مقایسه درماپن و درمارولر در میکرونیدلینگ

پوست انسان، خارجی‌ترین لایه بدن است که در معرض شرایط محیطی قرار می‌گیرد در نتیجه هر اتفاقی می‌تواند پوست را تحت تأثیر قرار دهد لذا زیبایی پوست برای همه انسان‌ها اهمیت زیادی دارد. عوارض پوستی یا ژنتیکی هستند و یا در اثر اتفاقات روزمره رخ می‌دهند. در هر صورت خوشبختانه به پیشرفت علم در زمینه پزشکی، روش‌های درمانی زیادی برای بهبود سلامت پوست ابداع شده است که مزایای درماپن نسبت به درمارولر از مهمترین ویژگی این روش‌ها، تأثیر آن‌ها در جوانسازی و زیبایی پوست است. با افزایش سن، پوست انسان کم کم طراوت خود را از دست داده و چروک‌هایی در صورت فرد دیده می‌شود البته اگر چه چروک شدن پوست اکثر مواقع در افراد مسن دیده می‌شود ولی ناگفته نماند که گاهی اوقات افراد جوان نیز به دلیل شرایط زندگی ممکن است شادابی پوست خود را از دست بدهند و همین امر سبب می‌شود که انسان در هر موقعیت انسانی، برای رفع عوارض پوستی، به دنبال روش‌های درمانی باشد. در میان تمام روش‌های نوین امروزی، میکرونیدلینگ روش بسیار مؤثر در جوانسازی پوست است که متناسب با نوع پوست، نوع عارضه پوستی و تشخیص پزشک از آنها استفاده می‌شود. اساس کار میکرونیدلینگ، تحریک پوست برای ترشح کلاژن است و همان گونه که می‌دانید کلاژن مهم‌ترین ماده پوستی در ترمیم پوست و جوانسازی آن است. در مطلب زیر شما را با مزایای درماپن نسبت به درمارولر در میکرونیدلینگ آشنا میسازیم :

مقایسه مزایای درماپن نسبت به درمارولر

درحال حاضر یکی از بهترین روش‌های کلاژن‌سازی دنیا میکرونیدلینگ می‌باشد که با دستگاه‌هایی به نام درمارولر و یا درماپن انجام می‌شود. در اینجا ابتدا به تعریف هر دو دستگاه و نحوه عملکرد هر یک از آنها می‌پردازیم.

درمارولر چیست؟

درمارولر ابزار سنتی  و غیرحرفه‌ای میکرونیدلینگ است که از یک غلطک چرخان تشکیل شده است که در دور تا دور این غلطک، تعداد زیادی سوزن‌های ریز و تیز، تعبیه شده است که بر اساس عمق نفوذ مورد نیاز در سایزهای متفاوتی تولید شده است که کوتاه‌ترین آن ۰.۱۵ میلی‌متر و بلندترین اندازه آن ۲.۵ میلی‌متر می‌باشد. هر چه بلندی سوزن بیشتر باشد عمق نفوذ بیشتر و در نتیجه درمان مؤثرتر و تهاجمی‌تر خواهد بود. انتخاب اندازه سوزن بر اساس موضع عمل و نوع درمان متفاوت می‌باشد ولی در اکثر موارد سایزهای متوسط ( ۱.۵ تا ۲ میلی‌متر) برای درمان های معمولی انتخاب می شوند.

ادامه مطلب درمارولر :

با حرکت دادن غلطک روی پوست، سوزن ها در محدوده میلیمتری در پوست فرورفته و بدین صورت موجب تحریک پروسه healing وشروع سنتز کلاژن و الاستین در غشاء میانی پوست می شوند. قبل از استفاده از درمارولر باید پوست ضدعفونی شود و کاملاً تمیز باشد. بهتر است ابتدا به مدت ۲۰ دقیقه از کرم های بی حسی موضعی استفاده کنیم و بعد با الکل پوست را پاک کنیم. درمارولر را هم به تنهایی و هم با داروها و سرم ها یا ماسک های پوستی میتوان استفاده کرد. کوکتل های مزوتراپی برای استفاده همزمان با درمارولر بسیار مناسبند. ابتدا محلول یا کرم را روی پوست می مالیم و بعد در ۴ جهت افقی، عمودی، مورب به راست و چپ غلطک را روی پوست میکشیم. فشار وارد شده بر غلطک بسته به مشکل یا وضعیت پوست توسط پزشک تنظیم می شود. هر منطقه ۱۰ بار باید با غلطک ساییده شود. همچنین همزمان می توانیم مقدار سرم یا کرم را اضافه کنیم.       موارد استفاده درمارولر

 • افزایش کلاژن و جوانسازی پوست
 • کاهش منافذ باز و ایجاد یکپارچگی پوست
 • هبود اسکار آکنه
 • بهبود اسکارهای سوختگی یا جراحی
 • بهبود چین و چروک پوست
 • بهبود سلولیت
 • کاهش ریزش مو و کمک به رویش مجدد موها
 • بهبود ترکهای پوست ناشی از بارداری و چاقی
 • درمان لک و گودی به جا مانده از جای جوش
 • استفاده در درمان با PRP
 • استفاده در مزوتراپی برای نفوذ دارو به داخل پوست
 • بهبود فرو رفتگی های روی پوست مانند اسکار آکنه، آبله مرغان، سالک و زخم ها
 • شفافیت و روشن شدن پوست

