فرق میکرونیدلینگ و درماپن

دو روش میکرونیدلینگ یا درماپن از روش‌های جوانسازی پوست هستند اما در برخی از موارد با هم تفاوت دارند. فرق میکرونیدلینگ و درماپن را در این مقاله بیان خواهیم کرد تا به طور کلی با مشخصات این دو روش آشنا شوید و در صورت لزوم با توجه به شرایط پوستی خود بهترین روش را انتخاب نمایید  

در ادامه مطلب فرق میکرونیدلینگ و درماپن را توضیح می‌دهیم:

 

درماپن چیست؟

افراد مختلف اعم از آقایان و بانوان روش درماپن را برای جوانسازی پوست خود انتخاب می‌کنند اما ممکن است برخی از افراد تصوّر کنند که روش درماپن با میکرونیدلینگ یکسان است اما این‌طور نیست و فرق‌ میکرونیدلینگ و درماپن به طور محسوسی در این دو روش وجود دارد. روش کار درماپن به این صورت است که درون دستگاه درماپن که به صورت یک قلم است سوزن‌های بسیار ریز و باریکی وجود دارد که این سوزن‎‌ها به صورت عمودی وارد پوست صورت می‌شوند و در نتیجه سوراخ‌هایی روی پوست ایجاد شده و این عمل موجب کلاژن سازی و جوانسازی پوست می‌شود و پوست شادابی و طراوت و جوانی خود را به دست می‌آورد. روش درماپن در حال حاضر یکی از روش‌های جدید و با تأثیرگذاری زیاد در اقدامات جوانسازی پوست است و همچنین به طرز محسوسی فرق میکرونیدلینگ  و درماپن قابل مشاهده است.   فرق میکرونیدلینگ و درماپن فرق میکرونیدلینگ و درماپن – در روش میکرونیدلینگ، غلتک‌هایی روی دستگاه تعبیه شده است که درون این غلتک‌ها سوزن‌های بسیار ریزی وجود دارد   

کاربرد‌های درماپن

درمان جای جوش:

زمانی که دستگاه درماپن سوراخ‌های ریزی را روی پوست صورت ایجاد می‌کند، کلاژن سازی ایجاد شده در زیر پوست منافذ داخل زیر پوست بسته شده و جوش‌ها کمتر می‌شوند.

 

برطرف کردن چین‌وچروک‌های پوست:

علت به وجود آمدن چین و چروک در پوست کمتر شدن کلاژن‌های پوست است و روش درماپن با ایجاد کلاژن چین و چروک‌ها را برطرف می‌نماید.  

درمان جای سوختگی و زخم:

در صورتی که روی پوست خود جای سوختگی و زخم یا بخیه دارید با روش درماپن به راحتی ‌می‌توانید نواقص پوست خود را برطرف کنید.

 

درمان ترک‌های پوستی:

برخی از افراد دارای اضافه وزن بعد از چاق شدن و افرادی که در سنین بلوغ هستند و خانم‌های باردار و همچنین بعد از زایمان ممکن است دچار ترک‌های پوستی شوند؛ که درماپن با روش کلاژن سازی، کلاژن موجود در پوست را ایجاد می‌کنند و پوست صاف و جوان می‌شود.  

درمان لک و کک و مک روی پوست صورت:

عواملی مانند بالا رفتن سن، قرار گرفتن در مقابل آفتاب، ماه گرفتگی و عوامل محیطی و… می‌توانند باعث ایجاد لک و کک و مک روی پوست صورت شوند. با روش درماپن می‌توان تمام مشکلات و عارضه‌های پوستی را درمان کرد.   مقاله ای در خصوص تاتو و موارد کاربرد آن نیز برای شما خوانندگان محترم آورده ایم.  

درمان خطوط لب:

برخی از افراد که از سیگار استفاده می‌کنند، ممکن است به مرور زمان در اطراف لب آن‌ها خطوطی ایجاد شود که با روش درماپن می‌توان این خطوط را برطرف نمود.  

کوچک کردن منافذ باز پوستی:

در روش درماپن سوزن‌های دستگاه وارد پوست شده و کلاژن‌های ساخته شده موجود منافذ باز صورت را می‌بندد و عارضه‌های پوستی محو می‌شوند.  

تسریع در نفوذ ویتامین‌ها و مرطوب کننده‌ها به پوست:

کلاژن سازی که در اثر درماپن روی پوست ایجاد می‌شود باعث می‌شود در صورتی که از کرم‌ها و ویتامین‌ها و مرطوب کننده‌ها استفاده می‌کنیم این مواد راحت تر و سریع تر به پوست نفوذ می‌کنند.  

