لایه برداری با میکرودرم ابریژن یا پیلینگ شیمیایی

رایج‌ترین لایه برداری میکرودرم ابریژن یا پیلینگ ، پیل شیمیایی‌ سطحی یا مدیومی است که از اسیدهای آلفا هیدروکسی و بتا هیدروکسی استفاده می‌کند. آنزیم‌ها نوعاً از اسیدهای میوه همچون آناناس، پاپایا و کدو تنبل گرفته می‌شوند. آنزیم‌ها سلول‌های مرده ی روی سطح پوست را در هم می‌شکنند. این روش درمان برای یک لایه ‌برداری ملایم از بهترین گزینه‌هاست، اما باید نسبت به حساسیتهای پوستی هشیار بود. این روش‌ برای لایه‌ برداری بسیار سودمند هستند و بطور معمول و به کرّات در مطب‌ها و کلینیک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، زیرا نیاز به هیچ گونه بیهوشی ندارند. بعلاوه میتوان از این روش درمانی در خانه هم استفاده نمود.        

پیل فنول :

سر دیگر طیف، پیل های فنول هستند. هرچقدر که پیل های آلفا هیدروکسی اسید ملایم و ضعیف هستند، لایه بردارهای فنول به طور قابل ملاحظه ای قوی هستند. لایه برداری با پیل فنول، نتایج را خیلی زودتر و محسوس تر از پیل های آلفا هیدروکسی اسید ظاهر می کند اما دوره نقاهت طولانی تری را هم می طلبد. این امر به خاطر شدت و دوز بالای ماده لایه بردار است و هر جلسه درمان ممکن است تا ۳ ساعت در نقاهت به سر برید. توجه داشته باشید که این پیل ها دردناک هستند و نیاز به مصرف مسکن یا بی حسی موضعی دارند. نتایج حاصل از پیل های فنول می توانند تا ۳ ماه دوام داشته باشند. این زمان برای اغلب افرادی که می خواهند اعتماد به نفس لازم برای حضور در مجالس و گروه های دوستانه داشته باشند زمان کافی و مطلوبی است. البته فنول موجب رنگ پریدگی و سفید غیرطبیعی پوست می شود و درنتیجه راه حل مناسبی برای درمان همه افراد با رنگ و نوع مختلف پوست نیست.  

پیل تری کلورو استیک اسید :

یک پیل تری کلورو استیک اسید( TCA ) را می توان بین پیل های اسیدی و پیل های فنولی جای داد. معمولاً از این نوع لایه بردارها برای یکدست کردن بافت پوست بدون سفید کردن آن و ایجاد چهره ای رنگ و رو رفته استفاده می شود. پیل های شیمیایی که عموماً امروزه در بازار یافت می شود، ترکیبی از همه ی این لایه بردارهای شیمیایی است. در این محصولات، از TCA برای بهتر کردن نتایج جوانسازی و در عین حال بالابردن امنیت محصول شیمیایی برای تمامی انواع پوست با رنگ های مختلف استفاده میشود.  

لایه برداری میکرودرم ابریژن یا پیلینگ

همیشه بهترین کار این است که با پزشک متخصص خود تماس بگیرید و از او برای تجویز بهترین راه درمان پوستتان مشاوره بگیرید. اما به طور کلی، لایه برداری میکرودرم ابریژن یا پیلینگ عوارض کمتری در پی دارد و خیلی سریع تر شما را به نتیجه میرساند. به طور ویژه، میکرودرم ابریژن های الماسی که برای هر نوع پوستی مناسب هستند، بهترین شیوه ای است که میتوان برای لایه برداری پوست در پیش گرفت.        

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Main Menu

  برو به واتس آپ
  1
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم ؟