم ابریژن آنقدرها مؤثر نیست.

 

آیا میکرودرم ابریژن طرفداران زیادی دارد؟

 

نه، چون میکرودرم ابریژن آنقدرها مؤثر نیست طرفداران آن نسبت به گذشته کمتر شده‌اند و بیشتر افراد لیزرهای بازسازی‌ کننده پوست را که اثر بهتری دارند می‌پسندند. میکرودرم در واقع نوعی درمان کمکی برای برطرف‌ کردن جای جوش‌ها و لک‌های سطحی است.

 

این باور درست است که با انجام میکرودرم پوست حساس‌تر و آسیب‌پذیر‌تر می‌شود؟

 

در کل، میکرودرم ابریژن آنقدرها مؤثر نیست و استفاده از این روش‌ها چون باعث افزایش ضخامت و افزایش میزان سنتز کلاژن در بافت زیرین پوست می‌شود، مفید است. فردی که از این روشها استفاده می‌کند زودتر زیر آفتاب می‌سوزد اما پوستش در طولانی‌ مدت نازک و شکننده نمی‌شود.

 

افرادی که برایشان میکرودرم انجام می‌شود، باید حتماً از ضد آفتاب استفاده کنند؟

 

بله، در تمام اقدام‌هایی که برای زیبایی پوست انجام می‌گیرد، چون لایه‌های سطحی مرده پوست برداشته می‌شوند، اثر حفاظتی آن در برابر آفتاب کمتر خواهد شد. به همین دلیل بعد از انجام پیلینگ، میکرودرم یا لیزر لازم است حتماً از ضد آفتاب خوب و مناسب استفاده شود.

 

آیا انجام میکرودرم ابریژن برای همه مجاز است؟

 

چون میکرودرم ابریژن آنقدرها مؤثر نیست منع سنی ندارد و با توجه به نیاز از ۱۷ تا ۲۰ سالگی به بعد می‌توان آن را انجام داد اما بهتر است در دوران بارداری و شیردهی به دلیل پودر اکسیدانی که دارد، استفاده نشود. افراد مبتلا به عفونت‌های حاد صورت، جوش‌های شدید یا تبخال نیز بهتر است این کار را انجام ندهند.

 

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