ایجاد قوام پوست:

بعد از عواملی مانند بالا رفتن سن و عوامل محیطی و… ممکن است پوست حالت سفتی و نرمی و ارتجاعی خود را از دست بدهد و درماپن راه حلی برای بازگشت قوام پوست است.   در ادامه مطالب به فرق میکرونیدلینگ و درماپن خواهیم پرداخت.   از سری فرق میکرونیدلینگ و درماپن که می‌توان به آن پرداخت این است که از بین این دو روش برای نقاطی از صورت مانند اطراف بینی و بالای لب که دارای پهنای کوچکی هستند روش درماپن نسبت به میکرونیدلینگ بسیار کاربردی‌تر است و درد در درماپن نسبت به میکرونیدلینگ کمتر است.   به دلیل پیشرفت علم پزشکی روش درماپن برای اطراف چشم، لب و بینی ایمن است و کاملاً بی خطر است. در روش درماپن از سوزن‌های یکبار مصرف استفاده می‌شود و بعد از استفاده این سوزن‌ها دور انداخته می‌شوند. در نتیجه احتمال انتقال عفونت و بیماری‌هایی مانند ایدز یا هپاتیت به حداقل می‌رسد. میزان تأثیرگذاری نفوذ مواد به داخل مواد در درماپن ۹۰ درصد ولی در صورتی که در میکرونیدلینگ این میزان ۳ درصد است.   مقاله مرتبط: بهبود جای جوش با روش میکرونیدلینگ   فرق میکرونیدلینگ و درماپن فرق میکرونیدلینگ و درماپن – در روش میکرونیدلینگ، غلتک‌هایی روی دستگاه تعبیه شده است که درون این غلتک‌ها سوزن‌های بسیار ریزی وجود دارد

عوارض درماپن

همان‌طور روش درماپن دارای فوایدی است اما حتماً دارای عوارضی نیز است. عوارض درماپن ممکن است خشکی، قرمزی، خارش و سوزش پوست صورت باشد که معمولاً بعد از ۲ روز از بین می‌رود. اگر از سوزن‌ها برای هر فرد چندین بار استفاده شود ممکن است دچار کندی شود و عفونت و آلودگی ایجاد شده روی سوزن صدمات جبران ناپذیری را برای فرد ایجاد کند. بنابراین سوزن‌ها علاوه بر یکبار مصرف بودن بهتر است حتماً استریل و بهداشتی باشند.  

موارد منع انجام و فرق میکرونیدلینگ و درماپن

 

 • داشتن بیماری‌هایی مانند پسوریازیس، اگزما و سایر بیماری‌های مزمن
 • وجود خال‌های گوشتی، زگیل و عارضه‌های پوستی برجسته
 • توده‌های پوستی ناشی از آفتاب
 • بیماری‌های کلاژن عروقی
 • بیماری‌های قلبی
 • در صورت تزریق فیلر در مدت ۶ ماه اخیر
 • مشکلات لخته شدن خون
 • کبودی در اثر مصرف آسپرین
 • وجود عفونت‌های قارچی و باکتریایی

 

مراقبت‌های بعد از درماپن

 

 • از استفاده از کرم‌های لایه بردار و پیلینگ خودداری کنید.
 • به مدت ۷۲ ساعت از رفتن به استخر و سونا و حمام پرهیز کنید.
 • به مدت ۷۲ ساعت از انجام میکاپ و کرم‌ها و پودرهای آرایشی پرهیز کنید.
 • استفاده از ضد آفتاب‌هایی با SPF مناسب و متناسب با رنگ و نوع پوست ضروری است.
 • در صورت تماس با صورت حتماً دست استریل و تمیز باشد.
 • برای کاهش قرمزی و التهاب پوست می‌توان از سرم‌های آنتی اکسیدان استفاده کرد.
 • به دلیل خشکی پوست بعد از درماپن بهتر است از آبرسان پوست استفاده شود.
 • بعد از رفع شدن التهاب و قرمزی پوست می‌توان از کرم‌های کلاژن سازی استفاده کرد.
 • بهتر است برای جلوگیری از تعرق شدید از ورزش سنگین و قرار گرفتن در مقابل نور آفتاب خودداری کرد.

در ادامه مطلب فرق میکرونیدلینگ و درماپن را بیان خواهیم کرد. فرق میکرونیدلینگ و درماپن – در روش میکرونیدلینگ، غلتک‌هایی روی دستگاه تعبیه شده است که درون این غلتک‌ها سوزن‌های بسیار ریزی وجود دارد

میکرونیدلینگ چیست؟

همان‌طور که در مطالب بالا بیان کردیم فرق میکرونیدلینگ و درماپن کاملاً قابل مشاهده است و کمتر کسی تصور می‌کند که این دو روش مانند هم هستند.   میکرونیدلینگ یکی از روش‌های جوانسازی و کلاژن سازی پوست است که در کنار درماپن بسیار مورد توجه عموم قرار گرفته است و برخی از افراد تصور می‌کنند که روش میکرونیدلینگ مانند درماپن روشی جدید است اما اینطور نیست. این در حالی است که این روش نزدیک به ۵۰ سال قدمت دارد و هر فردی که برای جوانسازی پوست خود از این روش استفاده کرده است بسیار راضی است و نتیجه مطلوب را کسب کرده است.  

