معایب فیبروز ابرو

هر روش زیبایی می‌تواند عوارضی نیز به همراه داشته باشد؛ ما در این مقاله به معایب فیبروز ابرو می‌پردازیم تا بتوانیم بهترین تصمیم را برای زیباسازی ابروهای خود انجام دهیم.

اصطلاح فیبروز از نام شرکتی گرفته شده است که این روش را برای زیبایی ابروها به وجود آورده است که در اصل فی به معنای شرکت و بروز به معنای خط ابرو و یا ابروهاست. شرکت فیبروز در صربستان واقع شده و دارای شاگردان ایرانی زیادی است و اکنون در ایران از فیبروز ابرو برای فرم دادن به ابروها استفاده می شود. 

معایب فیبروز ابرو

 

امروزه خالی شدن ابروها و حجم نداشتن آن به یکی از مشکلات بانوان تبدیل شده است که برای رفع آن از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند. یکی از این روش‌ها فیبروز ابرو است. این روش هم مثل روش‌های دیگری که وجود دارند دارای مزایا و معایبی است که با دانستن آن‌ها می‌توان انتخاب بهتری انجام داد. فیبروز ابرو یکی از روش‌هایی است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. معایب فیبروز ابرو حتماً باید در نظر گرفته شوند.

 

روش فیبروز و معایب فیبروز ابرو

 

روش فیبروز یکی از روش‌هایی است که با استفاده از سوزن فیبروز انجام می‌شود و یک روش نیمه دائمی است. در این روش می‌توان فرم مورد نظر خود را انتخاب کرده و به آن دست پیدا کرد. این روش یکی از شناخته‌ترین روش‌های زیبایی است که بسیار هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. فیبروز روشی نیمه دائمی است که به ابرو فرم و حجم مورد نظر و دلخواه را می‌دهد. در این روش از سوزن یک‌بار مصرف استفاده می‌شود. این روش نه تنها برای ابرو بلکه برای کل صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 روش نیمه دائمی به این معنی است که همیشه ماندگار نخواهد بود و تغییراتی که بر روی صورت ایجاد شده است بعد از مدتی از بین می‌روند. این روش در کلینیک و نزد متخصص زیبایی انجام می‌شود. البته می‌توان با تهیه دستگاه این روش را در منزل انجام داد و از آن بهره برد؛ اما به هر حال استفاده خانگی از آن در صورتی که فرد آموزش کافی را نداشته باشد نمی‌توان چندان رضایت بخش باشد و نتیجه مورد انتظار حاصل نمی‌شود. با وجود همه معایب فیبروز ابرو ، باز هم این روش یکی از مؤثرترین روش‌های موجود است که به سرعت در بین بانوان محبوبیت پیدا کرده است. فیبروز گزینه بسیار مناسبی برای بانوانی است که تمایل به انجام روش‌های دائمی زیبایی ندارند.

 

روش فیبروز و معایب فیبروز ابرو

 

 فیبروز چه مراحلی دارد؟

 

فیبروز هم مانند سایر روش‌های زیبایی دارای مراحلی است که باید به دقت انجام شوند تا نتیجه کاملی را به وجود آورند. فیبروز علاوه بر ابرو برای مژه و همچنین برای لب و خط چشم مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای اجرای فیبروز ابرو باید ابتدا طرحی که بر تاج ابرو مد نظر هست کشیده شود.

معمولاً این کار را باید دو بار انجام داد و بعد از آن باید به ابرو رنگ زد تا به رنگ مورد نظر دربیاید. برای اینکه نتیجه بهتری حاصل شود می‌بایست که ابروها رنگ نشده باشند زیرا تأثیر منفی روی کار می‌گذارد و از گرفتن نتیجه مورد نظر جلوگیری می‌شود.

یکی از معایب فیبروز ابرو این است که رنگ ابرو نباید خیلی روشن باشد. در مراحل بعدی قسمت‌های دیگر ابرو مثل دم آن کشیده می‌شوند. در انجام این روش باید بی‌حسی هم انجام داد. برای اینکه رنگ ابرو به مدل دلخواه نزدیک باشد می‌بایست ضخامت رنگ مورد استفاده بیشتر باشد.

البته این موضوع بستگی به خواست و سلیقه خود فرد دارد. نوع پوست فرد هم یکی از عواملی است که می‌تواند که در مراحل فیبروز تأثیرگذار باشد. نوع پوست فرد هم می‌تواند در روش فیبروز بسیار مؤثر باشد.

 

  مزایای فیبروز ابرو چیست ؟

 

هر روشی اگر به دست افراد غیر ماهر انجام شود، ممکن است که منجر به نتیجه لازم نشود. اگر فیبروز به دست فرد ماهر انجام شود منجر به نتیجه مناسبی خواهد شد. درست به انجام رساندن فیبروز باعث می‌شود که نقاط ترمیم شده در ابرو به صورت تارهای طبیعی ابرو درمی‎‌آیند. فیبروز در واقع روشی نیمه دائمی بوده و آن هم به این دلیل است که رنگ‌دانه‌ها در این روش به قسمت عمیق‌تر پوست نفوذ نمی‌شود و به همین دلیل بسیار راحت‌تر می‌توان اقدام به پاک کردن آن کرد.

