میکروبلیدینگ روشی در زیبایی لب

میکروبلیدینگ لب روشی دائمی برای زیبایی لب بوده و زیر مجموعه تاتو محسوب میشود که جدیدتر بوده و نیمه دائم میباشد. زیرا در این روش جوهر را به غشا میانی پوست وارد میکنند و به همین دلیل نیمه دائمی محسوب می شود. لازم  است بدانید که انجام میکروبلیدینگ روشی در زیبایی لب نیاز به مجوز دارد و هر کسی نمی تواند این کار را انجام دهد. میکروبلیدینگ را مجرمان در زندان‌ها با آن علائم و نشانه‌هایی را بر پوست خود و یا سایر زندانیان حک می‌کنند.

میکروبلیدینگ روشی در زیبایی لب

همانطور که از نام میکروبلیدینگ مشخص است روشی است که با استفاده از “تیغ” یا همان “بلید” پوست را برش داده و رنگ را به لایه های زیرین نسج پاره شده انتقال می‌دهند. بدیهی است، به دلیل پارگی اپیدرم، رنگ به میزان بسیار بیشتر و با عمق نفوذ بالاتر به لایه‌های زیرین پوست انتقال می‌یابد و راز انتقال رنگ، در میکروبلیدینگ نیز به همین دلیل است. اگر چه که به علت خونریزی‌های شدید متعاقب میکروبلیدینگ قسمت قابل توجهی از رنگ‌ها  به همراه خون و لنف به بیرون منتقل می‌شود لیکن میزان ورود رنگ و غلظت آن به دلیل پارگی پوست به حدی است که تا حدود قابل توجهی پاسخ ایمنی بدن سرکوب می‌گردد. در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ میکروبلیدینگ روشی در زیبایی لب در صنعت آرایشی مورد توجه عموم قرار گرفت. در کمتر از دو سال جستجو کلمه “میکروبلیدینگ” نسبت به آرایشی دائمی از صفر به بیش از ۵۰% افزایش داشت، که نشان می داد، علاوه بر تکنسین‌ها توسط مشتریان و علاقمندان نیز مورد جستجو قرار گرفته و جهت آشنایی بیشتر و پاسخ به سوالاتی که دارند در این زمینه جستجو می‌نمایند.

مزایای میکروبلیدینگ روشی در زیبایی لب

در میکروبلیدینگ روشی در زیبایی لب خطوط هاشور به صورت نامنظم و با طول‌های نامساوی ایجاد می‌گردد، بنابراین به فرم طبیعی موهای ابرو نزدیکتر می باشد و جلوه طبیعی تری ایجاد می‌نماید. در میکروبلیدینگ خراش‌های ایجاد شده در سطح پوست می‌باشد. (هرچه عمق نفوذ بیشتر باشد افزایش خونریزی بیشتر می‌گردد)

محدودیت های میکروبلیدینگ روشی در زیبایی لب

 • عدم استفاده از هرگونه نیروی الکتریکی، اتومیشن و صرفاً فشار فیزیکی دست برای پاره کردن پوست به جهت قرار دادن رنگ در پوست
 • کمترین ماندگاری رنگ
 • خونریزی بیشتر
 • یادگیری دشوار جهت حصول نتایج طبیعی و ماندگار
 • هاشورهای ترسیم شده صرف نظر از روش کار، از موهای طبیعی ضخیم‌تر به نظر می‌رسند.
 • به دلیل کشیده شدن تیغ بلیدینگ روی پوست همراه با فشار فیزیکی دست بافت دچار تخریب می‌گردد.
 • با توجه به فشار دست و نیروی فیزیکی وارد شده به پوست کاربر دچار درد از ناحیه مچ شده و به همین دلیل فشار دست در ابتدا و انتها یکسان و یکنواخت نمی‌باشد.
 • امکان ترسیم خطوط خارج از حد مطلوب به دلیل مکانیکی بودن و صرفا فشار دست و متعاقبا عدم کنترل دست حین کشیدن قلم‌های میکروبلیدینگ.

