ماندگاری میکروبلیدینگ مژه

ماندگاری میکروبلیدینگ مژه برای کسانی که این روش را برای حجیم کردن مژه‌های خود انتخاب می‌کنند حائز اهمیت است. ماندگاری بستگی به مواد مورد استفاده و دستگاه مخصوص میکروبلیدینگ دارد. همچنین باید فردی که عمل میکروبلیدینگ را انجام می‌دهد دارای تخصص لازم و کافی در این زمینه باشد تا کار تضمین شود. با استفاده از میکروبلیدینگ مژه و استفاده از مژه‌های نیمه دائم می‌توان مژه‌ها را پرپشت‌تر و حجیم‌تر و بلندتر نشان داد. اما برخی از افراد هستند که اکستنشن مژه را با کاشت مژه اشتباه می‌گیرند اما در واقعیت این‌گونه نیست و بین این دو روش تفاوت وجود دارد. همواره بهتر است برای اطلاعات بیشتر و مراجعه به مراکز زیبایی از روش‌های مورد استفاده در سالن‌ها اطلاع پیدا کرد تا بتوان تصمیم بهتری گرفت. اگر از چسب‌های خوب و با کیفیت در میکروبلیدینگ استفاده شود موجب ماندگاری مژه شده و همچنین به چشم‌ها آسیب وارد نمی‌شود. همچنین بهتر است برای ظرافت کار از میکروبلیدینگ مژه استفاده شود زیرا در برخورد با دیگران اولین عضوی که مورد توجه دیگران قرار می‌گیرد چشم‌ها و ابروها هستند.  

دانستنی‌های ماندگاری میکروبلیدینگ مژه

  همان‌طور که در مطالب بالا بیان کردیم ماندگاری میکروبلیدینگ مژه بستگی به تخصص فرد میکروبلیدینگ کار و کیفیت مواد دارد اما در اینجا نکاتی دیگر را بیان خواهیم کرد. اگر فردی مژه‌های کمتر و کم حجمی دارد برای میکروبلیدینگ مژه حتماً باید از مژه‌هایی با تعداد کم استفاده کند تا اینکه مژه‌ها طبیعی‌تر و زیباتر به نظر برسد. معمولاً مژه‎‌های میکروبلیدینگ شده طول عمر ۱ ماهه دارند و پس از گذشت ۱ ماه از روی چشم جدا شده و می‌افتند، بنابراین بهتر است مژ‌ه‌ها را قبل از جدا شدن ترمیم کرد. مژه‌هایی که برای میکروبلیدینگ استفاده می‌شوند باید دو برابر قد مژه‌های طبیعی باشند زیرا اگر بیشتر باشد مژ‌ه‌ها دچار ریزش می‌شوند. اگر احساس می‌کنید که به مواد و چسب موجود در میکروبلیدینگ مژه حساسیت دارید بهتر است قبل از کاشت، چند عدد روی مژه خود قرار دهید اگر بعد از گذشت چند روز دچار حساسیت شدید از انجام این‌ کار منصرف شوید. بعد از میکروبلیدینگ مژه باید تمام وقت مراقب مژه‌های خود باشید و نباید فشار دست روی مژه‌ها باشد و در زمان استحمام آب با فشار روی مژه‌ها نریزد. اگر مژه‌های بلند و پرپشتی دارید بهتر است میکروبلیدینگ مژه را انجام ندهید و در صورت لازم از مژه‌های مصنوعی موجود در بازار استفاده کنید. ماندگاری میکروبلیدینگ مژه ماندگاری میکروبلیدینگ مژه علاوه بر چسب مخصوص جنس مژه‌ها نیز مهم است. معمولاً جنس مژه‌ها از موی انسان، موی اسب، موی سمور و الیاف و فیبرهای مصنوعی  

عوارض موجود در ماندگاری میکروبلیدینگ مژه

 

 • چشم‌ها از نقاط حساس بدن هستند که اگر در مقابل شرایط آلوده قرار گیرند ممکن است عوارض جبران ناپذیری در برداشته باشند.

