مزومیکرونیدلینگ چیست؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی همه افراد به دنبال راه‌های بی دردسر تر برای رسیدن به اهداف خود هستند، یکی از دغدغه‌های امروزی جامعه رسیدن به زیبایی بیشتر است؛ از مهم‌ترین عوامل زیبایی داشتن پوستی صاف و هموار است، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض تابش نور خورشید، بالا رفتن سن، استفاده نامناسب از لوازم آرایشی، تغذیه نامناسب همگی در مشکلات پوستی دست دارند؛ معمولا افراد به دنبال روشی آسان و ایمن برای رفع مشکلات پوستی خود دارند؛ امروزه روشی به نام میکرونیدلینگ برای درمان مشکلات پوستی رایج شده است. در این مقاله به شما می گوییم که مزومیکرونیدلینگ چیست؟ و چه کاربردهایی دارد.  

مزومیکرونیدلینگ چیست؟

  مزومیکرونیدلینگ (که به عنوان درمان کلاژن شناخته می‌شود) شامل استفاده از سوزن‌های ریز برای ایجاد صدها سوراخ کوچک و نامرئی در لایه بالایی پوست است. ممکن است جذاب به نظر نرسد. این درمان بسیار تهاجمی است – چه در مطب پزشک متخصص پوست یا جراح پلاستیک یا در خانه با استفاده از یک غلتک درما (پوشیده از سوزن‌های ریز)- می‌تواند بسیار مؤثر باشد. بسیاری از افراد این سؤال را دارند که واقعاً مزومیکرونیدلینگ چیست؟ و چگونه کار می‌کند؟ در واقع ضربات سوزن فرآیندهای بهبود زخم بدن را تحریک می‌کند، در نتیجه گردش خون سلول‌ها و افزایش تولید کلاژن و الاستین ایجاد می‌شود و همچنین از علائم پیری جلوگیری می‌کند. میکرونیدلینگ به همان روش لیزر عمل می‌کند، فقط شما به جای استفاده از گرما یا نور به صورت مکانیکی به پوست حمله می‌کنید. مزومیکرونیدلینگ چیست؟ مزومیکرونیدلینگ چیست؟ یکی از مهم‌ترین مزایای میکرونیدلینگ، توانایی آن در تحریک رشد کلاژن و الاستین است که باعث می‌شود پوست جدید و جوان به نظر می‌رسد.

تأثیر مزومیکرونیدلینگ چیست؟

 1. مزومیکرونیدلینگ باعث کاهش چین و چروک می‌شود

یکی از مهم‌ترین مزایای میکرونیدلینگ، توانایی آن در تحریک رشد کلاژن و الاستین است که باعث می‌شود پوست جدید و جوان به نظر می‌رسد. به دلیل توانایی آن در ایجاد سلول‌های جدید پوست، متخصصان پوست متوجه شده‌اند که در چند جلسه به‌طور چشمگیری خطوط ریز و چروک‌های عمیق روی پیشانی کاهش می‌یابد. افراد میکرونیدلینگ را دوست دارند، زیرا در این روش این امکان وجود دارد که از مکانیسم‌های درمانی طبیعی بدن استفاده کند، بنابراین نتایج بسیار طبیعی است. برای درمان چین و چروک‌ها، باید از سوزنی بیش از ۱٫۵ میلی‌متر استفاده شود.  

 1. میکرونیدلینگ می‌تواند زخم‌های قابل مشاهده را ترمیم کند.

میکرونیدلینگ در منزل با یک غلتک دستی ۱٫۵ میلی‌متری به اندازه کافی بلند است تا ظاهر اسکارهای آکنه را بهبود بخشد. با این حال، برای زخم‌های شدید آکنه، ممکن است برای رسیدن به حداکثر نتایج، به سوزن‌های بلندتری نیاز داشته باشید. دستگاه‌های میکرونیدلینگ حرفه‌ای (مورد استفاده در مطب پزشک متخصص پوست) می‌توانند به اندازه ۳ میلی‌متر باشند که جای زخم‌های آکنه عمیق را که در زیر سطح پوست ایجاد می‌شوند، درمان می‌کنند. به راستی مزومیکرونیدلینگ چیست؟ و آیا بهتر از لیزر عمل می‌کند؟ بله اعتبار بخشی میکرونیدلینگ به جهت تحمل بهتر و عوارض جانبی کمتر و زمان استراحت کمتر بیشتر است.  

