مزوتراپی غبغب :

مزوتراپی غبغب:غبغب ظاهری ناخوشایند به چهره می‌دهد و باعث می‌شود که شخص احساس چاقی، پیری یا غیرجذاب بودن کند. در مقاله زیر به بعضی از موارد اشاره میشود.  

عوامل ایجاد غبغب

 

 • وراثت

گاهی اوقات ایجاد غبغب ناشی از عوامل وراثتی است.‌ غبغب هم، مثل رنگ مو یا چشم‌ها، می‌تواند حاصل ژنتیک باشد. اگر تعداد زیادی از اعضاء خانواده‌تان غبغب دارند، احتمالاً غبغب شما ناشی از ژنتیک است. ژنتیک می‌تواند بر میزان نگهداری آب در بدن و ذخیره چربی (که هر دو در ایجاد قبقب نقش دارند) تأثیر بگذارد.

 • عادات غذایی

عادات غذایی خانوادگی هم در این زمینه نقش دارند. تغذیه نامناسب در دوران رشد باعث شکل گرفتن یک عادت تغذیه‌ای نادرست در شخص می‌شود که خود یکی از عوامل ایجاد غبغب خواهد بود.

 • افزایش سن

بالا رفتن سن هم در ایجاد غبغب نقش دارد. شل شدن پوست و تحلیل رفتن عضلات جزء اثرات طبیعی پیری هستند.

 • اضافه وزن

شاید بتوان گفت که شایع‌ترین دلیل ایجاد غبغب اضافه وزن یا زیاد بودن چربی بدن است.    

غبغب چگونه درمان می‌شود؟

 

مزوتراپی غبغب:مزوتراپی یک روش درمانی برای رفع غبغب است که از طریق تزریق داروهای مخصوص، چربی‌های ناخواسته موضعی، تجزیه و شکسته می‌شوند. فرایند تجزیه و شکستن چربی‌های بدن، تحت عنوان “لیپولیز” چربی‌ها شناخته می‌شود. در طی درمان، محلول مخصوصی به‌صورت مستقیم در لایه‌های چربی و بافت همبند تزریق می‌شود. تزریق بدون درد است، اما برخی بیماران ترجیح می‌دهند از کرم بی‌حسی استفاده نمایند. داروی تزریق‌شده یک فرایند شیمیایی خاصی را در ناحیه تزریق، ایجاد می‌کند، که در اثر آن دیواره سلول‌های چربی تخریب‌شده و رسوب چربی‌ها تجزیه می‌شود. مزایای هر بار تزریق را در هر سه هفته می توان مشاهده کرد. برای بدست آوردن نتایج کاملا رضایت بخش به چندین جلسه درمانی با فاصله چهار تا شش هفته ای نیاز است. و هزینه ی مزوتراپی غبغب هم با توجه به موسسات و کلینیک ها متفاوت است.  

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