با ما تماس بگیرید

09129614010

لایه برداری با میکرونیدلینگ

لایه برداری با میکرونیدلینگ

یکی از کارهایی که برای جوانسازی پوست صورت می گیرد، لایه برداری است. لایه برداری به روش‌های مختلف و با ابزارهای گوناگون قابل انجام است. با پیشرفت فناوری، روش های مدرن و کارآمدتری برای لایه برداری و جوانسازی پوست ایجاد شده است. یکی از این روش ها لایه برداری با میکرونیدلینگ است که با کمترین عوارض، بهترین نتیجه را برای پوست به همراه خواهد داشت.

 

لایه برداری با میکرونیدلینگ

در لایه برداری از پوست، خارجی ترین لایه پوست که آسیب می بیند، حذف می شود. با این کار در واقع پوست جدید نمایان می شود که درخشان تر و زیباتر است.

پوست در اثر گذر زمان دچار تغییرات زیادی می شود. از عوامل تأثیرگذار روی پوست می توان به بالا رفتن سن و آسیب ها و عوامل محیطی اشاره کرد.

با افزایش سن، پوست دچار چین و چروک و خشکی می شود و لکه هایی روی آن به وجود می آید و ممکن  است دچار اختلالات رنگدانه ای شود. یکی دیگر از اتفاقاتی که برای پوست می افتد شل شدن و افتادگی آن است که برای بسیاری از افراد نامطلوب است. همچنین، کم کم شفافیت خود را از دست می دهد.

لایه برداری با میکرونیدلینگ و روش های دیگر برای متوقف کردن و معکوس کردن علائم پیری است. همچنین، آسیب هایی که در اثر آکنه یا جوش در پوست ایجاد می شود، زخم ها، بیماری ها و دستکاری پوست موجب می شود که در پوست ضایعاتی به وجود آید. با لایه برداری می توان این ضایعات را بهبود بخشید.

 

لایه برداری با میکرونیدلینگ

روش های لایه برداری پوست

 • لایه برداری با لیزر
 • لایه بردارهای شیمیایی
 • لایه برداری با میکرودرم ابریژن
 • لایه برداری با درم ابریژن
 • لایه برداری با میکرونیدلینگ

تاریخچه جوانسازی پوست و لایه برداری با میکرونیدلینگ

درباره تاریخچه لایه برداری با میکرونیدلینگ باید گفت که به سال ها پیش بر می گردد. استفاده از این روش برای جوانسازی پوست را در مصر باستان می توان پیدا کرد که از ماسک های خراش دهنده با پودر مرمر استفاده می کردند. نخستین پزشکی که از مزایای نیدلینگ پوست مطلع شد، دکتر اورنتریک و همکارانش بودند که در سال 1995 به آن دست یافتند.

در سال 1997، دکتر آندره کامیراند و همکارانش توانستند با معرفی نیدل ابریژن پیشرفته در این زمینه به نتایج خوبی برسند. همچنین، توانستند با استفاده از رنگدانه های هم رنگ پوست برای ترمیم جای زخم اقدام کنند. آنها با گذشت چند سال متوجه شدند که با وجود از بین رفتن رنگ های مصنوعی روی پوست، ملانین طبیعی جای آنها را گرفته و جای زخم بهبود پیدا کرده است.

بعد از کشف دکتر کامیراند، دکتر فرناندز یک استامپ نیدلینگ برای تحریک کلاژن معرفی کرد و بعد از آن نیز یک رولر با 70 سوزن ساخت که به آسانی مورد استفاده قرار می گرفت.

 

ابزار لایه برداری با میکرونیدلینگ

امروزه با توجه به پیشرفت های تکنولوژی دستگاه های میکرونیدلینگ نیز تغییرات زیادی کرده اند و کار کردن با آنها بسیار ساده تر و کم عوارض تر شده است. این روش لایه برداری پوست را روشی غیر جراحی کم تهاجمی می شناسند که با وسایل میکرونیدل آسیب کنترل شده ای به پوست وارد می آورد.

