با ما تماس بگیرید

09129614010

مراقبتهای بعد از میکرونیدلینگ

مراقبتهای بعد از میکرونیدلینگ

همیشه برای رسیدن به نتیجه مطلوب‌تر بعد از عمل، بهتر آن است که با پزشک خود مشورت نمایید. از اینرو برای اینکه بتوانید بهترین کرم ترمیم کننده بعد از میکرونیدلینگ را برای پوست خود انتخاب کنید لازم است با نظر پزشک خود کرم مناسب که به پوستتان آسیبی وارد نکند را تهیه نمایید و طبق دستورالعمل مصرف نمایید. در اینجا ما اطلاعاتی کلی درباره این کرم‌ها و مراقبتهای بعد از میکرونیدلینگ به شما ارایه می نماییم. ولی باز این موارد شما را از مشورت با پزشک بی نیاز نمی کند.

محصولاتی که دارای غلظت بالایی از عوامل رشد هستند بیشتر از هر چیزی به روند بهبود پوست شما بعد از میکرونیدلینگ کمک می کنند. این محصولات به خاطر داشتن خواص ضدالتهابی می توانند پوست شما را زودتر ترمیم کنند. بعد از درمان برای یک روز بهتر است از عوامل رشد، آمپول تنساژ (Tensage) و یا PRP   (پلاسمای غنی از پلاکت) استفاده کنید. بعد از یک روز مرطوب کننده سبک و ضدآفتاب مناسب تر خواهد بود. بعد از یک هفته نیز  استفاده از سرم آنتی اکسیدان، ضدآفتاب با اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم و یک محصول نوع رتین A بهتر است. کسانی که سن بالایی دارند نیز بهتر است از یک کرم ترمیم سلول های بنیادی استفاده کنند. این موارد به بهتر کردن نتیجه درمان و تولید کلاژن خیلی کمک می کنند.

بعد از درمان پاک کننده صورت ستافی ( Cetaphil ) ، سرم آنتی اکسیدان ( ویتامین C و E ) دو بار در روز، و کرم ضدآفتاب با SPF حداقل ۳۰ تا زمانی که قرمزی برطرف شود، هم بهترین انتخاب است. هنگامی که قرمزی از بین رفت، که غالباً ۱ تا ۳ روز طول می کشد.

 

مراقبتهای بعد از میکرونیدلینگ

 

مراقبتهای بعد از میکرونیدلینگ چیست؟

  • از استعمال کرم های لایه بردار و محرک پرهیز کنید.

جهت مراقبتهای بعد از میکرونیدلینگ بهتر است بدانید بلافاصله بعد از میکرونیدلینگ پوست بسیار حساس است و محصولاتی که دارای ترکیبات اسیدی هستند و موجب لایه برداری پوست می شوند از قبیل ترتینوئین، آلفا هیدروکسی اسید و همین طور صابون های قلیایی موجب تحریک و تشدید التهاب در پوست می شوند و حداقل تا یک هفته نباید از این محصولات استفاده شود.

 

مراقبتهای بعد از میکرونیدلینگ

 

  • از مصرف کردن کرم های ضد آفتاب پرهیز نمایید.

بدلیل باز شدن منافذ پوست بعد از میکرونیدلینگ استفاده از کرم های ضد آفتاب توصیه نمی شود، چرا که فرمولاسیون این ترکیبات برای پوست سالم تهیه شده است و نفوذ این ترکیبات به پوست موجب آسیب به آن می شود.  این موضوع در مورد ضد آفتاب های حاوی رنگ Tinted اهمیت بیشتری دارد و تا زمان بسته شدن منافذ پوست نباید از این محصولات استفاده شود. به منظور مراقبتهای بعد از میکرونیدلینگ و مراقبت از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش خانه نشینی بمدت ۴۸ ساعت توصیه می شود.

تماس طولانی و از فاصله نزدیک با لامپ های کم مصرف ، مانیتور و سایر وسایل الکترونیک توصیه نمی شود مگر آنکه لایه ضخیمی از پماد اکسید دو زنگ بر روی کل موضع درمان استفاده شده باشد. پماد Zinc Oxid علاوه بر اینکه ضد آفتاب خوبی است دارای خاصیت محافظت کننده می باشد و عنصر روی بعنوان  مکملی حیاتی برای بازسازی و ترمیم مستقیماً به عمق پوست می رسد که در ۲۴ ساعت اول بعد از درمان استفاده از این پماد توصیه می شود.