میکروبلیدینگ روشی در زیبایی لب  

میکروپیگمنتیشن یا تاتوی سنتی

میکروپیگمنتیشن به عنوان تکنیک جایگزین تاتوی سنتی که نکات منفی و معایب بهداشتی و حرفه‌ای تاتو را رفع نموده است، به هیچ عنوان ناقض تکنیک بلیدینگ نبوده، بلکه مزایای آن را مورد استفاده قرار می‌دهد. در واقع میکروبلیدینگ با تمام ویژگی‌های منفی که دارد به علت ترسیم هاشورهای نامنظم و عمق نفوذ غیرقابل کنترل، تکنیک مناسبی برای دستیابی به نتیجه‌ای طبیعی و زیبا نمی‌باشد.

معایب میکروبلیدینگ روشی در زیبایی لب

 • در میکروبلیدینگ، رنگ لب ماندگاری کمتری دارد.
 • میکروبلیدینگ لب خونریزی بیشتری دارد.
 • در این روش بافت پوست به دلیل فشار فیزیکی دست و کشیدن تیغ بر روی پوست لب دچار تخریب میشود.
 • متخصصین در آرایشگاه که عمل میکروبلیدینگ رو انجام می دهند به دلیل فشار دست و ایجاد نیروی فیزیکی، از ناحیه مچ دچار درد شده و باعث عدم ایجاد فشار یکنواخت و یکسان در ابتدا و انتهای کار می شوند.
 • در میکروبلیدینگ لب هاشورهای رسم شده ضخیم تر از موهای طبیعی فرد به چشم می آید.
 • در میکروبلیدینگ لب اینکه خطوط خارج از حد مطلوب ترسیم شوند وجود دارد زیرا این روش با استفاده از نیروی فیزیکی فشار دست انجام می شود و امکان عدم کنترل دست هنگام کشیدن قلم میکروبلیدنگ وجود دارد.

نکات آموزشی میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ به پیگمنتر ها

نکته مهم در مورد رژ لب و خط لب این است که از سه روز قبل از کار و سه روز بعد از کار روزی یک عدد قرص آسیکلوویر(ضدتبخال) باید مصرف گردد. ضمناً رژ لب و خط لب تا ده درجه، بعد از پوسته ریزی کمرنگ تر خواهد شد که پوسته ریزی ممکن است تا ده روز طول بکشد. ماندگاری رژ لب و خط لب چند سال میباشد که نسبت به پوسته ریزی لب هر شخص متغییر میباشد.

ماندگاری میکروبلیدینگ روشی در زیبایی لب در آرایش دائم

 • میکروبلیدینگ خیلی ظریف و طبیعی میباشد ولی فقط با رنگ طبیعی ابرو یعنی دودی انجام میگردد و ماندگاری آن کمتر میباشد .
 • در پوستهای خشک و نرمال ماندگاری بیشتر و در  پوستهای چرب ماندگاری کمتر میباشد.
 • میکروبلیدینگ در مرحله اول ممکن است ریزش زیادی داشته باشد و نیاز به ترمیم دارد بعضاً یکبار ترمیم و در بعضی افراد نیاز به سه بار ترمیم دارد. بعد از یک الی دو ماه ترمیم اولیه انجام میگردد. (ماندگاری ۶ ماه تا دو سال بسته به پوست شما)
 • میکروبلیدینگ روشی در زیبایی لب همیشه خطی باقی میماند و هیچوقت خطوط کلفت یا تبدیل به سایه نمیشوند و بزرگترین حسن میکروبلیدینگ این است که بعد از مدتی اگر دلتون رو بزنه میتونید شارژ نکنید تا کاملاً پاک بشه و اثری ازش نمونه.
 • نیاز به شارژ سالیانه دارد.
 • کار با قلم دستی که بدون برق میباشد انجام میگردد.

نکته مهم: رنگ روشن فقط برای پوستهای خشک یا نرمال انجام میگردد.   میکروبلیدینگ روشی در زیبایی لب  

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