 

در اینجا چند مورد از عوارض میکروبلیدینگ مژه را بیان خواهیم کرد این موارد عبارت‌اند از:

 • قبل از انجام میکروبلیدینگ مژه باید اطمینان داشت که چسب مورد استفاده کیفیت بالا داشته باشد و ضد حساسیت باشد، زیرا اگر مقدار کمی از چسب وارد چشم شود باعث عفونت چشم خواهد شد؛ اما اگر چشم‌ها بسته باشد احتمال آسیب کمتر است.
 • بهتر است شخص ماهر و باتجربه کار میکروبلیدینگ مژه را انجام دهد، زیرا اگر چسب به مژه‌های بالا و پایین بچسبد ممکن است در صورت کندن مژه‌های طبیعی نیز از روی چشم کنده شوند.
 • چسب‌های مورد استفاده در میکروبلیدینگ مژه سرطان‌زا هستند و بعد از چند نوبت استفاده فرد دچار التهاب پوست و حساسیت می‌شود، حتی گاهی اوقات ممکن است فرد به اگزما دچار شود.
 • حتماً تأکید می‌شود که به چسب مورد استفاده در میکروبلیدینگ مژه توجه شود، زیرا اگر با کیفیت نباشد لایه نازک بالای چشم دچار حساسیت و عفونت شده و تا چند روز ممکن است فرد دچار تاری دید شود و بعد از گذشت مدتی عفونت از چشم پاک شود اما این عفونت فرد را دچار نابینایی نمی‌کند.

بهتر است برای آگاهی بیشتر خود مطلبی را نیز درباره تاتو بیاموزید.  

ادامه مبحث عوارض موجود در ماندگاری میکروبلیدینگ مژه

 • میکروبلیدینگ مژه نسبت به اکستنشن مژه بهتر است. اگر به مدت طولانی از میکروبلیدینگ یا اکستنشن استفاده شود پیاز مژه تضعیف شده و مژه‌های طبیعی نیز شروع به ریزش می‌کنند و حتی ممکن است روی ماندگاری میکروبلیدینگ مژه نیز اثر بگذارد.
 • مژه‌های مصنوعی به دلیل وزنی که روی مژه‌های طبیعی وارد می‌کنند ممکن است موجب آسیب‌های جدی به چشم شوند. در صورت بروز حساسیت و آلرژی مانند قرمزی چشم، تجمع خون در چشم، درد در داخل چشم و حساس شدن پلک‌ها بهتر است مژه‌ها را از روی پلک خود جدا کنید تا عوارض بدتری به چشم‌ها وارد نشود.
 • حتماً مراقب باشید چسب و مژه‌ها وارد چسب نشوند زیرا التهابات شدید را به همراه دارند.
 • معمولاً میکروبلیدینگ مژه یا مژه مصنوعی از طریق چسب‎‌‌های قوی چسبانده می‌شوند برای کندن آن‌ها بهتر است فرد متخصص این کار را انجام دهد و در صورت کندن ممکن است پوست اطراف ناحیه پلک تیره‌تر شود.

ماندگاری میکروبلیدینگ مژه ماندگاری میکروبلیدینگ مژه علاوه بر چسب مخصوص جنس مژه‌ها نیز مهم است. معمولاً جنس مژه‌ها از موی انسان، موی اسب، موی سمور و الیاف و فیبرهای مصنوعی

جنس مژه‌ها در ماندگاری میکروبلیدینگ مژه

  در ماندگاری میکروبلیدینگ مژه علاوه بر چسب مخصوص جنس مژه‌ها نیز مهم است. معمولاً جنس مژه‌ها از موی انسان، موی اسب، موی سمور و الیاف و فیبرهای مصنوعی و گاهی اوقات ابریشم است. بهتر است از موی حیوانات استفاده نشود، زیرا با توجه به شرایط زندگی حیوانات به احتمال زیاد موی آن‌ها بهداشتی و استریل نیست و استفاده از آن‌ها در عضو حساسی مانند چشم توصیه نمی‌شود زیرا صددرصد موجب التهاب و عفونت چشم می‌شود.  