 1. مزومیکرونیدلینگ آسیب آفتاب و تجمع رنگ‌دانه را درمان می‌کند

کلاژن سازی بهترین روش برای بهبود ظاهر پوست است و این فرایند فراتر از کاهش چین و چروک است. تحریک رشد کلاژن با میکرونیدلینگ همچنین می‌تواند آسیب و تغییر رنگ در اثر آفتاب را معکوس کند. میکرونیدلینگ درمانی نویدبخش برای لکه‌های قهوه‌ای صورت است. برای بهبود رنگ‌دانه اضافی از روی پوست آسیب دیده در معرض آفتاب، سوزن‌های دستگاه میکرونیدلینگ باید از ۱٫۰ میلی‌متر تا ۱٫۵ میلی‌متر طول داشته باشند.  

 1. میکرونیدلینگ به احیای پوست‌های پیر کمک می‌کند.

میکرونیدلینگ علاوه بر توانایی صاف و درمان کردن پوست آسیب دیده، می‌تواند پوست شل را در مردان و خانم‌های مسن‌تر سفت کند. (به یاد داشته باشید: هر چه سن شما بالاتر باشد، کلاژن کمتری به طور طبیعی تولید می‌کنید.) در جواب سؤال مزومیکرونیدلینگ چیست؟ باید گفت: مزومیکرونیدلینگ روشی جدید برای دستیابی به «جوان سازی پوست، سفت شدن و ترمیم زخم» است و آن را ارائه می‌دهد. مزومیکرونیدلینگ، درمانی ساده و مؤثر برای پوست با حداقل عوارض جانبی و آثار مخرب است.  

 1. میکرونیدلینگ منافذ پوست را کوچک می‌کند

با توجه به پاسخ مزومیکرونیدلینگ چیست؟ شاید تصور کنید این ادعا نقض کارایی میکرونیدلینگ است اما میکرونیدلینگ در واقع منافذ را بزرگ نمی‌کند زیرا ممکن است فکر کنید دستگاه صدها بار پوستتان را سوراخ می‌کند پس چگونه می‌تواند چنین کارایی داشته باشد! در عوض، یکی از مزایای این روش این است که به منافذ کمک می‌کند بسیار کوچک‌تر ظاهر شوند. میکرونیدلینگ باعث تحریک کلاژن در منافذ و اطراف آن می‌شود، در صورت عدم بسته شدن باعث می‌شود که آن‌ها شکافته و کوچک شوند؛ و صادق باشیم، چه کسی منافذ کوچک‌تر را نمی‌خواهد؟  

 1. میکرونیدلینگ می‌تواند نفوذ محصولات مراقبت از پوست شما را بهتر کند

آیا می‌دانستید که فقط ۴ تا ۸ درصد از کرم‌های گران قیمت که روی صورت استفاده می‌کنید در واقع به پوست شما نفوذ می‌کند؟ یکی دیگر از مزایای مزومیکرونیدلینگ چیست؟ این است که باعث بهبود جذب محصولات می‌شود. این روش درمانی می‌تواند به داروهای موضعی کمک کند تا با قدرت بیشتری به پوست نفوذ کنند، به شما این امکان را می‌دهد که از مزایای بیشتر هر محصول بهره‌مند شوید. این امر با توجه به اینکه میکرونیدلینگ هزاران سوراخ نامرئی در پوست شما ایجاد می‌کند که آماده جذب محصولات به گونه‌ای هستند که منافذ مسدود شده نمی‌توانند این شرایط را فراهم کنند، این امر منطقی است. در مزومیکرونیدلینگ ضربات کوچک در واقع مانند کانال‌های کوچک عمل می‌کنند و به محصولات موضعی نیز اجازه می‌دهند تا بهتر نفوذ کرده و کارآمدتر عمل کنند.  