 یکی از مزایای مهم این روش زیبایی آن است که از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزایای آن به حساب می‌آید. فیبروز ابرو را به صورت طبیعی ترمیم می‌کند برخلاف روشی مثل تاتو که ظاهری کاملاً غیرطبیعی به ابرو و جلوه صورت فرد می‌دهد. با داشتن نهایت دقت می‌توان ابروی طبیعی را به وجود آورد.

مزایای دیگر این روش هزینه مناسب آن است که باعث می‌شود تا استقبال بیشتری از این روش شود. به دلیل نیمه دائمی بودن این روش می‌توان مدل ابروها را هر وقت که خود فرد بخواهد تغییر بدهد. فیبروز یکی از روش‌های ترمیم ابرو است که در آن می‌توان ابرو را به شکل قرینه درآورد. علاوه بر مزایا، فیبروز دارای معایبی هم هست که باید در نظر گرفته شوند. معایب فیبروز ابرو ، با توجه به شرایط متفاوت است.

 از دیگر مزایای میکروفیبروز ابرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. قرینه سازی هر دو ابرو

۲. فرم دادن به تاج و آرک ابروها

۳. حالت بسیار ظریف و طبیعی به ابروها می دهد.

۴. راحت پاک می شود و می توان آن را تغییر داد.

۵. دقت بیشتر به دلیل دستی بودن این کار

۶. درد و سوزش کمتر نسبت به روش های قدیمی به دلیل کار کردن در عمق کم

 

معایب فیبروز ابرو چیست؟

 

یکی از معایبی که در این روش وجود دارد این است که افرادی که از قبل بر روی ابروی خود تاتو انجام داده‌اند نمی‌توانند از روش فیبروز برای ترمیم و زیبایی ابروهای خود استفاده کنند و این یک نقطه ضعف برای روش فیبروز به حساب می‌آید زیرا افرادی که از تاتوی قدیمی خود ناراضی هستند را ناکام می‌گذارد.

در این روش از دستگاه میکروبلیدینگ استفاده می‌شود. در این روش با فشار بر روی دستگاه میکروبلیدینگ تغییراتی بر روی ابروها اعمال می‌شود و در صورتی که دست فرد به خاطر فشار وارد آمده خسته شده باشد ممکن است که کیفیت کار پایین بیاید. این روش نسبتاً درد بسیار کمتری دارد اما برای فردی که کار فیبروز را انجام می‌دهد می‌تواند با کمی درد همراه باشد زیرا فشار طولانی مدتی که بر روی دست وارد می‌شود منجر به درد خواهد شد.

یکی دیگر از معایب فیبروز ابرو این است که دستگاه میکروبلیدینگ دارای تیغی است که می‌تواند به دست فردی که ان را انجام می‌دهد آسیب برساند؛ بنابراین باید در انجام فیبروز دقت بسیار بالایی داشت تا آسیب و یا حتی احتمال آن به حداقل برسد.

 

معایب فیبروز ابرو چیست؟

 

 کیفیت رنگ و ارتباط آن با معایب فیبروز ابرو چیست؟

 

معایب فیبروز ابرو می‌تواند در مواقعی کمتر و یا در مواقعی بیشتر باشد مثلاً اگر رنگی که در فیبروز استفاده می‌شود دارای کیفیت بالایی نباشد می‌تواند منجر به تورم و یا حساسیت شدید در فرد شود. در صورتی که رنگ با کیفیت برای ابروها استفاده شود می‌توانیم بگوییم که معایب این روش به حداقل خواهد رسید. در صورتی که از رنگ نامرغوب استفاده شود رنگ ابرو به سرعت محو شده و از بین خواهد رفت؛ بنابراین از مواردی که باید در آن دقت زیادی به خرج داد خرید رنگ مورد نظر برای فیبروز است.

یکی دیگر از معایب فیبروز ابرواین است که ماندگاری آن بر ابروهای مختلف و تحت شرایط مختلف متفاوت خواهد بود. برای اینکه این عوارض به حداقل برسد می‌بایست از رنگ‌های باکیفیت و همچنین از دستگاه با کیفیت‌تری استفاده کرد. یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار که حتماً باید کنترل شود این است که فردی که این کار را انجام می‌دهد باید در حرفه خود مهارت داشته باشد. با رعایت این مسائل می‌توان از فیبروز انجام شده بر روی ابروها اطمینان کافی را داشت البته مراقبت فرد بعد از انجام فیبروز هم بسیار تأثیرگذار است.