درماپن چیست؟ 

در چند سال اخیر روش میکرونیدلینگ مکانیزه شده که با ابزاری به نام درماپن که شبیه یک قلم است و تعدادی سوزن بر روی سر دستگاه تعبیه شده و با حرکت رفت و بر گشتی سوزن‌ها و جابه‌جا کردن آن، عمل سوراخ شدن پوست انجام می‌شود. در دستگاه درماپن عمق نفوذ سوزن‌ها قابل تغییر است و از ۰٫۲۵ تا ۲٫۵ میلی‌متر قابل تنظیم می‌باشد. بعلاوه سرعت ضربه زدن هم از ۲۵ تا ۹۰ ضربه در ثانیه قابل تنظیم می‌باشد، که بسیار سریع تر از درمارولر است. سوزن های درماپن یک بار مصرف هستند و تعداد آن قابل تنظیم است و بر اساس تعداد این سوزن‌ها و سرعت دستگاه تعداد ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ سوراخ در ثانیه در سطح پوست ایجاد می‌شود. درمان با درماپن بر اساس موضع درمان با سرعت های متفاوتی قابل تنظیم است که بر حسب موضع درمان تعریف می شود برای صورت ۱ تا ۵ پوست حساس ۱ تا ۳ پوست ضخیم ۴ تا ۵ بدن ۶ تا ۷٫

عمق نفوذ درماپن بر اساس منطقه تعریف می شود:

برای پیشانی ۰٫۲۵ تا ۰٫۵ میلی‌متر برای اطراف چشم و بینی ۰٫۲۵ میلی‌متر برای چانه ۰٫۵ تا ۱ میلی‌متر و گونه ۱٫۵ میلی‌متر است. درمان استرچ مارک و جای جوش و اسکار ۱ تا ۱٫۵ میلی‌متر می‌باشد. برای زیر چشم بدلیل نازکی پوست حداقل عمق نفوذ انتخاب می شود تا از کبود شدن موضع جلوگیری شود. یکی از امتیازات درماپن نسبت به درمارولر قابل استفاده بودن آن در نقاطی است که پهنای کوچکی دارند( از قبیل لب فوقانی و اطراف بینی ) و با درمارولر نمی‌توان در این نقاط میکرونیدلینگ انجام داد.

موارد استفاده درماپن

 1. بهبود نفوذ مواد، کرم ها و ویتامین ها به پوست
 2. اسکار ناشی از بخیه و سوختگی و شبیه آن
 3. درمان خطوط اطراف لب در افراد سیگاری
 4. اسکار ناشی از زخم و جوش (جوشگاه)
 5. جمع شدن و افزایش الاستیسیته پوست
 6. چین و چروک های ظریف پوست
 7. کوچک کردن منافذ باز پوستی
 8. درمان لک و تیرگی پوست
 9. رفع ترک های پوستی
 10. جوانسازی پوست
 11. قوام پوست

مزایای درماپن نسبت به درمارولر چیست؟

یکی از مزایای درماپن نسبت به درمارولر قابل استفاده بودن آن در نقاطی است که پهنای کوچکی دارند( از قبیل لب فوقانی و اطراف بینی ) و با درمارولر نمی‌توان در این نقاط میکرونیدلینگ انجام داد. همچنین برخلاف درمارولر، درماپن باعث ترومای کمتر به اپیدرم می‌شود بنابراین درد و ناراحتی به حداقل می‌رسد. به خاطر داشتن سوزن یک بار مصرف خطر انتقال عفونت وجود ندارد. به خاطر تکنولوژی پیشرفته جهت استفاده در اطراف چشم، لب و بینی کاملاً بی‌خطر است. سوزن‌های درماپن یک بار مصرف هستند و بعد از هر جلسه دور انداخته می‌شوند در نتیجه خطر ابتلا به عفونت وجود نخواهد داشت. در روش میکرونیدلینگ با درمارولر، نفوذ مواد و داروها به پوست کمتر از ۳ درصد خواهد بود در صورتی که با استفاده از درماپن تا ۹۰ درصد مواد به پوست نفوذ می‌کنند و نتایج بسیار بهتری در زمان کوتاه تر دیده می‌شود. 

مراقبت‌های لازم بعد از میکرونیدلینگ با مزایای درماپن نسبت به درمارولر

 • از کرم‌های لایه‌بردار و پیلینگ استفاده نشود.
 • به مدت ۷۲ ساعت از رفتن به استخر اجتناب شود.
 • به مدت ۷۲ ساعت از میکاپ و کرم‌های آرایشی استفاده نشود.
 • استفاده از ضدآفتاب بی‌رنگ و متناسب با نوع پوست الزامی است.
 • دست قبل از تماس به منطقه‌ای که میکرونیدلینگ شده باید کاملاً تمیز و شسته شده باشد.
 • سرم‌های حاوی آنتی‌اکسیدان می‌تواند استفاده شود که به کاهش التهاب پوست کمک می‌نماید.
 • منطقه پوستی پس از میکرونیدلینگ خشک‌تر می‌شود، برای آبرسانی به پوست با متخصص مشورت گردد.
 • پس از رفع التهاب، پپتایدهای حاوی کلاژن به ساخت کلاژن کمک مؤثر می‌نمایند. جهت تجویز با متخصص مشورت گردد.
 • تعریق زیاد به پوستی که میکرونیدلینگ شده آسیب می‌رساند بنابراین ورزش سنگین و آب و هوای گرم مناسب با روزهای پس از میکرونیدلینگ نخواهد بود.

 

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