این ابزار مدادی شکل است که در بخش انتهایی آن یک غلتک وجود دارد که سوزن های ظریفی به آن وصل است. با غلتادن این وسیله روی پوست، سوزن ها به پوست وارد می شوند و زخم هایی روی پوست ایجاد می شوند که در اصطلاح مانند کانال هایی روی پوست عمل می کنند.

این زخم ها کنترل شده هستند و بدن فرد مجبور می شود برای ترمیم آنها اقدام کند که این کار را با ساختن کلاژن جدید و الاستین انجام می دهد. به این ترتیب، پوست ضخیم تر می شود و ضایعات پوستی کمتر روی پوست دیده خواهند شد و جوانسازی در پوست اتفاق می افتد. با این کار پوست لطیف تر و درخشان تر از پیش می شود.

برای لایه برداری با میکرونیدلینگ از ابزار متعددی استفاده می شود که با هم متفاوت هستند. این ابزار می توانند سیلیکونی، شیشه ای، پلیمری یا فلزی باشند.

 

لايه برداري با ميکرونيدلينگ

 

چرا لایه برداری با میکرونیدلینگ؟

 • لایه برداری با میکرونیدلینگ بر عکس داروهای شیمیایی و یا استفاده از لیزر کمترین آسیب را به پوست وارد می کند.
 • این روش موجب بالا رفتن غلظت کلاژن در پوست می شود (یکی از بهترین شیوه های کلاژن سازی به شمار می رود) و به رشته های کلاژن و الاستین نظم می بخشد.
 • میکرونیدلینگ روشی برای تحریک مکانیکال در جهت ترمیم آسیب های ساختاری پوست است که به بازسازی بافت آسیب دیده منجر می شود.
 • با این روش ظاهر و عملکرد پوست تحت تأثیر قرار می گیرد.
 • حتی جای زخم های قدیمی که زمان زیادی از ایجاد آنها می گذرد، با این روش قابل درمان هستند.
 • در لایه برداری با میکرونیدلینگ، سوزن های دستگاه از طریق ایجاد یک سوراخ در کنار زخم، در زیر فرورفتگی ها فرو داده می شوند. آزاد کردن پوست از چسبندگی در جاهای با عمق زیاد باعث بالا آمدن پوست و به وجود آمدن زخم کنترل شده می شود. در آخر نیز فرآیند بهبود زخم شروع می شود که با تشکیل بافت همبند جای زخم بهبود پیدا می کند.

ادامه مطلب لایه برداری با میکرونیدلینگ

 • این روش درمانی از سایر روش های تهاجمی مانند لیزر فراکشنال و پیلینگ مؤثرتر است. به علت این که عمق نفوذ و تأثیر لیزر به اندازه لایه سطحی اپیدرم است و در صورت نفوذ به لایه درم، موجب تشکیل زخم و هیپوپیگمنتاسیون می شود. عمق نفوذ سوزن ها در میکرونیدلینگ به لایه درم است و روند ساخت کلاژن و بازسازی پوست با بالا رفتن جریان خون موضعی در این لایه تحریک خواهد شد.
 • در مقایسه با درم ابریژن نیز مزایای بیشتری دارد.
 • عوارض این روش درمانی بسیار کم است و به همین دلیل نسبت به لیزر که ممکن است با سوختگی پوست همراه باشد ایمن تر است.
 • لایه برداری با میکرونیدلینگ در همه جای بدن قابل استفاده است. برای قسمت هایی مانند صورت، گردن و قفسه سینه بیش از جاهای دیگر بدن استفاده می شود. برای نقاطی مانند اطراف چشم، لب و بینی نیز کاملاً ایمن است و با سوزن یک بار مصرف خطر انتقال عفونت و ویروس بیماری ها به صفر می رسد.

 

لایه برداری با میکرونیدلینگ

 

با ما تماس بگیرید

09129614010

افکار خود را به اشتراک گذارید