میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ چیست؟ : میکروبلیدینگ در واقع یک تاتوی نیمه دائم است اما با آن تفاوت‌های زیادی دارد.در این روش بر خلاف تاتو که رنگدانه و جوهر با دستگاه به زیر پوست منتقل می‌گردد،به روش دستی و با با بهره گیری از “تیغ” یا همان “بلید” پوست را برش داده و رنگ را به لایه های زیرین نسج پاره شده انتقال می دهند. این برش های کوچک زیاد دردناک نیستند اما می توان با استفاده از روغن ها و محصولات بی حس کننده این درد ها را قابل تحمل کرد. این روش بر خلاف متدهای قدیمی تاتو که ظاهری غیر طبیعی به شما می داد ، ابرو های شما را به صورت کاملا طبیعی ، پر پشت تر می کند.  میکروبلیدینگ یک روش نسبتا جدید و دستی است که در مقایسه با تکنیک شبیه سازی سنتی تاتو و میکروپیگمنتیشن ماندگاری کمتر و نیمه دائمی تر دارد. میکروبلیدینگ  روی ابروهای خام که قبلا هیچ تاتو و هاشوری نداشتند یا تاتوی آنها خیلی کمرنگ شده است بسیار زیباتر هم خواهد شد.و حتی برای پوست های بدون مو و عزیزانی که به دلیل سرطان شیمی درمانی شده اند نیز زیبا و طبیعی ترین تکنیک خواهد بود.

میکروبلیدینگ لب چیست؟

  میکروبلیدینگ لب یک روش انجام آرایش دائمی برای زیبایی لب بوده و در این روش جوهر به غشا میانی پوست رفته و کاملا سطحی است به همین دلیل نیمه دائمی محسوب می شود. لازم به ذکر است که انجام این روش نیاز به مجوز داشته و هر کسی نمی تواند این کار را انجام دهد.

تفاوت میکروبلیدینگ با میکروپیگمنتیشن: درمیکروپیگمنتیشن رنگ دانه ها به لایه های عمیق تری از پوست به نام لایه درمال نفوذ می کنند و هر ۲ تا ۵ سال باید تمدید شده و زمان بهبود آن طولانی تر است و هزینه ی بیشتری نیز دارد.

 

معایب میکروبلیدینگ :

  از معایب میکروبلیدینگ مکانیکی بودن آن است و کنترل فشار کاملا بستگی به شخص انجام دهنده دارد و ممکن است خطوط خارج از حد مطلوب ترسیم شوند و خونریزی بیشتری نیز داشته باشد چون دستی است. و هاشورهای رسم شده ضخیم تر از موهای طبیعی فرد به چشم می آید ولی در میکروپیگمنتیشن تنظیمات توسط دستگاه انجام میگردد و رنگ دانه ها در عمق بیشتری از پوست قرار گرفته در نتیجه ماندگاریه بالاتری را نسبت به میکروبلیدینگ به همراه دارد .  

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ :

  بعد از انجام میکروبلیدینگ ممکن است رنگ ابرو خیلی تیره باشد که بعدها ۳۰ تا ۴۰ درصد از آن کاهش می‌یابد و محو می‌شود.

 • در هفته اول ممکن است قرمزی و سوزش احساس شود ولی آن محل را هرگز نخارانید و پوست های خشک شده آن را نکنید و اجازه دهید به مرور زمان از بین بروند.
 • قرار نگرفتن در معرض آفتاب
 • جلوگیری از تعریق
 • استخر، سونا و جکوزی و استفاده از سیگار و خوردن غذاهای تند ممنوع
 • استفاده از یک کرم محافظ بر روی صورت و ابرو قبل از رفتن به حمام
 • به هیچ عنوان روی صورت خود نخوابید

 

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فروشگاه بر اساس گروه