 

مراقبتهای بعد از میکرونیدلینگ

 

  • بمدت ۴۸ ساعت از محصولات آرایشی استفاده نکنید.

برای مراقبتهای بعد از میکرونیدلینگ بهتر است بدانید که محصولات آرایشی در دور اول بعد از میکرونیدلینگ موجب تحریک پوست ملتب شده و روند ترمیم را دچار اشکال می نمایند و نباید استفاده شوند.

  • از مصرفغذاهای تند و نوشیدنی های داغ و الکل پرهیز نمایید.

در ۲۴ ساعت اول بعد از درمان هر عاملی که جریان خون را در پوست زیاد نماید منجر به افزایش التهاب و قرمزی پوست شده و دوره ترمیم را طولانی تر خواهد کرد. نوشیدن آب و مایعات خنک قبل و بعد از درمان اهمیت زیادی دارد و آب میوه تازه بدلیل دارا بودن ویتامین C  توصیه می شود و به ترمیم سریع تر پوست کمک می کند.

 

مراقبتهای بعد از میکرونیدلینگ

 

  • مراقبتهای بعد از میکرونیدلینگ ، بمدت ۲۴ ساعت استحمام نکنید.

شستشوی صورت با آب شیر بلافاصله بعد از میکرونیدلینگ نباید انجام شود این موضوع بویژه در درمان های عمیق و یا همزمان با سابسیژن صدق می کند چرا که احتمال آلودگی و عفونت افزایش می یابد. البته می توان با سرم نمکی  استریل موضع درمان را شستشو داد ولی بدلیل استفاده از کوکتل های مزوتراپی حین درمان شستشوی پوست موجب شستشه شدن این مواد شده و بهتر است تا ۲۴ ساعت انجام نشود.

  • جهت مراقبتهای بعد از میکرونیدلینگ از کرم های ترمیم کننده استفاده کنید.

بعد از میکرونیدلینگ پوست کمی خشک می شود که استفاده از کرم های ترمیم کننده موجب تعادل در پوست شده و شدت خشکی آن را کاهش می دهد. بعلاوه این کرم ها حاوی ریز مغزی های ضروری برای پروسه ترمیم می باشند و به تولید کلاژن بیشتر در دوره بعد از میکرونیدلینگ کمک می کنند.

  • از کمپرس سرد و ماسک های خنک کننده استفاده کنید.

برای کاهش التهاب و قرمزی بعد از میکرونیدلینگ کمپرس سرد موجب کاهش جریان خون در پوست شده و ترمیم سریع تر انجام می شود

 

مراقبتهای بعد از میکرونیدلینگ

 

  • از کندن زود هنگام پوسته ها در موضع درمان خود داری نمایید.

میکرونیدلینگ عمیق موجب قهوه ای شدن رنگ پوست شده و حالتی شبیه پوست خزنده ایجاد می شود که روندی کاملاً طبیعی است. بتدریج پوستی جوان و شاداب جایگزین پوست قدیمی خواهد شد و کندن زود هنگام پوسته ها ممکن است به این لایه حساس و آسیب پذیر صدمه وارد کند، بهتر است صبور باشید تا پوسته ها خودشان بتدریج بریزند. البته پس از گذشت چند روز از درمان می توان به آرامی با لیف لایه سلول های مرده سطحی را برداشت.

  • برای تثبیت درمان سالی یک نوبتمیکرونیدلینگ انجام دهید.

مراقبتهای بعد از میکرونیدلینگ باعث ماندگاری برای جوانسازی و درمان جای جوش در مقایسه با سایر درمان های مرسوم از قبیل لیزر طولانی تر است و تا مدت ها بعد از درمان، کلاژن سازی ادامه دارد با این وجود بدلیل تاثیر عوامل محیطی از قبیل اشعه ماوراء بنفش، آلودگی هوا ، تغذیه نامناسب و استرس بعد از تکمیل دوره درمان انجام سالی یک نوبت میکرونیدلینگ برای تثبیت درمان و تحریک افزایش کلاژن در پوست توصیه می شود.

 

مراقبتهای بعد از میکرونیدلینگ

با ما تماس بگیرید

09129614010

افکار خود را به اشتراک گذارید