مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ :

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ:میکرونیدلینگ یک عمل برای زیبایی پوست صورت است . در میکرونیدلینگ یک وسیله به کار گرفته میشود که از سوزن های ریزی تشکیل شده است وطول این سوزن‌ها می‌تواند از ۰٫۵ تا ۲٫۵ میلی متر متغیر باشد. میکرونیدلینگ را می‌توان یک روش برای تحریک کلاژن سازی پوست دانست که از طریق سوزن‌های ریز سوراخ‌هایی در پوست شما ایجاد می‌کند. بدن برای ترمیم زخم، چه در ابعاد بزرگ و چه خیلی کوچک، فیبروبلاست‌هایی ارسال می‌کند تا هرچه زودتر کلاژن سازی و ترمیم آن اغاز شود.     درواقع میکرونیدلینگ، با القای حس ایجاد زخم در پوست بدنتان، باعث می‌شود پوستتان از طریق کلاژن سازی ضخیم تر شده و ظاهر بهتری پیدا کند. به عبارت دیگر میکرونیدلینگ منجر به بازسازی بافت آسیب دیده و تغییر یافته پوست می گردد. هدف این درمان، بهبود ظاهر و عملکرد پوست می‌باشد. میکرونیدلینگ به راحتی برای بیماران قابل تحمل است. اما ممکن است پس از این درمان خشکی، پوسته پوسته، قرمزی و اندکی التهاب رخ دهد که چندین روز (یا بیشتر) باقی می ماند.  

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

  رعایت موارد زیر بعد از میکرونیدلینگ به شما کمک می کند که هرچه سریعتر و بهتر به نتیجه دلخواه خود برسید.  

 • معمولا قرمزی و التهاب بعد از انجام میکرونیدلینگ وجود دارد که پس از ۷۲-۴۸ ساعت رفع می شود. پوسته ریزی معمولاً تا ۲-۱ هفته بعد از میکرونیدلینگ وجود دارد.
 • از کرم های موضعی و داروهای آنتی بیوتیک استفاده کنید.
 • طی ۲۴ ساعت اول از پماد زینک اکساید برای کاهش التهاب استفاده کنید.
 • تا ۲۴ ساعت از استحمام و مصرف شوینده های پوست صورت و سونا و سولاریوم و روش های لایه برداری (میکرودرم ، لیزر، اسکراب) خودداری شود.
 • تا ۴۸ ساعت از مصرف لوازم آرایشی و کرم های لایه بردار و جوانساز خودداری کنید.
 • استفاده از کرم ضد آفتاب مخصوص نوع پوست شما با SPF حداقل ۳۰ به صورت مداوم توصیه می شود.

 

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فروشگاه بر اساس گروه