 1. میکرونیدلینگ بر روی تمام بدن شما قابل انجام است

همواره سؤالات مهم مشتریان این است که نقاط قابل انجام مزومیکرونیدلینگ چیست؟ آیا این روش فقط بر روی پوست صورت انجام می‌شود؟ یکی دیگر از مزایای میکرونیدلینگ این است که این روش درمانی منحصر به صورت نیست. این کار روی هر ناحیه از پوست که نیاز به اصلاح دارد انجام می‌شود – از جمله مناطقی که علائم کشش یا زخم‌های آکنه مانند پاها، قفسه سینه، کمر و باسن دارند. ۴ تا ۶ جلسه مزومیکرونیدلینگ برای درمان این نواحی کافی است.   مطلبی درباره تاتو برای شما آورده ایم.   مزومیکرونیدلینگ چیست؟ مزومیکرونیدلینگ چیست؟ یکی از مهم‌ترین مزایای میکرونیدلینگ، توانایی آن در تحریک رشد کلاژن و الاستین است که باعث می‌شود پوست جدید و جوان به نظر می‌رسد.   

اهداف مزومیکرونیدلینگ چیست؟

 

 • میکرونیدلینگ یک روش پوستی است که از سوزن‌های کوچک برای سوراخ کردن پوست استفاده می‌کند.
 • هدف از درمان تولید کلاژن و بافت پوستی جدید برای رسیدن به پوست صاف و محکم‌تر است.
 • میکرونیدلینگ بیشتر در ناحیه صورت استفاده می‌شود و می‌تواند زخم‌های مختلف، چین و چروک و منافذ بزرگ را درمان کند.

 

نکات ایمنی مزومیکرونیدلینگ

  این روش برای اکثر افرادی که از نظر سلامتی کاملاً سالم هستند، ایمن است.

 • این روش برای افرادی که از داروهای خاصی برای درمان آکنه استفاده می‌کنند یا برای زنانی که باردار هستند، بی خطر نیست.
 • چند روز بعد از میکرونیدلینگ، قرمزی و سوزش جزئی را تجربه خواهید کرد.
 • زمان آماده سازی و انجام میکرونیدلینگ حدود دو ساعت است.
 • برای این روش باید به متخصص پوست، جراح پلاستیک یا جراح زیبایی مراجعه کنید.
 • برای رسیدن به بهترین نتیجه حداقل به چهار جلسه یا بیشتر احتیاج دارید.

 

کاربردهای مزومیکرونیدلینگ چیست؟

  میکرونیدلینگ یک روش آرایشی با حداقل تهاجمی است که برای درمان مشکلات پوستی از طریق تولید کلاژن استفاده می‌شود. همچنین به عنوان درمان القاء کلاژن شناخته می‌شود، این روش درمانی به کسانی که به دنبال کاهش ظاهر زخم‌های آکنه و علائم استریا هستند کمک می‌کند. دیگر کاربردهای مزومیکرونیدلینگ چیست؟ همچنین در برخی از روش‌های ضد پیری مانند افتادگی پلک و لکه‌های آفتاب استفاده می‌شود. میکرونیدلینگ علیرغم نقش احتمالی کلاژن در رشد مو، برای ریزش مو مؤثر نیست. اگر از سلامتی خوبی برخوردار هستید و از مشکلات پوستی رنج می‌برید و به درمان‌های خانگی یا انواع دیگر روش‌های درمان پوست مانند لایه برداری پاسخ نداده‌اید، ممکن است یک نامزد ایده آل برای این روش باشید. این روش همچنین می‌تواند آخرین مرحله قبل از در نظر گرفتن جراحی زیبایی برای پیری پوست و سایر مشکلات باشد. در مورد میکرونیدلینگ بیشتر بدانید و با متخصص پوست صحبت کنید تا ببینید آیا این روش گزینه مناسبی برای درمان پوست شما است یا خیر.  