روش کار میکرونیدلینگ چیست؟

روش کار میکرونیدلینگ به این صورت است که درون دستگاه میکرونیدلینگ سوزن‌های ریز و باریکی وجود دارد که این سوزن‌ها وقتی وارد پوست می‌شوند صدها یا بیشتر حفره روی پوست ایجاد می‌کنند و به سبب این حفره‌ها سرم و ترشحات خون از زیر پوست خارج شده و به اصطلاح لایه مرده پوست از بین می‌رود و کلاژن سازی و جوانسازی پوست را در بردارد و باعث شفافیت و روشن شدن پوست صورت افراد می‌شود. این روش برای تمام سنین قابل استفاده است و محدودیت سنّی ندارد؛ اما زنان باردار در صورت استفاده از این روش بهتر است از نظر دارویی با پزشک خود مشورت نمایند. البته فرق میکرونیدلینگ و درماپن در دوره نقاهت آن‌هاست.  

مزایای میکرونیدلینگ

 

 • جوان سازی و کلاژن سازی پوست
 • بدون حساسیت و آلرژی
 • از نظر هزینه و زمان بسیار مقرون‌به‌صرفه است.
 • درمان ترک‌های حاصل از پیری، لاغری بعد از اضافه وزن، بلوغ، بارداری و زایمان
 • این روش برای تمامی پوست‌ها با هر رنگ و نوعی مناسب است.
 • روش میکرونیدلینگ را می‌توان برای نقاط حساسی مانند گوش، چشم، لب و گردن استفاده کرد.

  مطلبی جالب در باب مزومیکرونیدلینگ چیست؟ را نیز بخوانید. فرق میکرونیدلینگ و درماپن فرق میکرونیدلینگ و درماپن – در روش میکرونیدلینگ، غلتک‌هایی روی دستگاه تعبیه شده است که درون این غلتک‌ها سوزن‌های بسیار ریزی وجود دارد  

معایب و فرق میکرونیدلینگ و درماپن

خوشبختانه تاکنون در روش میکرونیدلینگ به دلیل غیرتهاجمی بودن اثرات زیان باری مشاهده و گزارش نشده است و از نظر ایمنی و سلامت روش بسیار امن و بی خطری است. اما موارد نادری هم وجود دارد برای افرادی که به مواد فلزی آلرژی دارند ممکن است ایجاد حساسیت کند. افرادی که دارای جوش‌های بزرگی هستند که اگر در بین میکرونیدلینگ جوش‌ها ترکیده شوند زمان بهبودی بیشتر طول کشیده و باید صبر کرد تا دوره بهبودی جوش‌ها تمام شده و عمل میکرونیدلینگ را دوباره آغاز کرد.  

مراقبت‌های بعد از میکرونیدلینگ

فرق میکرونیدلینگ و درماپن را در ادامه برای شما عزیزان آورده ایم.

 • از مصرف صابون‌های قلیایی، داروهایی از قبیل ترتینوئین و آلفا هیدروکسی اسید به دلیل حساسیت شدید پوستی به مدت یک هفته باید پرهیز کرد.
 • از کرم‌های ضد آفتاب نباید استفاده کرد، زیرا فرمولاسیون این کرم‌ها مناسب پوست حساس نیست.
 • به دلیل تحریک پوست از لوازم آرایشی استفاده نکنید.
 • از تماس نزدیک با مانیتور، تلویزیون و لامپ کم مصرف پرهیز کنید.
 • از کرم‌های ترمیم کننده استفاده کنید.
 • به دلیل انتقال عفونت از رفتن به حمام، استخر و سونا پرهیز کنید.
 • می‌توان از ماسک‌ها و کرم‌های خنک کننده استفاده کرد.
 • از کندن زود هنگام پوست‌های اضافی خودداری کنید زیرا ممکن است به بافت و لایه پوست صدمه وارد شود.

بنابراین اگر مطالب مربوط به درماپن و میکرونیدلینگ را مطالعه کنید متوجه خواهید شد که فرق میکرونیدلینگ و درماپن کاملاً مشخص است.  