 

مدت ماندگاری یکی از معایب فیبروز ابرو

 

یکی دیگر از معایب فیبروز ابرو که همیشه در مورد روش فیبروز مطرح می‌شود. همان‌طور که گفته شد این روش نیمه دائمی است و در صورت تمایل باید اقدام به ترمیم آن کرد. هاشور کردن ابروها به روش فیبروز ماندگاری نسبتاً کمی دارد به این دلیل که در روش فیبروز رنگ‌دانه‌ها عمق نفوذ کمتری دارند و بنابراین به احتمال بیشتری رنگ ابروها از بین خواهد رفت. البته این ماندگاری را می‌توان بیشتر کرد. در صورتی که از رنگ با کیفیت استفاده شود و این رنگ با عمق بیشتری به درون پوست نفوذ کند می‌توانیم انتظار داشته باشیم که ابروها ماندگاری بیشتری داشته باشند.

معایب فیبروز ابرودر صورتی که فرد موارد خاصی را در نظر بگیرد می‌تواند متفاوت باشد. به طور کلی روش‌های ترمیم ابرو به غیر از روش تاتو روش نیمه دائمی هستند و نمی‌توان انتظار داشت که مدت زمان زیادی ماندگاری داشته باشند.

 

مدت ماندگاری یکی از معایب فیبروز ابرو

 

قیمت فیبروز ابرو

 

یکی از مواردی که می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر روی معایب فیبروز ابرو داشته باشد کیفیت رنگ و ابزار مورد استفاده در این روش است. کیفیت رنگ با قیمت در ارتباط است. معمولاً اجناس باکیفیت قیمت بالاتری هم دارند و می‌توانیم بگوییم که قیمت تأثیر مستقیم بر روی کیفیت دارد.

قیمت فیبروز ابرو با توجه به عواملی مثل انتخاب رنگ گران‌تر و یا موقعیت مکانی کلینیک زیبایی مورد نظر مرتبط است. تعداد سوزن‌هایی که به کار گرفته می‌شود و نوع رنگی که مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌تواند تأثیر بسیار زیادی داشته باشد. هر چقدر که رنگ مورد نظر دارای قیمت بالاتری باشد قیمت کل فیبروز باری فرد بیشتر خواهد شد. افرادی متخصص این کار هستند و فقط روش فیبروز را انجام می‌دهند نسبت به افراد دیگر با قیمت بالاتری این کار را انجام می‌دهند و این هم یکی از موارد تأثیرگذار بر قیمت فیبروز است.

 

عوارض به عنوان یکی از معایب فیبروز ابرو

 

به طور کلی عوارض همیشه یکی از معایب روش‌های مختلف درمانی زیبایی و غیره است. در مورد فیبروز هم ممکن است عوارضی مشاهده شود که مطمئناً یکی از معایب عمده فیبروز به حساب می‌آید. یکی از عوارضی که ممکن است ایجاد شود بروز عفونت است. نوع رنگ‌دانه‌ها و بی کیفیت بودن آن می‌تواند به شدت برای فرد آسیب‌زا باشد.

علاوه بر این یکی از عوارض دیگر فیبروز حساسیت‌‌زایی آن برای گروه‌های حساس است. ممکن است که فردی به مواد مورد استفاده در فیبروز حساسیت نشان بدهد که می‌تواند بسیار خطرناک باشد. سوزن‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند باید کاملاً بهداشتی باشند و قبل از شروع فیبروز باید دستگاه و همچنین سوزن‌ها باد ضدعفونی شده باشند تا از بروز هرگونه بیماری خطرناکی جلوگیری شود.

در فیبروز سوراخ‌هایی بر روی پوست ایجاد می‌شود و بنابراین فرد در مقابل هرگونه بیماری ویروسی مثل ایدز آسیب‌پذیر می‌شود بنابراین باید بعد از انجام آن مراقبت‌های بیشتری انجام داد تا نگرانی در مورد بیماری‌های مختلف به حداقل برسد. پوست فرد ممکن است دچار التهاب شود و اگر به درستی این کار انجام نشود به راحتی ترمیم نخواهد شد. مراقبت‌های قبل و بعد از فیبروز می‌تواند معایب فیروز ابرو را کاهش دهد.

 

عوارض به عنوان یکی از معایب فیبروز ابرو

عوامل تاثیرگذار بر ماندگاری هاشور ایرو به روش فیبروز چیست؟

۱. عمق هاشور ابرو : این نوع هاشور به وسیله قلم دستی انجام می شود و هرچه تاتو کار در عمق بیشتری از پوست بزند ماندگاری آن بیشتر می شود .

۲. نوع پوست : یکی از مهم ترین مواردی که در ماندگاری فیبروز ابرو تاثیرگذار می باشد نوع پوست مشتری است و هرچه پوست چرب تر باشد ابرو کمتر ماندگاری دارد پس بهتر است قبل از انجام فیبروز اسکراپت انجام دهید.

۳. تغییر هورمون های بدن : در دوران پریودی ، بارداری و شیردهی هورمون های بدن تغییر می کنند و این مورد بر ماندگاری هاشور ابرو بسیار تاثیرگذار است بهتر است تا پایان این دوران صبر کنید و سپس نسبت به انجام آن اقدام کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