با ما تماس بگیرید

09129614010

میکرونیدلینگ

مطالبی درباره میکرونیدلینگ

بلافاصله بعد از انجام عمل میکرونیدلینگ ، شما نباید هیچ گونه داروی ضد التهاب از قبیل ایبوپروفن، موترین یا آدویل استفاده کنید. این ترکیبات باعث اختلال در فرایند طبیعی ترمیم و بازسازی پوست می‌شود که برای جوانسازی پوست دست و لیفت صورت شما بسیار حیاتی است و نقش اصلی را در این زمینه بر عهده دارد. مراقبتهای لازم برای عمل میکرونیدلینگ ، و نکات ساده زیر را با دقت رعایت کنید:

مراقبتهای لازم برای عمل میکرونیدلینگ

در روز عمل قبل از انجام عمل جوانسازی پوست از هیچ گونه لوسیون، مواد آرایشی یا سایر محصولات موضعی بر روی پوست صورت خود استفاده نکنید. بعد از آنکه عمل شما به پایان رسید، ممکن است پزشک به شما توصیه کند که از یک پماد تقویت کننده لیپوپپتید یا مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده کنید. برای تمیز کردن صورت خود می‌توانید شب‌ها قبل از خواب از یک شوینده ملایم استفاده کنید.

روز اول در روز بعد از انجام جوان سازی پوست دست و صورت خود را به طور عادی تمیز کنید و مواد آرایشی یا کرم‌ها و لوسیون‌های موضعی دیگر را مطابق معمول استفاده نمایید. دقت کنید که هرگز نباید از لایه‌بردارها یا ترکیبات حاوی اسید گلیکولیک که در شوینده‌ها وجود دارد، استفاده کنید. زیرا این مواد می‌تواند باعث خشک شدن شدید پوست شما بعد از عمل شود. همچنین باید حتماً از یک کرم ضد آفتاب با خاصیت حفاظتی (SPF) برابر 30 یا بالاتر بر روی پوست خود استفاده کنید.

روزهای دوم تا هفتم:  ظرف دو روز بعد از انجام عمل میکرونیدلینگ برای جوان شدن پوست دست و صورت ، شما مشاهده می‌کنید که پوستتان خشک و پوسته پوسته شده است. این حالت به خاطر افزایش سرعت تکثیر سلول‌های پوست به وجود می‌آید. طی این مدت می‌توانید یک کرم مرطوب کننده معمولی بر روی پوست خود بمالید. نکات و دستوراتی که پزشک برای جوان سازی پوست به شما داده است را به دقت رعایت کنید.

مراقبتهای لازم برای عمل میکرونیدلینگ

اگر پزشک، عمل میکرونیدلینگ را در اطراف چشم‌های شما نیز انجام داده باشد، ممکن است به مدت 3 تا 4 روز کمی خون‌مردگی دور چشم‌های شما وجود داشته باشد، که در این صورت می‌توان آن را با یک آرایش ملایم پوشاند. ظرف چند روز بعد، پوست شما در ناحیه مورد عمل شروع به ریزش می‌کند. البته اینها لایه‌هایی از پوست هستند که به طور طبیعی حدود یک هفته بعد خواهند ریخت، اما میکرونیدلینگ باعث شده است که زودتر به سطح بیایند. در طی این مدت که دوره موقت ریزش پوست به شمار می‌رود، پوست شما خشک می‌شود و می‌ریزد. پس باید مراقبتهای لازم برای عمل میکرونیدلینگ انجام شود.

روز هفتم به بعد از یک هفته بعد از انجام عمل میکرونیدلینگ، اغلب بیماران مشاهده می‌کنند که پوستشان حالت لطیف‌تر و درخشان‌تری پیدا کرده است.

انواع میکرونیدلینگ :

انواع مختلفی از دستگاه‌های میکرونیدلینگ با نام‌های تجاری مختلف وجود دارند. یکی از آنها، نوع دستی این دستگاه است که درمارولر نام دارد. شواهد و مدارک علمی متعددی در تأیید کارایی این نوع از دستگاه‌های میکرونیدلینگ برای کاهش آثار زخمها بر روی پوست وجود دارد، اما در مورد قابلیت آن برای برطرف کردن چروک ها و خطوط روی پوست، جوان سازی صورت و یا تأثیر آن در افزایش قابلیت جذب ترکیبات ضد پیری به درون پوست، شواهد علمی زیادی وجود ندارد. در ادامه،