روش کار مزومیکرونیدلینگ چیست؟

  در طول عمل میکرونیدلینگ، پزشک شما با یک ابزار قلم مانند، سوراخ‌های ریزی را در زیر پوست ایجاد می‌کند. سوراخ‌ها به اندازه‌ای کوچک هستند که احتمالاً بعد از انجام عمل متوجه آن‌ها نخواهید شد. پزشک شما ابزار را به طور یکنواخت در سراسر پوستتان جابجا می‌کند تا پوست جدیدی که جوان‌سازی می‌کند نیز یکدست شود. قبل از شروع کار، پزشک برای کاهش احتمال درد از بی حسی موضعی استفاده می‌کند. این کار حدود یک ساعت قبل از درمان شما انجام می‌شود. درمجموع، انتظار حضور حداقل چند ساعت در مطب را داشته باشید.  

مزومیکرونیدلینگ چیست؟

مزومیکرونیدلینگ چیست؟ یکی از مهم‌ترین مزایای میکرونیدلینگ، توانایی آن در تحریک رشد کلاژن و الاستین است که باعث می‌شود پوست جدید و جوان به نظر می‌رسد.

 

آیا در روش میکرونیدلینگ خطرات یا عوارض جانبی وجود دارد؟

  مانند همه روش‌های زیبایی، میکرونیدلینگ نیز بدون خطر نیست. عوارض جانبی مزومیکرونیدلینگ چیست؟ شایع‌ترین عارضه جانبی، سوزش جزئی پوست بلافاصله پس از انجام عمل است. همچنین ممکن است برای چند روز قرمزی مشاهده کنید. در صورت مشاهده عوارض جانبی شدید باید با پزشک خود تماس بگیرید:

 • خون‌ریزی
 • کبودی
 • عفونت
 • پوست‌پوست شدن

شما نمی‌توانید کاندیدای ایده آل برای میکرونیدلینگ باشید اگر:

 • باردار هستید
 • برخی بیماری‌های پوستی مانند پسوریازیس یا اگزما دارید
 • زخم‌های باز دارید
 • اخیراً پرتودرمانی انجام داده‌اید
 • سابقه زخم‌های پوستی دارید

  مقاله مرتبط: معرفی انواع میکرونیدلینگ  

پس از میکرونیدلینگ چه انتظاری را باید داشت؟

  میکرونیدلینگ مانند جراحی پلاستیک تهاجمی نیست، بنابراین زمان بهبودی به حداقل می‌رسد. ممکن است ظرف چند روز اول بعد از عمل، سوزش و قرمزی پوست را متوجه شوید. این یک واکنش طبیعی به صدمات کوچک ناشی از سوزن‌های دستگاه است. اگر راحت هستید می‌توانید بعد از عمل به محل کار یا دانشگاه برگردید. برخی از افراد در چند روز اول برای از بین رفتن قرمزی آرایش صورت را اعمال می‌کنند.   واکنش پوست در آفتاب پس از مزومیکرونیدلینگ چیست؟ پوست شما نسبت به خورشید حساس‌تر خواهد بود، بنابراین استفاده از ضد آفتاب یک ضرورت است. پس از میکرونیدلینگ، پوست شما نسبتاً سریع کار می‌کند تا بافت جدید تازه شود. از نظر تئوری، باید نتایج را طی چند هفته مشاهده کنید. برای حفظ نتایج درمان خود شاید به چندین جلسه و شاید سایر درمان‌های مکمل نیاز داشته باشید. پزشک شما بر اساس اهداف فردی‌تان بهترین برنامه درمانی را به شما توصیه می‌کند.   مزومیکرونیدلینگ چیست؟ مزومیکرونیدلینگ چیست؟ یکی از مهم‌ترین مزایای میکرونیدلینگ، توانایی آن در تحریک رشد کلاژن و الاستین است که باعث می‌شود پوست جدید و جوان به نظر می‌رسد.   

آماده سازی برای میکرونیدلینگ

  قبل از عمل، با پزشک خود در مورد کارهایی که می‌توانید انجام دهید تا بهترین نتیجه ممکن را داشته باشید، صحبت کنید. ممکن است لازم باشد که قبل از انجام این عمل، مصرف برخی از داروهای خاص مانند ایبوپروفن و داروهای ضد آکنه را متوقف کنید. پزشک همچنین ممکن است توصیه کند که استفاده از رتینوئیدهای موضعی را نیز متوقف کنید. انجام این کار ممکن است عوارض جانبی خاصی را کاهش دهد.  