چرا به درماپن و میکرونیدلینگ نیاز داریم؟

فرق میکرونیدلینگ و درماپن موضوع اصلی این مقاله است. در این جا قصد داریم شما را با فرق میکرونیدلینگ و درماپن آشنا کنیم. پوست انسان یکی از حساس‌ترین و خارجی‌ترین اعضای بدن انسان است که در مقابل عوامل بیرونی و محیطی تحت تأثیر قرار گرفته و تمامی عارضه‌ها و مشکلات پوستی را می‌تواند به خود جذب کند. با گذشت زمان و بالا رفتن سن چین و چروک‌هایی روی پوست افراد نمایان می‌شود که ممکن است برای هرکسی خوشایند نباشد. البته گاهی شرایط زندگی ممکن است طوری باشد که افراد کم سن و سال هم دچار عارضه‌های پوستی و چین و چروک شوند. کلاژن یک اصل اساسی برای تقویت و جوان سازی پوست است به طوری که کم شدن یا از بین رفتن آن، اثرات زیان باری روی صورت ایجاد می‌کند. در کنار فرق میکرونیدلینگ و درماپن ، اساس کار درماپن و میکرونیدلینگ تجدید و تقویت کلاژن پوست است تا در نتیجه پوست انسان را احیا و شاداب نماید.   فرق میکرونیدلینگ و درماپن فرق میکرونیدلینگ و درماپن – در روش میکرونیدلینگ، غلتک‌هایی روی دستگاه تعبیه شده است که درون این غلتک‌ها سوزن‌های بسیار ریزی وجود دارد   

فرق میکرونیدلینگ و درماپن در روش انجام

در روش میکرونیدلینگ، غلتک‌هایی روی دستگاه تعبیه شده است که درون این غلتک‌ها سوزن‌های بسیار ریزی وجود دارد که وقتی این سوزن‌ها روی پوست صورت حرکت می‌کنند سوزن‌هایی با سایز ۱٫۵ الی ۲ میلی‌متر وارد پوست صورت شده و حفره‌های متعددی را ایجاد می‌کنند. هرچه طول سوزن بلندتر باشد عمق سوزن بیشتر است و همچنین تأثیرگذاری آن نیز بیشتر می‌شود. باید قبل از انجام عمل میکرونیدلینگ، پوست صورت را از هرگونه مواد آرایشی پاک نمود و صورت را با محلول سرکننده بی حس کرد و در آخر برای ضدعفونی کردن صورت را با الکل پاک نمود. در ابتدا محلول مخصوص مزوتراپی را روی صورت می‌مالیم و بعد غلتک مخصوص را همراه با سوزن‌های تعبیه شده به صورت چپ و راست، مورب، افقی و عمودی روی پوست صورت حرکت می‌دهیم. فشار وارد شده توسط غلتک روی پوست صورت بستگی به وضعیت پوست دارد و هر جای صورت حداقل باید ۱۰ بار روی صورت کشیده شود. امروزه با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی روشی پیشرفته تر از میکرونیدلینگ هست که همان درماپن است و فرق میکرونیدلینگ و درماپن در این است که درون دستگاه درماپن غلتک وجود ندارد و این دستگاه به صورت قلم ساخته شده است و درون دستگاه سوزن‌هایی وجود دارد که ضخامت آن‌ها بین ۰٫۲۵ تا ۲٫۵ میلی‌متر است و همچنین ضخامت سوزن‌ها قابل تنظیم است. بنابراین سوزن‌ها به صورت رفت و برگشت روی پوست کشیده می‌شود و وارد پوست شده و حدود ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ سوراخ‌ روی پوست ایجاد می‌شود. حتی در دستگاه درماپن سرعت ضربه زدن سوزن‌ها را می‌توان تنظیم کرد و برای نواحی حساس صورت مانند اطراف چشم عمق ضربه سوزن را می‌توان کم کرد تا از کبودی چشم جلوگیری شود.  

هزینه‌های درمانی و فرق میکرونیدلینگ و درماپن

فرق میکرونیدلینگ و درماپن در هزینه ها با توجه به میزان وسعت صورت، عمق عارضه‌های پوستی و محل قرار گرفتن کلینیک زیبایی و تخصص فرد می‌تواند متغیر باشد. در روش میکرونیدلینگ اگر همراه با مزوتراپی باشد قطعاً هزینه درمانی بالاتر خواهد رفت. همچنین هرچه تعداد جلسات درمانی بیشتر باشد هزینه درمانی درماپن یا میکرونیدلیگ بیشتر خواهد بود. حداقل تعداد جلسه ۴ جلسه است.   در پایان مطلبی در مورد تأثیرات درمانی درماپن را آورده ایم. فرق میکرونیدلینگ و درماپن فرق میکرونیدلینگ و درماپن – در روش میکرونیدلینگ، غلتک‌هایی روی دستگاه تعبیه شده است که درون این غلتک‌ها سوزن‌های بسیار ریزی وجود دارد

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  فروشگاه بر اساس گروه