انتخاب مژه مناسب برای انجام میکروبلیدینگ

  اگر زمانی قصد میکروبلیدینگ مژه را داشتید حتماً از مژه‌هایی متناسب با مژه‌های خود استفاده کنید تا طول و ضخامت آن‌ها مناسب چشم‌ها و مژه‌هایتان باشد و طبیعی جلوه کند. میکروبلیدینگ مژه معمولاً بین ۴ تا ۶ هفته دوام دارد اما برای تضمین ماندگاری میکروبلیدینگ مژه بهتر است برای ترمیم مژه‌ها به افراد متخصص مراجعه نمایید. در استفاده از میکروبلیدینگ مژه یا مژه مصنوعی باید مژه‌های با طول بیشتر در پلک بیرونی و مژه‌های با طول کوتاه‌تر در پلک داخلی به کار رود تا زیباتر به نظر برسد.  

استفاده از مژه مصنوعی به جای میکروبلیدینگ مژه

  برخی از خانم‌ها ترجیح می‌دهند برای یک شب از مژه‌های مصنوعی موجود در بازار و فروشگاه‌های آرایشی استفاده کنند زیرا مژه مصنوعی به دلیل چیدمان صاف و یک دست، طریقه مصرف آسانی دارند. طریقه استفاده به این صورت است که با یک انبر کوچک یا موچین چسب مخصوص را روی لبه مژه مصنوعی می‌زنیم و آن را روی پلک بالایی می‌چسبانیم. به طور کلی چون مدت استفاده از مژه مصنوعی کمتر است عوارض کمتری نسبت به میکروبلیدینگ دارد ولی در صورت استفاده طولانی مدت و مکرّر از مژه‌های مصنوعی عوارضی مانند اسکار روی پلک و چشم را دارد و همچنین ممکن است به ریشه و پیاز مو و فولیکول‌های آن آسیب جدی وارد کند.   ماندگاری میکروبلیدینگ مژه ماندگاری میکروبلیدینگ مژه علاوه بر چسب مخصوص جنس مژه‌ها نیز مهم است. معمولاً جنس مژه‌ها از موی انسان، موی اسب، موی سمور و الیاف و فیبرهای مصنوعی

تقویت مژه‌های طبیعی در مقابل ماندگاری میکربلیدینگ مژه

  اگر نیازی به ماندگاری میکروبلیدینگ مژه ندارید بهتر است مژه‌های خود را تقویت کنید.

 

روش‌های تقویت مژه عبارت‌اند از:

 • برخی از داروها در داروخانه‌ها موجود می‌باشند و حتی می‌توان از داروهای خانگی استفاده کرد، یک نمونه داروی رزماری در داروخانه‌ها موجود است که سبب تقویت پیاز و فولیکول‌های مو می‌شود و بعد از چند مدّت استفاده سبب پرپشت تر شدن مژه‌ها می‌شود.
 • یکی از داروهایی که در همه جا موجود است روغن زیتون و روغن کرچک است. از این دو روغن برای تقویت مژه‌ها و همچنین ابروها نیز می‌توان استفاده کرد.

به این صورت که هر شب قبل از خواب صورت خود را از هرگونه آرایش پاک نمایید و با پنبه مقداری روغن‌زیتون یا کرچک را روی مژه‌ها یا پلک خود بمالید و صبح با آب ولرم بشویید.  

 • در برخی از فروشگاه‌‌ها برس‌های مخصوص شانه کردن مژه موجود است که اگر روزی ۱ بار با برس مژه‌های خود را شانه و مرتب کنید بعد از گذشت چند روز متوجه بلندی و پرپشت شدن آن‌ها خواهید شد.
 • برخی از مواد غذایی مانند آووکادو و روغن زیتون و انواع حبوبات موجود در بازار دارای اسید‌های چرب هستند و مواد غذایی که دارای پروتئین هستند مانند ماهی، تخم مرغ، گوشت و سویا را به لیست وعده غذایی خود اضافه کنید.