انواع مختلف دستگاه‌های میکرونیدلینگ :

درمارولر  : 
شبیه به قلم‌موي‌هاي غلتکي کوچکي است که براي رنگ‌آميزي زاويه‌هاي تنگ و نقاطي از ساختمان که دسترسي به آنها مشکل است استفاده مي‌کنيد. عملکرد اين دستگاه‌ها مانند غلتک‌هاي هواده چمن است که در فضاي سبز و زمين‌هاي چمن استفاده مي‌شود، با اين تفاوت که اندازه خيلي کوچکتري دارد و در يک مقياس مينياتوري کار مي‌کند. در سر اين ابزارها يک سيلندر گرد وجود دارد که حول يک محور افقي مي‌چرخد و روي سطح دوار آن حداقل 200 سوزن بسيار ريز تعبيه شده است. در قسمت بالاي اين ابزار هم يک دستگيره وجود دارد که از آن براي حرکت دادن غلتک بر روي سطح پوست صورت استفاده مي‌شود. شما اين وسيله هواده- مانند را با فشار مختصري بر روي پوست صورت مي‌غلتانيد و در نتيجه در امتداد مسير حرکت آن، صدها سوراخ بسيار ريز بر روي پوست ايجاد مي‌شود.

درماپن :

درماپن دقيقاً مشابه با يک خودکار است که نوک گرد و مدور دارد و تعداد زيادي سوزن بسيار ريز روي نوک آن وجود دارد. نوک اين وسيله و سوزن‌هاي آن به وسيله يک موتور الکتريکي کوچک حرکت داده مي‌شود. وقتي که سوزن‌هاي اين وسيله به حرکت در مي‌آيند، شبيه به حرکت مُهر زدن، در داخل پوست فرو مي‌روند و خارج مي‌شوند و به اين ترتيب تعداد زيادي سوراخ بسيار ريز در پوست ايجاد مي‌کنند.

درما استمپ :

درما استمپ شبيه به درماپن است ولي اندازه نوک آن بزرگتر و تعداد سوزن‌هاي آن بيشتر است. حرکت اين وسيله مي‌تواند به وسيله موتور الکتريکي و يا به صورت دستي باشد و عملکرد آن هم همان‌طور که از اسم آن مشخص است، به صورت مُهر زدن روي پوست است. يعني به جاي آنکه يک غلتک سوزن‌دار را بر روي پوست خود بغلتانيد يا با استفاده از يک موتور بر روي پوست شما حرکت کند، شما سوزن‌هاي ريز را در حرکتي شبيه به مُهر زدن در پوست فرو مي‌کنيد. روش کار اين وسيله تا حدودي شبيه به ماشين تاتو است، با اين تفاوت که به جاي يک سوزن، تعداد زيادي سوزن ريز به صورت همزمان در سطح پوست فرو مي‌روند (و البته رنگ يا جوهر تاتو هم در اينجا ديگر وجود ندارد!).

در زمان انجام عمل ميکرونيدلينگ چه حسي به فرد دست مي‌دهد؟

حسي که يک فرد در زمان عمل میکرونیدلینگ پوست دارد شبيه به آن است که يک سنباده ريز و سبک را بر روي سطح پوست خود حرکت دهد. قبل از تقبل هزینه میکرونیدلینگ باید بدانید که پوست بعضي از قسمت‌هاي صورت نسبت به اين عمل حساسيت بيشتري دارد، اما با تنظيم سرعت چرخش نوک دستگاه، مي‌توان حس آزار دهنده آن را تا حد زيادي کاهش داد. علاوه بر آن، استفاده از يک ژل مرطوب کننده بر روي سطح پوست هم باعث مي‌شود که ناراحتي ناشي از اين عمل را بهتر بتوان تحمل کرد.

این عمل چه مدت طول می‌کشد؟

مدت زمان عمل جوانسازی با میکرونیدلینگ بر اساس اندازه ناحیه مورد عمل متفاوت است و به طور کلی در حدود 15 تا 30 دقیقه طول می‌کشد.

مراقبتهای لازم برای عمل میکرونیدلینگ و هزینه درمان

همانطور که ذکر شد هزینه میکرونیدلینگ نسبت به روش‌های دیگر بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت باید به پزشک مراجعه شود.

مراقبتهای لازم برای عمل میکرونیدلینگ

با ما تماس بگیرید

09129614010

افکار خود را به اشتراک گذارید