مقایسه مزوتراپی و PRP

همانطور که می دانید در کنار کاشت موی سر، در حال حاضر از روش هایی مانند مزوتراپی و روش PRP برای مو هم برای برخی از کسانی که مشکل ریزش مو دارند، استفاده می شود. البته هر یک از این روش ها عوارض و معایبی به همراه دارند که موجب می شوند، هیچ کدام از آنها به عنوان یک روش صد در صد مطمئن جهت درمان ریزش مو به شمار نروند و در واقع باز هم برای بیشتر کسانی که دچار این مشکل شده اند، معمولاً کاشت مو به روش SUT جهت درمان کامل و قطعی تجویز می شود.

مزوتراپی و روش PRP برای مو :

اما گاهی برای کسانی که تازه دچار ریزش مو شده، در سنین جوانی هستند و یا سریع به دکتر مراجعه کرده اند، می توان با استفاده تکنیک های ترمیم مو، این مشکل را تا حد زیادی درمان و برطرف کرد. دو روش مناسب که معمولاً توسط پزشکان متخصص پوست و مو برای درمان و جلوگیری از ریزش مو تجویز می شود، روش های مزوتراپی و PRP هستند که هر دو روش جدید بوده و تا حد زیادی موثرند. این دو روش توسط سازمان جهانی بهداشت مورد تأیید هستند و در هر دوی این روش ها، تزریق در ناحیه مورد نظر که دچار کم پشت شدن مو شده، صورت می گیرد. این تکنیک ها عمدتاً برای تقویت نواحی از سر که دچار ریزش تارهای مو شده بکار می روند و تا حدی می تواند موجب تقویت فولیکول های مو شوند. جهت یادآوری به شما خوانندگان محترم در ابتدا هر یک از روش ها را جداگانه بررسی می کنیم تا در ابتدا بفهمیم که مزوتراپی چیست و روش prp نیز چیست و سپس به مزایا و معایب هر کدام در مقایسه با یکدیگر، می پردازیم:

مزوتراپی و روش PRP برای مو :

روشی است که در آن تزریق مواد مغذی و معدنی مورد نیاز ( از جمله اسیدها، کولاژن ها و غیره ) و همچنین ویتامین های مفید برای پوست بدن در ناحیه مورد نظر تزریق می شود. با این کار، کسانی که به دلیل کمبود ویتامین های لازم و مواد معدنی مفید بدن، دچار ریزش مو شده اند، جلوی ریزش گرفته شده و حتی الامکان رشد مجدد برخی از فولیکول های مرده مو وجود دارد. البته توجه داشته باشید که مزوتراپی صرفاً برای درمان ریزش مو بکار نمی رود و کاربردهای دیگری هم دارد. این روش نسبتا ارزان است و معمولاً نیاز به کار گیری تجهیزات زیاد و یا گران قیمت ندارد و برای کسانی که دچار کم پشت شدن موها شده اند، مفید است.

مزوتراپی و روش PRP برای مو :

در این روش ترمیم مو، در ابتدا از فرد خون گرفته شده و پس از ایجاد تغییراتی در پلاسمای خونی فرد، تزریق پلاسمای غنی شده به ناحیه ای از سر که دچار ریزش شده، انجام می شود. اغلب برای این روش، نیاز به سه و گاهی بیشتر جلسات تزریق هست ولی مدت زمان هر دفعه نسبتاً کوتاه و کمتر از یک ساعت است.

در حالت کلی مزوتراپی و روش PRP برای مو را به صورت زیر انجام دهیم :

 • هر دو روش برای کسانی مناسب است که دچار کم پشتی مو و ریزش هستند، نه کسانی که دچار طاسی و یا ریزش موی شدید هستند.
 • در مواردی، میتوان این دو روش را جهت دستیابی به نتایج ماندگار و هر چه بهتر در کنار هم استفاده کرد.
 • معمولاً در این دو روش، امکان بروز عفونت و یا ناراحتی های پوستی وجود ندارد.
 • در هر دو روش کمک به متابولیسم بدن و گردش جریان خون، صورت می گیرد به خصوص روش مزوتراپی.
 • در روش مزوتراپی مو اغلب تزریق در ناحیه پوست میانی انجام می شود ولی در تزریق به روش prp ، در همه لایه های پوست می تواند انجام شود.
 • مزوتراپی ارزان تر از روش prp است و از این رو مشتریان بیشتری از آن استفاده می کنند.
 • هر کدام از این درمان ها در چند جلسه صورت می گیرند ولی در روش prp ، هر جلسه حدوداً یک ساعت به طول می انجامد در حالیکه هر جلسه مزوتراپی حداکثر نیم است.

و موارد بیشتر در مزوتراپی و روش PRP برای مو :

 • هر دوی این روش ها باید توسط پزشک متخصص و تیم حرفه ای و مجرب صورت بگیرند.
 • هیچ کدام از این دو روش درمان کاملاً قطعی برای ریزش مو نیستند و گاهی لازم است که روش های دیگری هم جهت درمان استفاده شود.
 • هر دوی این روش ها در چند جلسه (حداقل سه جلسه) انجام می شوند و می توان گفت که بهبودی با هر یک از این دو روش نسبتاً طولانی است.
 • درد و خونریزی چندانی در این دو روش وجود ندارد.
 • این دو روش برای کسانی دچار طاسی شده اند مناسب نیستند و معمولاً جواب نمی دهند.
 • مزوتراپی و روش prp باید در کلینیک های کاشت مو صورت بگیرند.

و در نهایت این نکته را هم توجه داشته باشید که برخی افراد نمی توانند از این دو روش استفاده کنند از جمله کسانی که دچار مشکلات و بیماری های خاص هستند مثلاً افرادی که آلرژی دارند، ناراحتی های پیشرفته پوست و مو دچار شده اند، افراد مبتلا به ناراحتی های قلبی و عروقی، زنان حامله و باردار، افراد مبتلا به سرطان و…    

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