مقاله ای را نیز تحت عنوان تناسب فرم چشم و صورت مطالعه نمایید  

چرا از روش میکروبلیدینگ مژه استفاده نکنیم؟

  کاشت میکروبلیدینگ مژه یا مژه مصنوعی به دلیل اینکه قابل شستشو با مواد پاک کننده صورت نیستند در درازمدت ممکن است محل تجمع عفونت‌ها و باکتری شوند. از این مطالب نتیجه گرفتیم که برای ماندگاری میکروبلیدینگ مژه نکات مهم را رعایت کنیم و اگر مژه‌های مناسب و پرپشتی داریم به سراغ این روش‌ها نرویم. ماندگاری میکروبلیدینگ مژه ماندگاری میکروبلیدینگ مژه علاوه بر چسب مخصوص جنس مژه‌ها نیز مهم است. معمولاً جنس مژه‌ها از موی انسان، موی اسب، موی سمور و الیاف و فیبرهای مصنوعی

مراقبت‌های لازم بعد از میکروبلیدینگ برای ماندگاری میکروبلیدینگ مژه

بعد از انجام میکروبلیدینگ مراقبت‌هایی لازم است تا ماندگاری میکروبلیدینگ مژه تضمین شود.

 

مراقبت‌های لازم میکروبلیدینگ مژه عبارت‌اند از:

بهتر است چند روز قبل از میکروبلیدینگ مژه از ریمل ضد آب استفاده نکنید زیرا اگر مقداری از ریمل روی مژه‌ها باقی مانده باشد ممکن است چسب به خوبی روی مژه قرار نگیرد. قبل از میکروبلیدینگ مژه قسمت کمی از مژه خود را میکروبلیدینگ کنید تا اگر حساسیت یا آلرژی به چسب و مژه مصنوعی دارید از انجام کار منصرف شوید. قبل از میکروبلیدینگ مژه استحمام کنید زیرا بعد از میکروبلیدینگ تا ۲۴ ساعت نباید حمام کنید و تا چند روز سعی کنید آب داغ به مژه‌ها نزنید و تا چند روز از رفتن به سونا بخار و استخر خودداری کنید زیرا چسب‌ها کاملاً باید خشک شوند و روی ماندگاری میکروبلیدینگ مژه اثری نگذارد.  

مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ مژه

  در صورت جدا شدن میکروبلیدینگ، مژه‌ها از روی چشم جدا نکنید و اجازه دهید خود مژه از روی چشم جدا شود. البته ریزش مژه در روز‌های اول طبیعی خواهد بود؛ اما برای جدا کردن می‌توان از محلول جدا کننده استفاده کرد و بهتر است فرد میکروبلیدینگ کار این کار را انجام دهد. بعد از میکروبلیدینگ مژه از فرمژه استفاده نکنید. بعد از استحمام بهتر است برای خشک کردن مژه‌ها سشوار را روی درجه خیلی کم گذاشت و از فاصله ۲۰ سانتی‌متری مژه‌ها را خشک کرد و با حرکات دست به مژه‌ها حالت داد. توجه کنید اگر حرارت داغ باشد مژه‌ها ضعیف می‌شوند و ماندگاری میکروبلیدینگ مژه از بین می‌رود.

 

مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ مژه

اگر میکروبلیدینگ مژه را انجام داده‌اید بهتر است از ریمل استفاده نکنید ولی در صورت لازم از ریمل با پایه آب استفاده کنید؛ زیرا ریمل‌های ضد آب و ریمل‌های روغنی مژه‌ها را خراب می‌کند و ماندگاری میکروبلیدینگ مژه را پایین می‌آورد. در صورت استفاده ریمل را فقط روی نوک مژه‌ها بزنید. در هنگام استحمام و شستن صورت حتماً با حوله مژه‌های خود را به آرامی خشک کنید و اجازه ندهید آب با فشار مستقیم روی مژه‌ها نریزید و حتی می‌توانید از نقاب مخصوص حمام استفاده کنید. برای پاک کردن آرایش چشم بهتر است پنبه کوچک را به شیر پاک کن غیر روغنی آغشته کنید و اطراف چشم را به آرامی پاک کنید مراقب باشید روغن روی مژه‌ها مالیده نشود. حوله را روی چشم و مژه‌ها فشار ندهید فقط حوله را آرام روی چشم بگذارید و بردارید تا ماندگاری میکروبلیدینگ مژه بالا رود. اگر زمانی دچار خارش یا سوزش در پلک خود شدید با دست چشم‌ها را مالش ندهید و با انگشت خود فقط به محل خارش ضربه آرام بزنید.   مقاله مرتبط : روی لینک ارائه شده کلیک نمایید.  ماندگاری میکروبلیدینگ مژه ماندگاری میکروبلیدینگ مژه علاوه بر چسب مخصوص جنس مژه‌ها نیز مهم است. معمولاً جنس مژه‌ها از موی انسان، موی اسب، موی سمور و الیاف و فیبرهای مصنوعی

هزینه‌های لازم در میکروبلیدینگ مژه و ماندگاری میکروبلیدینگ مژه

  هزینه‌های انجام میکروبلیدینگ مژه بستگی به جنس و ضخامت و محل مراکز زیبایی میکروبلیدینگ دارد.  

جنس تارهای مژه میکروبلیدینگ

جنس تارهای میکروبلیدینگ مژه بستگی به نوع تارهای مژه دارد اگر از الیاف مصنوعی باشد هزینه آن کمتر و اگر از موی طبیعی انسان باشد هزینه آن گران‌تر خواهد بود.  

حجم مژه‌های استفاده شده

اگر می‌خواهید مژه‌های حجیم‌تر و پرپشت‌تری داشته باشید از تارهای مژه بیشتری باید استفاده کرد بنابراین هزینه‌های آن بیشتر خواهد بود.  

محل مراکز زیبایی میکروبلیدینگ مژه

مرکز زیبایی که در آن میکروبلیدینگ انجام می‌دهید باید معتبر باشد البته اگر فرد میکروبلیدینگ کار در حد متوسط باشد هزینه‌های آن نیز کمتر خواهد بود.  

نکات مهم درباره چسب مخصوص ماندگاری میکروبلیدینگ مژه

  برای استفاده از چسب مخصوص میکروبلیدینگ مژه بهتر است چسب را با تیوپ به روی پلک نمالید، در این روش بهتر است با یک خلال دندان یا ابزار تیز چسب را روی پلک بمالید. برای اینکه بدانید به چسب حساسیت دارید با خیر، بهتر است مقداری از چسب را روی پشت گوش بمالید اگر بعد از ۲۴  ساعت دچار حساسیت شدید میکروبلیدینگ مژه را کنسل کنید. بعد از استفاده درب چسب را حتماً محکم ببندید. چسب مژه را حتماً از برند‌های معروف و معتبر فروشگاه‌های موجود تهیه کنید.  

برندهای معتبر چسب های میکروبلیدینگ مژه

از بهترین برند‌های معتبر در جهان چسب‌های Maxi و T&V هستند که دارای در چسب‌های صورتی و مشکی هستند و در نوع بی گاز و گازدار هستند. چسب‌های در مشکی گازدار و چسب‌های در صورتی بدون گاز هستند و ملایم می‌باشند. اگر چشم‌های حساسی دارید یا لیزیک کرده اید بهتر است از چسب‌های بدون گاز استفاده کنید در صورتی که چسب‌های گازدار تأثیر بیشتری در ماندگاری میکروبلیدینگ مژه دارند.   مقاله پایانی که برای شما عزیزان آورده ایم درباره فرق هاشور با میکروبلیدینگ می باشد.   ماندگاری میکروبلیدینگ مژه ماندگاری میکروبلیدینگ مژه علاوه بر چسب مخصوص جنس مژه‌ها نیز مهم است. معمولاً جنس مژه‌ها از موی انسان، موی اسب، موی سمور و الیاف و فیبرهای مصنوعی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