دستگاه‌های میکرونیدلینگ خانگی

  ابزار خانگی مزومیکرونیدلینگ چیست؟ دستگاه‌های میکرونیدلینگ خانگی در فروشگاه‌ها در دسترس هستند، اما با دستگاه‌های میکرونیدلینگ حرفه‌ای متفاوت‌اند. در حالی که این موارد بسیار ارزان‌تر از جلسات میکرونیدلینگ با متخصص پوست است، اما بین روش‌ها تفاوت‌های اساسی وجود دارد. دستگاه‌های مورد استفاده در منزل از سوزن‌های کوتاه‌تر و شفاف‌تر از نمونه‌هایی که برای متخصصان پوست طراحی شده است می‌باشند.   کارایی دستگاه‌های خانگی به معنای نفوذ به پوست نیستند، به این معنی که درمان‌های خانگی به اندازه نسخه‌های حرفه‌ای ناراحت کننده نخواهد بود. این همچنین بدان معنی است که یک درمان خانگی پاسخ و نتایج محدودی خواهد داشت. با این حال، حتی دستگاه‌های خانگی جریان خون را افزایش می‌دهند که ممکن است موقتاً پوست را روشن‌تر کند. در آخر تمیز کردن این وسایل سخت‌تر است و عدم تمیز کردن کامل دستگاه میکرونیدلینگ می‌تواند خطر عفونت یا آسیب دیدگی را افزایش دهد، به خصوص اگر سوزن‌ها به پوست نفوذ کنند.  

دستگاه میکرونیدلینگ در مقابل غلتک‌های خانگی

  میکرونیدلینگ یک روش حرفه‌ای است که فقط در مطب پزشک دارای مجوز انجام می‌شود. در تلاش برای صرفه‌جویی در هزینه، برخی از افراد به جای آن، غلتک خانگی را انتخاب می‌کنند. برخلاف میکرونیدلینگ حرفه‌ای، غلتک‌ها به هیچ وجه پوست را سوراخ نمی‌کنند. اگرچه روش خانگی ممکن است گزینه کمتر دردناک به نظر برسد، مشکل اینجاست که شما به نتایج مشابهی دست پیدا نمی‌کنید. سوراخ‌های ساخته شده در طول میکرونیدلینگ حرفه‌ای به منظور القاء جوان سازی پوست طراحی شده‌اند. طبق گفته آکادمی پوست آمریکا دستگاه غلتکی، در بهترین حالت با روش خانگی شما پوست روشن‌تر می‌رسید. ارزش مزومیکرونیدلینگ چیست؟ اگر به نتایج طولانی مدت علاقه‌مند هستید، میکرونیدلینگ گزینه بهتری نسبت به یک دستگاه غلتکی فروشگاهی است. اگر می‌خواهید نتایج کمتر تهاجمی (و موقت‌تر) داشته باشید، بهتر است نسخه دوم را امتحان کنید.   تفاوت فرکشنال RF و میکرونیدلینگ را نیز در لینک ارائه شده مطالعه نمایید.   نتیجه: مزومیکرونیدلینگ در درمان زخم‌های جزئی مربوط به آکنه و آثار پیری مؤثر است. به احتمال زیاد پس از اعمال آن متوجه پوست روشن‌تر، محکم‌تر نیز خواهید شد. نتایج ایده آل پس از چندین جلسه به دست می‌آید. میکرونیدلینگ بسیار مؤثرتر از غلتک‌های خانگی عمل می‌کند.   مزومیکرونیدلینگ چیست؟ مزومیکرونیدلینگ چیست؟ یکی از مهم‌ترین مزایای میکرونیدلینگ، توانایی آن در تحریک رشد کلاژن و الاستین است که باعث می‌شود پوست جدید و جوان به نظر می‌رسد.  

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فروشگاه بر اساس گروه